Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cathrin
20. feb 2008

ahojte,
tiež sa vám idem pochváliť.....my sme mali ten problém, že malá zaspávala iba na prse a keď som ju uložila potom do postielky, tak sa do polnoci budila každých 30 min. a chcela prso, po polnoci ako kedy, niekedy každú hodinu, niekedy častejšie......takže to bolo treba riešiť a hlavne ju odučiť od prsa......

začala som v pondelok, síce zaspala na prse, ale potom, keď sa zobudila, tak som jej nedala prso, ale som ju hladkala, dosť plakala (muž to skoro nevydržal), ale vydržala som a po nejakých 5 min. zaspala.....v noci sa tiež budila menej......včera som to zopakovala (ale ja ju nenechávam samú v izbe,ako sa to píše v knihe) a zobudila sa pred polnocou, o tretej, piatej a zobudila sa o siedmej, čiže super......
no a dnes ma úplne prekvapila, nakojila som ju, dala som ju odgrgnúť, a aj sa prebrala a dala som ju do postielky, trochu som ju pohladkala a zaspala sama bez plaču, bez prsa....zaspala o 20:15 a zatiaľ sa ešte nezobudila, čo je úplne fantastické lebo doteraz sa zvykla za ten čas zobudiť aj 5x.....
takže fakt to zaberá a stojí to za to, aspoň to vyskúšať

veverica
20. feb 2008

no supis cathrin 😵

deni84
21. feb 2008

cathrin, gratulujem 🙂)) uvidíš bude to lepšie a lepšie...

my máme dnes tiež rekord... malý zaspal večer o 20:00 a zobudil sa ráno o 7:00 🙂)))))))))))))))) síce sa trošku prebral aj o 5:00 ale len som mu dala dudlík a znovu pekne zaspinkal 🙂))

andy.a
21. feb 2008

blahoželám aj ja.. 🙂 😉 😵

a my,naopak,sme mali veľmi zlú noc..malá je od 4.hod.hore,predtým sa budila každú chvíľu..celkovo veľmi nepokojne spala..pripisujem to tak trocha aj splnu/+zatmenie Mesiaca/..ale aj inokedy zle spíme.. 😒

a privítala by som tuším aj tému na spôsob "Každé dieťa sa vie naučiť jesť" 😅 😝 😖

martinaema
21. feb 2008

andy.a, aj ja som sa čudovala, že mi malá zle spí, síce sa nebudila, ale stále sa vrtela, prehadzovala a mrnčala zo spánku ☹ Možno to ozaj bolo tým splnom a zatmením 😅

chella
21. feb 2008

veverica, chcem sa opytat, mas tu knihu aj s grafmi? mne to raz niekto poslal a vraj tam maju byt obrazky alebo grafy,
tak prosim tie, ktore o nejakych grafoch vedia, poslite prosim na MucaPP@azet.sk
dakujem vopred...

veverica
22. feb 2008

chella ja tam nemam grafy iba obcas nejaku tabulku 😒 takze ti to ani nejdem posielat lebo mas asi tu istu verziu.

andy.a
22. feb 2008

ja detto..grafy tam určite nie sú.. 😉

mojebabo
22. feb 2008

Ahojte,

No nam sa nedari spat uz dost dlho.(asi od 6 mesiacov predtym spinkal aj 10 hodin ) Predtym sme spali aspon do dvanastej v kuse a teraz ani to nie. Niekedy sa v noci budime aj kazdu pol hodinku a chceme si cucnut. Cez den sa nam pekne dari spinkat bez prsnika ale v noci nie e nie zaspat bez prsnika a potom sme hore kazdu chvilu.

Tak hadam pomoze ta kniha dakujem velmi
Mohly by ste mi ju poslat na viera.czuczorova@post.sk
Dakujem velmi pekne

veverica
22. feb 2008

mojebabo poslane

mojebabo
22. feb 2008

dakujem velmi pekne

zuan
22. feb 2008

ahojte, prosim vas, poslite aj mne tu knihu, tiez spavame kadejako. maly zaspi o osmej, po polhodinke je hore a vysmiaty do dvanastej, potom zaspava zaroven s nami a budi sa kazde 3-4 hodiny na krmenie. ale zase spi aj do deviatej. pockam este do 6 mesiacov a potom uvidim.

veverica
23. feb 2008

zuan posli mail 🙂

jajun
23. feb 2008

Ahojte, my tiez spime vselijako, aj keď velmi dlho. Len sa mi nepaci, ze zaspavame okolo polnoci, potom spi do cca 8.00, prebalim, nakojim a spi aj do 11 - 12,00. Potom tak po dvoch hodinach opat zaspi na cca 4 - 5 hodin a potom až do polnoci mi zaspi na prsi, ako ho polozim do postielky automaticky je hore. Rada by som to posunula, aby zaspaval tak okolo osmej vecer, je mi jasne, ze doobeda vlastne dospava ten predchadzajuci vecer. Zabudla som, syn má 6 tyzdnov. Mohli by ste mi, prosim, poslat tu spominanu knihu na mail: petkor@stonline.sk, pripadne vase skusenosti s posuvanim spanku u takto maleho babatka? Dakujem.

andy.a
23. feb 2008

jajun,odoslané 😉

zuan
23. feb 2008

ok, myslela som, ze sa to da aj do IP 🙂

boleckova@twins.sk

dakujem, vevericka

veverica
24. feb 2008

zuan poslane na mail.

Jajun metoda je pre deti od 6 mesiacov, pripadne mozes zvykat babo aj skor, ale tvoj je este malinky a rezim si este len buduje, bud rada ze tolko spinka 🙂

andy.a
24. feb 2008

jajun,aj ja by som brala taký spánok u malej.. 😀 😝

kako
24. feb 2008

ahojte babky, mozte mi tu knihu tiez preposlat?
Dakujem
mkrizanm@hotmail.com

andy.a
24. feb 2008

kako,poslané 😉

a potom tým,čo naučili detičky podľa tej knižky spať,pošlem aj moju malú 😀 😝

lusil2005
24. feb 2008

andy haha 😀 😀 😀 posli. e-mail: dvorsky@chello.sk 😝

katka13122
25. feb 2008

prosim aj ja katka13122@azet.sk

veverica
25. feb 2008

katka poslala som ti 🙂

cermonca
25. feb 2008

Mala mi take spatne spala od prochodu z nemocnice kde se naucila spat semnou v posteli.NOci se stale zhorsovali byla vzhuru treba petkrat a v postylce rvala ☹
Zitra to budou dva tydny co to zkousime a jsou znat uspechy 😵 Vecer usina sama v postylce bez place a nebo si poplace jen trochu ani ne 3 minuty.V noci se budi vetsinou jednou nakojim ji a spi dal.Takhle jsem spokojena a to nocni kojeni zatim odbouravat nebudu nejak mi to neobtezuje protoze hned usne.Jedine co jeste nemame moc nychytane je denni spanek,nekdy usne hned jak ji polozim a nekdy stale jeste place v postylce.

Jen chci rict ze to opravdu zabira jen to chce vydrzet,ja doufam ze i ten denni spanek zvladneme a verim ze i to nocni kojeni by slo odbourak kdybych chtela 🙂

chella
26. feb 2008

veverica,
co sa tyka tych tabuliek, mam tam tabulky s tymi casovymi intervalmi. su tam aj nejake ine tabulky?

janka1874
26. feb 2008

posle niekto tu knizku aj mne?
janka1874@azet.sk

dakujem

martinaema
26. feb 2008

janka1874 poslané 😅

janka1874
26. feb 2008

martinaema este raz dakujem

zucha
27. feb 2008

ahojte dievcata, tuto knizku uz mam preposlanu a mala vecer zaspava celkom krasne. Problem vsak mame cez den. To sa nevie uspat. Nefunguje dudel, kocikovanie, postel, spievanie, ani nic ine. Skusala som vsetko, co viem a stale nic. Zaspava so strasne velkym placom a po strasne dlhej dobe a spi vacsinou okolo 45 minut a je zas hore. Neviete mi niekto poradit, co s tym? Toto som sa totiz v tej knizke nedocitala. Podotykam este, ze papme dobre, takze to nie je hladom a nie je to ani kolikou.

silvia123
27. feb 2008

Môj malý bude mať o pár dní 6 mesiacov, chcela by som vyskúšať ho dať spať podľa tej knižky, len mám obavu či sa mu z toho plaču nemôže nič stať, svokra ma plaší že zvlášť chlapci sú náchylný na pruh. Koľko ho môžem nechať maximálne plakať aby nebol ohrozený a naozaj nedostal pruh? Taktiež to mám dosť ťažké, lebo ešte momentálne bývame so svokrovcami a podľa svokry "nemám srdce" keď ho chcem nechať plakať. No už sme sa aj povadili, ale aj tak bude po mojom, aspoň to skúsim, aj keď budem mať dvojaké nervy - z plaču môjho malinkého a z mojej svokry dvojnásobné. Takže mi poradte či je pravda že deti z plaču môžu dostať pruh. Ďakujem