• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

19. januára 2017 
@frick poslala som ti IP :wink:
15. dec 2011 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko ok ďakjem
15. dec 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@frick mě taky vrtalo hlavou, jestli by v 6 měsících Kuba už neměl nepotřebovat noční kojení... domlouvali jsme se s manželem, že ho zkusíme odstavit, všichni říkali, že je to "jen" 2-3 noci pláče... nu moc se mi do toho nechtělo, navíc přesně v těch 6 měsících se začal v noci kojit ještě víc... nechali jsme to být, nějak jsem cítila, že do toho prostě jít nechci... a co se nestalo, v 8 měsících jsem jednu noc měla v plánu spát vedle s tím, že mi ho manžel přinese jen na ty 2 kojení a odnese, protože jsem fakt strašně moc chtěla spát... nu a oni přišli v 7místo ve 2 a v 5, Kuba veselej... a od tý doby kojím až ráno, nikdy už to v noci nechtěl, většinou se aspoň jednou vzbudí, a usne u mě v náručí, ale bez kojení... a bylo to bez pláče... žasneme, naším cílem to nebylo, ale je to moc příjemný. Vzala jsem si z toho to, že až nastane čas, tak se to zvládne bez násilí...
15. dec 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
od kdy jste zacali praktikovat rady z teto knihy? dekuji :slight_smile:
15. dec 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ofelieee mne nevadí že v noci vstávam on papá UM takže vypije a spí ďalej ale začal sa budiť už dosť častejšie.mne ide skôr o to že cez deň do neho na silu tlačím mlieko a v noci by jedol stále tak mu to chcem pretočiť nech sa radšej cez deň naje.Teším sa že sa vám to tak podarilo bez problémov a samo od seba. :slight_smile:
15. dec 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ofelieee mam presne rovnaku skusenost, maly v 6 mesiachoch pil v noci strasne moc, keby som isla podla knizky tak by to bol boj a trapenie, ked som pockala a neskor posuvala nocne kojenie tak v 8 mesiacoch sme bey placu presli na kojenie len rano. Potreba v noci papat je velmi individualna a tiez zavisi ako papa cez den. Deti rastu skokovo, niekedy dlhsie akoby malo a potom zrazu zo dna na den a podla je aj potreba papania.Dajte na svoj instinkt a respektujte svoje babo.
vid moj prispevok 10.12. 2011 19.52
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/kazde-dieta-sa-vie-naucit-spat-riadili-ste-sa-knihou/?page=370#post-62360692
18. dec 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my tiez papame dva krat v noci, uz sa stalo ze dve nci prespal cele ale to je nahoda... kasu sme zacali len posledne tri dni ale to nema vplyv. Zobudi sa okolo druhej a o siestej a spi este do pl osmej-osmej, Ale tiez by ma potesilo keby spal celu noc. Ale on je fakt hladny lebo sa naje, keby vymyslal a len si trocha cucol tak mu to zarthnem ale takto mi to je luto ked vidim ze taha... A mne hlavne cez den toho nepoje vela...
18. dec 2011 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacii ahoj, ja som sa o tejto knihe dozvedela ked som bola uz naozaj zufala. mala mala 7 mes. a my sme mali problem so zaspavanim (1-2hod. nosenia na rukach) ked uz vyzerala ,ze zaspala polozili sme ju do postielky a hned otvorila oci a zase plac a toto dokola. ked sme zacali pouzivat rady z tejto knizky za 4 dni boli vydiet prve vysledky a po 1-1,5 mala zaspavala bez nosenia na rukach a prespava aj celu noc :slight_smile: som velmi vdacna, ze som tuto knizku nasla.
20. dec 2011 o 22:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, my zo zaspavanim nemame problem, ale vzdy vydrzi buvat max. pol hodinu 3x za den... v noci buva pekne, iba raz za noc sa kojime aj to je maly v polospanku.. ako docielit aby buval dlhsie cez den? obcas sa mu podari a potiahne na obed aj dve hodiny vkuse ale to je naozaj len obcas
23. dec 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxa77 nechcem ti kazit ideal...ale to je normalne.....u nas to bolo v tom veku takisto....3krat po polhodke...ja som to volala 30minutovky :grinning: ono sa to tak za pol roka upravi :grinning: bud rada, ze ti v noci spi....mne tiez sa budil do 4mesiacov tak 2krat v noci na kojenie a potom to zacalo.....do roka, kazdu noc, tak 6krat hore.......takze neviem, co riesis.....ten denny spanok je kratsi.....
23. dec 2011 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja by som potrebovala poradit ako naucit spat 2-rocne dieta v detskej izbe a vo svojej posteli. ani za svet mi tam nechce spat odkedy sme ju tam prestahovali. zaspi jedine medzi nami v spalni a uprimne dost nam to uz ide na nervy lebo sme potom 3ja nevyspati kedze sa cele noci len mrvi :confounded:
27. dec 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee asi v 2,5 roku som dcéru začala najprv zvykať na vlastnú postel (ale zaspávala v nej sama), do toho sa narodil syn, spali sme v jednej izbe, ale každý vo svojej posteli.. presun do vlastnej izby bol možný až po 3tích narodeninách, aj to s veľkou mierou trpezlivosti a dlhodobej prípravy - rozprávanie, drobné odmeny a príslub, že v noci ak sa zobudí, môže prísť do postele ku mne
27. dec 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dá sa táto kniha o spaní niekde stiahnuť, alebo mi ju viete niektorá z Vás poslať do mailu? ďakujem
27. dec 2011 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. dec 2011 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juranka Ahoj, o akej knihe sa tyu bavite? mozes ma prosim dat do obrazu?:D az nemusim 300 stran klikat.dakujem.
27. dec 2011 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manila421 Každé dieťa sa vie naučiť spať- tak sa vola ta knizka :slight_smile:
27. dec 2011 o 19:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee skus si tu knizku precitat, myslim,ze tam bolo o tom dost popisaneho. navod ako na to.
27. dec 2011 o 19:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juranka dakujem :D
27. dec 2011 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niet z co :slight_smile:
27. dec 2011 o 19:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikdy som sa touto knihou neriadila, nebola som s metodami v nej obsiahnutymi stotoznena a pokial to clovek tak neciti, tak to jednoducho nejde, bolo to proti mojej prirodzenosti, takze prvy syn zaspaval na prsniku do 15 mesiacov a potom drzanim za rucicku, teraz ma 4 roky, precitame vecernu rozpravku a ja sedim pri nom, alebo lezim a on sam zaspi pekne do 10 minut. Druhy syn bol noseny na rukach, a doteraz zaspava bud na rukach, alebo na prsniku, ma 17mesiacov, zatial neplanujem na tom nic menit, pockam do 2 rokov, potom vyskusame zaspavanie na velkej posteli pri citani rozpravky.
27. dec 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@emily_666 našla som to tam iba v češtine, nemáš ju náhodou v slovenčine?
inak ďakujem
27. dec 2011 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, přidávám se se svým Jeníčkem do klubu :wink: Malý usíná zhruba v jedenáct večer, do dvou spí relativně dobře, ale pak se budí cca každou 1,5 hod. a nad ránem snad každých 20 minut. Od narození trpěl silnými kolikami a to jeho nespaní dodnes přisuzuju bolení bříška, protože ho trošku zklidní jen nahřívání bříška a kojení. Z tohoto důvodu spí malý se mnou v posteli - což taky není výhra.
Jak v tu noc neustále pije, tak mám naopak pocit, že je přepitý a že mu tím dost zatěžuju žaludek. Já mám totiž mateř. mléko dost silné a mám ho pořád hodně, proto se mi nezdá, že by měl hlad. Spíš jakoby tím opravdu řešil, že ho tlačí prdíky. Taky je trochu problém, že mu bude už 11 m a pořád se nenaučil pít z láhve. Nikdy neměl dudlík a pořád nechápe, že má sát a ne kousat (kouše i pítko), takže tekutiny mu dávám jen po lžičkách.
Máte to někdo s dítkem taky tak nebo jsme opravdu extrém? Myslíte, že by nám ta kniha pomohla?
28. dec 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andy.v našla som ju, hod mi do IP mail, pošlem ti jju
28. dec 2011 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako sa na to spätne pozeram asi je najlepsie ked spi babatko od zaciatku vo svojej izbe v postielke a tiez dudel treba zlikvidovat cim skor, potom je to uz cim dalej tazsie.....
@juranka tu knizku som citala, nieco sa dalo aplikovat nieco nie, kazdopadne nam vacsie problemy so spanim zacali az po 1,5 roku.... no a teraz v 2 rokoch mi vobec nechce uz cez obed spavat (to su boje kazdy den) a vecer dostat do postele pred 21 hod.je utopia. my uz padame na hubu z celodennej sichty a toto moje dieta je tusim na baterky.
28. dec 2011 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivular Máme rovnaké dietku, ale už trošku staršie-17 mesiacov. Stále sme dojčení, nikdy nemala dudlík ani fľašu, nemala záujem, tak prečo dávať?! papá s lyžičkou, pije normálne z pohára. nechodí spať pre 23, cez deň spí od 10 mesiacov len raz a aj to máličko. zaspí bez problémov, keď chce spinkať. Ja ju nikdy nenútim, ja tiež chodím spať, až keYď chcem, a nie kedy sa vraj má. :grinning: Budí sa často na cuckanie, potiahne si a spí ďalej, ale sú aj noci, že vstane o 2 hod a hráme sa aj 3hod. Neriešim to, nestresujem ju, ani seba, ani zvyšok rodiny. Prečo? Je to naše vytúžené dieťa a užívam si každú chvíľku s ňou, i keď občas už nevidím a ona sa jaší ďalej. V pohode sa to dá zvládnuť, máme i staršiu dcéru, a chodím aj trošku do práce.
je to o pohľade na vec a prístupe, k tomu , čo máme. My sme jedno dieťa stratili, a tak už nikdy žiadne trápenie, či slzy, ak sa dá zabrániť.
Podotýkam, že sme koliky nikdy nemali a aj tak spinká s nami, je to tak pohodlnšie pre ňu i pre nás a ja si užívam každú chvíľočku s ňou v posteli. Staršie sme tiež tak mali, a ani teraz po rokoch nebanujem.
Proste sú rôzne deti, jedno spí viac , jedno menej. Ale riešiť to za cenu plaču a trápenia je hlúposť a pre mňa neprijateľné. :wink:
28. dec 2011 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@ivular maly tiez nepije, len z poharika po glgoch, takze mu ponukam pit co najcastejsie, flasku a cumlik nikdy nemal, davilo ho z toho, odmietal to, odporucam jedine trpezlivost a ponukat co najcastejsie pit, nas maly tiez pitko, aj cumlik na flaske len hryzie, nevie z toho sat, prsnik mu ponukam co najcastejsie, resp. on je uz velky , ma 17 mesiacov, tak si vypyta aj sam pit. Mne spanie v posteli neprekaza, ja tak spim s dvoma detmi, starsim 4-rocnyma mladsim 17 mesacnym, spim lepsie, ked su pri mne, ako ked napr 4-rocny zostane spat u babinky a nie je pri mne, tak vtedy ani neviem vecer zaspat.
28. dec 2011 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzana76/
@andy.v posli mailovu adresu, poslem ti knihu v slovencine
28. dec 2011 o 15:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andy.v posli mailovu adresu, poslem ti knihu v slovencine
28. dec 2011 o 15:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbey1 @zuzana76
Ahojky, děkuji vám za reakce, napsaly jste to hezky :slight_smile:
Mně právě taky nejde ani tak o mě, jako spíš o malého. Neuroložka mi to noční kojení totiž docela vyčítá - říká, že přesně takhle se zadělává u dětí na poruchy spánku, které právě na neurologii pak u dvouletých či starších dětí musejí složitě řešit. Prý to noční kojení je nejen záběr na žaludek, ale děti budí už jen to samotné vědomí, že můžou dostat dobrůtku. No a ten přerušovaný spánek prý není ideální ani pro jejich neurologický vývoj...
Navíc má malý nějaké zdravotní problémy a za dva týdny nás čeká hospitalizace (snad jen krátká), tak mám obavy, jak to při těchto našich "nočních zvyklostech" zvládneme :confounded: Samozřejmě, pokud jde o mě, taky se sice moc nevyspím, ale obětovala bych pro toho malého broučka cokoliv, jen aby byl zdravý!
28. dec 2011 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivular No ako som písala, fungovala skoro rovnako i staršia dcéra, teraz skoro 12 ročná a musím povedať, že po 3r. sa to úplne upravilo. jamám kamarátku veľmi dobrú neurologičku a tá ma v dobrom vysmiala, keď som ju pýtala o radu. Vraj pokiaľ je dieťa spokojné a jemu zjavne spánok nechýba, tak nie je čo riešiť. A myslím, že má pravdu, v dnešnej dobe je tendencia všetko tabuľkovať a mať pod kontrolou. Ale o tom materstvo , a život celkovo, predsa nie sú.
28. dec 2011 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok