Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bubelko
15. dec 2011

@frick poslala som ti IP 😉

frick
15. dec 2011

@bubelko ok ďakjem

ofelieee
15. dec 2011

@frick mě taky vrtalo hlavou, jestli by v 6 měsících Kuba už neměl nepotřebovat noční kojení... domlouvali jsme se s manželem, že ho zkusíme odstavit, všichni říkali, že je to "jen" 2-3 noci pláče... nu moc se mi do toho nechtělo, navíc přesně v těch 6 měsících se začal v noci kojit ještě víc... nechali jsme to být, nějak jsem cítila, že do toho prostě jít nechci... a co se nestalo, v 8 měsících jsem jednu noc měla v plánu spát vedle s tím, že mi ho manžel přinese jen na ty 2 kojení a odnese, protože jsem fakt strašně moc chtěla spát... nu a oni přišli v 7místo ve 2 a v 5, Kuba veselej... a od tý doby kojím až ráno, nikdy už to v noci nechtěl, většinou se aspoň jednou vzbudí, a usne u mě v náručí, ale bez kojení... a bylo to bez pláče... žasneme, naším cílem to nebylo, ale je to moc příjemný. Vzala jsem si z toho to, že až nastane čas, tak se to zvládne bez násilí...

kacii
15. dec 2011

od kdy jste zacali praktikovat rady z teto knihy? dekuji 🙂

frick
15. dec 2011

@ofelieee mne nevadí že v noci vstávam on papá UM takže vypije a spí ďalej ale začal sa budiť už dosť častejšie.mne ide skôr o to že cez deň do neho na silu tlačím mlieko a v noci by jedol stále tak mu to chcem pretočiť nech sa radšej cez deň naje.Teším sa že sa vám to tak podarilo bez problémov a samo od seba. 🙂

zelmirka1
18. dec 2011

@ofelieee mam presne rovnaku skusenost, maly v 6 mesiachoch pil v noci strasne moc, keby som isla podla knizky tak by to bol boj a trapenie, ked som pockala a neskor posuvala nocne kojenie tak v 8 mesiacoch sme bey placu presli na kojenie len rano. Potreba v noci papat je velmi individualna a tiez zavisi ako papa cez den. Deti rastu skokovo, niekedy dlhsie akoby malo a potom zrazu zo dna na den a podla je aj potreba papania.Dajte na svoj instinkt a respektujte svoje babo.
vid moj prispevok 10.12. 2011 19.52
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/kazde-dieta-sa-vie-naucit-spat-riadili-ste-sa-knihou/

ciernavila
18. dec 2011

my tiez papame dva krat v noci, uz sa stalo ze dve nci prespal cele ale to je nahoda... kasu sme zacali len posledne tri dni ale to nema vplyv. Zobudi sa okolo druhej a o siestej a spi este do pl osmej-osmej, Ale tiez by ma potesilo keby spal celu noc. Ale on je fakt hladny lebo sa naje, keby vymyslal a len si trocha cucol tak mu to zarthnem ale takto mi to je luto ked vidim ze taha... A mne hlavne cez den toho nepoje vela...

juranka
20. dec 2011

@kacii ahoj, ja som sa o tejto knihe dozvedela ked som bola uz naozaj zufala. mala mala 7 mes. a my sme mali problem so zaspavanim (1-2hod. nosenia na rukach) ked uz vyzerala ,ze zaspala polozili sme ju do postielky a hned otvorila oci a zase plac a toto dokola. ked sme zacali pouzivat rady z tejto knizky za 4 dni boli vydiet prve vysledky a po 1-1,5 mala zaspavala bez nosenia na rukach a prespava aj celu noc 🙂 som velmi vdacna, ze som tuto knizku nasla.

maxa77
23. dec 2011

baby, my zo zaspavanim nemame problem, ale vzdy vydrzi buvat max. pol hodinu 3x za den... v noci buva pekne, iba raz za noc sa kojime aj to je maly v polospanku.. ako docielit aby buval dlhsie cez den? obcas sa mu podari a potiahne na obed aj dve hodiny vkuse ale to je naozaj len obcas

sorciera24
23. dec 2011

@maxa77 nechcem ti kazit ideal...ale to je normalne.....u nas to bolo v tom veku takisto....3krat po polhodke...ja som to volala 30minutovky 😀 ono sa to tak za pol roka upravi 😀 bud rada, ze ti v noci spi....mne tiez sa budil do 4mesiacov tak 2krat v noci na kojenie a potom to zacalo.....do roka, kazdu noc, tak 6krat hore.......takze neviem, co riesis.....ten denny spanok je kratsi.....

rainee
27. dec 2011

baby ja by som potrebovala poradit ako naucit spat 2-rocne dieta v detskej izbe a vo svojej posteli. ani za svet mi tam nechce spat odkedy sme ju tam prestahovali. zaspi jedine medzi nami v spalni a uprimne dost nam to uz ide na nervy lebo sme potom 3ja nevyspati kedze sa cele noci len mrvi 😖

benne
27. dec 2011

@rainee asi v 2,5 roku som dcéru začala najprv zvykať na vlastnú postel (ale zaspávala v nej sama), do toho sa narodil syn, spali sme v jednej izbe, ale každý vo svojej posteli.. presun do vlastnej izby bol možný až po 3tích narodeninách, aj to s veľkou mierou trpezlivosti a dlhodobej prípravy - rozprávanie, drobné odmeny a príslub, že v noci ak sa zobudí, môže prísť do postele ku mne

andy.v
27. dec 2011

ahojte, dá sa táto kniha o spaní niekde stiahnuť, alebo mi ju viete niektorá z Vás poslať do mailu? ďakujem

emily_666
27. dec 2011
manila421
27. dec 2011

@juranka Ahoj, o akej knihe sa tyu bavite? mozes ma prosim dat do obrazu?:D az nemusim 300 stran klikat.dakujem.

juranka
27. dec 2011

@manila421 Každé dieťa sa vie naučiť spať- tak sa vola ta knizka 🙂

juranka
27. dec 2011

@rainee skus si tu knizku precitat, myslim,ze tam bolo o tom dost popisaneho. navod ako na to.

manila421
27. dec 2011

@juranka dakujem :D

juranka
27. dec 2011

niet z co 🙂

zuzana76
27. dec 2011

nikdy som sa touto knihou neriadila, nebola som s metodami v nej obsiahnutymi stotoznena a pokial to clovek tak neciti, tak to jednoducho nejde, bolo to proti mojej prirodzenosti, takze prvy syn zaspaval na prsniku do 15 mesiacov a potom drzanim za rucicku, teraz ma 4 roky, precitame vecernu rozpravku a ja sedim pri nom, alebo lezim a on sam zaspi pekne do 10 minut. Druhy syn bol noseny na rukach, a doteraz zaspava bud na rukach, alebo na prsniku, ma 17mesiacov, zatial neplanujem na tom nic menit, pockam do 2 rokov, potom vyskusame zaspavanie na velkej posteli pri citani rozpravky.

andy.v
27. dec 2011

@emily_666 našla som to tam iba v češtine, nemáš ju náhodou v slovenčine?
inak ďakujem

ivular
28. dec 2011

Ahoj holky, přidávám se se svým Jeníčkem do klubu 😉 Malý usíná zhruba v jedenáct večer, do dvou spí relativně dobře, ale pak se budí cca každou 1,5 hod. a nad ránem snad každých 20 minut. Od narození trpěl silnými kolikami a to jeho nespaní dodnes přisuzuju bolení bříška, protože ho trošku zklidní jen nahřívání bříška a kojení. Z tohoto důvodu spí malý se mnou v posteli - což taky není výhra.
Jak v tu noc neustále pije, tak mám naopak pocit, že je přepitý a že mu tím dost zatěžuju žaludek. Já mám totiž mateř. mléko dost silné a mám ho pořád hodně, proto se mi nezdá, že by měl hlad. Spíš jakoby tím opravdu řešil, že ho tlačí prdíky. Taky je trochu problém, že mu bude už 11 m a pořád se nenaučil pít z láhve. Nikdy neměl dudlík a pořád nechápe, že má sát a ne kousat (kouše i pítko), takže tekutiny mu dávám jen po lžičkách.
Máte to někdo s dítkem taky tak nebo jsme opravdu extrém? Myslíte, že by nám ta kniha pomohla?

emily_666
28. dec 2011

@andy.v našla som ju, hod mi do IP mail, pošlem ti jju

rainee
28. dec 2011

ako sa na to spätne pozeram asi je najlepsie ked spi babatko od zaciatku vo svojej izbe v postielke a tiez dudel treba zlikvidovat cim skor, potom je to uz cim dalej tazsie.....
@juranka tu knizku som citala, nieco sa dalo aplikovat nieco nie, kazdopadne nam vacsie problemy so spanim zacali az po 1,5 roku.... no a teraz v 2 rokoch mi vobec nechce uz cez obed spavat (to su boje kazdy den) a vecer dostat do postele pred 21 hod.je utopia. my uz padame na hubu z celodennej sichty a toto moje dieta je tusim na baterky.

abbey1
28. dec 2011

@ivular Máme rovnaké dietku, ale už trošku staršie-17 mesiacov. Stále sme dojčení, nikdy nemala dudlík ani fľašu, nemala záujem, tak prečo dávať?! papá s lyžičkou, pije normálne z pohára. nechodí spať pre 23, cez deň spí od 10 mesiacov len raz a aj to máličko. zaspí bez problémov, keď chce spinkať. Ja ju nikdy nenútim, ja tiež chodím spať, až keYď chcem, a nie kedy sa vraj má. 😀 Budí sa často na cuckanie, potiahne si a spí ďalej, ale sú aj noci, že vstane o 2 hod a hráme sa aj 3hod. Neriešim to, nestresujem ju, ani seba, ani zvyšok rodiny. Prečo? Je to naše vytúžené dieťa a užívam si každú chvíľku s ňou, i keď občas už nevidím a ona sa jaší ďalej. V pohode sa to dá zvládnuť, máme i staršiu dcéru, a chodím aj trošku do práce.
je to o pohľade na vec a prístupe, k tomu , čo máme. My sme jedno dieťa stratili, a tak už nikdy žiadne trápenie, či slzy, ak sa dá zabrániť.
Podotýkam, že sme koliky nikdy nemali a aj tak spinká s nami, je to tak pohodlnšie pre ňu i pre nás a ja si užívam každú chvíľočku s ňou v posteli. Staršie sme tiež tak mali, a ani teraz po rokoch nebanujem.
Proste sú rôzne deti, jedno spí viac , jedno menej. Ale riešiť to za cenu plaču a trápenia je hlúposť a pre mňa neprijateľné. 😉

zuzana76
28. dec 2011

@ivular maly tiez nepije, len z poharika po glgoch, takze mu ponukam pit co najcastejsie, flasku a cumlik nikdy nemal, davilo ho z toho, odmietal to, odporucam jedine trpezlivost a ponukat co najcastejsie pit, nas maly tiez pitko, aj cumlik na flaske len hryzie, nevie z toho sat, prsnik mu ponukam co najcastejsie, resp. on je uz velky , ma 17 mesiacov, tak si vypyta aj sam pit. Mne spanie v posteli neprekaza, ja tak spim s dvoma detmi, starsim 4-rocnyma mladsim 17 mesacnym, spim lepsie, ked su pri mne, ako ked napr 4-rocny zostane spat u babinky a nie je pri mne, tak vtedy ani neviem vecer zaspat.

petah82
28. dec 2011

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzana76/
@andy.v posli mailovu adresu, poslem ti knihu v slovencine

petah82
28. dec 2011

@andy.v posli mailovu adresu, poslem ti knihu v slovencine

ivular
28. dec 2011

@abbey1 @zuzana76
Ahojky, děkuji vám za reakce, napsaly jste to hezky 🙂
Mně právě taky nejde ani tak o mě, jako spíš o malého. Neuroložka mi to noční kojení totiž docela vyčítá - říká, že přesně takhle se zadělává u dětí na poruchy spánku, které právě na neurologii pak u dvouletých či starších dětí musejí složitě řešit. Prý to noční kojení je nejen záběr na žaludek, ale děti budí už jen to samotné vědomí, že můžou dostat dobrůtku. No a ten přerušovaný spánek prý není ideální ani pro jejich neurologický vývoj...
Navíc má malý nějaké zdravotní problémy a za dva týdny nás čeká hospitalizace (snad jen krátká), tak mám obavy, jak to při těchto našich "nočních zvyklostech" zvládneme 😖 Samozřejmě, pokud jde o mě, taky se sice moc nevyspím, ale obětovala bych pro toho malého broučka cokoliv, jen aby byl zdravý!

abbey1
28. dec 2011

@ivular No ako som písala, fungovala skoro rovnako i staršia dcéra, teraz skoro 12 ročná a musím povedať, že po 3r. sa to úplne upravilo. jamám kamarátku veľmi dobrú neurologičku a tá ma v dobrom vysmiala, keď som ju pýtala o radu. Vraj pokiaľ je dieťa spokojné a jemu zjavne spánok nechýba, tak nie je čo riešiť. A myslím, že má pravdu, v dnešnej dobe je tendencia všetko tabuľkovať a mať pod kontrolou. Ale o tom materstvo , a život celkovo, predsa nie sú.