Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nelusik1
5. mar 2008

veverica dakujem krasne. 🙂

nelusik1
5. mar 2008

veverica, nejako mi nefunguje mail. da sa to poslat aj do internej posty? 😒

veverica
5. mar 2008

nelusik uz som to prave zistila, ze ti to nepreslo. Neda sa to lebo je toho strasne vela, skus nejaky iny mail.

cuchre
5. mar 2008

ahojte, nestiham to citat cele, tak sa chcem spytat, kedy ste zacali s takym rezimom u babatiek? nas ma 3 tyzdne, a vidim, ze vase tak 6 mesiacov....staci vtedy? dik 🙂

federica
5. mar 2008

Andy, moj muz tiez ako mimino odmietal spat a museli ho vozit kazdy vecer v aute, aby zaspal 😖 .
Uz z toho chvalabozku vyrastol a teraz sa stazuje, ze maly nerad spi 😠 .

nelusik1
5. mar 2008

veverica, akosi som pomotala mail ☹ 🙂 takze skusim este raz. ntdurik@mail.t-com.sk, diki

andy.a
5. mar 2008

cuchre,máš ešte kopec času na zavádzanie spánkového režimu.. 😕 😅

vavka33
5. mar 2008

Tak ja sa po case hlasim.Pisala som,ze mala mi zaspava len v kociku.Uz 5tyzdnov ju vecer nechavame v postielke,trochu porecni,pokrici,potom prideme,chvilu robime čt,par krat ju ulozim a spinka.Cize po roku zaspava sama v postielke a prespi celu noc.
Chcem povzbudit vsetky maminky,aby sa nebali,ze ich babo nespinka a nezaspava same.Ono to pride,ked bude spravny cas.Ja som myslela,ze Leu to este dlho nenaucim a predsa.....tesim sa s toho.

ejdzi
5. mar 2008

ahojte, mozem aj ja pekne poprosit poslat na: synekovaa@zoznam.sk Dakujem

andy.a
5. mar 2008

ejdzi,poslané 🙂

martinaema
5. mar 2008

vavka33 móóóc gratulujem 😀 Že aká je to paráda, keď deculo po tak dlhom čase nočného buntošenia prespí.Ja som prvé noci ani spať nevedela, čo som čakala, že každú chvíľu sa určite zobudí. Teraz sa nám to síce trocha pokašlalo - posledné 2 dni zaspáva zasa s revom, ale trvá to len 5 min. a kaput 🤐 Toto teda môžem - myslím vyspať sa

veverica
5. mar 2008

vavka33 gratulujem 🙂

bzuco
6. mar 2008

ahojte
mám takmer 3-mesačného synčeka, ktorý cez deň veľmi málo spí ☹ - pospí si asi 3x denne po 20minút. mne sa to zdá strašne málo...a druhá vec...nič pri ňom nestíham, pretože si vyžaduje stále moju pozornosť a pestovanie
v noci spí dobre, ale cez deň je to hrôza....neviete mi poradiť, ako naň treba ísť?
dlhšie si pospal jedine von v kočíku, ale už ani to neplatí ☹

hecus
7. mar 2008

môžte mi niekto poslať tú "zázračnú knihu" na spánok detí? Adresa: hecus@centrum.sk

ďakujem

martinaema
7. mar 2008

hecus poslané

tonita
7. mar 2008

martinaema prosim, prosim, prosim posli tu knihu aj mne ak sa ti da. Ja som uz zufala, ze moj maly vobec nespinka.Alebo aspon ked mi vies poradit kde by som tu knihu zohnala.Ja som uplne zufala. 😢 Moja adresa je ak nahodou: tonita@centrum.sk

andy.a
7. mar 2008

tonita,tvoj syn má len vyše týždňa ?? 😕
prečítaj si knihu-idem ti ju poslať.. 😉
ale na zavádzanie nejakého režimu máte ešte času a času 😀

tonita
7. mar 2008

andy.a ja som tuto temu necitala celu lebo pri nasom chlapcovi to nie je mozne 😕 🙂 ak ti velmi pekne dakujem za poslanie a snad potom mi neskor pomoze.Dakujem ti krasne

andy.a
7. mar 2008

tonita,neboj,ešte sa vyspíš.. 😉
a podľa tej knihy stačí po prvom polroku skúšať 😉 🙂

mne sa malá stále často budí,aj zle zaspáva..a máme už takmer 9 mesiacov 😅

diddi
7. mar 2008

andy, prosim mozes to aj mne poslat....diana.kissova@gmail.com
vdaka 😉

zucha
7. mar 2008

bzuco, kombinacia tejto knihy a clanok o spanku v novom cisle Mama a ja je doslova zazrak. Ja som nemohla byt s malou doma, ak som chcela, aby aspon trosku spala. Z domu som odchadzala o 9.00 rano a naspat som chodila o 17.30. Aj ked som bola stale vonku, velmi malo spala. A teraz? Vcera sme mali navstevu a mala s kludom spala vo svojej postielke, co detraz nehrozilo. V skratke: ide o to, aby si sledovala signaly, ktore dieta vysiela, ked je unavene a hned ho dat spat. Je to az neuveritelne jednoduche

andy.a
7. mar 2008

diddi,už ti to ide.. 😉 😝

diddi
7. mar 2008

vdaka andy

karellica
7. mar 2008

Ahojte baby!Som tu novacik.O metode 3-5-7 som už počula.Maly ma necelých 6 mes., zatial sme to neskusali, ale asi nas to coskoro caka. Synko je schopný spať iba pricucnutý, ale ja už pri tom neviem spať, naťahuje mi prsník hore-dole, prežúva si ho v puse...Pri 1. som to vydržala rok a pol, ale pri všetkej láske k malému - už som "opotrebovanejšia". Spomínaná knižka je v elektron. verzii alebo klasická väzba? Aj ja mám o ňu záujem. Sjuze, pošleš mi ju, prosím Ťa?

karellica
7. mar 2008

Sorry, zabudla som pridať e-adresu: bkarellka@centrum.sk Ešte raz dik!!!

martinaema
7. mar 2008

karellica, poslala som, ale mám to bez grafov

dandinda
7. mar 2008

Tiez som sa dostala k tejto knihe cez kamosku a aj nam pomohla 🙂 zhruba 2 mesiace dokazeme zaspat aj bez cici,netvrdim, ze vzdy uplne ukazkovo, niekedy si chvilu postojime v postielke a tvarime sa strááášne ukrivdene 😅
Hoci tvrdim, ze dojcenie je nieco neskutocne, v noci som si uz necitila krize, tak som strasne rada. ze sme sa na to dali. 😵
a tiez suhlasim s tym, ze treba sledovat signaly dietatka,ked dodrzime nas cas, ide to uplne v pohodicke 😉

andy.a
8. mar 2008

bzučo,poslané 🙂

miska82
8. mar 2008

Ahojte . Naša malá má 3,5 mesiaca a od narodenia sme ju s manželom nechávali zaspávať samú, takže sme jej ani nedali priestor nato, aby si zvykla, že zaspáva buď v náručí, alebo v posteli. Pre niektorú mamičku možno drastické, ale účinok doteraz osvedčený (dúfam, že to nezakríknem 🙂 Taktiež sa od jej narodenia vyhýbame častému noseniu na rukách, alebo spoločnému spaniu v posteli. Samozrejme, že si malú aj popestujeme 😉 , ale v čase, keď je hravá a nie unavená a chystá sa spať. Deti si príliš rýchlo zvykajú na "komfort" a to by som o pár mesiacov mala ruky ako opica 😀 a večer by sme sa poriadne nevyspali ☹

jasada
8. mar 2008

Ahojte,
mozem aj ja poprosit o poslanie tej knihy na adresu janama11@zoznam.sk. Vopred dakujem 😀 .