Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

moonshine1
2. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

korka od chleba je topka! 🙂

elisvic
2. mar 2016

@mayama ano uz jej stravu pretlacam, ale viac vypluje ako zje. tak asi trpezlivost ruze prinasa . uz jej nemixujem. ale mäso musim zmixovat ci nie?

mayama
3. mar 2016

@elisvic mäsko nemixuj absolútne nie
Už si sama vyskúšala ako chutí ta gebuzina ak mas napr hovwdzie pekne ho povar dlho a natrhaj prstami a tak krm je to brblacka ale ver mi potom yi bude pekne papať uvar ho s trochou soli petržlenovej vňate a kminu ono to ma potom aj chuť dieťa musí chytiť rizne chute
Kmín je na vetry pwtrzlen má vitamín ce a soľ neuškodí
Aj ostatné mäso var podobne aj so zeleninou

mayama
3. mar 2016

@elisvic mäso mixovanim stráca hodnotu a nechuti nijako len ako blejvaz

nevenka
31. júl 2016

@m.i.r.i hmmm...no ritualy zaciest je super, nasa mala bola mesiac uzasna, papala a spala, ukazkovy novorodenec. A potom to zacalo, nemohla sa vykakat, vyprdkat, ako dvojmesacna mi bola schopna nespat cely den a len revala, jacala, vyrobila si pupocny pruh. Tak chtiac nechtiac sme ju museli natriasat v kociku, pevne zavinut do zavinovacky, ked bola vacsia, bol to problem uz, do 6 mesiacov mi revala bolestou! Kym som jej nezacala davat kolostrum a prikrmy. Postupne sa to zlepsuje. Zuby, dalsi horor...takze uspech je, ze ako 11 mesacna mi po prelozeni do postielky spi a nebudi sa. Cez den spava po pol hodinach a budi sa unavena a sucha si oci, no hruza, chudatko...takze vyplakavat ju urcite nebudem nechavat,...takze ono niektore deti proste "naucis" na nieco, co by si nemusela, ale kedze situacia si vyzaduje, tak to robis. Ja nemam rada vety typu: ako si naucis, tak mas...proste niekedy sa mozes aj potrhat...

elisvic
31. júl 2016

dcerka ma 13 mesiacov, konecne uz ma skoro vsetky zubky vonku, teda prave sa jej tlacia. konecne mi spapala plnu misku polievky slepacia s krupicovymi haluskami, mala som z toho vianoce. juhuuu.
dnes bola hore do 23:00, podla toho kolko zje na obed, vecer tak aj spi. zje malo budi sa , zje Vela, spi lepsie. vzdy jej ponukam rozne jedla, chlebik s maslom alebo natierka, nechce, tak dam ovocie alebo zeleninu, niekedy ano, teda skor sa vrhne na toto ako na varenu stravu, ponukam jej syry niekedy zej tolko ,ze som prekvapena kam to do nej ide. niekedy vobec nema zaujem. ani moja nechcela spavat cez den, iba pri kocikovani, tak som chodila 2-3 hodiny na prechadzky, az mi nohy trhalo. ale spala, len som si sadla na lavicku , tak bola hned hore, nieked som mala pocit , ze to robi schvalne. DDD
uz boli aj noci ,ze peknev noci prespala.

elisvic
31. júl 2016

@nevenka nestresuj sa, dolezite je aby ste si vy dve rozumeli, aby si vedela co tvoje dieta naozaj potrebuje, vsetko su len fazy, ( toto mna vzdy tak ukludnuje) , moja zase nechce chodit skor spavat ako 21.30 aj ked sa jej ziva uz o 20:00, a do pol roka az okolo polnoci bola hore.najskor som sa stresovala, a teraz to uz neriesim, pravidelne mi zacala vstavat okolo 7:30 , a obednajssi spanok ma okolo 13:00-15:00, citala som aj knihy o spani atd... ano davala som ju aj zo zaciatku do postielky, nemala s tym Problem tam spat, ale bola raz nachladnuta, a aj zvrazala, samo ze ked nespi so mnou tak asi by som sa ani nezobudila alebo teda by som nestihla rychlo reagovat, mohla udusit, uz to neriesim cez knihy ale podla svojho usudku, nieje to zle si precitat, ale nikto sa nemoze podla toho drzat. juhuu naucila sa rychlo spat v postielke, ale skoro sa tam zadusila. dala som ju do jasli, a tam dostala na ranajky kornflacksi so studenym mliekom, lebo je leto a tie skupiny deti su asi od 1-2-3 roky teda spojene, skoro som odpadla,ked som to pocula. takze rano nejedla nic, pytam sa a co dostane ako alternativu, ovocie a ake?? videla som hrozno , ved ma 13 mesiacov , ona este hrozno nezie, prehryzne ale vypluje. takze ranajky nic, doniesla som flasku tepleho caju a mlieka, takze to jej tiez asi nechceli dat, lebo este o 11:30 to bolo plne , a na tuto otazku som dostala odpoved , ze nechcela, takze ranajky ziadne a tekutiny tiez nie, ked som ju prisla vziat doobeda vyzerala ako zombi, takze to bola dobra blbost z mojej strany s tymi jaslami. a este som dostala odpoved ,ze chcela vodu z pohara pit, tak ona sama si povedala, ze tak chce, alebo co ??zverit dieta niekomu inemu je velmi na povazenie situacie, lebo momentalne neverim uz nikomu. boli tam tri zeny a kazda ma deti, ale ani jednej nenapadlo, ze moja dcerka ma este len 13 mesiacov, a ze potrebuje rano este teple mlieko a nie studene + kornflackes. az sa mi rozum zastavuje nad tymi zenami. drzim ti palce. na bolesti bruska, mojej trochu pomahalo napr cajik z fenikel a ja som jej davala ale stale kvapky proti bolenia bruska, do kazdeho mlieka a to jej asi dobre robilo , lebo Problem som s tym mala iba do troch mesiacov, v tedy som kvapky este nedavala. drzim vam obom palce.

monikaparson
31. júl 2016

Naša malá ma 2 roky, raz prespala celú noc, keď mala teploty. Ani teraz celú neprespí. Dajte si ruku na srdce, ktorá spí celú noc? Ja napr. idem vždy v noci čúrať, vždy. Ona sa buď vypýta cikať alebo chce cicik. Príde mi smiešne snažiť sa o niečo, len aby som ja mala pocit od dieťaťa, ktoré tak veľmi milujem a chcem. Únava je sviňa, to poznám, naša cez deň nespí, večer už idem na zotrvačník, ale rešpektujem to ako sa rozhoduje a NIKDY ju nebudem zavierať samú v izbe, kým to nebude chcieť. Choréééé.

monikaparson
31. júl 2016

pokoj

gag11
27. okt 2016

@dmband
Zdravim, prave mam rozcitanu knihu a mna skor zaujima nazor tych co to skusili a boli uspesny, nas maly nikdy nebol najlepsi spac ale po 9 mesiacoch uz fakt nevladzem takto fungovat, kazdu hodinu niekedy aj castejsie sa v noci budi ja som totalne vycerpana niekolko krat ma seklo v chrbte... citala som aj ine metody napr. Karp Harvey, Elizabeth Pantley ale ziaden trik nefungoval, uz som uvazovala ze ho prestanem dojcit... Tuto metodu vidim ako poslednu moznost preto skor ma zaujima nazor tych co sa im to podarilo, ako dlho im to trvalo. Dakujem

katkakovac
27. okt 2016

@gag11 syn mal 8 mesiacov, ked sme zaviedli. Za tyzden bolo po vsetkom, odvtedy zaspava sam vo vlastnej izbe, spi pravidelne. Je spokojny a my tiez. Momentalne ma 2,5 a stale v tom pokracuje. Dcera ma 7 mesiacov a uz ju tiez ucim spavat. Zo zdravotnych dovodov to robim postupne. Zacala som s tym, ze som v noci nekojila a uspala na rukach. Po par dnoch som uz neuspavala a nechala ju plakat. Po 2 nociach spi celu noc. Predvcerom som zaviedla pravidelny denny spanok. O 9 jodinovy, o 1 dve hodiny, o 5 pol hodinu a o 8 vecerny spanok az do 6. Ak sa zobudi skor, jej problem. Dnes som zacala ucit zaspavat samu, pochopila, po 10 minutach uz spala. Treba tu knihu pozorne precitat. Da sa postupovat jednorazovo-sokom alebo postupne. A nie vyskusat a po hodine trapenia aj tak dieta zobrat na ruky. Na skusanie je tu Skusobny ustav. Nerobis to pre seba, ale pre svoje dieta. Len vyspane dieta je spokojne. A nech si kazdy hovori co chce. Ak mas otazky, klidne sa ozvi do IP😉
@gag11

dmband
27. okt 2016

@gag11 Ahoj! No my sme boli pri synovi asi extrémne úspešní: v 1. deň približne 30-minútový plač, kým zaspal, na 2. deň 10-minútový a na tretí už zaspal sám. To, že sa nemá budiť v noci, pochopil, myslím, hneď na prvýkrát. Tam je však dôležité zapojiť manžela a ísť spať do inej izby. My sme malého nechali v spálni, ľahli sme si do obývačky, a keď syn v noci plakal, manžel mu šiel vysvetliť, že mliečko bude až ráno. Po pár minútach stíchol a ďalšiu noc to už ani neskúšal. Teraz pri dcére vidím, aké je to dôležité. Ona je od narodenia superspáčka, v noci sa budila len prvé 3 mesiace, aj to max. 2-krát, od 4. mesiaca prespí celú noc bez toho, že by sme ju to učili. No teraz po polroku sa občas v noci zobudí, zatiaľ sme inú príčinu, akú túžbu dať si mliečko neobjavili. Keďže však nechceme zbuntošiť aj jej staršieho brata, nakoniec ju vždy nakŕmim, lebo keď ja ležím v posteli pol metra od nej a manžel jej vysvetľuje, že mliečko dostane až ráno, nezaberá to 🙂 No úprimne, keďže už už od 4. mesiaca mi doprala luxus prespatej noci, až tak mi to neprekáža. Na tvojom mieste by som však určite neváhala a skúsila postupovať podľa knihy. Držím palce!

gag11
27. okt 2016

@dmband
Dakujem za podporu, urcite nemame co stratit. Este mi chyba par stran a buduci tyzden ideme s manzelom na to.

liduska12
27. okt 2016

@gag11 my sme malu naucili od narodenia spat samu v postielke a teraz som si precitala tu knizku a vlastne viac veci robime tak ako tam je napisane. Samozrejme su dni kedy nam dlhsie trva kym ju uspime, obcas uspime na rukach alebo pri nej sedime chvilku kym nezaspi. Zvycajne vsak pekne lezka a potom zaspinka. Mame vsak od narodenia svoj vecerny ritual - okolo 9tej kupeme, nakojim ju pri stisenych svetlach, a ptm sa ukladame do postielky. Na papanie sa budi raz okolo 6tej rana (tie casy sa obcas lisia) a ptm spinka dalej. Sranda, ze niektore mamicky spominaju metodu vyplakavania, hoci v tej knizke to vyslovene neodporucaju (asi to necitali s porozumenim). Ale kvoli tomu by som s kojenim neprestavala, len ho mozno skus naucit na ten spanok, za pokus to stoji. Nasa ma 4,5mesiaca a obaja sme oddychnuti kedze v noci spime, a ked mame cez den narocnejsie dni, lahsie ich ptm zvladame 🙂

landsmanka
27. okt 2016

@gag11 choďte do toho určite to stojí za to, len dôležité je byť trpezlivý. Mám kamarátku, ktorá sa na toto dala a teraz si nevie vynachváliť, zo začiatku síce bola skeptická, ale už nie. Už keď sama prišla na to, že niečo to do seba má tak je dobre 🙂

katkakovac
27. okt 2016

@liduska12 konecne niekto, lto to pochopil🙂 ze to nie je o vyrevani dietata ale o soravnych spankovych navykoch. Mne sa to od narodenia dcery nejako nedarilo, doma mam starsieho syna a ten je strasne zivy, tak som musela davat spat mali do kocara do zahrady. A nevedela som sa dockat, kedy bude mat pol roka a naucim ju poriadne spat. Tvoje dietatko je este male a uz teraz ma dobre navyky. Klobuk dole😉

timea7
27. okt 2016

@liduska12 robili sme to presne tak isto, ako vy. Od malička spával v postieľke, žiadne vyplakanie, prečo aj? Bola som pri ňom, držala ho za rúčku, škrabkala, šepkala mu. Jasné, že boli dni, keď bolelo bruško, išli zuby a pod. mojkali sme sa viac, ale vždy sa zaspávalo takto. O takejto knižke sme vtedy nechyrovali, riadili sme sa naším inštinktom a nechceli sme si vyrábať zbytočné problémy - v dvoch troch rokoch odúčať s cirkusom od prsníka, fitlopty, kočíka, uspávania na rukách a pod. Dieťa nemalo dôvod plakať,boli sme mu nablízku, dotýkali sme sa ho, ale nesnažili sme sa presvedčiť seba, svoje okolie aj dieťa, že "jedine takto zaspí"...jasné, inak bude hore dva týždne v kuse....Ako rástol a chápal, dalo sa už s ním dohodnúť, že ideme do vedľajšej miestnosti, ale o chvíľu sa prídeme na neho pozrieť, čo sme vždy dodržali. Verím, že aj u vás to bude naďalej bezproblémové.

alby2014
27. okt 2016

inak ja nerozumiem tomu trendu, ze dieta ma spat v posteli s rodicmi. Moj maly od narodenia spi vo vlastnej postielke, nikdy ju nebojkotoval, pretoze nikdy nespal s nami ( teda neratam nejake choroby, ked bol malicky asi 2x spal na mne, ked mal koliku). Ja som to robila proste automaticky, dlho sme uspavali na rukach, ale len preto, ze sme boli lenivy rodicia, maly na rukach zaspal do par minut doslova, kym v postielke sa tocil aj polhodiny a nemali sme na to nervy s muzom. Zrazu zacal sam zaspavat. Spi dobre snad od narodenia, lebo mne ta kniha pomohla v tom, ze mi vysvetlila spankove cykly dietaa,kolko potrebuje v akom veku bdiet a kolko spat. Cize som si nikdy nemyslela, ze ked moje trojmesacne dieta je hore 6 hodin v kuse,ze je to OK, cize nikdy nebol pretazeny. Pritom vyplakat sme ho nikdy nenenechali a ani neskusali. Podla mna tu knihu odsudzuju len ludia, co ju encitali, alebo bioekoraw mamky, co chcu kojit a spat s dietatom kym ma mliecne zuby. ( hyperbola a ironia na vysvetlenie) 😉

nevenka
28. okt 2016

no tak syn bude mat o mesiac 3 roky a dcerka ma 14 mesiacov a pokrocili sme tak, ze raz sa budi jeden a potom druhy a minimalne jeden je 2-3 hodiny v noci hore a reve, krici, mechri sa, takze ak mi este raz niekto povie, ze som zla matka, ked chcem mat trochu kludu aspon na vyspanie sa bez nervov a xy zaspavani a zobudzani, niecim ho ovalim. Akoze ja tu pre deti som a budem, ale coho je moc je moc aj na kona. Nieco musim spravit, nech mi konecne normalnejsie pospia. Ked sa dcerka narodila, syn mi uz vcelku slusne spinkal, teraz sa budi na cikanie a nevie nazad zaspat...takze ked sa narodila, bolo to lepsie ako toto, zobudila sa mi 3-4x na mlieko a spala. Po mesiaci koliky a je to coraz cudnejsie uz...momentalne mam v sebe ibalginy a pridam asi lexaurin, lebo inak sa zosypem uz...☹...

erienka
29. okt 2016

@katkakovac 7 mesacna dcera sa budi v noci asi kazdu hodinu, nemozem sa pri nej ani otocit na druhy bok, hned je hore. Kojim ju. Keby po nakojeni spala, tak to asi neriesim, no ona nezaspi, rozhadzuje rukami, toci sa zo strany na stranu, dava sa na styri...Asi dvakrat za noc ju musim asi hodinu uspavat hojdanim v odopnutej vanicke od kocika. Som uz zrela na psychiatriu. Mozes mi prosim ta poradit uplne presne krok za krokom, ako si postupovala? Pochopila som, ze si najskor zacala tym, ze si v noci prestala kojit. A potom si robila tu metodu vyplakania v intervaloch 3-5-7? Robila si ju v noci, ci pred tym, ako islo babo vecer spat alebo aj cez den? Dakujem vopred za odpoved

katkakovac
29. okt 2016

@erienka preposlem ti IP ako som postupovala. Ale moje deti spia od narodenia v postielke a vo vlastnej izbicke. Inak poradim pozorne precitat knihu. Da sa stiahnut aj ako pdf...

stevvvka
29. okt 2016

@katkakovac kde sa to da stiahnut, prosim?

katkakovac
29. okt 2016

@nevenka Tá kniha a rady v nej ozaj fungujú. Mám tiež dve deti a pokiaľ dcérka nespávala celú noc, bola som zlá, podráždená. Muž ma obchádzal, niekedy mi vadilo aj že dýcha. Krpatá už týždeň spinká celú noc a vraj sa konečne dá so mnou normálne existovať 😀 Prečítaj, zaveď do praxe a uvidíš, že bude dobre.

stevvvka
29. okt 2016

@katkakovac dakujem 🙂

katkakovac
29. okt 2016

@stevvvka funguje to? Je tam ozaj ta kniha?

m_
29. okt 2016

babyyy... ta metoda je zloba sama ja nechapem preco to vobec skusate... musite byt strasne zufale ak nechate svoje babo revat a dufate ze sa nieco zlepsi... ono sa mozno aj ale poznam pripady ked po par dnoch to bolo este horsie nez predtym... nerobte to svojim detom!! aj bez ohladu na fakt ze na mozog vo vseobecnosti ma nahorsi vplyv stresovy hormon ktory sa vyplavuje prave vtedy ked babo place... a u malych deti trva jeho odburanie vyse dvoch dni... zatial v mozgu narobi viac sarapaty nez si dokazete predstavit. to niesu vymysly to je fakt. velmi vas prosim aj za cenu ze budem mat malo klientov nenechavajte svoje deti sa vyplakat len preto aby zaspavali same... a dakujem vsetkym ktore to nerobia🙂 klobuk dolu a vela sil!🙂

stevvvka
29. okt 2016

@katkakovac prave stahujem este som ju neotvarala 🙂

alby2014
29. okt 2016

@m_ odpoved je v prvej vete su STRASNE ZUFALE, lebo nie kazda matka zvladne proste mesiace, roky nespat a cez den normalne fungovat.