Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita no ja by som si k nemu lahla a miesto kojenie ho hladala drzala za rucku..spievala alebo tak uvidis..mozno ho budes musiet vziat na ruky a tak uhojdat..ona ked spi s nim a chces robit to iste tak jedine nahradit kojenie mojkanim..

llaurita
3. nov 2016

@zuzkat1 ok, dakujem za rady, snad to nejak zvladnem... Ja sa len obavam, aby to nebolo ako pri mojom synovi, ked som ho vzala na ruky, tak ma odstrkoval a snazil sa mi utiect....

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita vobec ti neviem povedat akebto bude...je to nezvycajna situacia..porad sa s kamoskou ona si ho pozna..poradi co ho utisi..tu je kazda rada len dohad..situacia moze byt vseliaka a mozno budes prekvapena a v pohode zaspi..mkzno si poplace pri teb ale ked tam budes tak utisis a zaspi..a mozno bude dlho plakat...skoda ze otec je aky je..ale 13 mes babo uz vela chape...

llaurita
3. nov 2016

@zuzkat1 otec je otras... musim to vyskusat, lebo ma fakt dnes nalakala, ked mi hovorila o tych zachvatoch... ja som jej uz davno hovorila ze musi zrusit to nocne kojenie, ale az teraz som si uvedomila, ake je to vazne... doktorka jej povedala, ze caste zachvaty ma z vycerpania, uplne nanic krvny obraz, ani lieky jej na to uz nezaberaju...

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita a este napad mozno blby neviem..nemozes ich zobrat oboch k vam? S tym ze maleho uspis ty a ona bude v inej izbe..neviem ci mas na to lriestor..ale mozno aj maly by bol pokojnejsi keby bol cez den s mamou a ju by si odlahcila bo cez den by si jej tiez vedela pomoct

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita jasne ze len na par dni..kym sa maly nenauci zaspat bez kojenia

llaurita
3. nov 2016

@zuzkat1 moj plan bol taky, ze pridem ja k nej na par dni, cez den budeme normalne spolu a vyspat sa pojde k susede, maly bude aspon v znamom prostredi aj ked bez mamy hm?

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita no to je este lepsie☺

ivuska36
3. nov 2016

@lulu_2323 ale vies, keby sa siel pri malom zodrat a ja si valala sunky, tak drzim hubu, ale tak sa ma vtedy jej zahlasenie dotklo, ze az. Takmer vsetko co muz s malym robil, tak to robil z lasky, z pocitu zodpovednosti a nie preto, ze som mu to ja nakazala, ale ona ma pri kazdej prilezitosti takto poucovala ☹
@zuzkat1 takze tebe muz nic nepomaha len pride domov, odovzda ti vyplatu a ty potom este aj okolo neho obskakujes, nielen okolo deti??? To pochybujem, ved nie si stroj.... Ja patrim k matkam, ktore su az privelmi naviazane na svoje dieta a vsetci, ktori si maleho vzali na ruky mi vadili (okrem muza) a vzdy som si najradsej robila a robim okolo maleho sama. Ale jeho otec je nastastie uvedomely, ze je to aj jeho dieta a musi prilozit ruku k starostlivosti, obcas mu sice nieco musim pripominat, ale zvycajne je to prirodzene. A svokra by sa do toho nemala starat vobec, nie to este takto drzo a absolutne mimo realny obraz ☹

zuzkat1
3. nov 2016

@ivuska36 no jasne ze svokru do toho nic..a tym suhlasim..je to tvoja domacnost a vy si mate zariadit ako vam vyhovuje..nam to takto vyhovuje...presne ja upratujem varim a vsetko okolo deti ako pjses..ja ani neupratujem ked je doma..bo mam radsej ked si sama urobim a nezavadzia😃s detmi sa max hra alebo ich vezme von

zuzkat1
3. nov 2016

Pre tie co nechapu preco spim pri detoch..je 23:50...mala zaspala 20:15 a prave teraz ke uz 3tikrat hore☺😉

hankaop
3. nov 2016

@zuzkat1 moje zaspali uz asi pred dvoma hodinami a ja si uzivam to ticho :D
@ivuska36 kasli na svokrine reci,to je daky tik niektorych zien, ze stale poucuju :P netreba si to brat osobne,najma ked ma tvoj muz rozum a stoji pri tebe.

zuzkat1
3. nov 2016

@hankaop no ja som bola uz od nich prec..som si po dlhej dobe pustila telku ale uz som pri nich a citam☺

ivuska36
3. nov 2016

@hankaop dakujem, snazim sa 😉

sardinka336
4. nov 2016

@timea7 uplne suhlasim, dieta musi zvladat aj otec. Ked su dve deti male po sebe tak by som to aj pochopila. Ale my mame deti tri a vekove rozdiely velke...včera som išla so synom podvečer von len my dvaja lebo doma znudeny len ,,robil nervy,, a evidentne sa potreboval vyvetrat. Bola uz tma...čize trebalo aj jemu dat tu pozornost a bola som rada, ze som mohla malu nechat muzovi, neriešiť lebo viem ze on sa postara. Ono aj tí starší chcu tu pozornost, chcu občas iste len s mamou, s otcom niekam..proste ak by sme si s mužom nepomahali fakt vo všetkom, v kazdej povinnosti tak by to bolo naročne. Všetko len na mne by bolo a to by nebolo dobre.

nevenka
4. nov 2016

@zuzkat1 ja som dojcila, kym to slo fyzicky a pscyhicky, ked uz mlieka nebolo, cca po 3 mesiacoch, syn uz sa prisat vobec nechcel, co som ho mala ako nutit? A nie, nevyspala by som sa lepsie pri detoch - po prve, moje ani jedno sa nevedelo napit po leziacky, zvykli si na polohu, ze ja sedim a oni tak papali. A prisla by som o chrbat, mam velke prsia a musim si prsnik vzdy drzat, aby sa vedeli spravne prisat...takze to su take kombinacie, proste je to individualne. Ja by som nezaspala, bola by som v strehu, ci mi nespadne z postele...zobudi ma kazde suchnutie, takze tak...ale beriem, ze kazdy to ma inak...

nevenka
4. nov 2016

@alby2014 juj, tak v dobrom zavidim...lebo ja som tiez na prd matka, ked sa nevyspim a teda nespim uz tri roky dobre, aj vcera mi ziapala v noci 2 hodiny, no nepreber sa a nenervac a potom sa synator zobudi o siestej rano a mam byt milucka? No nejde mi to moc, och...ja len dufam, ze dcerku uz prestane trapit brusko a pospi, bolo par noci, co spala super, jedla raz-2 x a hned zaspala.

nevenka
4. nov 2016

@sardinka336 to s tym nevyberanim z postielky by to neslo...lebo ja som nikdy nevedela odhadnut, ci place od nervov alebo od toho, ze jej daco je...syn ako sa vedel posadit, sa prebral v noci, posadil, grgol a padol na druhu stranu postielky a spal dalej, len som ho prikryla a dcerka? Zobudi sa, nervaci, mechri, musim ju zobrat, nosit, natriasat, krutit s nou, kym to z nej vyjde, ak vobec, nebodaj este prd nejaky...a je hore aj 2-3 hodiny a jaci na ratu, niekedy aj od zlosti, lebo spat chce, len sa jej naspat neda zaspat. No kurnik, co mam robit? 🙂

zuzkat1
5. nov 2016

@nevenka dojcenje tu roziberat nebhdem😉a mne z postele nema ako spadnut spala medzi nami starsia a mala v postielke prisunutej k velkej posteli s odobratou jednou bocnicou

sardinka336
6. nov 2016

@nevenka pozri, všetko je individuálne ..lebo mne reve kratko a potom je ticho. Ja uz poznám ktory plač je z čoho,ale u nas nie su ziadne brucha bôle ani nič take našťastie. Možno ked u vas toto prejde tak to bude lepšie. A ja zase nemam problém sa zobrat z piatka na sobotu a ist spat vedla nech aj manzel si to uzije 😀 a ja čo to dospím. Nemusite kočky len vy otročit a chapi búvajú...bo x vyhovoriek ako sa musi vyspat, ano, na pondelok sa musi vyspat...(ak teda nerobí aj vikendy 😀 ) taký fitkeles borovy...pokial nekojite nie je o čom, je tu aj ocko..

nevenka
6. nov 2016

@sardinka336 ja kojim a v noci by som aj prestala pomaly, ale to druhe - darmo ja pojdem na gauc, ked aj tak sa na rev zobudim...to je na prd, musela by som ist uplne prec a tiez neviem, ako a ci by som spala. Moj chlap je hore s nami, jedine vtedy je vynimka, ked musi soferovat dlhsie trasy, ale ma to stastie, ze pokial sa mala len vrti a suchoce, tak on spi a prakticky hned, co ja neviem tak...a cele dni nic nerobim, len spekulujem, co jej mohlo uskodit na to brucho a co s tym. Pomaly aby nic nejedla ☹

sardinka336
6. nov 2016

@nevenka ale to kojenie v noci je len o tom ze si dudel....ano, teraz sa tu na mna vrhnu ake to ma prinosy ze dieta ,,citi mamu,, inak z neho bude minimálne psycho troska ak mu to mama zatrhne. 😀 Aj ja sa v noci zobudim, idem ku postielke dam vodu alebo mlieko - nas zlozvyk pohladkam a idem spat. V noci uz jest netreba je to blby zvyk, ktory ešte jeden x za noc ,,prevadzkujeme,, lebo sme pohodlný.

alby2014
6. nov 2016

@sardinka336 ty vies, ze ja sa na teba nevrhnem . 😉 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
6. nov 2016

@nevenka ake stare je babo? Nemas v profile tak neviem
Minimalne do pol roka je nocne kojenie uplne fyziologické len minimum deti do toho veku prespi noc.. Su to deti plne dojcene tak co sa im ma dat v noci? A take male babo sa od kojenie urcite neoduca ani od nocneho..to este nechape co a preco

nevenka
9. nov 2016

@zuzkat1 moja ma 14 mesiacov...momentalne sme po ockovani, takze neriesim, papa kolko potrebuje...

nevenka
9. nov 2016

@sardinka336 no tak dudel nie som, lebo ona nedudluje, napije a dost, pokial ju neboli brusko, je hore raz-2x za noc a proste pije od smadu. Mozno je to zvyk, to moze byt, ale teda nebudem to menit za iny zlozvyk - flasu, lebo namiesto prsnika jej budem robit mlieko, vodu, caj...a este pracne uspavat naspat...pokusime sa vyriesit problemy s bruskom, teda prist na to, co papat vecer, kedy, kolko a tak...ale teraz mame ine starosti, je po ockovani a dost teplotuje ☹...pises, ze v noci sa jest nema a davas vodu alebo MLIEKO...a to je nie jedlo pre dieta? ved to je to iste, ako prsnik...a pokial by sa Ti nervacila, ze proste nevie zaspinkat, lebo jej ocividne nieco je, hore by si musela byt, nie ist spat. Takze to je vlastne to iste...

dominikacasper
9. nov 2016

@sjuze Ahoj Prosím mohla by si ju aj mne poslať vo Worde? Ďakujem 😊

vlasticka88
20. nov 2016

@sjuze mozem aj ja poprosit knizku, resp . moze mi niekto poslat tutu knizku na mail dakujem...
sulekova88@gmail.com dakujem

nika_17
22. nov 2016

Ahojte,je pravda ze ta metoda zaspavania je az od 6 mesiacov?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz