Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

rheia27
25. júl 2014

@zuzanockamt tak nič také tam nie je. Práve tento tyzden ked mala zacala lepsie spať som si opatovne prečítala kapitolu do 6 mesiacov ktora sa nás tyka a nič také tam nie je napísane

zuzanockamt
25. júl 2014

@rheia27 toto si pamätam z toho, lebo ma to velmi sokovalo, ja ju mam niekde v PC ulozenu, ak som to este nevymazala ... a mas precitanu celu tu knihu?

rheia27
25. júl 2014

@zuzanockamt ta kniha je pisana od narodenia po 8 rokov, zahrna rozne studie, pribehy mamiciek zo zivota, je velmi dobre napisana, moze sa zdat ze odbornejsie..
ja som citala to co sa nas tyka, do 2 rokov ( a teraz kapitolu po 6 mesiacov), tu schemu co si spominala, tak mozno tym mysleli naucit dieta spavat v rovnakom case, aby malo rezim, napr ja sa snazim ju dat spat o 9tej, uspavame prsnik, dudlik, koliseme, zacina vnimat kolotoc atd. sa mi zobudi a zadrieme, a zase, zaspi povedzme az o pol 12tej a ja medzitym toto absolvujem aj 6-7 krat, co tam pisu ze ked sa babo zobudi tak treba zacat znova..ale o vyplakavani az k povracaniu tam nic nie je..
v tych dalsich kapitolach sa pise o vecernych ritualoch, napr citani pred spanim atd (to som citala len zbezne pred dvoma rokmi)

hradnapani
25. júl 2014

@anglicanka1981 moj syn zacal pokojne a celonocne spavat, az ked mu vysli vsetky zuby, teda v 2,5 roku. Presne na den, kedy mu vysla posledna stolicka. A mohla som sa aj na hlavu postavit, nevedela som mu pomoct.
ale vtom druhom polroku jeho zivota to bolo ciste sialenstvo, potom to bolo trochu lepsie.

zuzanockamt
25. júl 2014

@rheia27 tak asi mame rozdielnu knihu 🙂

erienka
26. júl 2014

Ahojte, vedeli by ste mi poradit, ako podla principov giny ford postupovat pri 14mes dcerke, ktora ma problemy so spankom? Zaspava pri kojeni, spi so mnou v posteli, v noci sa niekolkokrat budi, niekedy spi len 8 hodin, vacsinou 9. Cez den spi dokopy asi 2 hodiny, tiez zaspi len pri kojeni. V noci sa pri nej velmi nevyspim, aj ona je casto od unavy nervozna, mrnci a vesia sa po mne. Rozhodla som sa skusit tuto metodu, mohli by ste mj prosim nacrtnut zaklady? Neviem, ci sa rozdielne pristupuje k napr. 6mesacnemu a v mojom pripade 14 mesacnemu. dakujem vopred!

monika2712
27. júl 2014

@erienka planujes ju aj odstavit od kojenia? Lebo ak nie, skor by som riesila najskor samostatne spanie v postielke a vlastnej izbe, ked ta nebude v noci citit (mlieko) tak sa nebude tolko budit, az ked sa nauci spat vo vlastnej hoci aj zaspavat pri kojeni a nasledne ju prelozis do postielky, az potom by som riesila samostatne zaspavanie, myslim ze aj v knihe je to pisane, odporucam ju precitat celu.

extrate
27. júl 2014

@erienka ja sa neviem k tej knihe vyjadriť, nečítala som ju celú. ale k tvojmu príspevku - súhlasím s
@monika2712 v tom že v noci už by som ju nekojila. Keď aj zaspí pri kojení, tak potom nespi pri nej. Aspoň prvé tri noci. Ja som mala taký istý problém a nechala som ju spať s mužom, ja som odišla do inej izby. prvú a druhú noc sa ešte zobudila v noci a hľadala ma, manžel ju vždy znova uspal. tretiu noc už prespala v pohode.

nevesta12
28. júl 2014

Kocky, nemate skusenost s touto knihou a ucenim na denny spanok? Nasa mala dava max 30 minutovky, budi sa s placom, a potom je skoro mrzuta... neviete ako na to?

monika2712
28. júl 2014

@nevesta12 tato kniha je urcena pre deti od 6 mesiacov, a neriesi problem so spankom ako takym, ale to ako dieta naucit zaspavat same, ale z vlastnej skusenosti ... ani 6 mesacne sa to nenauci , samozrejme ako ktore... my sme to skusali u maleho ked mal cca 6 mesiacov a bolo to hrozne, takze sme to nechali tak..

tvoja mala je este malicka, a problem so spankom by som hladala niekde inde, hlad, teplo, chlad.. ak sa budi s placom, nieco ju trapi..

bubula_007
28. júl 2014

@nevesta12 vidím, že tvoje bábo má len zopár mesiacov 😉. Asi ti to nepomôže, ale poviem ti, že aj môj keď mal cca toľko mesiacov spinkal cez deň max. 30 minút a spal aj 4 krát za deň. Trvalo to možno 3 mesiace takto, už sa nepamätám, ale potom sa to dalo na poriadok. Chce to veľkú dávku trpezlivosti, držím palce. 😉

nevesta12
28. júl 2014

@monika2712
@bubula_007
Kocky dakujem za odpoved ! Ja to riesim trochu vopred, aby som vedela co a ako.... teraz si robime mesiac spankovy graf,a potom ked bude mat Saska 7 mesiacov by som to chcela zacat nejako riesit... Hlad a tak to podla mna nebude, to sme vylucili ako prve... dokonca som skusala uz aj manducu, hacku na dverach, a ine metody, ako jej predlzit spanok...jedine, co pomaha, je, ked ju mam cely cas na rukach na fitlopte...tak chrape aj hodku a pol ... tak by som to rada vyskusala, aj ked budem neuspesna, ale aspon sa nebudem trapit ze som jej nedala sancu sa naucit....
a vy ste to to mali ako, vas trapil nocny alebo aj denny spanok? a naucilo sa potom, pripadne aj na druhy pokus, babo samo pekne zaspavat?

monika2712
28. júl 2014

@nevesta12 my sme nemali problem so spankom.. ale uspavanie trvalo niekedy vyse hodiny, hladkanim spievanim, kojenim atd... a len co som odisla z izby sa zobudil.. takze to som si uz povedala ze stacilo.. plus kym som kojila a kym spal s nami v izbe, tak sa budil strasne casto, lebo citil mlieko, mna... potom strasne vela cestoval, mal pripojenu postielku k nasej bez jednej bocnice, takze sa budil tym ze narazal do postielky a podobne... vsetko sa zlepsilo vtedy ked sa prestahoval do svojej izby aj s postielkou, a ked som prestala kojit. odvtedy prespi celu noc. cize asi od 15 mesiacov cca.

lujza999
29. júl 2014

@nevesta12 ahoj, knihu som citala a aj som si myslela ze to pojde, ale moj syn mal na to iny nazor. Takze mozno vsetky deti sa naucia spat, ale moj nie. Ma 19 mesiac spi s nami v posteli v noci sa stale budi cca. 3-4 krat to su tie lepsie noci, cize cele zle. Ale na druhej strane uz sme si zvykli a je to v pohode, myslim si, ze to najhorisie mame za sebou.

lucique29
11. aug 2014

@suzanas takze uz nekojis? Ako si riesila vecere pred spanim? Dala um mlicko a pritisla si ju a spinkala? Alebo?

suzanas
11. aug 2014

Kojim stale. Nas vecer prebieha nasledovne a vzdy rovnako aby sme mali taky ritual:
na veceru kasa, krupicna z plnotucneho mliecka alebo nastriedacku zarobena kasa kupena z obchodu.
Potom ju davame na nocnik, okolo hracky, aby sa na nom zabavila a volaco nam do nho spravila.
Potom sme kupeme alebo sprchujeme, natreme kremikom, dame plienocku, potom nakojim a este asi tak 20min ju po kojeni nechame hore. Pozreme si jeden diel Masy a maca, popritom si ju tulime k sebe, ceseme jej vlasky, pripadne dame zubnu kefku, ktoru si rada žužle.
Ked prejde uvedeny cas, resp. Presne o 21h ju davame spat...zoberiem ju na ruky, da pusinku mne aj tatinkovi, da nam papa a ideme do izby. Tam je uz zhasnute, postielka s plysakmi pripravena, aspon 2dudliky v nej, pohladim ju, dam jej este pusu, poviem dobru nocku, polozim do postielky a odidem.
Mala sa mi zobudi az o 5h-5:30 rano, nakojim a spi mi dalej do 8h-8:30 akokedy.

suzanas
11. aug 2014

@lucique29 prepac som ta neoznacila...citaj vyssie, som ti napisala. Pa,Z.

suzanas
11. aug 2014

Ked s tym mamicky nesuhlasia uz hned po precitani, tak ako napr mamicka @zuzanockamt , tak taketo mamicky nech s tym ani nezacinaju...to by potom nemalo ziadny zmysel a efekt. Kto tomu veri, nech skusi...nie kazde dieta hned pri placi zvracia. Pravdupovediac, keby moja mala zacala z placu vracat, tiez by som s tym prestala a neriesila by som to tak ako pisane v knihe. Ale isla som do toho, cakala som hrozne place a dlhe a nakoniec ma moje dieta prekvapilo, plakala iba 15min potom koniec a spala az do rana. Na druhu noc sa uz plakat ani nepokusila, zaspala hned ako somju ulozila do postielky. Doteraz to s manzelom nechapeme, ale takto to bolo. Takze ja som vdacna ze som to skusila.

lucique29
11. aug 2014

@suzanas dakujem za nazor,,takze podla teba ide vsetko len o ten isty vecerny ritual?? Lebo napr. o 17tej som jej dala kasicku a potom o 6,30 vecer sla okupkat obliekla som ju do pyzamka nakojila o 10-15min dala do postielky. Dala som jej cumlik do pusinky a odisla s izby..Tak som zvedava teraz ako casto sa budeme budit..Ak to za posledny mesiac nie je aspon 7krat tak ani raz...uz som vycerpanaa total... 😒 ☹

suzanas
11. aug 2014

@lucique29 ano, treba tie ritualy dodrziavat, dieta si zapamata a bude sa citit lepsie, ked bude vediet co za cim nasleduje. Ale ak to chces skusit, tak si ozaj precitaj tu knihu, ja som ju precitala viac krat, kym som sa na to dala, lebo stale som si kladla otazky a tam som si nasla odpovede. Totiz napr. pred vecernym spankom by malo byt dieta hore 4-5h. Ja svoju nechavam od 17 do tej 21h hore. Ked vidim akoze, ze je uuuplne hotova, tak mozes dat o polhodku skor, ale je dobre dodrziavat presne casy. A teda dodrziavat to, ze ked strasne place, tak ist za nou po tych terminoch ako su uvedene a upokojovat ju, hladit a tak.... Su tam detaily co si treba precitat, aj to kto z rodicov tam ma ist, ako sa mozu striedat a podobne. Napr. moja kamoska to skusala, ale robili chybu, ze chodili za malou obaja rodicia naraz.... zbytocne. Preto si ozaj tu knihu najprv dobre prestuduj 😉

petulaptt
15. aug 2014

Moja spava po celu noc od jej 3.mesiaca. zaspi vecer a zobudi sa az rano. Mame cez den svoje ritualy, aj papava aj sa kupe v rovnakych casoch a sme s tym obe velmi spokojne. Posledne tyzdne jedava len 5 krat denne a hoci sa to zda malo, mala viac ani nechce a zaroven prospieva. Mam tuto knihu asi 2 dni a zatial je to tak ako pisu aj tam ale u nas to prislo aj bez knizky celkom prirodzene. Neskacem pri kazdom zamrnkani, naucila som sa presne rozoznavat kedy odo mna co chce a kedy si len tak drnci. Nenechavam ju vyrevat, no ani si nemyslim ze som zla matka ak neskacem pri kazdom mrnknuti a ani ze sa jej malo venujem. Venujem sa jej dost, hrame sa, rozpravame, mazname, no ani nerobim zo seba jej otroka a poskoka. Spava sama v postielke no vedla mojej postele, dnes sme skusali ako nam pojde samouspavanie a myslim ze to islo vcelku dobre. Nie so vsetkym ale s viacerymi vecami z tej knihy suhlasim a riadim sa nimi ako som sa riadila aj kym som ju necitala.

lucique29
16. aug 2014

No my postupujeme podla knizky ale neviem co robim zle uz zacinam 4 den stouto metodou.. No trosku sa zlepsili noci uz sa nebudime 7-10 x ale len 3 krat Uz jej nedavam papat vecer MM nic snazim sa aby spala tak ako ma cize ked ju ulozim o 8 chcem aby o 7 rano bola uz hore...ale co ked sa pretiahne spanok o pol hodinu rano cize napr. do 7.30? nic sa nestane?
Este dalsia vec cez den ked davam spinkat tak mi reve chodim knej kazdych 10 min. a to sa mi zda cela vecnost ked vrieska ako tur. 🙄

petulaptt
16. aug 2014

@lucique29 pretiahnutie spanku je v poriadku, za tu polhodinu sa podla mna nic nestane. Ja malu nechavam spat kolko potrebuje. Vcera zaspala o osmej vecer, ked chodieva a vstala rano o pol osmej. Doobeda ked chce spat tak spava pekne ale poobede mame tiez trochu problem ale ked sa prebudi aj po pol hodine tak ju vezmem nech sa ide hrat a neuspavam ju znova. Zaspi znova az ked zase ona chce. A ani nam neslo hned prespat celu noc. Najprv sa budila 2x za noc, po tyzdni uz len raz a potom zrazu som sa zobudila az rano a tak to ostalo. 🙂

jajabajaja
19. aug 2014

@rheia27 prosim ta, mozes mi napisat nazov a autora knihy, o ktorej pises? snazila som sa nieco hladat sama, vsetko co som nasla bolo len o babatkach. moj syn ma 2roky 2mesiace a problemy so spanim mame od narodenia. po roku -co to sa to zlepsilo,ale i tak sa budi cca 4-5x za noc a stale nechce spat...uz sme uplne vycerpani

jajabajaja
20. aug 2014

@rheia27 dakujem 🙂

marhulka13
31. aug 2014

ahojte baby, ja už asi trpím materskou demenciou, ale mne sa malá budí v noci aj krát. a vždy hľadá prso, no akonáhle ho dostane, tak zaspí. Čiže sa chce len pestovať. a to aj v noci mám dosržiavať tie intervaly ako su v tej knihe? cize len k nej prísť, pohladiť a odísť z izby? a potom zase za tých 7 minut? lebo ona dokáže revať aj 3 hodiny :P

jongopongo
21. sep 2014

Knihu som prečítala, praktizovala ale nedokázala som počúvať ten plač, ale pár mojim známym sa to podarilo 🙂 Tak veľa šťastia.

zuzanockamt
21. sep 2014

@marhulka13 urcite nenechaj plakat ... vsak, ked dojcis, vezmi si ju k sebe a ona si najde, co potrebuje a teba to nebude vyrazne obmedzovat a vyspite sa obe

zuzanockamt
21. sep 2014

@lucique29 ale dieta nie je stroj, preco by mala vstavat v taku hodinu, aku si ty urcis? ... chodis do prace, dieta chodi do jasiel, do skolky? ... ak nie, tak kde je problem, nechat spat tak, ako potrebuje