Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

andy.a
9. mar 2008

jasada,poslané 🙂 😉

gerda
9. mar 2008

Ahojte , no mi nemame problem v noci, vtedy vie zaspinkat aj sam ked mu dam dudlik 🙂 len problem je cez den ze nas maly bez hojdania nevie zaspat a ja ho mozem hojdat aj hodinu a on spi 10 min ☹ a tak sa to taha stale a je to dost vycerpavajuce, hlavne zacina byt uz dost tazky...cem sa opytat ci nemozete niekto poslat tu knihu na mail janatycova@gmail.com? ak ano tak dakujem

jasada
10. mar 2008

andy.a dakujem!!!

hecus
10. mar 2008

Ahojte,
môžem ešte raz porosiť o zaslanie tej knihy, mne to vôbec neprišlo na adresu hecus@centrum.sk. Ďakujem.

andy.a
10. mar 2008

baby,idem vám to poposielať.. 😉

andy.a
10. mar 2008

gerda a hecus,máte to tam 🙂 😉 aspoň dúfam 😝 😅

pappo
10. mar 2008

baby poslite aj mne tu knihu vdaka pappt@zoznam.sk
u nas je to tak ze Samko sa napapa naposledy okolo 9 potom spinka do tej 3 a vstava bud o 6 alebo skor podla toho ci ho nakojim alebo papa z flase a Lilien ta papa o 11 potom o 1,3, 5, takze kazde 2 hodiny ale ked sa napapa odgrgne tak hned ju dam naspat do postielky a spinka dalej , Samko ten je vacsinou s nami v posteli pretoze v postielkke nechce spat ked je sam aj cez den musi byt v miestnosti kde osm ja inac nezaspinka takze je v lehatku co nie je ktovie co na chrbatik aj ked lezi . aj ked zaspinka a polozim ho do postielky hned je hore.

andy.a
10. mar 2008

hecus,máš nefunkčnú mail.schránku..nejde ti to poslať 😕

pappo,pošlem ti to.. 😉
máš dvojičky ?? 😵 nezávidím,nie je to určite sranda.. 😕 ale je to zasa 2-násobná radosť na druhej strane.. 😉
a na zavádzanie nejakého režimu máte ešte veľa času 😕 😅

pappo
10. mar 2008

andy ja viem ale treba byt pripraveny 😀
no nie je to sranda ale nase deticky su uzasne takze sa tesime aj ked niekedy je to tazke 😝

andy.a
10. mar 2008

pappo,verím.. 😉 😝
ale neboj,ked budú väčšie,bude to lepšie.. 🙂 😉

hecus
10. mar 2008

andy neviem preco to nejde, ta stranka inak funguje, prosim skus to poslat na: dasatko@zoznam.sk

evita4
10. mar 2008

Hecus poslala som si to tak ti to uz dufam prislo.. 😅

petrulla
10. mar 2008

Ja som už pisala, ze sme vyskusali tuto metodu a po 10 minutach placu maly zaspal. Odvtedy su uz cca 3 mesiace a pekne to funguje. O 20,00 ho polozime do postielky a drobcek uz vie ze sa ide spinkat. Ked sa mu nechce tak si povykrikuje, obcas pomrnci , ale uz ziadne sceny. Odporucam - zatial uvidim co spravia zubky 😉

andy.a
11. mar 2008

petrulla,aj ti malý prespí celú noc ?? 😉 😕

držím palce,aby sa to nepokazilo pri zúbkoch ☹
my už od Vianoc čakáme na horné.. 😒 😕 😅

december
11. mar 2008

andy. ahoj .aj ja si prosím poslať tu knižku. prosím. kajdacsyova@azet.sk 🙂 🙂 🙂 🙂

martinaema
11. mar 2008

december - poslané

jarduska
11. mar 2008

ahojte,
my mame tiez problem so zaspavanim, a hlavne sa v noci casto budime, po polnoci to je aj kazdu hodinu.Cez den nasa Kristinka vobec nechce spinkat, a treba sa jej cely den venovat.Ma niekto podobny problem? mohli by ste aj mne poslat tu knizku moj mail. jarduska@yahoo.com dakujem.

andy.a
11. mar 2008

Jarduška,idem na to 😉

sedlica
11. mar 2008

ahojte baby
ja som sem mrkla nahodou-ja som cakatelka 1x a uz cakam kazdym dnom vidim,ze si posielate nejake redy v knizke
prosim,prosim poslete niekto aj mne -nech zacneme od zaciatku ucit nas hribik zaspavat bez utrap vsetkych clenov rodiny?
dakujem a prejem vsetkym hodne zdravicka
😉
pavlamichalco@gmail.com

jarduska
11. mar 2008

andy. velmi pekne dakujem uz to mam na maily. idem to pekne studovat. este raz vdaka.

andy.a
11. mar 2008

sedlica,poslala som ti knižku.. 😉 tak príjemné študovanie 🙂 😉
a želám ľahký a rýchly pôrod 😝 🙂

kde presne bývaš ?? 😕 😉

sedlica
11. mar 2008

andy.a
Dakujem ,za postu 😉
Akde byvam? Momentalne sa zdrziavam v UK v mestecku Walsall-pri Birbinghame. preco?
Pozname sa?

andy.a
11. mar 2008

nie,nepoznáme 😕
zo zvedavosti som sa pýtala 🙂 😉

federica
12. mar 2008

Ma niekto skusenost, ze to proste nefunguje? Ja to uz skusam tri dni a maly robi cim, dalej tym vetsi cirkus. V noci aj cez den, to je jedno, proste to neakceptuje, zostat sam v izbe. Postavi sa a krici, predvcerom aj vcera sa az pozvracal, tak mi je ho malickeho luto.Tam pisu, ze nevadi, ked sa deti z placu pozvradcaju, no nemyslim, si, ze je to prevda.Potom zaspi po hodine od vycerpania. Este to vydrzime dnes a ked to nezaberie, tak sa na to vykaslem a skoncim s tym. Asi to nie je pre vsetky deti.

zucha
12. mar 2008

federica, nam zaspavanie funguje, ale nefunguje mi vobec dlzka spania. predtym spala aj 6 hodin, papat a znova 6 hodin. Skusila som ju nakrmit pred polnocou a zacala sa budit kazde tri hodiny, akoby bola novorodeniatko. A poslednu dobu je to otrasne. Je hore kazde 2,5 hodiny, neda sa ucicikat, aby nepapala, lebo nema rada cumel. Dnes dokonca od tretej rana nespala. Sice neplakala, ale nespala

prunti
12. mar 2008

frederica, musis to mat tazke...viem to zo skusenosti svojej svagrinej, ktora sa pustila do toho az teraz a pri tom jej maly ma uz dva roky, aj on strasne vrieska, dokonca vylieza z postielky...minule im z trucu padol na hlavu 😝 myslim si, ze je to o to tazsie cim je dieta starsie, pretoze je ovela bystrejsie nez 6mesacne babatka...ale radila by som ti vydrzat, sesternica ma rocneho a oni 2 tyzdne tahali s hroznym revom a teraz to ide ako po masle 😉

prunti
12. mar 2008

zucha, je to uplne normalne, ze tvoje trojmesacne babatko sa budi casto...pravdepodobne ma vyvinovy skok...a ako aj kniha pise, naucit dieta prespat celu noc je mozne az od 6.mesiacov, ked je uz aj po mozgovej stranke schopne prespat noc bez papania 😉

federica
12. mar 2008

Zucha, mne moj maly zaspal vcera po hodinovom placi o 21,30 prespal v kuse az do siestej, co sa mu stalo za rok druhy krat, ze prespal celu noc, chudacik bol z toho placu hotovy, tak to sa nam podarilo, ze prespal, ale neviem, ci sa to oplati za taku cenu.., ze sa az pozvracia, ako place. Rano som ho dala o desiatej do postielky. Bojoval do 11.15, potom zadriemal na 10 min. a potom sa o dalsich desat zase zobudil, tak uz som ho vybrala. Teraz som ho dala zase s krikom do postielky a cakam, do kedy...
Prunti, dakujem za podporu. Je pravda, ze cim je dieta starsie, tym je to zlozitejsie. Keby len lezal, tak by mozno od placu sam zaspal, lenze on v kuse stava, len co odidem z izby, uz stoji v postielke a vystraja.Dufam, ze to nebude trvat dva tyzdne, lebo uz teraz som z toho na prasky 😒

zucha
12. mar 2008

federica, skus ho dat do tej postielky este culeho. Aspon cez den. Ja sledujem malu, ked sa hrame a 1xzivne, tak ide do posielky. Hned. Este si tam zmoli ruky a plienku (dudel hnusoba nechce ☹ ) a zvacsa potichucky zasti, popripade len tak trosku mrnkne. Niekedy sa dokonca stane, ze tam je ticho aj hodinu, len tak odpociva a sleduje.

federica
12. mar 2008

Ja uz som zufala, uz hodinu krici v postielke a nechce byt sam v izbe, akonahle opustim izbu, tak strasne vystraja.
Ked si zacal suchat ocka, tak som ho dala do postielky. Precitali sme si knizku, pomojkala som ho, odisla.....
Je riadne unaveny, lebo od siestej je hore, ale sam nezaspi. Keby som zostala pri nom, tak zaspi za chvilku a mam pokoj. Ale nechcem, aby sa naucil dlho plakat, lebo
mamka nakoniec pride a zostane pri mne.