Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zelmirka1
21. sep 2011

@klaudialip a vecer o osmej ako zaspava ? v postielke ci na rukach ? chapem ze si unavena, je to tazke lebo niekedy sa inak neda ako nosit na rukach a potom to dietatko vyzaduje. Ale neboj to sa zmeni, urcite sa nauci lepsie spinkat. Neviem aky mate rezim, ked sa budi o polnoci tak chce mliecko alebo nie ? Mozno by si mohla skusit posunut vecernu hodinu zaspavania. Alebo by som skusila ked sa v noci zobudi lezat pri nej, hladit a tisko prihovarat ale nie nosit na rukach, urcite by som ju nenechala samotnu to by asi velmi plakala. Byt pri nej stale ale skusit nezobrat na ruky a vydrzat, niekedy sa dietatko nevie ukludnit a ked mu dame sancu tak sa to postupne nauci a nemusi to byt niake dramaticke. Dolezite je aby ty bola odhodlana, nebala sa placu lebo dieta velmi vyciti rozpolozenie maminy a na to reaguje. Tiez nie je dobre raz zobrat na ruky, zase polozit do postielky, zase zobrat, proste nestriedat, bud to skusit tak ze vydrzis pri nej a nezoberies ju na ruky alebo ak by sa ti zdalo ze sa to neda tak nepomohlo by keby spala chvilu s tebou ? Ja si pamatam ze tie obdobia sa prvy rok fakt velmi menili, ked uz som bola zufala zrazu sa to zmenilo a riesila som nieco ine 😀 ale neskor (okolo 13-15 mesiaca ked sme presli na jeden spanok denne sa nam velmi upravit rezim aj spanie) sa uz dalo omnoho lepsie dohodnut a naucit dietatko spinkat. Drzim palce, neboj bude lepsie.

klaudialip
21. sep 2011

@zelmirka1 ona zaspava stale na rukach,v postielke vobec.dokonca aj v kociku zaspi,ale nesmie ma vidiet. spanok som jej uz posunula o hodinu,a to mam co robit aby som to zvladla,ma dva denne spanky,potrebuje ich,inak by bola velmi uplakana

zelmirka1
21. sep 2011

@kladialip, rozumiem, to verim ze mas co robit, dva spanky este potrebuje. Je to tazke ale postupne sa bude musiet naucit zaspinkat nie na rukach. Ked spi v kociku tak by som tie denne spanky skusila riesit v kociku, jeden na prechadzke napr. a jeden tak ze das kocik na balkon, terasu alebo ako moja kamoska ktora da kocik k oknu, maleho oblecie ako na von a spi 😀 . A postupne zacat ucit na postielku len vecer. Mozno keby si si ju dala ku sebe a lahla vedla nej tak by sa naucila zaspinkat bez nosenia na rukach a neskor by ste riesili uz len presun do postielky. Mne sa osvedcilo mat postielku hned pri mojej a dociahla som na neho.
Bude to tazsie ked je zvyknuta na rukach ale je jasne ze to nemozes vydrzat stale a tiez malicka rastie a je tazsia. Dolezite je vybrat si niaky den kedy zacnes, ale urcite nie vsetky spanky naraz to by bolo moc, takze len jeden spanok najlepsie vecerny lebo to by potom mohlo pomoc aj tomu nocnemu budeniu. Idealne by bolo vystihnut den kedy spi poobede menej a bude vecer velmi unavena. Ja moc nie som za razantne riesenia ale zase ak budes vytrvala, ostanes pri nej aby citila ze si tam len ju nebudes nosit aj ked bude plakat tak si myslim ze za par dni to zvladnete. Hlavne ty musis verit ze to bude OK, oni potvorky maju take radary ze hned poznaju na mamine ci to zvlada alebo nie. Uvidis ze sa to zmeni, ja si tiez pamatam ze okolo 9-10 mesiaca som bola dost vycerpana a maly mi vstaval o 5 rano, nic nepomohlo, ziadne zmeny rezimu, posuny spankov, budil sa o piatej rano a ja som bola uplne grogy. Nakoniec sa to zlepsilo az ked som to prestala riesit a povedala som si dobre tak nech si vstava ako chce. 😀 Ber to len ako jeden nazor, dnes uz mam nadhlad ked je maly vacsi. Prajem vela sil.

rainee
22. sep 2011

ahojte, mna by zaujimalo ako ste na tom so spanim pri 2 rocnych detoch. ja mam totiz pocit ze u nas je to vekom cim dalej horsie, tj stale viac a viac spekuluje. nechce spat ani v postielke, ani v nasej posteli (od malicka bola zvyknuta v postielke a bolo to doteraz ok) , nechce byt zakryta dekou, paplonikom, no vkuse ma nejaky problem. 😠 vstava mi rano o 5-6 (ziadna slava), cez obed ide spat okolo 12tej (pospi 1-2 hodky) a vecer ju neviem dostat do postele pred 20,21 hod. posledne dni sa navyse zvykne zobudit okolo polnoci a do 2-3 a zase spekuluje , takze my spavame v noci celkovo asi tak 4 hodiny. neviem kde to dieta berie energiu, kazdopadne my sme uz na prasky.... 😕

4ocka
22. sep 2011

@rainee takbto nezavidim..moja mala ma dva roky a dva mesiace,od pol roka spi s nami..rano pokial ju malynezobudi vstava okolo9 ..pol 9.. Spat chodi o 12.00 pokial sme neni niekde mimo..a to proste vie ze musi..vecer padne 7 hodin a bud uz lezi v posteli alebo sa ide kupat..ale o 20.00 musi byt naskocena v pyzame a v postki...neskor ako o pol 9 spat nejde..kolko krat pride sama ze je unavena nech ideme spat..budi sa 1-2 x na flasku..ona uz vie co je jej povinnost,sikolka..problem sme mali.asi ked mala rok a nieco..poobedne spanie.hrozne..revy ze ona nejde..ale vie ze tym nedocieli...prave naopak..tym viac vysvetlujem ze musi..u nas to je tak ze pohrozim po niekolkych upozorneniach ze nech ide spat, chodim s nou lebo bez mojich vlasov nezaspi..a ked nerespektuje,jeenu ukazkovu hodim po ritkr..staci slabu,len s tym aby vedela ze neposluchla upozornenia..a potom sa ukludni a zaspi.. Ako aj presne teraz 🙂

albao
24. sep 2011

@rainee no prave riesim nieco podobne, aj ked s mladsim babom. Zrejme to chce nejaku vacsiu zmenu - ovela skor do postele (napriklad, ak zyva, uz je neskoro) alebo posunut obedny spanok na skor/neskor. Ako mamicka skus si to vypozorovat. Ja by som zacala tym skorym vecernym spankom.
Tiez neustale ukladam malu do postielky, ale uz sa mi to konecne podarilo vypozorovat. Normalne si pisem poznamky 😀 A zistila som, ze ani skoro, ani neskoro nie je dobre ulozit do postielky. Ked skoro, tak sa rozkokosi a beha tam. Ked neskoro, tak uz nezaspi najblisie 2 hodiny. Takze ked sa skludni, zacne byt pomala a ticha, rychlo nakojime a sup do postielky 😵 Skus upravit cas uspavania, nenechaj ju chytit "druhy dych"

lucida11
24. sep 2011

ahojte! potrebujem poradit...a povzbudit..🙂 mame doma 2 tyzdnoveeho chlapceka ktory akosi nechce spavat. vecer chodi spat o osmej,o siedmej sa kupeme. to este pekne zaspi,zobudi sa o 3 hodiny,prebalime,nakojime a spi zase na 3 hodiny. takto to vydrzi ale len do tretej rana,max. do piatej a potom je uz len hore. sem tam zaspi este na nejaku pol hodinku. no a cez den..... strasne! stale by bol len hore,ked ho aj skusim po kojeni uspat na rukach,ked ho polozim do postielky,za 10 min. je hned hore. neviem preco sa mu ta postielka prestala pacit. som strasne unavena,ved noc co noc od tretej na seba pozerame,o siedmej vstaneme ´,aj mi pride unaveny,ale nezaspi. ozaj len na chvilku. je normalne aby take male babo tak malo spalo?

rainee
24. sep 2011

@albao ja som uz skusala vsetko ako pises, nic proste nezabera. a to sa ju snazim cez den riadne znicit aby tolko nespekulovala lebo ked je dost unavena rychlejsie zaspi 😉 dnesna noc bola tiez nanic, isla spoat o 8 relativne v pohode, o 1 uz bola hore a nechcela zaspat tak som ju zobrala k nam do postele, tam horko-tazko zaspala ale stale sa mrvila. ja som teda vobec neni zato aby dieta spalo s rodicmi v posteli, jednak sa nikto nevyspime a mam strach ze ju v noci pripucim alebo ze mi spadne z postele lebo ona sa dost presuva 😖 zachvilu ju chceme dat do detskej takze to som potom zvedava co bude. a este nas caka odvykanie od dudla, bez neho nezaspi. ale ma ho len na spanie, potom jej ho vzdy vyberiem 😉
uz by som to teraz robila inak, male babo dat od zaciatku do detskej a naucit ho spat same a tiez od zaciatku zvykat na paplonik a perinku (predtym sme mali spaci vak) a od dudla odvyknut tiez do roka....

rainee
24. sep 2011

@lucida11 vitaj v klube 😉 nasa tiez od zaciatku tak zle a malo spava, ked som citala ze maly kojenec prespi 20 hodin denne tak to bola u nas utopia. a trva to vlastne doteraz, nuz kazde dieta je ine. pytala som sa na to aj lekarky lebo mi to tiez neprislo v poriadku ale vraj je to ok, stava sa to inteligentnym a zvedavym detom, nechcu zaspat aby im nieco neuslo 😀 nechci vediet ako som bola ja unavena a vlastne doteraz som, ved od porodu som sa normalne nevyspala 😝

m.i.r.i
24. sep 2011

@lucida11 tvoj chlapcek je este velmi malinky a vsetko sa este moze zmenit..moze to byt tak ako pise rainee, ze to tak ostane, ale vobec nemusi...2 tyzdnove babatko este nema vybudovane poriadne ritualy a casto si deti aj mylia den s nocou, niektore menej spia, niektorym zacinaju bolesti bruska...este to chce cas.
Nas drobec bol taky isty..presne som citala stale v casopisoch ze 20 hodin denne ma spat a my sme s muzom len ratali,ze nas ked spi 14-15 tak je vela aj to takym stylom ako pises ty...lenze tak sa to vsetko vzdy menilo...ked mal asi 3 mesiace zacal spavat aj cez den viac a lepsie, potom asi v 4 mesiacoch zas len vonku v kociku, doma som ani suchnut nemohla a v postielke spal hlavne cez den tak 2x po 30 min..ale potom asi v 5 mesiacoch sa to ustalilo a zacalo rapidne zlepsovat...5 mesacny uz v noci spal vkuse 11 hodin a cez den 3 spanky po asi 1-1.5 hodinke...teraz ma skoro 20 mesiacov a spi 11 hodin v noci sam v izbicke a 2-3 hodky jedn spanok denne..je to uzasny spac, teda sam v postielke zaspava, zakyva a spinka, spat sa aj pyta...a veru nikdy by som si to na zaciatku nebola pomyslela..ja som bola neskutocne unavena, aj my sme od 3 rano uz boli hore, dodnes si pamatam Olympiadu vo Vancuvri ako som pozerala o 3 rano hokej s klipkajucimi ocami, lebo maly nechcel spat..
Moja rada len vytrvat..u nas fungovalo to zavedenie rezimu. O siedmej kupat, potom mlieko a spat do vlastnej postielky..zhasnut svetlo a spi sa..to iste cez den..chodil spavat do svojej postielky stale a sam...ja som sa toho drzala akokolvek sme zle spali..ci kratko ci ako, ale oplatilo sa..ako vratim, v 5 mesiacoch to bolo uz uplne ine dieta...tak drzim palce..naozaj je este velmi malicky, mozno vobec neskor problemy mat nebudes.

kaja73
24. sep 2011

@lucida11 ja som maleho musela do 6m cez den nosit hodiny v ergo nosici-inak by cez den takmer nespal.
V noci zas prestal spavat v 6m-to sa trochu zas upravil den a tak tak som nasledne od 6m v noci spala s nim v posteli.
Ale od 13m spi sam v cestovnej postielke a od 15m je dokonca aj sam v izbe.
Vsetko sa upravilo same,bez dakeho placu,ale treba byt trpezlivy. 😉
Niektore deti su spavci a mamina ani nevie že ich ma,ine su ako duracelky a treba im pomoct spinkat.
Ale co sa tyka ranne vstavania-vstavame aj dnes okolo 6h-už sa tesim na zimny cas-to bude len 5 hodin.
Jeho v rannom vstavani nič neovplyvni-ani ked siel na dovolenke spavat až okolo 22h /inak chodi najneskor o 20/ aj tak vstaval vo svojom case.

lucida11
26. sep 2011

dakujem za povzbudenia,aj ked...predstava ze takto budeme fungovat mesiace.... fuha... a najnovsie nas trapia vetry,brusko nas boliiiiiii a placeme:( nabehla som do lekarne,nakupila caje sebe aj malemu,pupik na brusko,rekt.rurku...vsetko mozne skusam plus masaze. raz lepsie,raz horsie. je strasne pozerat na toho uboleneho drobca:(((

ganna
29. sep 2011

ahoj holky, chci vas povzbudit mam doma pulrocniho chlapa, do tri mesicu spaval docela hezky, ale potom jsme jeli na par noci k babicce a zacal se v noci budit a od te doby se to zhorsovalo tak ze se maly budil od 23 hod co hodina max dve az do rana. Pred ctrnacti tydny jsem si tady precetla par prizpevky a dostala jsem se ke knize "Kazde dite muze dobre spat" zjistila jsem ze za jeho buzeni muzu ja ze jsem ho sla hned kojit pri kazdem vzbuzeni a tak ted jsem dva tydny misto kojeni hladila max dvakrat kojila, postupne den za dnem to bylo lepsi a dneska chlap muj se poprve probudil az 6:19 🙂 🙂 🙂 uvidime jaka bude dneska noc pisou ze kdyz se to zopakuje ctyrikrat po sobe je vyhrano. Takze mamky nezoufejte kazde miminko se nauci spinkat, nekteremu to potrva dele ale pujde to, mejte se hezky ja jdu uklizet po pul roce jsem se vyspala 🙂 takze jsem plna energie

klaudialip
2. okt 2011

ahojte,tak od zajtra zacinam metodu,drzte mi palce nech to hned nevzdam.

este by ma zaujimalo,ked sa vase deticky naucili zaspavat same,zacali spavat lepsie aj v noci?musim to robit aj v noci tu metodu,bo ju pravidelne musim jednu az dve hodinu uspavat na rukach co sa nevie ulozit a inak nezaspi a to musim este pockat aby zaspala tvrdo ☹

ale ako to mam riesit aj vecer ked uz je tma?ked zacne plakat,mam zasvietit malu lampu a potom ked odidem zase zhasnut?a potom znova rozsvietit?alebo ako?a ako je to v noci?to tam v tej knihe vobec nepisu,preto ak viete tak mi poradte.budem vam povdacna

rebeka25
2. okt 2011

Ahojte ja len chcem povzbudit maminky, ktore idu tuto metodu vyskusat, my uz krasne spinkame asi 4.mesiace, trvalo to vseho vsudy asi tri dni kym sa sme sa to naucili. ..

klaudialip
2. okt 2011

@rebeka25 a ako si to riesila vecer a cez noc?robila si to naraz alebo len najprv cez den a noc sa upravila,abo ako?a este sa chcem opytat ako predtym zaspavalo tvoje babo?na rukach alebo ako?

klaudialip
3. okt 2011

este sa chcem opytat,budili ste svoje deticky alebo ste ich nechali pospat?

sonetka
3. okt 2011

@benne možeš poslať aj mne tu knihu .mam 10 mesačneho synčeka a nevie zaspinkať sam dakujem.

benne
3. okt 2011

@sonetka môžem, ale do IP mi napíš mejla, pošlem ju v prílohe 😉

rebeka25
3. okt 2011

@klaudialip - zacala som poobednajsim spankom,.. zaspaval tak ze som musela lezat pri nom a ako nahle som sa pohla uz bol hore,,,,

klaudialip
4. okt 2011

Vcerajsi den mal uspech,doobeda som to chcela vzdat,kedze plakala pol hodku a lamalo mi to srdce,spinkala 1 h.a 10m.,poobede plakala iba 7min.a tiez spala 1H.a10m.
vecer sme plakali 15 min.ale prvykrat prespala 9 hod.bez zobudenia.od 20:00 do 5:00,potom sme dali mliecko a spinkali do 7:12 😀

uvidime ako sa nam bude darit dnes,ale prvy den sme zvladli myslim si dobre

alenka600
4. okt 2011

Ahojte, nemate niektora nahodou tuto knizku na stiahnutie ? Velmi pekne dakujem.

klaudialip
4. okt 2011

@alenka600 ahoj,napis mi do IP mail ja ti ju poslem

em_ka
4. okt 2011

Baby poradte, som uz vycerpana a uz mam aj z tej mojej pricezny nervy. Ked bola mensia v pohode zaspala v postielke aj vecer aj cez den. Cez leto bola casto nemocna, rastli jej zuby atd, takze bola dost uplakana, chcela neustale maminku a otecka, zaspala jedine pritulena k nam na posteli. Inak to fakt neislo a teraz ani za nic nechce byt v postielke. Place, place a place a dnes uz som ju nechala plakat a nech robi co chce, ale dostala taky hystericky zachvat, ze ukludnit ju trvalo 30minut. Inac nielen to uspavanie trva dlho, ale aj spatne spi. Spi asi 30-45 minut a potom obrovsky plac, zase ukludnenie a spi dalej treba hodinu (no, nie vzdy). V noci tiez. Minimalne 3-4 plac, boli aj noci, ze 16x som bola u nej. Ked uz som velmi unavena, tak ju vezmem k nam do postela a tam pekne spi. Neviem ci ju nieco trapi, alebo jednoducho tu postielku nema rada. Ale ja uz vazne neviem co mam robit.

wvwvw
4. okt 2011

@lucida11 ahoj.viem ako sa citis,my sme si tym celym presli.hlavne sa musis ukludnit,lebo ak aj kojis,malinky moze byt nervny naviac aj z toho.nam na brusko velmi pomohli kvapky Infacol a koliky dost ustupili a po 3 mesiaci su fuc uplne.skuste a potom na denny spanok nosenie v satke.pomaha to aj brusku 🙂 inak zrovna moju predavam,my sme ju uz vymenili za manducu,bo sme tazky na nu 🙂. Drz sa,neboj to prejde

tamoulik
4. okt 2011

@em_ka A co tak si ju vziat na celu noc k sebe do postele, mala bude pekne spinkat a ty tiez nebudes taka unavena. Dietatko potrebuje maminku citit a to hlavne cez dotyk a vonu.

em_ka
4. okt 2011

@tamoulik Skoro kazdu noc spi s nami, to ale nie je riesenie, pretoze ani tak sa nevyspime. Ona jednak kope aj sa pretoci napriec a my s manzelom spime na kraji postela. ale aj to uspavanie je horor.

zelmirka1
5. okt 2011

@em_ka ja to mam vyriesene tak ze sme postielku dali uplne k mojej posteli, odmontovali bok postielky a mame vlastne take velke letisko z troch posteli, urobili sme to okolo roka a pol a maly spi super , lezi vo svojej postielke a ked chce vie ze sa moze pritulit. Tiez mal obdobie kedy sa dost pretacal, kopal, ale postupne sa naucil pekne spinkat. Asi to mas narocne, aj z toho co pises spavala vzdy zle. Ale neriesila by som to nasilu, ak spi lepsie s vami tak to skus takto. Casom prides na chvilu kedy ju skusit naucit samu zaspavat aj byt vo svojej postielke samostatne. Niekedy pomoze nechat to chvilu tak a neskor vhodnym sposobom upravit veci tak ako chces. Uvidis ze sa to zlepsi, tvoja mala ma prave rok co je velka zmena, vacsina deti v tom obdobi prechadza na jeden spanok denne, rezim sa zlepsi co suvisi aj s nocnym spankom.

czechzuzanaba
5. okt 2011

@zelmirka1 my to mame stejne jak vy, a protoze nam pribudne letos dalsi miminko, tak sme pripojili starsi dcerce novou postel z boku. tak ted mame 4 luzka vedle sebe 😀 Jako nevypada to nejlip, ale super prakticke a pohodlne...