Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

janka108
17. jan 2011

@valika_val sloboda prejavu v diskusii je , ze kazdy moze prejavit svoj nazor aj ked len raz , pripadne vlozit link, nie je len o vymienani si nazorov par mamiciek...je super, ze sa takto mozu mamicky navzajom podporit alebo si poradit. neznamena to, ze sa nemoze zapajat nikto iny s odlisnym nazorom. ja sa ti nevysmievam, neposudzujem ta ako matku, ani nie som "nasrata", ako uvadzas, skor si myslim , ze je to v tvojej reakcii nan.. ale ako som precitala tvoje predosle prispevky, podla vyjadrovania je to asi bezny prejav tvojej komunikacie... ( hovno mi rozumel, nosenie je mu u prdele, bol posraty...). drzim palce tebe, aj vsetkym mamam, a prajem im, aby v tych radach ostalo aj miesto na zdravy rozum a materinsky instinkt

valika_val
17. jan 2011

mas pravdu, hovňásky radsej uberiem, lebo potom to na mna vrha zle svetlo 😀 skoda, ze ti nemozem napisat viac... ale anonymita mi je prednejsia. 😉

kaja73
17. jan 2011

@valika_val Aj mne take slova občas uletia.Nie som na to hrda,ale ani si nemyslim,že som preto horši človek ako ten čo sa vyjadruje vždy len slušne.Cloveka tvori viac faktorov,nie len toto. 😉

kaja73
17. jan 2011

@zuzkat1 Všetka najlepšie k prvemu ročiku.Nech ti mala robi len radost. 😵

ynez75
17. jan 2011

@valika_val suhlasim plne s
@kaja73.mne ked si pisala svoje rady,vobec som sa nezamyslala nad tym,ci si sa vyjadrila neslusne.ci ako to mam azvat.ja mam ovela radsej ludi,ktory sa vyjadruju tak,ako to prave maju na jazyku,nez ma byt niekto maximalne formalny.nemam z teba pocit,ze by si bola o nieco neslusnsia,nez je tu niektora z nas,alebo trebars ja.ked sa bavime so svojimi kamaratkami,tiez nam kadejake slova z ust vyjdu.to neznamena,ze nie sme mamy,ktore nemaju radi svoje deturence 🙂

ynez75
17. jan 2011

@kacab tiez som bola na tom tak,ze som si povedala len tyzden to budem skusat.ved koli tomu,aby som malu naucila spat,som dala starsiu dceru na vikend k nasim a teraz spava s mojim priatelom v druhej izbe.mame za sebou len 3.noc a tiez som presvedcena o tom,ze je OVELA lepsie,ako to bolo kedysi.ked som s nou spavala na posteli,stacilo,ze som sa otocila na druhu stranu a mala uz bola hore.kazde suchnutie ju zobudilo a teraz krasne spinka.zobudi sa aj 4-5 krat,ale to len pomrnka a sama zaspi.ved ,ked sme spavali spolu,budila sa aj 15-20 krat a zakazdym ju trebalo utesovat.este musim nejako denne spanky dat do poriadku a vsetko bude super 🙂

ynez75
17. jan 2011

@kacab tiez som bola na tom tak,ze som si povedala len tyzden to budem skusat.ved koli tomu,aby som malu naucila spat,som dala starsiu dceru na vikend k nasim a teraz spava s mojim priatelom v druhej izbe.mame za sebou len 3.noc a tiez som presvedcena o tom,ze je OVELA lepsie,ako to bolo kedysi.ked som s nou spavala na posteli,stacilo,ze som sa otocila na druhu stranu a mala uz bola hore.kazde suchnutie ju zobudilo a teraz krasne spinka.zobudi sa aj 4-5 krat,ale to len pomrnka a sama zaspi.ved ,ked sme spavali spolu,budila sa aj 15-20 krat a zakazdym ju trebalo utesovat.este musim nejako denne spanky dat do poriadku a vsetko bude super 🙂

ynez75
17. jan 2011

@bubelko viem presne,o com pises.moja je v plakani taka vytrvala,ze az nechapem.a vidim na nej,to proste citis,ze to nie je ziadna boliestka,to su proste neskutocne nervy a zurivost.casto rozmyslam,ze take malinke dieta sa vie uz takto zlostit.a 8 mesacne dieta je uz pekne"vychcate"presne vie,co chce.ja ked som pri nej,ona nezaspi ani keby som ako chcela.bude rozpravat,sprtat mi do oci,do usi,nosa a zaspi o 2 hodiny.mame to vyskusane.kazda z nas ako sme tu,sme milujuce matky,zivot by sme za ne dali,ale som toho nazoru,ze deti si z nas nemozu spravit svojich otrokov.u nas to doterz tak bolo.ja som nevidela este od jej narodenia ziaden film,nemam cas sa ani s partnerom porozpravat a takmer vobec sa nevenujem starsej dcere.a to len preto,ze vkuse som s tou malou.ci sa hrame,ci mazname,ci sa uspavame,ci spime.lubim ju nadovsetko,ale uz chcem mat troska cas aj pre seba

kacab
17. jan 2011

@ynez75 vidíš.... uleví se Ti.... já se po 1. vyspané noci - po 9ti měsících kojení 6-8x za noc... cítila jako znovuzrozená!!! Dospávala jsem to pak asi týden a je to SUPEEEEEEEEER 🙂 O návratu do normálu partnerského vztahu nemlově... 😀 Malý se probudí sám od sebe v noci jen hodně málo - spíš že Teka křičí že chce čůrat, nebo povídá ze spaní.... Tak tam jdu... Tom má na mě ale barometr... Kolikrát Terka křičí a s ním to ani nehne a když tam příjdu já a nejtišším hláskem na Terku šeptám.... Hned stojí v pozoru u mříží a mama mama 🙂 Ale i tak ho stačí pochovat a beru ho v náručí s sebou a terkou do koupelny a pak je oba uložím a bez řečí a v tichotě se otočí na bok a spí dál... Porstě naučili se usínat!!!!

valika_val
17. jan 2011

a myslite, ze by som mala odstranit aj to cucnutie vodicky okolo polnoci?

@ynez75, pekne si to napisala.

ynez75
17. jan 2011

@kacab to ja obdivujem kazdu maminu,ktora ma sa dokaze starat o dve ci vaic malych deti naraz.medzi mojimi detmi je 11 rocny vekovy rozdiel a viem,ze dve malinke deti by som tazko zvladala.to ja si casto poviem,"co tu nariekas,mas len ju samu,co maju hovorit tie,co maju dve naraz?"

ynez75
17. jan 2011

@valika_val a moja prestala papat v noci,ked som prestala kojit.proste nechcela flasu za nic na svete.ale len s mliekom.caj dokazala pit a pit a pit.ale niekde som citala,ze aj to je zlozvyk,ak dieta pije stale vela cajika,ze treba naucit z poharika pred spanim a ked je smadne,tak sa napije a ked sa nenapije,je to len zlozvyk a to sa oduci.ale nase deti su este male,poharik asi nehrozi.u nas isto nie.moja teraz co spinka v noci,uz nechce ani cajik.ale co ja viem?keby zacala plakat tak viac ako dost,isto by som jej ho dala

kackaaaa
17. jan 2011

@valika_val - já jsem jedno noční kojení nechala - na 5 tou hodinu, po dvou měsících jsem odbourala i to...

kackaaaa
17. jan 2011

@kacab Díky za rady se spaním. Budeme stále zkoušet. Noci jsou pro nás peklem, ale teď nám navíc začínají růst zuby, takže to budu muset odložit. Ale určitě se k tomu vrátím...

kaja73
17. jan 2011

@valika_val Pekne babo,pozerala som foto. 😉 Chcem sa opytat,ten stolik na hranie je dobra vec? Zvažujem, že by som ho kupila.Da sa na tom aj stavat z kociek?

katkatt
17. jan 2011

ahojte, prosim vas, viete mi poradit, kde sa da zohnat tato kniha, ci uz v tlacenej podobe, na internete alebo nejake to pdf.-ko ? 🙂 chystam sa nastudovat si ju pred druhym porodom 😀 teda precitat a popremyslat o tom

katkatt
17. jan 2011

prepacte, asi sa to tu uz x-krat omielalo, ale odpustite, ze nejdem citat 307 stran 😉

jankar27
17. jan 2011

ta kniha sa da vygooglovat, ja som si ju tiez nasla na nete, ale nemam ju ulozenu

valika_val
17. jan 2011

hm, ja za nocne kojenie povazujem aj to o tretej aj o siestej, lebo "rano" je u nas o siedmej, ked sa vstava z postele.
myslim, ze vsetky zeny, co koja, mi daju zapravdu, ze nadranom sa nejak castejsie deti dozaduju. a tak neviem, ci sa snazit o kojenie o polnoci a o siestej rano, alebo ci to nechat na tu tretiu a siestu, alebo ako... ma to cas, hadam.

@kaja73
ten stolik som kupila tu na bazare, a je super! hodiny pri nom maly stoji a ovlada svet 😀 a stolik ma este zo spodnej strany nieco ako mini MAXILEGO a take kreslenie pomocou magnetu 😉

kaja73
17. jan 2011

@valika_val Diky.Inak k tomu nočnemu papaniu,niekde som čitala,že za ranne krmenie sa považuje papanie od 5h rannej.Ja sa tym riadim a ak maly okolo 5h chce mlieko,tak mu dam už plnu davku 200ml.Inak ak nahodou pyta v noci,tak dam len deci.Posledny tyžden sme už len na tej rannej davke.Potom dostane desiatu až okolo 9h.

katkatt
17. jan 2011

@jankar27 dakujem, nasla som

valika_val
17. jan 2011

@kaja73 hej, znie to logicky, ze rano je uz o 5tej. ale ja som to bralatak, ze akoze veduci ma este noc... 😀

zuzkat1
17. jan 2011

@kaja73 dakujem🙂

kacab
17. jan 2011

@ynez75 ono není co obdivovat.... Děti jsem u sebe věkem chtěla mít, aby si spolu rozuměly a vyhrály si.... čekala jsem, že to bude náročné ale neřešila jak moc... Říkala jsem si, že když to zvládly jiné maminy, tak já taky... a i když byly chvíle, kdy jsem nevyspáním plakala, zoufala a byla vačerpaná.... nikdy jsem nelitovala, že jsou tak po sobě... Ono opět se potvrdilo, že ženská vydrží šechno 🙂 v podstatě jediné, kdy to bylo na hraně bylo, když jsem měla střevní chřipku - křeče jak blázen a migréna k tomu a musela jsem se o ně sama zvládnout postarat... Ale to už je skoro jedno, jestli máš na krku jedno či dvě....A když už si teď spolu začínají hrát, vidím jak moc to stálo zato!!! není co obdivovat - samozřejmě, že ty děti nedostanou takové maximum ode mě, jako kdyby byly 10let od sebe... ale na druhou stranu mají jeden druhého a to jim to vynahradí... Prostě to nezkoumám a dělám co můžu 😀 😀 😀
@kackaaaa nemáš zač.... určitě to zvládnete brzy...
@valika_val .. u nás to funguje tak, že hořký čaj či vodu dostanou a pokud je to jen žízeň napijí se ale je to tak málo, že vím, že je to opravdu jen ta žízeň a ne zlozvyk... Když jsemale s malou ležela na kapačkách v nemocnici, tak na vedlejší posteli byla paní s 2 letým chlapečkem a ten pil jen sladké čaje a klidně litr za noc... To už je trochu problém, zuby, stále pleny, přerušované spaní a maminka, co kmitala plnit flaštičku 3x za noc... To poznáš nejlíp t´Ty, jestli se chce napít, nebo v tom má záminku nespat!!!

kajka26
17. jan 2011

ahojte tak ja mam 10 mesacnu dcerku a do teraz bolo zaspavanie super len som si k nej lahla a ona sa zaspinkala ale od tejto soboty je to hruza plac jedovanie a ja neviem co sa deje.Nechce mi lezat jeduje sa tam no horor.Este nemame zubky tak si myslim ze to zubky robia lebo uz je hrozne nervozna vsetko kuse no to ja si len myslim ze to kvoli zubkom.ale uz som zufala

ynez75
17. jan 2011

@kajka26 skus homeopatika,o ktorych sa tu tolko pise.nam zabrali

mausika
17. jan 2011

Ahojte mamicky, ja mam 17 mesacnu dcerku a od jej narodenia som sa este nevyspala. Mala mi sice zaspavala bez vacsich problemov, avsak s flaskou v rucicke. Stale sa vsak viac krat budila a pytala si pit. V noci vypila neraz aj 7,5 dcl tekutin. A to nocne prebalovanie! 😝 Vsetko sa zmenilo, ked mi kamoska dala knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat". Zmenila som zazite zlozvyky podla knihy a sama som nemohla uverit zmene. Zaspavanie zatial nie je take lahke ako predtym (predsa len je to na zaciatku stres aj pre dietatko), ale da sa to vydrzat. Uz v prvu noc mi prespala v kuse bez budenia 7, 5 hodiny, v druhu noc uz 10 hodin a vcera bola tretia noc. Mala mi prespala celych 12 hodin. Som zvedava na dnesok, ale u nas nastali zlepsenia okamzite. Chce to len trpezlivost 🙂 Drzim Vam palce!

lalipop
17. jan 2011

@mausika to sa vam podarilo dost rychlo. odkedy sa nekojime aj nasa spi ovela lepsie.

adamala
18. jan 2011

ahojte, citala som par vasich komentov, ale vy mate vacsie deti, moze aj 7mes byt bez kojenia vnoci? lebo odkedy sa narodil sa mi budi tak kazde 2hod -3hod, niekedy menej niekedy viacej...par krat sa zobudil len raz, co bol luxus som sa rano citila jak znovuzrodena,snazila som sa rozpamatat co som urobila inak, ze co zabralo,ale netusim.

Moj maly nema presny rezim,cez den vydrzi 4 hod bez mlieka ale vnoci sa dozaduje kojenia, je to o dusu,dudulku nechce od narodenia,cajik vnoci alebo vodu nehrozi,cez den mi to vypije len poharik ,alebo po lyzickach 😒

Je to fakt na nervy, vyplakat sa som skusala ale po 10min ignorovnia ho, sa tak vyhecuje ze sa az zajakava ,urcite toto nie je zdrave.

Neviete kedy sa to upravi same? kazdy vravi ze to prejde ,ale KEDY??? uz cakam od 3mes ze sa to zmeni a nic....iste nieco robiim zle,alebo je to len jeho habit.

aj vecer davam skor,ze ci mu nie je kasa tazka na zalludok,nepomohlo, mam ho dat skor spinkat? lebo mne zaspi tak okolo 21h.
Cez den spinka 2x...ale je to niekedy 2hod spanok 2x denne,alebo len hodinovy 2x denne, podla toho ako spi cez den dho tak ide spat skor ci neskor vecer...nema nejaku rutinu..jedine to kupanie je vzdy o 19h.

valika_val
18. jan 2011

@adamala
ahoj, ja myslim, ze 7m by este malo v noci dostat papat, mozno aj 2-3x, idealne 1-2x. urcite by som necakala, ze prespi celu noc, teda od osmej do siestej napriklad.
ale mate to uplne rovnake ako my, cez den kojenie tak kazde 4 hodky, pomedzi to prikrmy, ale v noci by papal a papal... tiez som sa dala na oducanie a mali sme skvele 3 noci, ked sa zobudil len 3x! z toho raz dostal cucnut vodicky.

ale tato posledna noc bola zas zla, lebo uz o deviatej sa prebudil (to znamena, ze stal v postielke a mraucal) a utisila som ho cumlikom. o desiatej som isla spat, ze mam do tretej kopu casu, ale figu (chcela som napisat prd 😀 😉 ). takze o pol jednej pil vodicku, dost hltavo a zaspal. ale o 01:15 bol zas hore a vodu uz nechcel. tak som si povedala, ze to je uz asi na mliecko a dala mu oba prsniky, ale nevypil vsetko, zaspal pri tom. myslela som si, ze mam zas cas sa vyspat, ale potom mam vypadok pamati a vstavala som k nemu niekolkokrat asi skontrolovat, preco sa prehadzuje a mozno dat cumlik, ked zaplakal. inak ten dudel mi dost lezie na nervy uz, asi zacneme s oducanim 😒 takze potom sa zas poriadne zobudil o pol 5, nedal sa ulozit, tak som ho dala na prsnik, ze nech sa nacucka. ale zas FIGU, lebo veduci len dudkal, prsnik neroztahal a tak som s nim sedela a snazila sa vytlacit mlieko pol hodiny 😀 nakoniec trosku potahal a odniesla som ho manzelovi do obyvacky, nech sa trocha vyspim.
vstal o 6:50 ale dovtedy bol 5x hore (mrncal a dozadoval sa niecoho, ale stacil mu cumlik, mozno sa dozadoval len cumlika - je to na porazenie!)...
tak dufam, ze to bola len vynimka, zuby a pod., a ze sa vratime naspat k tym predoslym skvelym trom nociam 😔

bubelko
18. jan 2011

@adamala moze aj nemusi, to zavisi celkovo od toho, ako a kolko zje cez den. u nas pomohlo zavedenie pravidelnosti v jedeni cez den. nie presne na minuty, ale plus-minus pol hodinka. potom som v noci ponukla par krat caj a kojila som az nad ranom. mal 4,5 mesiaca, ked som s tym zacala (po rozhovore s nasim pediatrom). celkovo v tom case jedol 7x za 24 hod, z toho jedol 1x nad ranom a posledny krat okolo 23.00. ale v posteli bol uz okolo takej osmej. no a ked mal pol roka, vypadlo to kojenie o 23.00. a od septembra chodil spavat s bratom o siedmej a vydrzal do tej stvrtej. sem tam sa este budil, ale to skor som ho budila ja, ked som isla spat. tak som odisla z jeho izby a odvtedy sa budil, len ak mu isli zuby (to sa opakuje zakazdym ked mu idu). ale konecne odvtedy spal skutocne tuho a omnoho pokojnejsie. kojenie nad ranom vynechal az ked mal 11 mesiacov a to sme uz potom kojili len rano po zobudeni a vecer pred spanim. ked mal rok, sme presli v priebehu tyzdna plne na KM.