Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

andy.v
28. dec 2011

ďakujem každej, ktorá z Vás mi je ochotná knižku poslať.
neviem ale poslať IP, dáte mi niektorá z Vás návod 😀

emily_666
28. dec 2011

@andy.v
pod každým príspevkom jetaká ikonka - obálka so šípkou, na to klikni a hodí ťa to rovno do internej pošty na novú správu 😀

andy.v
28. dec 2011

@emily_666
Ďakujem

ivular
29. dec 2011

@abbey1 Ahojky, zdá se, že co doktor, to názor 😉 Přála bych si, abys měla pravdu a nebyl v tom problém. Však už těch trápeníček máme až nad hlavu ☹
Ať se vám daří!

abbey1
29. dec 2011

@ivular Určite už bude dobre.Halvne to vy usíte brať v pohode.Ja už mám svoje roky, 3. dieťa a skúsenosti i s deťmi mojich sestier, tak už máme priority úplne inde a tak pristupujem i k deťom. Nie je to vždy ľahké,ale dá sa ( a s radosťou). 😉

anikka
30. dec 2011

ahojte, dala by sa spominana knizka preposlat do IP? dakujem
Maly prespal do 4 mesiacov celu noc ale potom sa mu zacali prerezavat zubky a uz sme sa 3,5 mesiaca nevyspali, neviem ako ho odnaucit od nocneho dojcenia.

anika636
30. dec 2011

@petah82
Ahoj, mohla by si aj mne poslať tú knihu? dakujem veľmi pekne mail: anika636@azet.sk

petah82
31. dec 2011

@anika636 poslane

katarinava
31. dec 2011

@petah82 Ahoj mohla by som poprosiť o knižku na mail : katarinava@azet.sk. vopred ďakujem

katkaajurko
31. dec 2011

skusili sme tuto metodu jeden den -ale ten srdcervuci vzlykavy plac bol fakt hrozny, nedalo nam to a hladali sme co to viac o tejto metode a nazory su rozne,vratane toho-ze autor sam ju uz neoporuca a ak tak u deti starsich jeden rok....ide o to - co to sposobi na vyvine a psychike... pridavam link v nemcine plus aj s kostrbatym prekladom.....

http://das-kind-muss-ins-bett.de/hints_kastmor....

http://translate.google.sk/translate?sl=auto&tl...

petah82
31. dec 2011

@katarinava poslane

@katkaajurko aspon na zavedenie rezimu je ta kniha fajn, rezim podla mna dieta potrebuje, nam rezim pomohol, je spokojnejsi a cez den zaspi v pohode... v noci sa budi kazde 2h, to som uz tiez vzdala nako prerabat, nemam nervy pocuvat tie vresky a susedia asi tiez nie... sak co, raz snad bude spat celu noc. 🙂

tehua
31. dec 2011

ja som sa vdaka tejto knizhe prvykrat po porode vyspala.
ale zacala som to syna ucit az ked sa odstavil - bolo to uz ked mal pol roka, proste ma nechcel. najprv som sa snazila nastavit ho na nejaky rezim, teda som ho aj kludne zobudila, ked spal dlhsie (uplne kacirstvo - zobudit spiace dieta, ze 😀 ). ale vyplatilo sa - revy pred zaspavanim prestali a o tyzden uz prespal celu noc. toto super obdobie trvalo rok, teraz sa to pokazilo, lebo ho oducame od dudlika. ale pomalicky prechadza aj to.

jabatko
31. dec 2011

..tiež som bola zastánca, že dieťa má spať samé v postielke, aby sa tak naučilo..vydržalo mi to prvú noc v pôrodnici, potom sa krpi presunul ku mne =) teda ja som si ho tam presunula, lebo bol taký drobný, sam tam spal chudatko =))..a pritom, malý nemal problém zaspať kdekolvek, zaspával sám, aj v postielke cez den bez problémov zaspával, v noci kojenie o tretej, až dokým sa mi neodstavil v 6 mesiacoch...kedže som chcela, aby pil moje mliečko tak som poctivo odsávala a pil ho z flašky, vydržali sme tak do 10 mesiacov, potom sa mlieko stratilo =(...ale malý si na flašku rýchlo zvykol..teraz si ju vyžaduje niekoľkokrát za noc, ukludnuje ho (dudel nechce)..takže som to vyriešila tak, kedže spí somnou vo velikánskej posteli =), zaspáva bez problémov s flaškou v ruke, čajík má v druhej flaške, v noci ked sa zobudí tak si ho zobere cucne a spí dalej..síce sa budí viackrát za noc, skontroluje ma či spím =) ale není to také strašné, aby som to musela riešiť podla tejto knižky, teda zatial =)))))...režim je dôležitý, ale pre každé dieťa ušitý na mieru, my máme ten svoj, a funguje aj ked nie je bez chybičiek, ale tie sa časom vybrúsia =))))..držím palce =))

katarinava
1. jan 2012

@petah82 Dakujem

lucy56
1. jan 2012

ja som si ju precitala a nejake rady som si urcite k srdcu zobrala, maly ma tri mesiace a zaspaval nam stasne neskoro az okolo polnoci a ked som precitala knihu a nastavila mu aky taky rezim zapava skor okolo 9 pol 10, netreba sa drzat otrocky vsetkeho co sa docitame ale nejake rady sa urcite dali z knihy aplikovat a aj mi pomohli, urcite ho nebudem nutit zaspavat sameho,ked zacne plakat,je prirodzene z eho chceme ukludnit, vacsinou na rukach ale este je malicky aby sa uplne oddelil od mamy a otca

ajca123
1. jan 2012

Ahojky ja som nikdy necitala tu knižku 🙂 skôr som som sa poučila pri prvom dieťaťu a druhý má naj,naj ritual a nehodlam ho meniť 🙂
Má svoju izbu a ked ide spat tak ho uložim a dám čaj a odejdem a on sám zaspi 🙂 a aj večer to tak je.
A s týmto som začala ked maly mal 9 mesiacov

strakovakatka
1. jan 2012

@petah82 Mohla by som tiez poprosit tu knizku? Mam 2,5 mesacneho syna. Niekedy ho uspavam na rukach, v noci spi pri mne lebo obaja zaspine pri kojeni... NEda sa to takto donekoncna 🙂 Vopred dakujem. 😵

strakovakatka
1. jan 2012

@petah82 Zabudla som na mail 🙂 strakova.katka@gmail.com Dakujem velmi pekne.

gia111
1. jan 2012

Kočky len by som Vás chcela podporiť, na základe tejto knihy sa nám velmi upravil spánkový režim, je úplne jasné, že to má svoje obdobia keď si myslíme, že rastú zúbky, tak ju beriem k sebe. A potom vstávame každú hodinu od č hodiny ráno každých 20 min.

Dôležité je buď musíte byť presvedčená sama alebo Vás musí podporiť manžel. U nás bola prvá noc dosť zlá, plakala až som si myslela, že sa jej osobnosť naruší aj 2 hodiny. Samozréjme chodila som podla schémy. 1/3/5/9....teraz chodim uz 3/3/3/5/5/ ak náhodou. Režim štartujeme tretí krát ale už to ide celkom dobre.

Takže prvá noc veľmi zlá, sedeli sme v obývačke a obviňovali sme sa, bola som chronicky nevyspatá, nemala som na výber...druhá noc bola o dosť lepšia a tretiu noc naša bábika bez dojčenia každú hodinu prespala 5 hodin, dala som papať a 3 hodinky do rána...krásne. Jediné čo sme si nechali tak papanie o 22 a o 4 ráno.

Je to určite skvelé pre mamku aj dieťa ak to zvládnete. Poznám niekoľko mamičiek, ktoré spánkové problémy riešili až do 4 rokov. Plus bonus...dieťatko aspoň moje pochopilo svoju samostatnosť. začínali sme v 7 mesiaci. Držím palce

frick
1. jan 2012

@gia111 Chcem ťa poprosiť aby si mi viac popísala tú časť o tom že dieťa pochopilo svoju samostatnosť.Znamená to že sa vie lepšie prehrať aj cez deň?Ja som ešte tú metódu nenastolila čakám až bude mať pol roka.večer problém nieje zaspí skoro sám ja len pri ňom potichu stojím ale problém je cez deň lebo zaspáva v kočíku a ten je mu dosť tesný takže sa bojím aj pádu. Ale riešim aj problém s tým že skrátka môj syn je na mne závislý až tak že ak sa od neho cez deň vzdialim na krok je zle takže je len na rukách.tak ma zaujíma či má tato metóda vplyv aj na toto.

gia111
2. jan 2012

sú to subjektívne postoje, ale ja som presvedčená, že jej to pomohlo. pretože ja dosť pracujem a všetky spánky riešim len tak, že ju odnesiem do postieľky a tam ju nechám ak plače prídem za tri minúty, ak stojí dám ju ľahnúť, napr. dva krát. sem-tam vidím, že naozaj spať nechce vtedy ju po troch razoch vyberiem a skúsim za hodinu. Ale moja Ivanka zaspáva 3 krát ráno, popoludní a večer úplne sama- vždy v postieľke. Cítim to tak, že vždy keď sa vrátiš musíš dať bábatku najavo, že ho skutočne ľúbiš a že je to nevyhnutné. Priprav sa nato, vyrovnaj, prvé dni sú ťažké, ale ak porušíš, osobná skúsenosť je to iba horšie. Ak malá strašne plakala a bolo mi ľúto a prišla som skôr, uspávanie bolo ťažšie a dlhšie, nakoniec to bolo v jej neprospech. Bábo vie, že si zmäkla... 😉 Tú samostatnosť som spomenula, pretože Ivanka, keď vstane sama v spálni nikdy neplače, iba tak pokrikuje alebo tak narieka, že už je hore. My sme prvý krát zrušili nočné dojčenia, chceli sme aj cumlík, ale toho sme sa vzdali, každopádne fľaša by sa nemala. Teraz dam sem - tam malej z poharika napit, ona z flase nepije, iba tak glg a pomaha. Nájdi si štýl, ktorý mu vyhovuje. Dávam na bôčik a potom jej dám pusinku, a hladkám po chrbátiku a hlavičke, nedávam nikdy ruku, lebo tu nechcela pustiť keď bola menšia 🙂 . Tak dúfam, že ti to pomôže. U nás to bola zmena o 80%, ale musíš vydržať podľa pravidiel...vždy a choď preč z izby, budeš sa čudovať aké plače vytiahne zo zásoby, to čo si ešte nepočula...

anika636
2. jan 2012

@petah82 dakujem veľmi pekne 🙂

pajoslava
2. jan 2012

@petah82 Můžu také prosím prosím 🙂) parsonek@seznam.cz

frick
2. jan 2012

@gia111 ďakujem za odpoveď

petja
2. jan 2012

Nám to pomohlo na 100%

matuska2810
3. jan 2012

Ahojte,tiez by som sa rada podelila o svoje skusenosti. S malym to viac ako rok bolo velmi tazke, zaspaval dlllho a vacsinou len na lopte, castokrat sa budil a neskor sme cez den spali len vonku, takze za kazdeho pocasia som na kazdy spanok chodila von. Ale podstatnejsie pre mna je, ze bol spokojny a po roku a nieco sa nam to upravilo a uz krasne zaspava, pekne spinka v noci a cez den a dokonca do dnes spi svoj jeden denny spanok v kociku. No a co? Ked jemu je tak dobre aj ja som spokojna. A proces osamostatnovania je u tak malickych deti na velmi dlho. Deticky na to pridu sami, ked ich nebudeme do niecoho tlacit, co im nie je prirodzene, v opacnom pripade mozme nasim drobcom sposobit skor skodu ako uzitok. Nehovorim, ze ta knizka je uplne zla, ale pre mna je to nieco neprirodzene a vytvara silny tlak na dieta, ktore este nemoze dostatocne pochopit, o co nam ide. Kazda matka by sa mal radsej riadit srdcom a nie metodami, ktore niekto vymyslel a neplatia na vsetky deticky, ktore kazde ma svoju individualitu, a preto u kazdeho zabera nieco ine, co by mala kzda matka skor ci neskor vycitit 😉

mimave
3. jan 2012

@matuska2810 musim suhlasit. kazde babo je ine, nas maly je kapitola sama o sebe, ja som uz bola z neho tak strasne zufala ze som tuto knizku skusila na nom, ale dosiahla som pravy opak, teraz sa od neho nemozem vzdialit ani na krok, strasne sa boji ze ostane sam, najradsej by spal len mne na rukach a ked ho idem odlozit, este len zaciti ze ho pustam a okamzite sa prebere, no koniec... som na nervy, nevyspata a obcas velmi podrazdena lebo uz som na konci zo silami, ale vzdy si poviem ze to musim vydrzat, maly rastie ako z vody a suhlasim ze deti pridu na to same ze maju spat. len teraz su este malicke a potrebuju citit mamu/rodica, preco by som ho mala trapit ked ma potrebuje? lubim ho a tuto knizku uz na nom skusat nebudem, nam nepomohla vobec...dokonca som citala ze dietatu taketo oducanie prinasa obrovsky emocny stres, ktory si ponesie zo sebou, nie je to take jednoduche, ako sa zda...

matuska2810
3. jan 2012

@mimave presne o tom to je, dietatko si postupne tieto navyky osvoji, len jednoducho to trva.Nie je to o tom, ze ho rozmaznavame, len o tom, ze mu davame istotu, pocit bezpecia a toho, ze za kazdych okolnosti budeme pri nom 😉 A tie neskorsie nasledky si bohuzial vela rodicov uvedomi, ked uz dietatko bude vacsie..a tie problemy nastanu ☹

matuska2810
3. jan 2012

ja tu nechcem niekomu vyhovarat jeho nazory a sposoby vychovy, tak to rposim nechapte, len sa snazim poskytnut aj iny uhol pohladu, ktory samozrejme moze byt pre vela mamiciek nezmyselny, ale o tom to je, ze si tu vymiename svoje nazory a pohlady 🙂

strakovakatka
3. jan 2012

@petah82 dakujem za knihu 🙂