Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

miska030
14. jún 2013

Ved to je pravda,ze su deti a deti,my ani nevieme,ze nasu malu mame,ona kludne zaspinka bez placu,sice cez den toho velmi nenaspi,ale je to kludne a spokojne dievcatko 🙂 🙂 🙂

bejbinka
14. jún 2013

Ja mozem potvrdit, ze tato metoda funguje. Trochu som si ju upravila a na treti den mi malinka zaspala sama, bez nekonecneho hojdania na rukach a spievania Kukulienky 🙂 A od pol roka mi prespi uz celu noc bez budenia a pytania si jest. Nastavila som jej cas zaspavania na osmu hodinu vecer a rano sa mi budi medzi siedmou az osmou. Ulozim ju do postielky, zhasnem svetlo, zavriem dvere a spinka si pekne sama. Máme aj svoj predspankovy ritual, ktory sa mi tiez osvedcil. Vysledok - spokojne, usmievave babo a spokojna, vyspata mamina 🙂

suz2
15. jún 2013

@magda89 presne ako pises, tym, ze to riesis, sa to len zhorsuje. velmi dorbe to poznam, ja som toto riesila asi pred 2 mesiacmi. silou mocou som chcela, aby Misko zaspal sam a bola som z toho nervozna ja, a aj na maleho som to preniesla. ale odkedy to neriesim, tak je to super. no a co, ze neuvidim Televizne noviny? radsej si uzijem tu polhodinku s drobcom, potulkame sa, pomojkame, pocucka si.... a je nam fajn. toto obdobie uleti ako voda a za chvilu tu bude cas, kedy ma bude sam vyhanat z izby 😀 a co sa tyka placu pri odstavovani, podla mna, ak nechces dieta samovolne sa odstavit (vraj je to okolo veku 2,5 - 3 roky), tak nehrozi ziaden plac. ja by som to chcela urobit tak. Len este neviem, ako to budem riesit, ak sa nam zadari druhe dietatko, aj ked este musim pocakt aspon rok, kedze som po sekcii a to uz bude Misko dost velky na to, aby som mu vsetko pekne vysvetlila...dufam :o) tak si drzme palce a uzivajme si nase deticky. myslim si, ze je len malo takych, ktore zaspia same v postielke, asi je prirodzene, ze dieta potrebuje citit maminku pri sebe ked zaspava...a nielen ked zaspava, ale stale :o) ved preto sme matkami, aby sme tu pre nich boli, poskytli im istotu, lasku, bezpecie.... ach, ale uz som sa rozkecala 😀

evamarcel
15. jún 2013

@miska030 ahoj a ako si poupravila tu metodu ze uz na treti den pekne sama spinkala? Ja som toho nazoru ze dieta sa ma dobre vyspat a spat uz celu noc aj ked sa preberie malo by vediet samo sa uspat a nie s pomocou lebo to sa uz preberie a ten spanok je velmi roztrhany ja tiez ked sa v noci preberiem niekolkokrat uplne tak som potom rano nevyspata a co potom deti
Nevravim ak sa uspavanie na rukach alebo akokolvek trva kratko nie az hodinu potom v poriadku ale ked uspavnaie na noc trva aj dve a viac hodin nie je to dobre ved sa deita ukracuje o hodiny spanku ....a ked napr. pravidelne rano vstava o 6tej tak ked zaspi o 22.00 tak urcite nebude z noci vyspate ked mu chybaju hodiny spanku ktory je este navyse preruseny

evamarcel
15. jún 2013

@bejbinka kolko ma teraz mesiacov a aky mate aj cez den rezim spinkania a papania v casoch myslim ak ta mozem poprosit . Myslim ze to tazke zaspavanie u nas na noc je aj preto ze zrejme nevystihnem dobu unavy a potom su revy lebo sa nevie ukludnit a preto potrebuje maminu pomoc inac si myslim ze kazde dieta vie zaspat bez pomoci ked ho dame v pravy cas spinkat unavene ale nie az velmi.

evamarcel
15. jún 2013

@miska030 tak tisko zavidim ale v dobrom. aj kojis? a v noci si nepyta vobec? moja sa aj 5-6krat zobudi a aky mas rezim spania a papania malej lebo ja mam rovnako staru tak by som si to porovnala pouzivate dudlik?

corny01
15. jún 2013

Tak vsem, kdo maji miminko, ktere lze uhojdat, usne u kojeni, v manzelske posteli, pri ukolebavce, v naruci a pod. skutecne gratuluji, nemusi se ridit knihou, nemusi zkouset podobne metody, protoze jim aspon neco z tech prijatelnych metod funguje. My, kdo mame hodne citliva miminka, nespokojence, nespavce - atd. vime, ze se muzem na hlavu postavit, vyzdimat se z posledni kapky sil a delat pro nej absolutne vsechno (a to vsechno, co jsme zjistili, jsme opravdu zkusili) a stejne NIC nezabira. Ale kdo to nezazije, nemuze si predstavit, ze to nekdo muze mit bez vlastniho zavineni jinak ☹.

miska030
15. jún 2013

@evamarcel Nie,ja nekojim,kojila som mesiac,mala vecer o pol 8 poslednykrat papa a vydrzi do rana,rano,ked sa zobudi ani neplace,ze je hladna a pritom ma 7mesiacov a vazi skoro 10kg.Nasa Saska teraz uz 3 a pol rocna,den po narodeni este v nemocnici prespala celu noc a takto nam spinka doteraz.

miska030
15. jún 2013

@evamarcel Mala mi cez den vela nenaspi,ked rano vstane,napapa sa,asi hodinu je hore a opät ide spat,pospi tak hodinu,papa potom na obed,za cely den pospi asi 2-3hodiny,ale viem,ze o osmej uz si trie ocka a je pripravena do postele,ulozim ju,samozrejme latkova plienocka nesmie chybat a spi bez zobudenia celu noc,ano ma cumel,ale v noci ked ho vypluvne,neplace,spinka bez neho.

bejbinka
15. jún 2013

@evamarcel Ja uz som prezivala ciste zufalstvo. Moja mala si neustale posuvala cas zaspavania - az nakoniec to bolo o tretej rano 🙄 V noci sa do toho pol roka budievala dvakrat na kojenie. Ked som si precitala tuto knizku, uvedomila som si, ze dietatko potrebuje spankovy rezim. Co sa tyka kojenia, to som vzdy kojila na poziadanie, ale spanok som jej musela upravit, lebo som sa cez den vlacila ako matoha po dome od nevyspatia a unavy. Pochopila som, ze nemozem malu nechat spinkat do siestej vecera, aj ked som bola stastna, ze mi cez den pospala, lebo som daco mohla porobit, len potom v noci nechcela ist spat. Isla som na to takto - doobeda som ju zacala davat spinkat o desiatej. Samozrejme som ju sledovala a ked som videla, ze si trie ocka, tak aj trosku skor, ale nedovolila som jej spinkat viac ako dve hodky. Poobede som ju davala spinkat okolo tej pol tretej az tretej a uz len hodinku a pol - v knizke sa dokonca uvadza menej...hodinu a pol doobeda a hodinu poobede. Podstatne bolo, aby pred nocnym spankom bola minimalne tri hodky (v knihe odporucaju 4) hore, aby sa citila unavena. Doteraz mi tak chodi spinkat a to ma devät mesiacov. Vecerne natriasanie som usekla - aj ked som sa striktne neriadila tymi minutami, ktore su v knizke uvedene. Pocuvala som malinku a podla toho som k nej chodila. Ked si dietatko zvykne na hojdanie, uspavanie uspavankami, alebo ze mamicka lezi s nim v posteli, tak to tak chce mat stale a aj po prebudeni. Ale tak ako si zvykne, si aj odvykne. Len treba vytrvat. Malá som mnou spavala v posteli do pol roka - bolo to pohodlnejsie kvoli kojeniu. Nacuckala sa a hned spala. To som dosiahla tak, ze som v noci vobec nesvietila svetlo, aby sa mi neprebrala zo spanku a ani ju neprebalovala, lebo to sa nadobro zobudila a dve hodky potom nespala. Ked som ju neskor uz dala spinkat do postielky tak zrejme kvoli tomu, ze ma uz pri sebe necitila, prestala pytat papat v noci. Prvu noc v postielke bolo jedno kojenie a od druhej noci nic 🙂 Inak, v knizke je aj navod ako oducit dietatko od nocneho papania. Co sa tyka cumla, malá si ho vedela dat do pusky sama uz tusim v stvrtom mesiaci, cize som jej ho pripla na tricko a ked ho chcela, sama si ho vlozila do ust. Ja na tuto knizku nedam dopustit 🙂

evamarcel
15. jún 2013

@bejbinka ked ta mozem poprosit napises mi presne casy kedy mala rano vstane a potom o ktorej ju das znova spinkat a vsetky spanky? To len ju polozis do postielky a sama zaspi? TEda ti spi od 10-11,30? a potom az od 15-16? a potom na 19tu? A ked si ju ucila samu zaspinkat a plakala ked si k nej prisla nerozrevala sa este viac? si ju zobrala na ruky a tak ukludnila a naspat polozila a zas plakala a si odisla...lebo mne toto robila mala tak som potom aj vzdala to

evamarcel
15. jún 2013

@miska030 a kedy presne ti rano vstava a presne o ktorej davas na vsetky spanky hlavne na ten nocny po akom case od posledneho zobudenia ti ide znova spat. moja v pohode zaspava ked ju davam rano aj na obed s cumlom zaspi ale ked ide na noc spat tak to je katastrofa a uspavnie vid vcera trvalo dve hodiny. a co robi s tou plienkou to ako latkovu davas jej do rucky ci co a ide spat s cumlom aj cez den aj v noci?

tulinka711
15. jún 2013

@anrebcz v noci sa budi raz..vzdy mu dam flasku..a zaspinka opat sam 🙂

kacenkaharris
15. jún 2013

@anrebcz Vdaka za nazor. I Dr.Sears odporuca sledovat bioritmus dietatka a riadit sa nim, ale naopak odporuca zacat s nocnym ritualom este pred tym, ako sa miminu chce spat, lebo ked sa presvihne chvila, ked by uz rado spalo a my len zacneme s nocnou knizkou a pod., mimino sa zasee preberie a trva ovela dlhsie, kym zaspi, lebo je uz prilis unavene na spanie- poznam to podla seba, ked som uplne vycerpana, neviem uz ani zaspat. Tiez sa tam pise, ze mimino nerozlisuje den a noc, co sa tyka pozornosti od rodicov, nechape, ze cez den sa mu venuju, maznaju sa s nim a v noci zrazu ostane samo a nema ocakavat to iste - proste byt rodicom nekonci pri vecernom zaspavani, pise.

On hlavne zdoraznuje, ze KAZDE DIETATKO JE INE, JE TO INDIVIDUUM S VLASTNYMI SPECIFICKYMI POTREBAMI a to, ze u susedov 10 minut placu vecer nezanecha nasledky este neznamena, ze 10 minut placu pre nase miminko nebude mat neblahe nasledky. Zdoraznuje, ze MY MATKY vieme najlepsie, kolko je toho pre NASE dieta vela a preto nesuhlasi so VSEOBECNYMI metodami PRE VSETKY MIMINKA, napr. nechat plakat 5 minut, zobudit po 2 hodinach poobede, nedovolit spat 4 hodiny pred nocnym spanim, nekrmit v noci viac ako raz, ulozit o osmej vecer, robit to takto 9 dni a podobne.

A este to, ze kazde miminko sa vyvija inak a kazde je pripravene na nejaky ten akoby nacvik spanku v inom veku, jedno v 3 mesiacoch a ine v roku a pol.... 🙂

kacenkaharris
15. jún 2013

Ja to dievcence robim tak, ze s malou spime v manzelskej posteli od prveho dna a kojim. Skusali sme dat do postielky prvy tyzden, ale to som sa musela posadit, vybrat malu na krmenie, nezaspat pri tom, aby mi nespadla, dat ju nazad a to dokola celu noc... Teraz sa zobudi, dam prsnik a spim dalej este skor ako ona, mala sa naje a spi dalej... volakedy som este kukala na hodinky a lamala si hlavu, kolkokrat je hore, teraz uz nie a som ovela spokojnejsia a ani si rano nepamatam, kolkokrat som kojila.
Vecer zaspava na prsniku, mierumilovne, bez placu, okolo osmej. Este sa pri prvom prsniku na mna vzdy usmieva, spokojnucka 😵 . Pri druhom zaspi. Skusala som potom vstat hned z postele a nieco doma porobit, lebo manzel pracuje vecer, ale to sa mala budila niekedy za 5minut, niekedy za hodinu a pol a ja som nikdy nevedela, kolko mam casu, co si mozem dovolit zacat varit a podobne. Teraz si pri malej citam tak dve-tri hodiny, ona vie, ze som pri nej, tak sa nebudi vobec a potom, ak potrebujem, tak vstanem a porobim trosku, ak sa mi nechce, uz nevyliezam z postele 😉 Ten riad tam bude i rano, nie...

Rano vstavame medzi deviatou a pol 11, ano naozaj! 😀 Prve, co vidim ja, je jej usmev 😵 a prve, co vidi ona, su jej rodicia, stastni a spokojni. A to je momentalne pre nas vsetkych troch dolezitejsie ako superit so susedou, ktorej bude dietatko prvej spat celu noc samo vo vedlajsej izbe. A vsetci sme vyspati natolko, ze sa usmievame i cez den, ak ocino nechrapal 😀
A dcerka vie, ze zaspavat je jedna paradna vec, ked je s maminou, dostane mliecko a niet sa coho obavat a kvoli comu plakat.

Skuste to takto a vela z vas bude spokojnejsia a uzijete si miminka ovela viac! 😎

zuzanockamt
15. jún 2013

@kacenkaharris konecne normalny nazor a prispevok 🙂 ... len tu s tym neuspejes bohuzial, tu sa praktizuju ine postupy 🙄

lucianka222
15. jún 2013

@kacenkaharris súhlasím, my sme to mali presne ako vy - teda je to tak doteraz 🙂 a som spokojná, aj keď je každý zhrozený, že ako je to možné, ale nám to tak vyhovuje 🙂 a každému vravím: že napoznám nočné úspávanie dieťaťa v postieľke keď vstane - my jednoducho spíme a neriešim ostatné... Dám mu prsník a je to... 🙂 Horšie už bude, keď mliečko nebude 🙂 Ale to zatiaľ neriešim 🙂 Máme ešte "čas" 🙂

corny01
15. jún 2013

@zuzanockamt Mam dojem, ze je pro Vas opravdu tezke uverit, ze Vase postupy nekomu nefunguji. U nas treba mala do 5 mesicu vzdy pri kojeni tak napolykala vzduchu, ze pokud nahodou usnula u prsa a dala jsem ji do postylky, byla do 5 minut vzhuru, protoze ji tlacila bublina v zaludku a trpi na reflux a bylo uplne jedno, jestli jsem ji kojila v manzelske posteli nebo jinde, proste potom neusnula dele nez na 5 min, nezavisle na moji pritomnosti. Proste ty "normalni metody" opravdu vsechny selhaly krome jedne a tou bylo spani na mem tele - ja v polosede, mala na me. Ale diky tomu a vecnemu noseni v jedine (svisle) poloze, kterou tolerovala a neplakala pri ni, ma ted slaboucka zada a musime cvicit vojtovku, ale jinak to neslo, ridila jsem se materskym instinktem a 24 h. denne se snazila utisit mimco, aby pro ty desne koliky neplakalo. Mimo to, zkuste mesic spat jen cca 2- 3 h. denne v polosede a potom prestanete posuzovat ostatni jako krkavci matky, myslim, ze to, co jsem si zkusila a co vsechno jsem obetovala pro kratky usmev nasi malicke - bylo mnohem vic, nez vetsina jinych matek. Jak propagujete noseni v satku (nositku), me to taky prijde fajn, ale do 4 mesicu ji tak bolivalo brisko, ze se tam proste nenechala nosit a plakala a plakala. A co pak? aby si clovek aspon jednou denne vycistil zuby a zvladl si neco nenadymaveho uvarit k jidlu? A nemyslim si, ze nechat dite plakat je metoda volby, je to opravdu volba zoufalych matek, kde uz nic jineho nejde a za zoufalou matku se obcas povazuji. Mimochodem, nam staci mala zmena v rezimu (nasazeni prikrmu, zmena doby chozeni ven kvuli vedru) a jsou vsechny predchozi snahy v haji a muzem se snazit nanovo. No ano, kazde dite je original, tak se raduji z kazdeho drobneno uspechu, vysoke cile si nenastavuji.
@kacenkaharris Souhlasim s tim, je to moc pekne shrnute, ale zajimal by me kontext toho, ze dite nechape den a noc atd. To je jasne u maleho mimca a proto je fajn mu v rozeznavani dne a noci pomoct, aby se v tom zacalo orientovat. Ale ve veku pul roku by uz aspon trochu melo dite den a noc rozlisovat. Clovek se k mimcu opravdu nechova totozne ve dne a v noci, i kdyby chtel, dite musi citit rozdil. A myslim ze prave to, ze dite CHAPE rozdil dne a noci, je duvod, ze nekdy vecer tak vyvadi, i kdyz pres den usina celkem dobre.

kacenkaharris
15. jún 2013

@zuzanockamt
@lucianka222
Vdaka dievcence 🙂
My tiez nepozname nocne uspavanie, susedia ani skoro nevedia, ze mame mimino, ziadne pochodovanie po izbe po tme s placucim dietatom v naruci, hodinu hojat, vracat sa do izby utesovat... komu tym pomozeme. Ja by som mala nervy v .... MALI BY SME ROBIT, CO JE DOBRE PRE DIETATKO V DANOM VEKU, NIE CO VYHOVUJE NAM, MATKAM.
Bolo by pekne, keby deticky spali celu noc od 2 mesiacov bez nasej pomoci, netvrdim, ale nechavat ich trapit sa a plakat a medzerou cez dvere pozerat, ako sa moje vlastne dieta dovolava mamy... MNE to za to nestoji.
Pouzit knizky na napady, pomoct odhalit, co by sa dalo zlepsit, ako pomoct dietatku, ale to je vsetko.

carodejnica
15. jún 2013

@kacenkaharris nádherne napísané, 😎 😎 😎 😵 podpisujem, aj ja to tak robím...

evamarcel
15. jún 2013

@kacenkaharris no ked mas jedno babo a este len take drobunke co ma tri mesiace tak tu unavu ma po velmi kratkom case a v pohode uspis len cim je starsie tym je to tazsie a nehovorim o tom ze ked su dve a jedno si vyzaduje uspavnie druhe si vyzdaduje uspavanie a tie deti musia aj nieco jest a taktiez sa neda existovat v totalnom bordely doma ....u mna co najviac boduje na tej knihe je to ze dieta sa nauci spinkat tolko kolko potrebuje pretoze ked ja malu dam spat cez den a spi len pol hodinu lebo sa zobudi kvoli tomu ze ked prechadza z jednej fazy do druhej tak nema prsnik co je cez den nemozne ako mozem spat s malou ked mam doma starsie dieta a co mam spat a lezat pri nej tolko spanky co mala sak to je nenormalne...a koniec koncov je to prerusovany spanok je to potom kvalitny spanok? Tiez treba brat do uvahy ze tak ako su rozne miminka tak su aj maminky rozne ja patrim k tym co potrebuju mat na posteli priestor aby sa vobec vyspali a nedokazem lezat celu noc na jedom boku neviem kojit po leziacky kedze sa mala odpaja a ani mne tato poloha nejako nevyhovuje .....a kedysi babky nase tiez len decka polozili do postielky kedze sa im takto prehnane ako my dnes robime nemohli venovat a prezili to tie deti bez nasledkov....tak neviem preco odsudzovat mamicky ktore jednoducho takto nevladzu.....

kacenkaharris
15. jún 2013

@corny01 Ten rozdiel medzi dnom a nocou som myslela tak, ze dieta nechape, ze cez den mama za nim na volanie pride a utesi a cez noc nie... Cez den sa len mama k nemu chova inak ako v noci (v noci sa s miminom rozprava potichu, nehra sa s nim s hrackami, ziadne vystrajanie), ale ak detsky plac v noci ignoruje, z toho ma mimino nejasno...
Je mi luto, ze mas jedno z tych velmi narocnych miminiek s refluxom. O to viac by som sa snazila nerobit to miminku este tazsie, nez to beztak ma, ved jeho/ju to boli a este k tomu ho/ju nechavat plakat... To by som sa snazila obmedzovat cim najviac by mi moje sily stacili... Mozno najst niekoho na vypomoc cez den a spat cez den, alebo s miminkom poobede. Nemyslim si, ze vsetky maminy, ktore si tu navzajom pisu o tejto metode su tak zufale ako ty a myslim si, ze vela z nich pouziva tuto metodu PRE ICH VLASTNE POHODLIE A PREHNANE.

zuzanockamt
15. jún 2013

dievcata, aj ja som mala narocne dieta, ktore pocas dna spavalo polhodinovky na posteli, v satke pri mne tri hodky daval 🙂 - takze som si vybrala druhu moznost 🙂 ... a nedojcila som a okrem noci, ked bol chory, alebo mal problemy so so zubami nepoznam neprespate noci - kvoli spolocnemu spaniu a mojmu instinktu - vzdy som sa tesne pred tym zobudila ako sa zacal mrvit a budit na mlieko ... nikdy v noci neplakal kvoli tomu, ze chce pit ... ani nestihol zamrncat a uz mal flasku ... keby som bola dojcila, tak je to este väcsia pohodicka

evamarcel
15. jún 2013

@zuzanockamt a pije mliecko este aj teraz v noci?

blondynka400
15. jún 2013

@zuzanockamt Nic mi do toho není, ale můžu se tě zeptat, proč přispíváš do diskuze, kde jsou podle tebe samé nenormální příspěvky? Jaksi jsem to nepochopila. Když se ti to nezdá, být tebou bych šla do jiné, "normální" diskuze.
Bohužel ne každá jsem supermatka s nejlepším instinktem na světě, tak to už bohužel je 😝

evamarcel
15. jún 2013

@zuzanockamt inac moja ani v satke neda tri hodky len pol niekedy menej jej to vadi zrejme to nie je pre nu pohodlne a rusia ju zvuky zvonku.

anrebcz
15. jún 2013

A jsme zase na zacatku: tato diskuze se NEJMENUJE 'vyjadrete svuj nazor na to jak mam uspavat sve dite'.
Tato diskuze je pro ty co chteji- at uz z jakychkoli duvodu- naucit sve dite spat pomoci teto metoda (nerada pouzivam to slovo metoda). Pro ty co si o tom chteji povykladat a navzajem si poradit.
Takze vsem co nam sem prijdou rict, ze by to tak NIKDY nedelaly moc dekujeme, ale tady jste ve spatne diskuzi.

bubelko
15. jún 2013

@kacenkaharris je super, ze vam to takto krasne fungovalo, funguje a ze si spokojna. ale nie kazdemu vyhovuje spat s dietatom v jednej posteli. ja som to skusila pri mladsom, taktiez kojenie na poziadanie. vysledok bol, ze som v noci spala s nim sice v jednej posteli, on sa prebral, strcila prso - lenze zaspala som tiez a zobudila som sa na to, ze mi je zima na odhaleny prsnik. zahalila som sa, ulozila, zaspala - v tom momente zase plac, tak kojenie z druheho. takto celu noc. mlady pan si sice pospal rano dlhsie, ale ja nie - a tu je ten hacik - druhe dieta vstavalo totiz skor. takze nevyspata a sup fungovat. a ked som po 4,5 mesiaci takehoto spania-nespania takmer zobrala zvodidla na dialnici, s dvoma malymi detmi na zadnom sedadle, som si povedala, ze musim byt trocha egoista, lebo inak tie deti zabijem a bude mi moja obeta figu platna. takze maly poputoval pekne do postielky, kojenie v noci sa utnulo - podla navodu v knihe, podla ktorej je tato tema, zaviedol sa pekne rezim a cuduj sa svete - bez velkeho placu.
najuzasnejsie bolo, ze zjavne sme to potrebovali vsetci, tento rezim, pretoze ja som bola vo vacsej pohode - vedela som lepsie zosuladit deti, ked som vedela, kedy asi bude jest, taktiez sa ukludnil aj mladsi - zrazu som mala doma mnoho spokojnejsie babatko. vyspate a spokojne.
ja som zastanca toho, ze pokial to, ci ono, vyhovuje rodine - tak je to ok a netreba riesit. ak je co len jeden nespokojny, tak to riesit treba, pretoze sa to odrazi niekde inde. a ake riesenie zvolia, to uz musi kazda rodina vediet podla seba 😉

chlpacik
16. jún 2013

@anrebcz ja mam pocit, ze malemu sa to bude stale len zhorsovat. Ved keby si vedela ako nekludne on spinka aj cez den tych 30min a dost, poobede ho ukocikujem vzdy aj 4krat aby mi len dlhsie spal. Mi uz papame od konca 4mesiaca prikrmy nakolko on je velky. Vobec s tym nemal problem, hned sme lyzickovali kasicky 🙂 Prave ze cumel nechce vobec, aj s flasou bol problem, odmietal aj cajik kvoli cumlom, a to sme vyskusali niekolko druhov. Teraz je to o nieco lepsie. Stale vymysla, co robit, asi bude hyperaktivny(neviem po kom :D) Este pockam nejaky cas, ale uz teraz viem, ze ho budem musiet nechat plakat, lebo ma uplne znicí. A kazdu noc zaspavat v naruci a pri prsniku aj ked je najedeni nepojde. Potom sa mi budi kazdu hodinu a hlada prsnik. Svokra vravi, ze este take dieta nezazila. Inak je taky smejo, len ak treba spat, tak cirkus a vkuse vyzaduje pozornost. Ach jo od malicka je vemi rozmaznavany, ale prezila som tazky porod, takze je to aj tym. DRZ palce, aby sa to zlepsilo 🙂))
Peknu nedelu prajem ;)

chlpacik
16. jún 2013

A len tak na margo. Zienky, ktoré pisu ze by nikdy nerobili to alebo ono. Mozete ma prist navstivit na jednu noc od tej 18tej ake cirkusy nam robi maly, co to je v noci atd. 😀 😀 😀 A predstavit si to kazducky kazdy den. Mozno potom by mnohe zmenili nazor, ze nieco nie je v poriadku, ze to tak fungovat nemoze. Nevraviac o tom v akom stave mam krize. Ale ono sa to lahko pise, vydrzat ten plac mi dava zabrat, a preto nikdy nevydrzim maleho nechat plakat ako je uvedene v knihe, nemam nato nervy ani srdce, ale neodsudzujem matky, ktore to zvladli. Teraz maju spokojne deturence a same sa citia tiez lepsie. Tak VAS POPROSIM, ABY STE NEPISALI TIE, KTORE NEMATE PROBLEM SO SPANIM S MALYMI. Toto je fakt urcene pre matky, ktore to chcu zmenit, resp. ziskat nejake dobre rady, ktore by zabrali.
TOT VSETKO, DAKUJEM.