Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

liduska12
26. jún 2017

@verroni28 tak ak robi az taketo sceny, ze sa dusi a zvracia tak to nie je cesta asi...nasa mala az takto nerobila, ona iba plakala. Ale ona nam plakavala aj ked sme boli pri nej, aj ked spala medzi nami, budila seba aj nas milionkrat v noci s placom. Takze nam to nas problem vyriesilo...tiez bolo uspavanie nekonecne dlhe. Ale cez den nam to stale obcas vie trvat dlho tak to riesim tak, ze ju dam spat ked uz vidim ze je fakt ospala, nie v presne stanoveny cas...vtedy je to rychlejsie a efektivnejsie pre nas 🙂

aklutam
26. jún 2017

m_ moja reč, tiež zaspavam s mojou rocnou dcérou každý večer,kojim ju,bozkavam.Nechápem,ako jedna matka môže odložiť svoje dieťa do postele a nechať ho plakať.
Deti potrebuju citim matku pri sebe.

m_
26. jún 2017

@aklutam ja mam dvojrocnu a trojmesacnu babu🙂 tu mladsiu kazdy vecer hodinu kojim (oproti uspavaniu starsej v jej veku to je nic). a starsiu k nam donesie muz okupanu poviem jej rozpravku pohladim a do desiatich minut drichme🙂 ale! vychadzka vonku aspon hod a pol musi byt! a pesi nie kocik ani nosic. potom zadpi rychlo🙂

katrin21
26. jún 2017

@aklutam vsetko je to o tom, a to sa pise aj v tej knihe, ze kazda zena sa ma riadit tym, co JEJ VYHOVUJE a na co sa CITI.... jedna bude mat dieta na prse do 3r, ina chce kojit pol roka.... a je to normalne.... netreba odsudzovat.. sme rozne...
a okrem toho, len zena, ktora tu knihu necitala, alebo vobe nepochopila ak ju aj citala , moze povedat, ze je to o tom nechat dieta v izbe plakat.. VOBEC to tak nie je a tak sa to ani nema robit...
Deti potrebuju mamu pri sebe, cely den.. nie v noci pri zaspavani .. ak ju maju cely den a citia lasku a starostlivost a nehu pocas dna, nic im nechyba....neni nikde napisane, ze musia spat s rodicmi ,alebo zaspavat na prsniku, alebo sa donekonecna nosit na rukach, ak im zjavne nic nie je a matka uz nevladze a CITI , ze to uz nechce takto dalej robit a je z toho nervozna....unavena, vycerpana fyzicky aj psychicky...
Dieta potrebuje usmiatu mamu a kazda je nastavena inak... takze tak.

liduska12
26. jún 2017

@aklutam
@m_ baby, podla mna by ste to nemali odsudzovat. Treba pochopit aj to, ze kazde dieta je ine a takisto rodicia, aby vedeli byt pokojni a laskyplni k detom musia byt aspon trochu oddychnuti. Nikto na smrt unaveny sa nevie na sto pro venovat cez den aj dietatu, aj domacnosti a neviem comu este, minimalne je to dost tazke. Nam mala nespavala od 4.-6.mesiaca, predtym sa na papanie zobudila tak raz, max dvakrat za noc. Pocas tychto dvoch mesiacov som bola totalne hotova, nevladala som cez den fungovat, venovat sa malej, hrat sa s nou, a fungovat aj doma, uvarit, upratat a tak. Mala nam plakavala nech sme ju cicikali kolko sme chceli. Takto si koordinovane poplakala zo tri dni a bolo. Potom uz neplakavala, bola ona oddychnutejsia, a my detto. Predsa len clovek ked sa v noci vyspi, omnoho viac vladze potom cez den. Ked sme skusali tuto metodu, mala som ju na monitore dychu aj na kamere a ano, bolo to stresujuce, ale chodila som k nej kazdu chvilku a ubezpecovala ju ze som vedla, ze sa nemusi bat, iba musi spinkat, aby si oddychla. Vzdy kludnym hlasom. Nebolo to stylom ako sa to robilo kedysi, ze rodicia dali dieta do postielky, zavreli dvere a mohlo si revat kolko chcelo a ako dlho chcelo az kym od unavy nezaspalo. Jedna vec je potreba dietata citit rodica, ale dalsia vec je ked sa rodic stava otrokom dietata a nevladze fungovat okolo neho od unavy 🙂 treba mojkat a lubit dieta cez den a pred spanim, ale naucit ho ze ked sa ma spat, sa spi 🙂

katrin21
26. jún 2017

@verroni28 dieta nesmie reagovat tak , ako pises, ziadne vreskoty a vracanie.. to nie.. asi niekde robis chybu...
Ake su casy spania a bdenia? Je maly naozaj unaveny, ked ho ukladas? Lebo ak nie, ak napr. spi cez den vela, alebo v neskoro, tak vecer nechce spat, ani cez den nepojde, ak nie je este unaveny.... necitam celu diskusiu, nestiham, ale ak si odsledujes rezim a budes par dni dodrziavat, mozno nastane zmena...
Napr. moja ak neni hore pred vecernym spankom idealne 6hodin, tak by vymyslala v postielke tiez.. Ale ak ju ulozim unavenu, po kupani, ritual vecerny kazdy den rovnaky, tak zaspi sama , akurat jej pustim vysielackou take kviezdicky a melodiu, to hra 20min. ale ona zaspi aj skor... niekedy ani to netreba....
Cez den zaspava pekne bez toho, ma tam babiku, dudliky, plienku a s nou sa prehra az zaspi.. obcas , ak jej to trva dlhsie, za nou idem, pozriem ju, co robi, ci sa nepokakala a pod a ci preto nechce zaspat a znova ju ulozim a odidem.... NIekedy, ked fakt ma den, ze sa jej nechce cez obed zaspat, ako napr. vcera a nemam chut uu vyse hodiny uspavat a chodit tam ( hoci ona nereve, ale vymysla tam), tak ju vezmem, pritulim a uspim na rukach, ale to je do 5 min. tuha.... ziadne velke hojdanie, behanie. len sedim a pritulim ju a jemne sa trupom kyvem zboka na bok.. Ale to sa stane mozno 3x do mesiaca, ze to treba.... napr. ak spala rano dlhsie, nez mala...
spava uz len 1x a musi byt zobudena max . do 15 ak chcem, aby sla spat okolo 20,30 .. ako nahle zaspi neskor ze spi potom do 15,30 a pod. tak ju skor ako 20,30ani nejdem kupat a zaspi okolo 21.. teraz v lete.. v zime spavala o 20tej.... a cez den od 12 -14, rano okolo 7-7,30hore... to je idealny stav pre dieta v jej veku.... a sedi to s tym , co sa pise v knihe. nam to funguje.

nepises vek dietata, ani jeho denny rezim.. to by pomohlo....

katrin21
26. jún 2017

@m_ ty ako pises, ze dieta vyvencit a pravidelny rezim.. nuz, ved presne o tom je cela ta kniha.. toto sa tam opisuje, vobec nie bezduche vyrevanie dietata.. tuto metodu autor odsudzuje a neodporuca...

m_
26. jún 2017

@katrin21 zastanem sa @aklutam . nesudi ta ani neodsudzuje.
kazda matka robi to najlepsie co si mysli ze pre jej dieta existuje. ale ak pouzije tuto metodu nech sa potom necuduje ze jej dieta bude reagovat inak na stres (hladina stresoveho hormonu vyrazne stupa pri placi a stresovy hormon vyrazne ovplyvnuje stavbu mozgu). ze sa bude lahko vzdavat (lebo ak place tak vola niekoho na pomoc a ak tu pomoc nedostane tak to vzda ale nie len s placom...)
ale ano kazda mama ma pravo neuspavat svoje dieta v laskyplnom naruci.

katrin21
26. jún 2017

@m_ tato tema nie je o mne, ja som do nej len prispela , citala som len poslednu stranu a pol. 🙂 takze mna tu nikto neodsudzuje ..
Co sa tyka stresu.... fakt to neni o tom.. dieta nema vrieskat, nema sa citit opustene, ale to nevysvetlim niekomu, kto tu knihu ani necital a predstavuje si len vrestiace dieta v izbe a nic viac... napr. kludne moze byt mama cely cas pri nom 🙂 vobec tam nemusi byt same, ani nic take...
a to , ze kazdej zene vyhovuje ine, to je pravda, aj sa to spomina v tej knihe.. Matka, ktora nevnima ako problem uspavanie dietata do 3r na prse a nosenim, tak nebude riesit ani nikdy chapat inu mamu , ,ktoru to silne frustruje, vycerpava a chce napr. vecer mat uz konecne aj ona cas pre seba , alebo ostatne deti , manzela apod.......

A ak si dobre citala moje prispevky, aj ja obcas uspavam malu v naruci, nemam s tym problem, lebo ona ina zaspava do malicka pekne sama... Zato prvu som odnosila poctivo 8 mesiacov aj hodinu a nie ze sedim a jemne sa hojdam, ale riadne hojdanie na rukach, behanie... dovi dopo.. NIkdy viac.... preto som sa pri druhej tomu aj chcela vyhnut, nenaucit ju na uspavanie na rukach a ona to nastastie ani nevyzadovala..... ak aj mala take obdobie, po par dnoch preslo... a ked viem, ze jej nieco je ( zubky, viroza a pod) tak ju bezne mam na rukach a uspavam tak, alebo su ju dam v noci pri seba do postele, hoci inak spi vedla mna vo svojej postielke .....
A starsia ma 16r, je sikovna, mudra, ma dobre srdce....ani sa nevzdava, ani nie je nepriebojna, stresove situacie zvlada bravurne ( prezili sme rozvod a kadeco ine).... takze... nie vsetko, co pisu odporcovia tej knihy je pravda.... a hlavne opakujem, ta kniha je o inom, nie o vyplakani dietata a jeho opusteni. to sa vobec neodporuca.
🙂

m_
27. jún 2017

ja som uz niekolko krat davnejsie do tejto debaty prispela a za kazdym som to olutovala... nechapete co pisem ohybate si to podla svojho tak ako vam to vyhovuje/nevyhovuje. len dufam ze ak nejaka mamina bude uvazovat nad touto metodou precita si aspon kusik z tejto diskusie a zvazi to. mimochodom sami autori lutuju ze tu knihu napisali...
a ja si idem zohnat prsiplast lebo moje refluxica sa zobudilo a grca vsade okolo.
prosim uz ma neoslovujte reagovat nebudem. dakujem.
ps. nenechavajte svoje deti plakat ci uz pod dozorom alebo bez neho myslim ze he to za jedno. a ano ja nikoho nesudim ani neodsudzujem na to nema pravo nikto.

@katrin21
@liduska12

verroni28
27. jún 2017

@liduska12
@katrin21
@m_ ďakujem baby za názory, je mi jasné že sa odlišujú..Aj ja som pôvodne mala iné plány s mojim dieťaťom, ale hold nie vždy plány vyjdú. Malý má 15m, od narodenia má reflux, čiže nosenie na rukách bolo nevyhnutné, vracal do 8 mesiaca, potom sa to upravilo, kojila som 13m, zaspinkával jediné na prsníku, v noci býval hore bežné 12x no niekedy aj viac, po odstavení sa to zlepšilo a vstáva v noci už iba 5x ale za to uspávanie aj to v noci po každom zobudení je katastrofa. Nie je prso tak vyžaduje ruky a nosíme ho celú noc. To že má 12 kg a nevládzem na chrbticu a trpím silnými migrenami nás núti skúsiť túto metódu. Pomáha aj priateľ, bez neho už nevládzem, ale celý deň som samozrejme samá a už som v takom stave, že sa s ním nezvládam hrať, už aj kŕmenie mi robí problém, som vyčerpaná a nevládzem sa s ním ani tešiť, resp. premaham sa aby som nebola nervózna pri ňom.
Režim posledný čo sme mali..O 5:30 budík, o 9tej von, o 10-11tej spánok, o 14:30-16tej spánok vonku v kočíku a potom už len behá vonku na záhrade, večer 20:30 spánok a celú noc budenie (papá krásne a veľa, čiže hladný nie je). Teraz posledný mesiac sa preorientováva na jeden spánok a tak momentálne nemáme vôbec režim. Vstáva o 4tej ráno, ďalší spánok medzi 11-14:00, niekedy 30min až 1:20, večer spí niekedy 19:30-22:30 😣 a môžem sa aj na hlavu postaviť a v rovnakom čase ho ukladať keď on proste spať nebude. Budem vďačná za každú radu ❤

liduska12
27. jún 2017

@verroni28 este su dva sposoby, akymi sa da dieta uspavat 🙂 prva je zmenit celkovy postoj k celemu dnu s dietatom, vola sa to Nevychova.cz (https://www.nevychova.cz/zdarma/k101/o4/?_nvu=3...). Je to taky serial o tom ako komunikovat s detmi a byt s nimi v pohode, celkom je to zaujimave. Na niektore diely su clanky, na niektore videa. Ja si to citam a pozeram napriklad ked mala poobede spi 🙂 A druhy sposob je knizka "Zajko, ktory chce zaspat" od Ikaru. Mame ju doma, ale este sme ju neskusali. Jednak nasa dcerka ma len rok, takze este nevydrzi pocuvat rozpravky, ale v buducnosti by to mohlo byt ako take spestrenie pri zaspavani pre nas 🙂 ja som momentalne opat tehotna a mne k boju s unavou napriklad pomaha ked si poobede polezim pri malej ako spinka, bud si nieco precitam alebo si pospim s nou 🙂 drzim palce, aby sa vam to zlepsilo 🙂

katrin21
27. jún 2017

@verroni28 fuha , tak to ozaj mate rezim kadejaky.... je pravda, ze obdobie prechodu a 1 spanok bol aj u nas trochu chaos, ale ustalilo sa to behom asi 2tyzdnov... kazdopadne rano je moooc skoro hore.... a vecer moc neskoro zaspava, podla toho posledneho co pises, ze je teraz,...
Neviem, musis si odsledovat, ako je unaveny a mozno ho radsej este davat 2x , ale s tym, ze poobede ho uz nenechaj spat dlho, max. aby vstal o tej 15 tej...rano ho oloz skor, lebo ak je od 4 hore, tak do 10tej je mooooc dlho.... potom ho uloz tak , aby siel spat o tej 20tej... a stale ten isty ritual... Skus vynechat jedlo v noci , nahrad ho iba vodou.... NOsenie .... to je kapitola sama o sebe. ak tak je nauceny zaspavat, proste to vyzaduje aj v noci, vzdy ked sa preberie, je to zvyk pre neho... skus zmenit aj vecerne zaspavanie tak, ze mu daj do postielky hracky makke, do ruky plienku , dudel do pusy aj viacero, nech si ich aj sam vie najst / nasa si casto vezme z nocneho stolika, mam nocne svietiace, tak ho vidi).....
Nad ranom mu uz mozes ponuknut aj jedlo, mozno ho to ukludni.... ale v noci len vodu.....

Je mozne, ze mu chyba este poobedny spanok a preto sa potom vnoci budi, lebo vecer ma este len " poobedie"... aj to byva.... ja som mala dost dlho obdobie, ze mala uz poobeed zaspavala neskor, ale jeden spanok este mat nemohla, tak som ju budila, tak ako radi v tej knihe.. potom nebola prehnane vyspata a isla spat vecer normalne..
A este nocne budenie moze byt sposobene aj vela vzruchmi pred spanim.. niektore vsetko prezivaju az moc, napr. poobede a vecer telka ich moze rozrusit a potom vnoci maju sny a budia sa na to.... Skus odsledoavt,ci aj toto nemoze byt u vas.... a to nocne nosenie skuste fakt niecim nahradit.... aj ked viem, ze to neni lahke, ale on uz vsetko rozumie, to mi ver.. skus mu vysvetlovat,ze je noc, vsetci spinkaju a aj deticky .... u nas to normalne niekedy fungovalo a hlavne ak som jej doraznejsie povedala, ze proste teraz sa nosit nebudeme , teraz spinkame a maminu boli chrbat a nevladze nosit... treba skusat vsetko mozne, ale vzdy pockat par dni, lebo zmena sa neda z hodiny na hodinu, maloktore dieta sa nauci hned po par dnoch, niekedy to trva aj dva tyzdne...

cikova
9. júl 2017

Ahojte maminy...viem ze tato tema je uz stara ale viete mi porqdit? Zacali sme s maly 10 mesacnym praktizovat pravidla a rezim. Uz treti den prespime noc bez dudla, hojdania v nosici, kociku, s flasou v ustach a bez placu...tesila som sa asi predcasne...presli sme aj na jeden spanok obedny, vcera mi od 12 tej do 15 spinkal bez placu. A dnes je stvrty den, po 40 min, obedoveho spanku plac. Neviem ci ho zobudili zubky ale nevidim ziadne. Nechala som ho do 15 hrat a teraz po dalsich 40 min. placu zaspal. Isto od unavy. Chcem sa len spytat ked mi obednajsi spanok kratko spi ci ho nechat do vecera alebo dat ho este spinkat aby do 20 mej vydrzal, alebo ho upokojit dudlom a kocikom co nechcem velmi. Dalsia otazka ci mam dalej s metodou pokracovat ako doteraz a uvidme co dalej. Dakujem pekne...

saty.predaj
9. júl 2017

@cikova ahoj mozno by si mu mohla dopriat tak max 15min spanok aby vydrzal. Ja to tak robievam aby sme mali rovnaky rezim. Ked je unaveny zbytocne trapit dieta aj seba. To budenie po 15min je trosku drasticke pre babatko ale poriadok musi byt 🙂 S metodou by som pokracovala uvidis co zajtra...

liduska12
9. júl 2017

@cikova je to na tebe...my sme naucili malu tou metodou spavat v noci, ale cez den aj vecerny spanok ju uspavam tak, ze ju objimem a do par minut pri mne zaspi a uz ju prelozime len do postielky. Ale dudel sme my neodhodili, pre nasu malu je to zakladna vec este, ma rok 🙂

bleee
9. júl 2017

@cikova kym syn prejde na 1 spánok, chvíľu to potrvá. Niektoré dni bude ešte potrebovať 2 spánky. Poiaľ sa ti skôr zobudí z obedného, znamená to, že ešte bude chcieť raz spať podvečer. V knihe nepíšu nechať dieťa 40 min plakať, ale iba 10 min. Potom ho treba utíšiť. Ak sa mu už nechce spať, viac ho nenútiť

cikova
10. júl 2017

@bleee aj dnes sa mi zobudil asi prejdeme na dva spanky? Dnes je piaty den...neviem kde robim chybu...O 12 tej do 13 spinkal. Bez placu sam zaspal...spal hodinu. Teraz som ho Ulozila znova do postielky a pozerali sme si knizky. Ticho v nej bol, zyval si, leskal vstal..tak ho skusam znova uspat ako v prvy den. Po 5 minutach je ticho...myslis ze mam prejst na dva spanky naspat? Dakujem

cikova
10. júl 2017

@saty.predaj dnes je 5 den, a na obed sa po 1 hodine zobudil...ako to myslis po 15 min zobudit?

cikova
10. júl 2017

S tym si neviem dat rady, ze po 10 hod.spanku v noci sa mi nezobudi a spinka... od 6.30 je hore. Dam ho spat az O 12 tej po dobrom obediku a sam zaspi. O 13 sa mi zobudi. Ne iem zeby mu stacila hodina spanku???A co dalej? Po zobudeni ho uspat naspat alebo nechat sa hrat a udrzat ho do dalsieho spanku do 20 mej. Co asi nevydrzi...Alebo ho nastavit na dva spanky teda o 10 tej a 13 ho davat spinkat? Dakujem...v knihe pisu ze ked sa medzi spankom zobudi znova ho uspavat no nam to dako nejde, neviem kde robim chybu. Ci sou zacala skor s metodou a jednym spankom alebo neviem

bleee
10. júl 2017

@cikova podľa mňa nikde nerobíš chybu. To je také prechodné obdobie, kedy dieťa prechádza z dvoch spánkov na jeden. To znamená, že niektoré dni spí dva spánky, iné dni len jeden. Ak sa ti zobudí po hodine, osobne by som ho už ´dalej spať nenútila, ale uložila ho ešte na jeden spánok o 16-17tej. Trebárs aj vonku na prechádzke v kočíku. Avšak už ho nechať spať len max hodinu, potom ho budiť, aby večer zaspal. Deti prechádzajú z dvoch na jeden spánok postupne, aj 2 mesiace, nejde to zo dňa na deň 🙂

bleee
10. júl 2017

@cikova kniha Každé dieťa sa vie naučiť spať je len návod ako nato, nie je to pravidlo, ktoré treba vždy a za každých okolností dodržiavať. Ak sa raz dieťa naučí spať v postieľke, neznanemá to, že už nikdy nebude spať v kočíku alebo nosiči. chce to trošku flexibilitu, robiť si veci po svojom a hlavne podľa požiadaviek dieťatka, nie striktne podľa nejakého návodu (akéhokoľvek - či už kniha, mamila.sk atď) 🙂

cikova
12. júl 2017

@bleee ahoj, tak presli sme na d a spanky naspat, je to dobre neppace mi pri uspavani vela max dva trikrat k namu idem. Len neviem ci hpad alebo co ho zobudi..o 20 a vcera o 21 spinkal a vzdy spi do 5.45? To munstaci 9,10 hodin spanku? Myslela som ze to potiahne do 7 mej...ale vzdy umrncany sa zobudi...

cikova
12. júl 2017

@katrin21 ahoj...citala som tvoje komentare a moc ma zaujali...smiem ti napisat na email alebo mas fb? Posli mi adresu ak mozes...dakujem

bleee
12. júl 2017

@cikova to môže byť hocičo, čo ho zobudi - teplo, chlad, plná plienka, zuby, hlad.... nevie ešte rozprávať, ťažko mu porozumieť

saty.predaj
12. júl 2017

@cikova ja som to tak robila, ked som vedela ze nevydrzi do osmej vecer, tak som ho dala schrupnut ale len na chvilku. na 15min. pri starsom to fungovalo celkom dobre, potom sa mu postupne ten obednajsi spanok predlzil. mne zo zaciatku spaval iba 45 min. ale vacsinou vydrzal az do vecera, ked mal posatarane o zabavu. vzdy sa budieval medzi 5-6 rano.

katrin21
12. júl 2017

@cikova ved mi napis IP , ak chces mimo temy nieco 🙂 kludne, pohoda..

katrin21
12. júl 2017

@cikova moze byt, ze si ho dala skoro na 1 spanok.... preco si ho vlastne tak uz dala? uz nechcel doobeda spinkavat? lebo ja som davala na 1 spanok az vtedy, ked uz proste doobeda nechcela zaspat a bola unavena az na obed.. prve spanky byvali tak okolo 11,30, teraz niekedy az o 13tej zaspi.. zavisi , ako rano vstane, lebo teraz v lete chodi spat neskor , cca. o 21 a rano spi do 7.... ale cca. v 12 -13mes zacala prechadzat na ten 1 spanok, ale niektore deti kludne az v 1,5roku , dovtedy potrebuju dva, aj ked druhy trebars len kratucky..... a nebolo to zo dna na den.. boli dni, kedy jej stacil 1 a boli dni, kedy potrebovala dva... proste prechodne obdobie, asi 3tyzdne - mesiac. tak nejako....
treba si to odsledovat a skusat 🙂 nikto ti lepsie neporadi, ako ty, knihu si citala , uz len sledovat, kedy je dieta unavene a aky ma rezim ...

cikova
25. júl 2017

@katrin21 ahoj...tak presiel uz 1 mesiac a malinky spinka bez dudlika, sam v postielke. Cez den este mame 2 spanky. Vnoci sa obcas zobudi okolo 02.00 a nevie naspat zaspat tak ho kratko mam na rukach alebo hladim chrbatik a spinka do 5 tej, zobudi sa dam mliecko a spi do 7-7.30 ako kedy. V noci sme prestali davat mliecko len vodicku ked tak. Teraz asi dva, tri dni dozadu cez den co spi dvakrat sa v postielke zobudil po 30 min. Bol umrncany nic ho do dalsieho spanku nebavilo, furt len na mne chcel byt urcite nebol vyspaty a zobudil sa vzdy s placom....tak som skusila po tych 30 min. dalt do kocika a spal dalsiu hodinku. Dnes som ho dala rovno o 10 tej do kocika a spal do 12 tej a zobudil sa s usmevom vypraval si v kociku. Skusim to aj poobede ako bude..je mozne ze sa mu cez den lepsie spi v kociku ako v postielke? Bude to ok? Nenauci sa zas na kocik? Nechcem opat sklznut do stavu ze vnoci ho budem v kociku uspavat...sem tam sa sice podari ze o 5 tej nechce spat po mliecku v postielke a vymysla tak ho dam do kocika no to mi nevadi ze ho uspavam ale aj to je len kratka doba a spi ako zarezany...myslis ze ked bude starsi nebude si vyzadovat kocik? Alebo ze ked prejde na jeden spanok ze bude chciet byt len v postielke? Toho sa bojim aby sa nenaucil naspat na kocik. Dakujem za info

katrin21
25. júl 2017

@cikova no, je mozne, ze sa nauci, to ti nikto nezaruci
, ze nie.. napr. kamoska ma tento problem teraz po dovolenke, kde maleho cez den uspavali v kociku aby spal na plazi a oni sa kupali... a teraz uz 3t doma inak cez den nechce spat, len v kociku.....
Takze mozne to je, ale neznamena to, ze musi vyzadovat kocik aj vecer... To fakt kazde dieta je ine a nevieme , ako zareaguje.....