Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sussanah
30. jan 2011

@kubaka bohuzel nemas pravdu, neni to vzdy rovnice prestan kojit = dite zacne spat.. Navic pokud to mame a mimcu vyhovuje, tak osobne nevidim duvod nahrazovat kojeni flaskou nutrilonu. Navic pises, ze jsi odbouravla kojeni do 9m, takze tezko muzes vedet, jake je to kojit 15m dite, ne vzdy je to o tom, ze dite visi na vystrihu, jak se s oblibou prezentuje.. Ale to by bylo do jineho tematu 😉

denuschka7
30. jan 2011

Dakujem Vam za rady. Kojenie u mna nie je problem, nakoniec ked jej mozem dat vlastne mlieko naco minat peniaze na umele :D ....ale na druhej strane aby si nezvykla (co uz sa asi stalo)...a dalsia vec, co si neviem predstavit, keby som prestala kojit, ako ju budem uspavat....pretoze mne zaspi iba pri mlieku :( ...pokial jej ho nedam, spusti hrozny plac a nic ju neutisi...iba mlieko...a to iste je v noci :( tak preto mam dilemu co robit....ci kojit alebo sa nejako pokusit o odstavenie.

zuzkat1
30. jan 2011

@denuschka7 ja by som neodstavovala...ved je este mala, ked bude pripravena sama sa odstavi postupne porpipade jej to budes lepsie vediet vysvetlit uz o par mesiacov... a ked sama pochopi ze mliecko nie je, nejak nenasilne podla mna aj prespi noc

sussanah
30. jan 2011

@denuschka7 s uspavanim u prsa ja neporadim, ja takhle kvuli malemu refluxu neuspavala (krome kratkeho obdobi kolem 8-9m), takze takovy problem jsme nikdy neresili.. Ale kazdopadne to vidim s tim umelym mlekem podobne 😉

sunea
30. jan 2011

U nas to bolo tak, ako popisuje @kubaka - akurat ze som syna nemusela odstavovat, postupne si uberal denne kojenie a nakoniec ostalo niekolko nocnych, potom uz len jedno a potom uz ani jedno - krasne obdobie (asi 3mesacne), kedy spaval v kuse celu noc sam v postielke (mal okolo 1 roku).
Potom sa zacal menit rezim, ja som bola 11 dni z domu (operacia), syn mal z toho adaptacny stres v tom zmysle, ze sa v noci zacal budit a musel spavat s nami. Manzel bol z toho naprv "na nervy", ale ja som si stala za svojim, ze je to normalne a dieta potrebuje citit blizkost. Postupne sa to zlepsovalo. Potom nastalo obdobie, kedy mu pocas 2,5 mesiaca vyliezlo 9 zubov, bolo to obdobie nepokojneho spanku, casteho budenia sa atd. Pomahala zase jedine blizkost a pocit bezpecia (inak je syn velmi samostatny a dost individualista). Tu casto spominanu knizku mam, ale ani som ju nedocitala. Uznavam, ze ked je clovek uz zufaly, skusa vsetko. Akurat je chybou zabudat na matersky instinkt a vnutorny pocit "co by som mala urobit". Maximalne sa preto stotoznujem s Kubakou a jej nazormi (a obdivujem aj jej sposob vyjadrovania, ja po 1,5 roku na MD som schopna pisat len jednoduche vety 😀

kubaka
30. jan 2011

@zuzkat1
@denuschka7 já chápu, holky, jenže takhle se roztáčí začarovaný kruh - čím bude starší, tím je to horší odbourat. Na tom se shodují holky v druhém tématu. Když jsem psala "do 9. měsíce" - myslela jsem během 1 měsíce, cíleně. Ani po tom nevzdechl. Starší už si to moc uvědomí a proto je to problém. Koukněte do diskuse o Malých závislácích. Holky mají problém,jak děti odstavit. Dítě nespí, matka nespí - to pak je dobré vědět, co teda chci a upřeďnostńuji, co je pro mě v tu danou chvíli důležité a důležitější. Ať se rozhodnete jakkoliv, tak prostě nejde mít všechno. Buď budete kupovat UM - nebo třeba taky ne, když bude mít dítě kaše a jogurty - nebo budete kojit 10x za noc a budete špatně spát. Když je naučíte usínat u prsa, tak to tak prostě bude. Ale jak říkám, to si musí každá rozhodnout, co je priorita.
Toho mlíka po roce fakt vypije tak 250 ml denně - zbytek je v tuhé mléčné stravě. Takže to není tragédie - ale kupovat mlíko od narození , to je fakt mazec. To si opravdu neumím představit.

kubaka
30. jan 2011

@sunea no já jsem taky zvlčila, těch chyb - původně jsem po sobě dokonce všechno četla a redigovala . Uff.
Ale.. můj první syn se přesně takhle odstavil sám od sebe, ve stejném věku 9 měsíců. Ani zaboha už mlíko nechtěl ani vidět. Po roce ani umělé. A taky se mi při vyplatila při nějakých krizích blízkost a chování. Po pobytu v nemocnici, po pobytu u babičky bez maminky, noční můry, separační úzkost - vždycky jsem vyhověla a odeznělo to samo... u obou a každý je úplně jiný.

sussanah
30. jan 2011

@kubaka tak se taky koukni do diskuze "Dlouhodobe kojeni a nepochopeni okoli" a tam najdes spoustu matek, ktere koji dlouho a vyhovuje jim to, jejich deti spi, ony spi a vsichni jsou spokojeni. "Ať se rozhodnete jakkoliv, tak prostě nejde mít všechno. Buď budete kupovat UM -...- nebo budete kojit 10x za noc a budete špatně spát" To je presne to, co si spousta lidi mysli o kojeni starsich deti, ale znovu rikam, neni to pravda. Jake si to clovek udela, takove to ma. A znovu rikam, zrovna od nekoho, kdo kojil do 10m a tudiz nepoznal dlouhodobe kojeni, me tento nazor docela prekvapuje. A znovu, tohle je tema o spanku ne o kojeni a neni to az tak super svazane, jak si spousta lidi mysli, je hromada deti, co se budi xkrat za noc na UM a maminy s nima maji uplne stejny problem jako kojici matky, ktere koji xkrat za noc..

bubelko
30. jan 2011

@sussanah sice som kojila obe len do roka, ale v jednom ti davam za pravdu - a to, ze budenie sa deti nemusi suvisiet absolutne s tym, ci su kojene alebo na UM. starsi prespal od 2 mesiacov celu noc a mladsi od 4,5 mesiaca.
je to skor o tom ako zaspava ci je uspavane. problem moze byt, ze ak si dieta zyvkne na nejaky sposob uspavania (prsnik, duduska, drzanie za ruku ci skrabkat chrbatik, hojdanie na rukach ci hopsanie na lopte) tak od urciteho veku je to naozaj o tom, ze ked sa v noci zobudi a nevie zaspavatt same, tak bude hladat tu svoju uspavaciu pomocku - aj x krat za noc 😉
okrem toho na to vplyva aj to, kedy ide dieta spat - ci ide spat pre neho v spravnom case. niekedy naozaj staci ulozit dieta o pol hodinu skor, ci neskor a plac nie je treba. 🙂

yellowbanna
30. jan 2011

ahoj, chtela bych se zeptat, snad mi nekdo budete umet poradit... Mam 9-ti mesicniho syna, donedavna se budil v noci cca co 2 hodiny na kojeni. Spis si me ale jen tak zuzlal. Rozhodla jsem se teda zachovat jen pulnocni kojeni a v ostatnich pripadech ho uspat jinak. Zafungovalo to okamzite a kojeni opravdu v noci nevyzaduje. Nocni buzeni ale neprestalo. Pokazde se vzbudi s placem a musim ho uspat v naruci. Uspani v postylce az na vyjimky nefunguje. Nechce, abych ho drzela za ruku, hladila, nic...obcas zabere zpivani, ale taky ne vzdycky, kdyz ho nevezmu, stupnuje plac az do hysterie... ve ctyri rano nemam na to praktikovat "kontrolovany plac" nebo jak se ta metoda jmenuje ☹ Pritom vecer usina v pohode - po ukolebavce, sam v postylce, kdyz si pobreci, nikdy to netrva dlouho (chodime za nim)... Nejhorsi je, ze je to kazdou noc uplne jine...nemuzu teda rict, ze by se budil treba kazde tri hodiny nebo v urcity cas... nekdy se po pulnoci vzbudi jen jednou, nekdy klidne i po hodine. Navic posledni dobou mam problem s tim, ze i kdyz mi usne v naruci, POKAZDE se probudi, kdyz ho pokladam do postylky, at jsem sebeopatrnejsi... vcera v noci tak byl vzhuru od 3.45 do 6... po kazdem probuzeni jeste vic frustrovany, protoze chtel spat a nemohl...nakonec jsem si ho uplne vycerpana vzala k sobe do postele...
Krome toho spava hrozne malo i pres den, max 2x po pul hodine. Vim, ze nektere deti potrebuji spanku min, ale zas je problem s usinanim. Usne v kocarku venku, doma jen u kojeni...pres den vecerni ukladaci rutina nefunguje, kdybych se na hlavu postavila...a pak se stejne budi po polozeni do postylky a je po spani... kolikrat pres den spi jen u me v naruci...
Takze abych to shrnula (mam pocit, ze to licim zmatene 😅 ) Vecer usina jakz takz sam v postylce, v noci se casto budi a usne jen v naruci, kojeni v noci uz nevyzaduje. Pres den ale usne jenom pri kojeni. Pri polozeni do postylky se v 8 pripadech z 10 probira... poradite mi nekdo? Mozna bych mela dodat, ze Tonik se narodil v 35. tydnu. Pres den uz kojenim jen doplnujeme prikrmy... Moc dekuju za kazdou radu...

sussanah
30. jan 2011

@bubelko jj myslim, ze v tomhle si naprosto rozumime 😉 🙂

zuzkat1
31. jan 2011

@kubaka o kojeni ja nemienim diskutovat🙂 umeliny do nej pchat jednoducho nebudem a moja teda pije denne este (bez noci) asi 8x takze asi tak... navyse co ja poznam matky ktore kojili dokedy dieta chcelo tak nemali z odvykanim ziadny problem, problemy mali tie ktore chceli ukoncit kojenie vtedy ked dieta este nechcelo (nebolo na to pripravene) ja si myslim ze kojit do 3 rokov je uplne normalne - ved dovtedy nemoze pit kravske mlieko takze kojenie je predsa potrebne, trh s umelinami podporovat nebudem ani ja nie som ochotna vypit mlieko v prasku tak preco by som to mala pchat do malej? 😉
mimochodom mam kamosku ktora od narodenia davala malemu UM a do 3 a pol roka sa budil kazde 2 hodiny- teda spajat budenia sa s kojenim je nezmysel mal presne 3 a pol roka ked prespal noc prvykrat (teda zobudil sa len raz ale to sa uz neratalo🙂)

valika_val
31. jan 2011

ahojte 😢
tak najprv som sa potesila, ze aha, mam co citat - tri strany!
ale potom som zistila, ze hned po prvom laylinom prispevku je tu kubaka a potom dalsie a dalsie... a zas sa to tu len zvrtlo na vojnu nazorov.
baby (kubaka a spol.), nerozumiem, preco sem chodite bojovat proti layle? naozaj nerozumiem. ved mate svoju temu, kde si pisete, mozte aj ohovarat a tak. napisali ste tu toho dost, vase nazory vieme, ale tato tema sa vola inac! takze prosim, dajte si uz odpich, slusne povedane, pretoze tato tema je o problemoch so spankom a o laylinych radach - ci sa vam pacia alebo nie.
ak chcete, zalozte novu temu, ktora sa bude volat napriklad "Nepouzivajte metodu vyplakania" a nezamorujte toto forum, kde si radime navzajom tak, ze sa vam to nepaci.
ja sa tiez nepletiem medzi vas, aby som tam urobila burku, necitam si vas poza chrbat, nemam potrebu s niekym bojovat. ano, viem, mozte oponovat, ze pisat mozte kam len chcete. ale vsetko, co ste chceli, ste predsa uz napisali, kazdy vie vas nazor, je tu zaznamenany v tejto diskusii, a preto prosim nechajte nas, mamicky s detmi, ktore maju problem so spankom, napokoji, nechajte nas pisat si to, co my uzname za vhodne, nezneprijemnujte nam dni, fora, nesnazte sa v nas vzbudit nejake nepodlozene vycitky. my sme tu z ineho dovodu.

myslim, ze ak budete nadalej osocovat laylu, alebo kohokolvek z tejto temy, a ak budete nadalej bojovat proti tejto metode, budem musiet poziadat admina o vycistenie tejto temy po vasich prispevkoch. uvedomte si, ze tato tema je O TEJTO METODE (nech uz ju nazyvate akokolvek), a ak chcete, zalozte si vlastnu, s protichodnymi nazormi, dobre?

kubaka
31. jan 2011

@sussanah koukala jsem - a lehce se zvrhne dobrý úmysl v něco opačného. Ty se naopak podívej do Závislých na kojení. Tam je taky zkušenost spousty matek. Nepotřebuji to zkoušet, abych přišla na totéž. Vím, jak snadné je odstavit dítě do roka - bere kojení opravdu jen jako potravu a ne jako formu psychické slasti, drogu,zvyk atd. Já nic netvrdím - jen, že když chci změnit něco, co mi nevyhovuje, na co si stěžuju, musím něco udělat, cokoliv - změnit. Pak nastane jiná situace, která třeba už nějaké řešení nabídne. Dělejte jak umíte - když kojíte několikrát v noci, tak si nestěžujte že dítě špatně spí a vy se nevyspíte. Jak jsem psala - nelze mít vše najednou.
@valika_val tohle téma se nejmenuje Poradna u Layly. Pokud umím číst. Pokud si chce layla nárokovat poradenství, tak ať si založí kancelář, živnost a rodiče k ní chodí na konzultaci. V opačném případě si kdokoliv může psát kamkoliv, má-li nebo chce-li k tématu co říct.

valika_val
31. jan 2011

no a co sa tyka nasho spania, tak cez den sa to pomalicky zacina asi posuvat. stale dlhsie a dlhsie mu trva, kym zaspi. tym padom sa nase denne spanky posuvaju tak, ze takmer kazdy den ho z druheho spanku musim o tej 16tej budit.
inak sa ale takmer nic nezmenilo. 🙂

dokonca tato noc bola skvela, pretoze po ulozeni do postielky zaspal ihned sam 😵 uplne pokojne.
k vecernemu ritualu (kasa, oddych, hranie sa "na holaky", kupanie, odsavanie, kojenie) sme pridali este jeden, a to ten, ze po kojeni si ho dame lahnut do nasej postele, manzel mu dava este napit vodicky a ja si odtriekam mliecko na vigantol. potom sa este mazname alebo salime vsetci traja, kolko to len ide (ten nas cert by len utekal niekam, polezi len par sekund), a potom ho davame do postielky 🙂
zobudil sa az 2:30 a kedze je to na kojenie skoro (mam uz odskusane - potom sa budi zas o dve hodiny a potom by vstal o pol 6), tak som ho najprv utisovala z postele, ale mlady sa naucil skvelo skriekat a dat take volume, ze je to neznesitelne. uz sa mu nechce hladat cumlik, a vie, ze ked poriadne bude kricat (podotykam, ze nie plakat), tak to nevydrzim a pridem. tak som k nemu prisla, dala mu cucnut vody, cumlik a dala ho lahnut. to som zial musela urobit do pol stvrtej este asi 3x, stale sa prebral. ale povedala som si, ze nesmiem ustupit, pretoze sa snazim posuvat to nocne kojenie. o pol 4 je idealny cas.
takze potom som o pol 4 kojila a krasne spinkal do 6,30 🙂

nie kazda noc je takato, ale do polnoci sa uz VOBEC nebudi, dovolim si povedat, ze az po druhej. ale nebolo to tak hned od zaciatku.
pre nove kocky, co sem prisli: my sme po roznych zmenach uplatnili najma novy system zaspavania (ze ho neuspavame) a pri nocnom predpolnocnom 😀 aj popolnocnom zobudeni robim "mrtveho chrobaka", cize nereagujem - pokial som si ista, ze za jeho placom sa neskryva nieco ine.

valika_val
31. jan 2011

@kubaka
tvoja arogancia je neuveritelna.
ale asi mas pravdu: ak by zalozenie novej temy znamenalo, ze nas v nej uz nebudes otravovat, tak to za to stoji. dakujem za napad.

zuzkat1
31. jan 2011

@kubaka mna si asi nepochopila🙂 ja sa nestazujem...ja sem prave pisem ze je to o zvyku a ze ked sme chceli dieta aj s tymto sme museli ratat, ze sa bude budit 😉 a myslim si ze raz sa budit prestane len treba vydrzat🙂 teda uz chapem tvoju radu prestat kojit (aj ked riesenie to nie je) ale u mna sa nestretla s pozitivnym prijatim lebo ja som si na vstavanie uz zvykla a nemienim to menit kym sama mala nebude chciet...

kubaka
31. jan 2011

@zuzkat1 jo, jasně, asi jsem se překoukla. Když jste v poho a vyhovuje, není co řešit. 🙂 A souhlasím, mám-li dítě, něco prostě musím vydržet, obětovat ze sebe - z lásky a dobrovolně. Mohu jen souhlasit 🙂 Dítě tohle pozitivní pochopení, naladění, netlačení na svou osobu ze strany matky cítí a to dělá hrozně moc. Když cítí, že je matka vyrovnaná a klidná a jistá si sebou, je klidné taky a cítí se v bezpečí a mnohem lépe snáší i občasné nepohodlí a změny a mnohem lépe spí. !!

zuzkat1
31. jan 2011

@kubaka no ona je taky maly nespavcek ale asi to suvisi s jej povahou je hrozne aktivna a hocikedy sa v noci zobudi ze sa chce hrat (samozrejme ze sa s nou nikto nehra len ju dame k sebe lebo v postielke place) ona si potom vyska a smeje sa a potom po takej hodine zaspi (tuto noc az po 2 hodinach) a napriek tomu sa rano zobudi s usmevom je spokojna a hned plna energie... teda naozaj nemam pocit ze kvoli nej mam nieco riesit... cez den spi uz len raz a nedokazem ju prinutit spat este raz a pritoms pi asi hodinu max hodinu a pol cez obed a to je vsetko... no ale ja to beriem ako obdobie ktore prejde a zas pride nieco ine🙂

ynez75
31. jan 2011

@valika_val 😀 haha,tak veduci uz celkom pekne napreduje.pomalicky,postupne,o chvilu uz mozno aj bez hysterie 😀 😀 .len tak dalej.drzim vam prsty

reruna
31. jan 2011

@valika_val proč by mělo toto téma záviset jen na layliných radách, jak píšeš? jmenuje se to podle knížky, kterou si může přečíst každý a tam se o metodě vyplakání za zavřenými dveřmi nepíše....já vím, že layla toto radí jen jako poslední možnost, v podstatě souhlasím s jejím názorem, že hodně toho vyřeší dřívější ukládání ke spánku, ale nechápu, proč se tak bráníte radám jiných, do tohoto tématu můžou přispívat snad všichni, kdykoli si může layla založit soukromé téma s vlastní poradnou....toto téma je pro všechny, kdo k tomu mají co říct, pro maminky, které potřebují poradit, nebo se třeba jen vypsat z nevyspání....

reruna
31. jan 2011

@j.cien ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím, možná jsi to tu už psala... nemáš někoho, kdo by vzal děti přes den ven v kočárku a ty by ses zatím doma prospala? já bych někoho vyslala ven s tím, at se mi nevrací dřív jak za 3 hodiny, všeho bych nechala a spala.... teď v zimě je to asi možná složitější, asi se nikomu moc nechce takhle dlouho někde jezdit s kočárem ale co takhle s dětma poslat babičku, tatínka, či jiného příbuzného na dopoledne do MC?

reruna
31. jan 2011

@zuzkat1 ta podlední věta - super přístup 🙂

ynez75
31. jan 2011

trebalo by si uvedomit jednu vec.layla nechodi od bytu k bytu,od panelaka k panelaku a neklope na dvere ludi s tym,ze silou mocou prezentuje "svoju"metodu.ona je clovek,ktory sa spanku deti,venuje uz niekolko rokov.preto si myslim,ze vie ovela lepsie a presnejsie,co k danej tematike povedat,ako my laici.vsimnite si,ze odpisuje len tym mamickam,ktore o pomoc poziadaju.sama od seba,tu na tomto fore,si ziadnu reklamu nerobi.ja o tejto metode uz viem hadam vsetko od a po z,lebo som to vsetko citala a konzultovala aj s laylou.s niecim suhlasim,s niecim nie.bolo iba na mne,ci na tuto metodu pristupim,ci si z nej iba nieco vyberiem a ci budem podla nej postupovat.tak isto je to aj u inych mam,ktore laylu poprosia o pomoc,lebo nutne potrebuju pomoct svojim detom,aj sebe.aj oni si vsetko precitaju,prekonzultuju a je iba na nich,ci sa na to daju....nerozumiem,preco vam potom ta layla poniektorym tak lezi v zaludku.tie maminy,ktore o jej radu neprosia,tym sa ona sama od seba neprihovara a tie aj nadalej sa mozu radit s inymi maminkami ohladom cohokolvek,co ich trapi v suvislosti so spanim ich deti.kazda metoda,ktora zaberie,a ktora vyhovuje mamam a ich detom,je dobra

evamarcel
31. jan 2011

@ynez75 ahoj ako sa dari s dennym spankom , lebo u nas je to pomaly cim dalej tym horsie:(, inac ako dlho mala spinka v noci a kedy davas mliecko? dakujem za odpoved🙂

evamarcel
31. jan 2011

ahojte mamicky podelim sa aj ja so svojou skusenostou co sa tyka nocneho spanku, neviem dokedy bude malinky takto spinkat ale zatial to funguje 2tyzdne co som velmi rada lebo som sa konecne aj dobre vyspala. Takze moj malicky sa v noci budil aj 6krat na kojenie vydrzal spinkat max.2.5hod. aj to nie vzdy. Pred vyplakanim som este chcela skusit jeden sposob ako odnaucit v noci kojit a ak by to nevyslo tak som ho uz chcela nechat vyplakat no podarilo sa to zatial aj bez vyplakania. Spravili sme toto: mame postielku hned pri manzelskej s manzelom sme si vymenili strany t.j blizsie pri malom bol manzel. Mame stale rovnaky ritual kasa,kupkanie, kojenie a polozime do postielky a na neho ruku on si ju hladi a zaspinka.Este urobili sme tiez jednu velku zmenu to musim podotknut na radu layla84 dali sme ho spinkat uz na 17.30 lebo spinka iba raz denne aj to malo. Takze po zapinkani sa nam pravidelne budil ako predtym na kojenie ale namiesto mliecka dostal cumlik a opat ruku sem tam poplakal ze nedostal mliecko ale asi pomohlo to ze videl ze je ocko a ten mu nemoze dat mliecko a stale po zobudeni sme dali cumel a ruku az nad ranom som ho nakojila a este zaspal. Toto budenie trvalo 2tyzdne ale netreba dat aj ked to vyzera ze sa nepodari zrusit zrazu prisiel den a maly spinkal od vecera do 4rana co som ho uz nakojila. Takze po dvoch tyzdnoch ked dostal mliecko az nad ranom sa to naucil teraz aj ked semtam sa raz v noci zobudi stale to iste cumel ruka spinka dalej akurat mame problem s ranami zrejme sme to nedotiahli uplne dokonca mala som mu asi dat mliecko az po uplnom zobudeni lebo teraz pravidelne je hore okolo 4 a stava sa ze ked ho nakojim tak trva aj hodinka a pol kym opat zaspi. Takze mozno u niekoho bude dietatko pripravene naucit sa aj takto neviem nerucim ze je to nastalo ale zatial to u nas funguje a ja som konecne vyspata. Co sa tyka denneho spanku tam uz mame vacsi problem ale este stale som sa k vyplakaniu neodhodlala.

ynez75
31. jan 2011

@evamarcel ahoj 🙂 no,denne spanky aj u nas nic moc ☹ davam ju v presne casy.prvy o 9.00 a druhy o 13.00.sama nezaspi.neexistuje.10 minut mrnci,potom sa hra,potom rozprava,potom place od jedov,lebo nevie zaspat,tak pridem k nej a sucham jej chrbatik,hladkam.niekedy to zaberie do 10 minut,inokedy ako dnes,45 minut.ale uz spi 🙂 trva to polhodinu.nikdy nie viac ☹ na druhy spanok pojdeme von s kocikom,tam zvykne zaspat,ale tiez je to individualne.niekedy ju vozim 10 minut a spi,inokedy aj hodinu a pol.a aj tam spava polhodku,maxim.40 minut....ale predvcerom spala az hodinu.to som nechapala.uz som aj chodila pozerat,ci dycha 🙂 no,noci mame uzasne stale.davam ju spavat o tej 17.30,co nezaspi hned.tiez jej to trva aj hodinu.vcera hodinu a pol,ale pri vecernom zaspavani neplace.akokedy.ale vacsinou to je len take mrncanie a tiez sa dlho rozprava a hra.niekedy sa zobudi raz,maximalne dvakrat,ale ja si myslim,ze sa jej iba nieco sniva,lebo neplace dlho,to ani by som nestihla zliezt z postele a uz je ticho.a v noci uz nepapa,ani nepije.zobudza sa rano o 6.30 a vtedy papa pije mliecko prvykrat...dnes sa sice zobudila uz o 5.15,ale nechala som ju mrncat,kedze uz pekne spava vyse dvoch tyzdnov,tak nech si zasa nezvykne vstavat o 5.00.ale hned zaspala....takze ja som s nocami maximalne spokojna.na tych dnoch stale pracujeme.a tebe nespi krpec vobec cez den?a v noci sa kolkokrat budi?

sussanah
31. jan 2011

@kubaka no ale to je porad o tom samem, jak si to kdo udela, takove to ma.. Je spousta matek, ktere koji a jejich deti spi naprosto normalne (tzn obcs se probudi, obcas prospi celou noc). Mimochodem jsem vcelku presvedcena ze i dite mladsi roku bere kojeni i jako neco jineho nez pouze potravu, protoze kojeni neni jen o jidle.. A kruci uz nehazej vsechny do jednoho pytle, svet opravdu neni cernobily. Je to podobne, jako kdyz bys trvdila, ze kdyz bude mit dite dudlik dele nez rok, tak na nem bude zavisle a nebude se ho chtit vzdat a blablabl. Nebo kdyz bude jist sladke, bude tluste, protoze to k tomu speje.. Proste spanek ovlivnuje spousta faktoru a kojeni je jen jednim z nich. V drtive vetsine pripadu lze nastavit spravny spankovy rezim aniz by se muselo prestat kojit. Me dite spi (ano bylo lepsi a horsi obdobi) a kojim, a mam minimalne dalsi 3 kamaradky kolem me s detmi starsimi roku, ktere taky koji a svete div se, taky spi.. Takze zeby to nakonec bylo o necem jinem nez o kojeni??? 😕

ynez75
31. jan 2011

@evamarcel hej,uz som precitala ako spavate 🙂

ynez75
31. jan 2011

@evamarcel inac,ak si sa radila aj s laylou,denne spanky vobec nemusia byt o vyplakani.akykolvek sposob,ktory zaberie,je dobry,ked potrebuje teba,sed pri nom.dolezite je,aby spal.to je jedno kolko.dolezite je,aby si mu aj na denne spanky urcila presne casy,alebo teda jeden a na tento nech si zvyka.zatial nieje dolezite kolko cez den spi.dolezite je to,aby chodil spavat v rovnaky cas aj cez den.ono,ked sa da do poriadku nocny spanok,upravi sa aj denny.trva to sice dlhsie,ale ja verim,ze sa to upravi.moja mala ma nechcela mavat pri sebe.to som uz pisala.ci som pri nej bola,ci nie,stale hystercila a nedala sa absolutne utisit.nebol na to ziaden sposob.teraz je necham chvilu plakat,ci hrat sa,ci rozpravat a potom pojdem k nej a hladkam ju,kym nezaspi.ona sa zacne usmievat a zaspi.ja som rada,ze spi aspon tu polhodku a ze je uz ticho,ked som pri nej.aj toto je pokrok 🙂