Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dlabinecka
25. jan 2011

@kaja73 JASNĚ - FUNGOVAT MŮŽE COKOLIV!!!!my prospali x nocí za zvuku vysavače...

ynez75
25. jan 2011

@kaja73 pisala si mi iba,ake su tie homeopatika,len tie cisla,alebo som to nepochopila ☹ riedenia si mi pisala ohladom chamomilly

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka snazila som sa naucit ju na cumel.aj som jej ho pridrziavala.mala take obdobie,ze ho aj zobrala,ale fakt len na chvilocku...nechce.a uz ju nenutim.....ona je vseobecne strasne ziva.potrebuje aby s nou vkuse niekto robil sprostosti.dokonca take,pri ktorych moja starsia dcera ako babatko,plakavala a bala sa ich.tato mala je iny nezbednik 🙂 jedno,co mam uz u nej na 100% vypozorovane je,ze ked ide spat, musi byt totalny klud,hrobove ticho a tma.zobudi ju kazdy suchot a je jedno v ktorej faze spanku sa nachadza ☹ dost ma to hneva aj kvoli nej,lebo nemame dvera z kuchyne do detskej izby,takze u nas sa konci behanie po byte v case,ked ju ukladam.to dovtedy musi byt aj ostatne osadenstvo rodiny najedene a vycikane...

dlabinecka
25. jan 2011

@ynez75 no, a nepomohlo by třeba přes den právě nějaký bílý šum - rozdíl mezi d¨nem a nocí....s dudlíkem chápu, některé děti si ho prostě nevezmou. podle mě teda je přestimulovaná, zkusila bych homeopatika 😉

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka uz berieme chamomillu,na spanie som zatial ziadne homeopatika nedavala.ale vyskusam ten detox este,ci ju nahodou tie atb."nazavirili" alebo ockovanie.lebo taky brutalny problem so spankom mame asi od4.mesiaca cca ☹ no a nechapem.malu som ulozila teraz o 17.55 a uz vyse 10 minut je ticho...vecer staci 10 minut a ona sama,bez mojej pritomnosti,bez placu,spi...tak preco to nevie aj cez den?clovek by si myslel,ze sa bude bat tmy

dlabinecka
25. jan 2011

@ynez75 Já bych řekla, že je na to prostě zvyklá. Počítá s tím, že ted se bude spát a tak to prostě bere... Přes den tuhle souvislost nemá. Chamomilu Ti doporučili proč? Já na to ted koukám, zkusila bych coffea cruda - ale vím jen málo na to, abych za to dala ruku do ohně 🙂 Ale ten detox rozhodně pomoct může!! To by mě docela zajímaly podrobnosti 🙂 A TY si uvědomuješ, že by to zhoršení bylo s něčím spojené?

dlabinecka
25. jan 2011

@ynez75 Jinak, já tady mám tak co machrovat - dneska jsme absolovalÿ maraton po doktorech. Eliška má zřejmě fobii z bílých pláštu. jen viděla doktorku, tak vřeštěla, aniž by jí cokoliv dělala - a to jsme byly ještě u zubařky, takže mám docela nerva, co bude v noci, poněvadž ted odpoledne mi teda nespala vůbec 😠

valika_val
25. jan 2011

aj nas uz je ticho... nechapem, nechapem, krutim tu hlavou 😒
dnes sme mu dali dve pyzamka, takze sa hadam nebudem budit a vyskakovat z postele, ze co ked spi odkryty 😀 a prechladne. 😎

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka chamomillu jej davam na zuby.nam to pomohlo.nedavam jej ju kazdy den,len ked je prilis nekludna.a ten detox skusim hned zajtra.nejek som si nevsimla po com alebo po akej udalosti,prestala mala spavat uplne.kaja73 to vyskusala pri svojom synovi a im to pomohlo.mozno aj moja to ma od ockovania.navyse brala dlho antibiotika...co ja viem?skusim.aj to radio skusim...budem skusat.nieco musi zabrat uz konecne

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka a co je to coffea cruda?

ynez75
25. jan 2011

@valika_val klop klop klop-....si klopem po zuboch 🙂

dlabinecka
25. jan 2011

@ynez75 aha, a ten detox probíhá jak? to by mě vážně zajímalo!! To se může hodit!!! my se zuby tak velké problémy nemáme - díkybohu. Ta coffea by měla být pro deti, které nemohou usnout protože jsou přestimulované množstvím lidí a zážitků...

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka noooooooo,tak o tom som este nepocula vobec.....nemam zatial skusenost ani s tym detoxom,ale mozem ti preposlat,co mi poradila kaja73.alebo napis priamo jej IP.

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka a coffea su tiez homeopatika?

dlabinecka
25. jan 2011

Ano, také homeopatika. Zkusila bych to, nic tím určitě nezkazíš 😉 No, jestli to nebude @kaja73 vadit, tak bych si o tom docela početla...

ynez75
25. jan 2011

@dlabinecka poslala som ti len to,co o tom viem aj ja...a dik za dalsie info.dobre vediet

kaja73
25. jan 2011

@ynez75
@dlabinecka to cofeu beriem občas ja 😀 Už sa mi z maleho trochu narušilo zaspavanie.Ale pozor na to,pretože ono mi to zabera,ked citim taky pretlak v hlave,srdce mi buši,neviem prestat rozmyslat-vtedy mi to do 10min.zaberie,ale raz som si to dala ako prevenciu,proste ešte pred tym ako som začala mat take pocity a vobec som nevedela zaspat.Odvtedy si davam pozor a riadim sa mojim aktualnym stavom, až ked si lahnem a neviem tychto dovodov zaspat.

ynez75
25. jan 2011

@kaja73 ja viem,aj o homeopatikach treba co to vediet.ja by som si to aj tak najprv nasla na nete,poprip.pytala sa v lekarni...ale dik

kaja73
25. jan 2011

baby viacere sa ma cez IP pytate na ten detox,tak to napišem sem,aby som to nemusela zakaždym pisat-použiva sa na to homeopatia thuya occidentalis.kupite si tri riedenia-ch9,ch15 a ch30.prvy den date 5 guličiek tej 9ch,druhy den 5 guličiek 15ch a treti den 5 guličiek 30ch.Potom ob den pokračujete tou 30ch cca tyžden a dalej ešte 1 krat do tyždna nadalej tu 30ch.Ja som tu 30ch davala este takmer 2 mesiace.Ale riadte sa svojim dietatom,možete to davat kratšie,ale aj dlhšie.guličky rozpustite v malom množstve vody cca 2-3ml, dajte do striekačky a naraz podajte do čistych ust aspon 15min pred,alebo po jedle.Inak da sa kupit aj homeopatia vyrobena priamo z vakciny,ktora je podozriva z toho že sposobila dietatu problemy.Predava to firma Remedia v Rakusku.Každa vakcina tam ma svoju protivakcinu.To zabera vraj lepšie ako thuya,ale zatial s tym nemam skusenosti.Neberte toto prosim ako 100 percentny recept,ktory vam zabezpeči pohodove noci.Po prve nemusi to byt pričina zleho spanku prave vašho dietata a potom dieta nemusi na tu thuyu zareagovat.Ale skuste a uvidite.Neda sa tym nič pokazit,maximalne to nezaberie.

valika_val
25. jan 2011

@kaja73 😵

dlabinecka
25. jan 2011

@kaja73 Díky, o thuye vím, ale o tom dávkování slyším poprvé. Docela jsem přemýšlela, že to po příštím očkováním zkusím, a ted jsi mě asi zlomila. Sice po očkování nemáme vůbec problémy, ale tohle rozhodně nikdy neuškodí.
@ynez75 S tou coffeou je to zajímavé. Asi opravdu nutno vypozorovat, ale podle toho, co jsi psala, by mi to docela sedělo. byla bych opatrná s dávkováním a nedávala bych to určitě k večer, kdy malá spí dobře, ale přes den, tím myslím, v tuhle chvíli nemůžeš nic zkazit 😉 Já homeopatii docela fandim. Nám pomohla v začátcích pulsatilla ( uplakané dětí s fixací na matku.....) . na spánek jako takový je i Sedalia, ale ta je oficiálně, až od roka, ač mi teda paní, která homeopatika vyrábí, říkala, že bez obav od půlroku semůže dát, ale uspěšnost není moc velká, je to hodně komplexní, a u homeo je důležité najít příčinu 😉

valika_val
25. jan 2011

@dlabinecka
ja som taka rozpoltena... v podstate proti homeo nic nemam, ale ked som si kupila brozurku a docitala sa, ako sa vyraba... tak moje druhe ja zacalo pochybovat hodne silne 😀 tebe nevadi, ako sa to vyraba? ze v tych riedeniach nic nie je? chcela by som najst nejaky zmysel v tych homeopatickych pripravkoch / liekoch, aby mi nebolo luto vyhodit peniaze. 🙂

yvonn
26. jan 2011

ahojte, nemate niekto tu knihu v pdf formate? alebo kde by sa dala zohnat? neviem ju totiz nikde zohnat, na nete sa na nu caka vyse mesiaca...ak by mi ju niekto vedel poslat na mail, moc by som bola vdacna🙂

dlabinecka
26. jan 2011

@valika_val No, zase tolik to nestojí. Nevadí mi, jak se to vyrábí - ono ne nadarmo se říká "víra tvá tě uzdravila" 😀 Např, moje Eliška dostala k Vánocům jantarové korálky, které mají působit proti potížím při růstu zoubků, ted se jí jich dere ven 5!!! najednou a je naprosto bez potíží - žádná teplota, žádný průjem - pohoda!!! Náhoda? Nevim, ale je to jedno!!! Já byla zoufalá, proto jsem si řekla, že ty homeopatika nemůžou ublížit, a myslím, že v Tvém případě je to dost podobné 😉

kaja73
26. jan 2011

@valika_val mna prave ta priprava presvedčila že to mam vyskušat,pretože to aspon nemože mat ziadne vedlajšie učinky a ked je aj mala sanca, že to pomože,tak to vyskušam.Hlavne ked nie je žiadne riziko.Inak som niekde čitala,že anglicka kralovska rodina ma svojho "dvorneho"homeopata a lieča sa v podstate len homeopatiou.Takže snad na tom niečo bude.Ja ju mam na sebe odskušanu-na spanok , pri liečbe viroz aj na bolest zubov a vždy mi zabrala,aj malemu na zubky zabera,tak neviem.Ale ono je to so spravnym vyberom tažke,pretože na ten isty problem je vela druhov homeo a este aj treba brat do uvahy osobnost pacienta-to sa pri klasicke alopatickej liečbe nemusi.Ibalgin zaberie bez ohladu na osobnost,homeo ma svoje indikačne specifika.Ale to sami na nej pači.Je to taka mala zahada a tie mam rada 🙂

valika_val
26. jan 2011

hej, mate pravdu. ale tiez si stojim za tym, ze ak ja uzijem homeo, tak to bude mat lepsi ucinok, ako u mojho syna. ano, viera, psychika - zabera u mna. ale u dietata? 🙂
v kazdom pripade ok, nebranim sa 😉

inak s tymi zubmi - teraz ako som maleho ukladala spat (este strajkuje v postielke), vsimla som si na bielej plachte krvave flaky. nasla som ich uz aj predtym, ale len milimetrove body. a dnes som nasla aj centimetrove - asi krv so slinami ☹ a to ma prerezanu jednu jednotku a spodne oba su uz skoro cele von 😒 tak nechapem.

a noc? hadajte 😀 okolo desiatej 2x zaplakal, ale nesla som k nemu a asi sa ani neprebudil.
okolo druhej (zas si nepamatam cas 😀 ) sa prebudil a zacal cirkus, ale fakt len kratky - odhadom spiacej matky mozno 3 minuty? max. 5 🙂 nevstala som z postele, robila čššš, spinkame, ako stale. on nasiel cumlik a zaspal sam. o tretej som sa zobudila, prikryla ho a isla na wc. o stvrtej som bola hore, ze ako to, ze sa nezobudil! a o piatej sa prebral, kojila som.
potom spinkal do siedmej, ale obcas zaplakal (asi zo sna), takze som spala len prerusovanym spankom. nevadi, aj tak je to skvele!!!

dlabinecka
26. jan 2011

@valika_val No, tak super!!! Gratulace. Mě malá proplakala celou noc, je asi vystreslá z těch včerejších doktorů ☹ To by ses divila, jak souvisí Tvá psychika s psychikou malého :_) Ty ho ted ukládáš a tak nějak počítáš s tím, že to bude špatné - a on to ví 😉

kaja73
26. jan 2011

My sme dnes v noci mali rekord-zaspal o 19,30 a zobudil sa 6,30.spal bez zobudenia 11 hodin,potom sme vstali,opat zalahol o 11,30 a este spime 🙂 -pomaly 3h.Jaj nech to takto zostane.

valika_val
26. jan 2011

@kaja73 neuveritelne! 😉 😀 😵 😵 😵

kaja73
26. jan 2011

@valika_val Co si pisala,zas ta zmazali 😒