Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

miskinadamko
6. jún 2008

baby ak mozem poradit tak jedine co je dolezite aby vam dietatko v ecer bez problemov a same zaspalo je ritual, ja som necitala zaidne knizky a maly mi zhruba od toho 3mesiaca prespi cele noci, od 8.30 do rana 7:30.cele to spociva v tom ze kazdy vecer opakujem to iste(okupem ho, dam mu papat,odgrgneme, chvilku ho ponosim a pomojkam a potom ho v klude dam do postielky. zo zaciatku plakaval, tak som vzdy prisla pohladkala ho , dala dudku a isla prec, toto sa opakovalo niekolko krat ale coraz menej a menej az uplne prestal, teraz ho dam do postielky a do 5minut spi bez toho aby som bola prinom.takze ja odporucam len ritual 😉 🙂

zuzka99
6. jún 2008

presne to isté robíme aj my a bez problémov, malý akonáhle padne 20,00 sám sa pýta spinkať a to za akýchkolvek okolností

pheva
6. jún 2008

Ahojte dievcata
pridavam sa do tejto diskusiu pretoze si uz neviem dat rady s moim synatorom, ktory odlieta spat vo svojej postielke. Ked ho polozim do jeho postielky a odidem spusti priserny plac, ktory trva aj 1 a pol hodiny. Potom ho uz z tade vyberiem a dam k nam do postele ....a zaspi ihned. On sa mi od zlosti az povracka v tej postielke potom ho treba prezliect aj s celu postielku? co stym....????? 😠 😔

blumka
6. jún 2008

ahojte, moja mala ma v pondelok 4 mesiace. Doteraz u nas fungovalo zaspavanie tak, ze sme sa okupkali, napapali, odgrgli, trosku pokolisali na rukach kym nedriemala a taku driemajucu som ju dala do postielky a tam zaspala. No v poslednej dobe zacina mala akosi vymyslat. Vidim na nej ze je unavena ale akonahle ju idem uspat, vyvai na mna tie okale a zacne mi cosi kecat a smiat sa. ked ju polozim do postielky dviha nohy a bucha nimi o matrac a ma z toho zabavu. Vcera som ju tak nechala, nech skusi zaspat sama a ona buchala tymi nozkami asi hodinu, potom zacala mrncat. Tak som sla znova ku nej, zobrala ju na ruky pokolisala a znova ju ulozila a zasa zacala robit to iste. Po dalsej hodine ju siel uspat na rukach manzel. Kazdy vecer robime to iste, v ten isty cas +,- pol hodinka. Nevadi mi to ze sa v noci dvakrat budi, to je v poho oproti inym detickam. Len to vecerne zaspavanie zacina byt nocna mora. Nevladzem a ani nechcem ju mat na rukach dve hodiny a ona si bude obzerat izbu aj ked je na smrt unavena a zase ked ju polozim do postielky tak sa zacne hrat.
Ja osobne si myslim, ze deticky uz v takomto veku velmi dobre vedia, ze ked su v postielke a je vecer ze treba spinkat, ide len o to, ze niektore asi viac potrebuju pri tom citit mamu, ine su viac samostatnejsie. A tiez si myslim, ze cim skor sa zacne s nejakym rezimom tak tym lepsie pre dieta aj pre rodica.

cathrin
6. jún 2008

monikaaerik, to zobúdzanie sme mali aj my, kým malá zaspávala pri kojení....od vtedy, ako jej stačí, že pri nej ležím a nekojím ju pritom, tak sa zobúdza najskôr po 2-3 hodinách......

miskinadamko, my máme tiež rituály, rovnaké už nejaké 3 mesiace (predtým sme mali tiež,len som ju nechala potom zaspať na prse) ale u nás to nezaberá 🙄 ale v našom prípade sa spanie upraví asi až keď sa malá naučí to, že sa v noci nepapá.....a "vyliečim" ju zo závislosti od prsa 😉

pheva, tak malý je teda riadny vytrvalec 😒 no že vraj to vracanie si netreba moc všímať...treba dieťa prezliecť, prevliecť návliečky,plachtu a pokračovať v metóde...ale to je teória, v praxi si to neviem predstaviť, že by som dieťa potom položila naspäť do postielky a nechala ho ďalej plakať.....inak môj synovec si vracaním vynucoval to, čo mu rodičia zakazovali a tiež keď ho dali spať a on ešte nechcel, tak sa povracal..trvalo to tuším do 4 rokov 😒

ttina
6. jún 2008

catrin..aj tvoja mala zaspava pri prsniku?...u nas to inak neide☹( uz som z toho zufala...inak vecer nezaspi 😔

cathrin
6. jún 2008

ttina...zaspávala výlučne na prsníku do 6.mesiacov - to bol ale horor lebo sa mi budila do polnoci po 30.-tich minutách, potom po hodine 😝 (stále sa dožadovala prsa)tak som si povedala dosť a začala som ju uspávať bez prsa...nakojila som ju, dala odgrgnúť, položila do postielky, vypla svetlo (to bola vtedy zima - tma) chytila som ju za ruku a do 5.min. spala..ale jasné, že nejaké 3 dni protestovala a bol plač, ale dalo sa to vydržať - bola som pripravená na väčší cirkus.....a po tých 3 dnoch pekne zaspávala, tak ako som opísala a hneď sa aj upravilo to časté zobúdzanie do polnoci.....
ale od kedy je už o siedmej- ôsmej svetlo, tak sa uspávame dlhšie - niekedy hodinu, niekedy viac,inokedy spí do 30.min.....teraz trochu pomohli tmavé závesy a už sa teším na zimu, keď bude opäť tma 😉

ale zaujímavé je, že cez deň ju bez prsa uspať neviem..... 😕

ttina
6. jún 2008

cathrin...jooooj ako ti zavidim ☹ ..pred 3 dnami som sa pokusila uspat ju bez prsa, ale to bol taky cirkus ze som nevydrzala..aj som sa bala ze pridu susedia 😒 😒 ...a dnes opat to iste..ale rezignovala som...neviem ako to zvladnem naucit ju tak spinkat 😔

cathrin
6. jún 2008

ttina, no čím sú deti staršie, tým je ťažšie ich od niečoho odnaučiť 😒 ja si tiež nadávam, že som ju mohla začať učiť zaspávať samú skôr - v tých 6.mesiacoch.....to by v tej postielke nelozila, nestavala na nohy a nebehala po nej...teraz je fuška docieliť už len to, aby v tej postielke vôbec ležala......ale pri druhom už budeme vedieť 😉

a ako si ju uspávala? dala si ju do postielky alebo si ležala vedľa nej?

ttina
6. jún 2008

ja viem moja chyba..akosi som si neuvedomila, ze raz ju musim uspavat pri prse ☹ ☹
do minuleho tyzdna zaspala pekne po kasi a pol od. na to pri prse...posledne dni, po kasi sa pohraje, ideme do dpalne, napije sa a ked ma dost tak sa stavia a chce ist prec z postele...to je to ze uz sa vie sama postavit a po styroch odfrcat...

dnes zaspala , pri placi, ked som uz nevydrzala ju pocuvat a pri prsniku raz dva..asi od tej unavy:-//

ttina
6. jún 2008

oprava ze raz ju musim prestat uspavat pri prse

ttina
6. jún 2008

ospravedlnuje sa za chyby... 😔

westka
6. jún 2008

ja mam taky isty problem za zaspavanim kludny je len ked ma cicik v puse a inac je to katastrofa 😝 ani cumlik nezaber. ja uz neviem co mam snim robit. mi sa asi budeme kojit navzdy 😀 😀 😝

ttina
6. jún 2008

westka..ani nasa nechce cumel 😠 ... tiez som zvedava do kedy budem kojit☹((

westka
6. jún 2008

vcera si ku nemu lahol manzel ze ho ide uspat no ale po 30 minutovom reve sme to vzdeli dola som mi dopusi cicik a do 2 minut spal . tak ja uz ozaj neviem.

cathrin
6. jún 2008

ttina, presne to takto vyzerá aj u nás 😝 s tým rozdielom, že ju nechám chvíľu poloziť a pobehať po postielke, potom ju preložím do postele (ona spáva vo svojej izbe a má k postielke prisunutú posteľ), ľahnem si k nej, niekedy sa pritúli sama, chytí mi vlasy a zaspí....niekedy ju musím nasilu držať, aby ležala čiže ju tak silno objímam (samozrejme, že plače) a nakoniec poľaví, pritúli sa a spí....
cumel nechce ani naša.... 😖

ttina
6. jún 2008

to si viem predstavit...ja som to skusala sama...zajtra to chcem skusit s manzelom...tak som zvedava..kto bude mat slhsiu vydrz ☹

cathrin
6. jún 2008

ja to s manželom radšej neskúšam lebo to by bolo revuuuuuuuuuuu, keby som neprišla ja....

no práve sa zobudila a muž sa ponúkol, že k nej ide.....to som zvedavá, ako to dopadne 😕

martinaema
6. jún 2008

to vás veľmi ľutujem babenky, ja to dobre poznám, akurát my to už máme cca 1 mes. za sebou. Jedného pekného ráne po takejto predidikovanej noci som sa naštvala (mala 13mes) a s kojením som sekla. Samozrejme, že to nebolo bez protestu, hlavne pred spaním, ale kritický bol iba druhý deň. A potom sa pomaličky začala učiť zaspávať sama. Jednoducho nie je mliečko, nemôže si nič s revom vydobiť. Síce nespí celú noc v kuse, ale to zas ide o to, že chce byť pri mne v posteli.

ttina
6. jún 2008

cathrin, ja som myslela ze to skusim ked bude doma aj on..ako podpora🙂..keby prisiel on tak by rev bol asi taky isty 😠
tak nech to zvladne manzel, aby ta trocha odbremenil 😉

ttina
6. jún 2008

martina....tak to ti blahozelam 😉 ... som zvedava kedy ja napisem tuto vetu🙂

cathrin
7. jún 2008

takže to dopadlo tak, že po 2 minutách revu ma manžel zúfalo volal, aby som prišla...zobrala som si malú na ruky, do sekundy bolo ticho a zaspala, preložila som ju do postielky, ale do polhodiny bola hore...bola celá precikaná, tak som ju musela prezliecť a všimla som si, že má aj riadne sople a už aj kýchala...tak som si ľahla k nej a celú noc kontrolovala, či som pri nej...
martinaema, závidím 😉

ttina
7. jún 2008

cathrin, tak predsa len mamka je najlepsia 😉 ....

dnes som s malou skusila nechat ju v postielke plakat a kazde zhruba 3 min. som sa jej ukazala tak asi s velkym placom po pol hod. zaspala ale hned na to sa s takym zalostnym placom zobudila, tak sme to skusili opat a bojovali sme dalsiu pol hodinku.....

potom sa zobudila taka vselijaka..ale hned na to sa vykakala...takze tak nas pokus....

som zvedava co bude vecer ☹

pheva
7. jún 2008

No u nas sa vcera skusala metoda 5 10 15 minut a zabrala ale az o 23.15 hod maly zaspal asi z vycerpania. U nas je to iste zaspi len pri kojeni ale ked ho prelozim do jeho postielky tak sa hned zobudi ked do nasej pokojne spi dalej. Teraz sa pokusa zaspat v jeho postielke tak poriadne zuri.... no neviem kto to vzda skor ci ja alebo on....

ttina
7. jún 2008

pheva, u nas to bolo tak ze zaspala pri kojeni aj sa mi ju podarilo prelozit do positelky, ale asi 5 dni uz pri kojeni nezaspi a chce sa vratit do izby spat....tak som zacala s tym...dnes druhy krat...je vlastne nemam tu knihu ☹ ....len co som co to precitala....
nemozes mi ju prosim poslat ak ju mas? dakujem

pheva
7. jún 2008

nakoniec zaspal v posteli ......v nasej
........;; 😠

jandaa
7. jún 2008

baby, prosim vas, nemohla by ste miektora poslat tu knihu na mail...? dakujem
maoja mala zaspava vylucne na rukach a ked ju dam do postielky niekedy to zisti a do 5 minut je obrovsky plac, potom sa opakuje ritual prso, odgrgnutie a uspavanie - niekedy aj do pol noci...

cathrin
7. jún 2008

pheva, skús malého po kojení položiť do postielky a prilož si k nemu hlavu (keď ale už máte madrac v tej najnižšej polohe , bude to asi trochu krkolomné), hladkaj ho........bude určite vrieskať, ale musíš vydržať a nakoniec zaspí...a rýchlo si zvykne na to, že už po nakojení a uložení do postielky už prso nedostane...

rumka
7. jún 2008

ahoj maminy môžte prosím al mne poslať tú knižku na www.jankarumanonova@zoznam.sk veľmi pekne ďakujem

loulou
7. jún 2008

Ahoj my sme maji tiež veľké problémy so spaním. Do 7 mesiaca sa mi mala budila v noci každú 1/2 hodinu. V zúfalstve som chcela aj ja vyskúšať uz spomínanú knihu, aj ked s tým plačom nesúhlasím. Ked som si knihu konečne požičala stal sa zo dňa na den zázrak. Malá si da na večeru kasu, potom sa 1/2 hodinu hra, vypije mliečko, dám jej pusu a ona zaspi a spí celú noc bez prebudenia. Toľko moja skúsenosť.