Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

liduska12
28. nov 2017

@krepes mal by zaspavat sam, ale nasa dcerka je dudlovy maniak zatial takze zaspava s dudlikom...ako ta kniha je len pomocka, nie navod na dieta ;)

krepes
28. nov 2017

@liduska12 jasné,chápem 🙂 nas krpec len pri zaspavaní dudluje, len uz to bolo neunosne sto krat za noc mu ho davat do ust lebo inak mrnčal.a ja neviem ci nahoda alebo som niečo robila zle dovtedy ale hned v prvu noc co sme sa skusili riadit tou knizkou spinkal ovela lepsie. Nerusene az do tretej ráno, potom bol hodinku hore a dalej spal do siestej. Super 🙂

anavi5
29. nov 2017

@krepes nemyslim, ze je to nahoda. nam ta metoda zabrala tiez hned od prveho dna, teda noci. drzim palce ;)

krepes
29. nov 2017

@anavi5 a ako to teraz vyzera casom u vas? Uz ako je dlho tomu co ste to zacali skusat? Uz len polozite dieta a hned zaspinka., ci? 🙂

anavi5
29. nov 2017

@krepes no metodu sme zavadzali, ked mala nasa 6 mesiacov. teraz ma osem. Sem tam sa stane, ze ju ulozime a je hned ticho, ale to je vynimocne. Vacsinou, ked ju ulozime, tak nesuhlasne pomrnci, vacsinou kym neprivreme dvere na izbe, kde spinka, alebo da este dve zamrncania po a potom uz je tisko. Vacsinou, kym zaspi, tak si pomrmle, takze vieme odhadnut, kedy zaspi a trva jej to cca 15 minut od ulozenia. Samozrejme su dni, ked mrnci viac (tak do 2 minut), ale to su vynimky. Ona je taky slaby spac, ze ju aj hocico prebudi, aj sa jej nechce ist spat. Ale naucila sa, ze su casy, ked spat musi a ked sa prebudi, tak bez kriku sa sama uspi. My sme to zaviedli hlavne preto, lebo uspavanie vecer trvalo 3 hodiny a budila sa v noci dost casto. Ked sme zaviedli metodu, prestala sa v noci budit od prveho dna. Vacsinou ju prebudi, ked ideme s manzelom spat do tej istej izby, kde spi ona a to ideme ozaj po spickach, ale zas zaspinka bez nejakych moresov.

krepes
29. nov 2017

@anavi5 joj tak to mate teraz doma super 🙂 nas krpec ma 6 mesiacov, uz sa nedalo s nim, cez den iba v kociku pri kocikovani a aj to bol nekonecny proces lebo bez dudla mrncal a ked som mu ho dala tak si ho vybral. Vecer ked mi nezaspal pri papaní tak som ho musela čicíkat na rukach, inak to neslo a v noci x krát sa budil, dala som dudel a spal vacsinou skoro hned, niekedy opat to co aj cez den ze si vyberal dudel ale bwz neho reval, tak som mu musela drzat ruky kym nezaspi, boze to bolo hrozne uz som bola na nervy. Ale teraz sa to uz naozaj zlepsilo, citim to aj na sebe, som klidnejsia 🙂 ale neviem co s tym dudlom...skusala som aj nedat mu ho ale to sa nedalo vydrzat, vobec neutichal.tak mu ho teda davam napr.dnes doobeda na druhy krat co som tam prisla, dala mu dudel, utisil sa ale potom ako sm vysla von este zaplakal trosku a hned ticho.... Potom zas teraz poobede na tretí krát vlozila som mu dudlik a hned v momente zaspal. Lenze on by nemal takto zaspat, nie? mal by zaspat ked je sám. Jaj ja uz neviem 🙂

anavi5
30. nov 2017

@krepes no to co pises, ze ked nezaspi pri papani, tak uspavanie na rukach, tak to bolo presne aj u nas. striedali sme sa s muzom s nosenim na rukach a hojdanim a cele to bolo aj s kojenim na 3 hodiny. uz som byvala tak ustata, ze kym muz hojdal, ja som si zdriemla a potom pokracovala. a v noci zas vstavat a pohupovat na rukach... (U nas ale s malou cez den je to ina pesnicka, to nam zatial vobec nic na uspavanie nefunguje. )
co sa tyka toho dudla, nasa dudel nechcela, vzdy ho hned vytlacala z ust. No po spravnosti by mal zaspat sam. Podla mna cumel nie je az taky problem, ak vam funguje. Ak ti s cumlikom prespi cez den aspon hodinku bez prerusenia tak nic nemen. Neskor ho odnaucis, ked uz nebude potrebovat tolko spat (bude mat uz len poobedny spanok). Ale ak si ten spanok prerusuje vybratim cumla, tak cumel treba odstranit, pretoze kvalita spanku je dana aj dlzkou nepreruseneho spanku 🙂

saty.predaj
3. dec 2017

ahojte maminy. je tu taka mamicka, ktorej dieta od polnoci stale potrebovalo ukludnovat a nic nepomaha len cumlik? Kazdu chvilu niekedy aj po 15 min sa budilo a potom pred piatou akoze vyspate a cez den spalo aj 4h? Chcem sa spytat ako ste to nad ranom riesili. Boli ste v izbe s nim, alebo ste spali niekde inde a chodili za nim v intervaloch? Skracovali ste denne spanky ked ste riesili tuto metodu?

krepes
10. jan 2018

Žienky prosim vas a co s dietatom ak sa mi potom co ho polozim do postielky stale posadi a vykrikuje? Mam ho nechat tak alebo polozit ho spat lahnut? Lebo je schopny tam aj pol hodinu vrieskat uz som nevydrzala a isla som ho ulozit ale stale to dokola robi a ja neviem co s nim?

debra
13. feb 2018

Dievcata vedeli by ste mi niektora poslat tu knihu online

krepes
13. feb 2018

@debra viem len mi napis mail do spravy

bomajka
29. mar 2018

Nas maly to zvladol za neuveritelne 2 dni bez cumla, pred tymm zaspaval s cumlom. Ani vela neplakal. Zaspava pred 20:00 vstava vsak dost skoro okolo 5:00, to si ho beriem do postele dostane papkat este spi pri mne do 6:00-6:30. Uplna pecka oproti tomu co bolo pred tym 🙂

bomajka
29. mar 2018

A vsak u nas to cez den nefunguje, taze radsej to nepraktizuje, on spi dobre avsak na velkej posteli.

janula2511
1. apr 2018

Prosím vás má niekdo na predaj knihu každé dieťa sa vie naučiť spať.

diana20
1. apr 2018

Baby je v tej knihe aj ako naučiť babo spinkať keď už to nevie? Od mala spal môj malý len vo svojej postieľke, ale zaspával mi na rukách a teraz už nespi vobec nikde dobre, ja už som unavená veľmi.. Existuje aj iný spôsob naučiť ho zaspávať a spať samého v postieľke ako nechať malého plakať? Ma 10 mesiacov 😕

katarina2479
1. apr 2018

Mne sa podla tejto knihy naucili spat obidve deti. Jedna za tyzden a druha 5 dni. Je to skor o vydrzi rodicov... ale kazde diete vie spat same. Je na nezaplatenie ze detom dame pusu a zavrieme dvere a nasi kamarati este hodinu saskuju aby nejako uspali dieta. Urcite tych par prerevanych vecerov stalo za to

janula2511
1. apr 2018

@katarina2479 ahoj nepredas tú knihu prosím ta?

krepes
1. apr 2018

@janula2511 mam to v PDF ak chcete mozem poslat

janula2511
1. apr 2018

@krepes môžeš mi to prosím ta poslať

vanda83
1. apr 2018

@krepes ahoj mozes aj mne prosim

krepes
1. apr 2018

@janula2511
@vanda83 pošlem, len potrebujem emalovu adresu lebo tu do správy sa neda poslat 🙂

miuska710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krepes
2. apr 2018
katarina2479
2. apr 2018

@janula2511 ahoj. Ja som to mala stiahnute v pc. Nemala som klasicku knihu. A uz to nemam...

vanda83
2. apr 2018

@krepes jasne 🙂 vandaticha@yahoo.com. dakujem!

krepes
2. apr 2018

@vanda83 mas to tam 🙂

1adrika1
2. apr 2018

@krepes mozem aj ja poprosit. Dakujem

krepes
2. apr 2018

@vanda83 prisiel mi spatne email,ze adresa nenajdena,ci co.... Skus mi iny mail dat

krepes
2. apr 2018

@1adrika1 jasne, len potrebujem emailovu adresu