• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

19. januára 2017 
Ahoj dievčatá, nechcem preháňať, ale musím sa pochváliť, že asi to začína po 5 dňoch zaberať, včera Linda bez kriku zaspala o 20.00 dokonca v postieľke čo je u nás pokrok, lebo doteraz spávala v kočíku. Spinkala do 23.15. napapala sa od 23.25 zas spala do 1.40, potom 2.00 do 3.50. 4.00 do 5.30 a od 5.40 do 7.30. To je u nás výborný pokrok. Myslím, že to vyplakanie asi fakt pomáha. Teraz ráno sa mi zobudilo jedno kľudné usmievavé spokojné dieťa, leží v postieľke napapaná, prebalená a hrá sa s macíkom. :slight_smile:
11. jún 2008 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula90, máš veľmi pekné dievčatá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. jún 2008 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ake stare deti riesite? Ja mam 2 mesacnu dceru a tiez nechce zaspat inak ako na mojom prsniku. Niekedy sa s nim hra aj 2 hodiny pokial zaspi. Ked jej ho nahodou vytiahnem spusti taky rev az sa panelak otriasa. Je to zvlastny rev nikdy pri nom nema slzy. :slight_smile: Nezalezi na tom, ci je den alebo noc. Tortura sa opakuje. Mozno je aj chyba, ze nema dudlik. Ale ona ho nechce. Absolutne ho odmieta. :frowning2: Mozno by ju ukludnil. Skusali sme niekolko druhov. Uz to islo do penazi, tak som to vzdala. :frowning2: Knizku som si uz stiahla este som ju necitala. Ale budem. Skusali ste to niekto aj s takymi malymi detmi? Co sa tyka toho budenia. V ceskej knihe "Nezna naruc rodicu" odporucaju pri detoch do 4 mesiacov pouzit perinku vyplnenu na polovicu perim. Nastastie taku mame a musim povedat ze som to vcera vecer prvykrat vyskusala a ked mala konecne na prsniku zaspala spala v kuse 5 hodin. Jupiii :slight_smile: Viem je teplo ale staci aby na nej lezala nemusi byt v nej zabalena. Malo by jej to pripominat cas ked bola v brusku :slight_smile:
11. jún 2008 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marianni-ja by som to neskušala na také malé mrňo. poznám deti, ktoré boli kojené a cumel nechceli, jasné asi preto, lebo z neho netieklo :slight_smile: tak vyseli na cicku každú hodinu alebo dve.aj ked, je pravda, že ked si bábo zvykne, potom stále skúša viac a viac..... :confused:

takú perinku, čo spomínaš som mala aj ja, to ešte po nás a malej som ju dala do postielky, nech jej to tam zutulním a kludne spinkala, ked bola v nej. :slight_smile: dala som ju preč až teraz, ako začalo byť teplo, lebo sa dosť v nej potila. som ju nebalila do nej, len som ju na nu položila a od vtedy mi hrozne zle spí.budí sa každé 3 hodiny v noci, ako ked bola kojená. a to už celkom fajn prespala.

ale som to podla tej knikjy chvílu skušala s plačom. je to hrozné.a nakoneic som zistila, že to bolo zbytočné, lebo raz sa jej chcelo len odgrgnúť a hned zaspala, potom bola chudatko pokakaná a na tretí krát hrooozne vela von v postielke vygrcla.takže od vtedy to neriešim.
11. jún 2008 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Susika, tiez sa obavam pouzit tuto metodu na take male babo. :frowning2: Ale nejak to zaspavanie budem musiet riesit. Bradavky mam rozmocene ani chodit "hore bez" uz nepomaha :slight_smile: Ked je na bradavke tak ju natahuje hore dole dolava doprava az kricim od bolesti. Vzdy ju odpojim potom sa jeduje a stale dookola. Vseobecne v poslednej v dobe je hrozne jedovita ak nie je po jej. Neviem ci je to vekom :slight_smile: Nechcem z nej vychovat rozmazname dieta ale zase nechcem aby revala. Ved si susedia budu mysliet ze ju tyram :slight_smile: . Myslis ze z toho vyrastie?
11. jún 2008 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Susik, mne by ani nevadilo ze mala nechce cumlik. Len kedy si nezuzlala prsty. Toho sa velmi obavam. Ked som bola ako au pair v Anglicku pred 10 rokmi videla som kopec deti ako si zuzlu palec namiesto cumlika. Bolo to hrozne a tazko sa od toho odvyka. Tahsie ako od cumla. Cumlik sa pri odvykani da darovat, zahodit a pod. Ale palec? :slight_smile: Uz len odseknut :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. jún 2008 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby s tym cumlikom,
to sme mali aj my do 3 mesiacov. Emka visela na dide cely den, aj ja som mala ranky,nakoniec pomohla masticka z DM Mami, ci tak nejako, stala nejakych 69,- az nakoniec som jej na silu vopchala cumlicek,trosku som podrzala v puse az sa nakoniec chytila. a odvtedy mame papaci rezim, dovtedy samozrejme nebol,lebo v kuse visela. a tie cumliky som tiez kupila v DM baby love, 2 ks za 59,- a su jej dobre. Tak ak chcete vyskusajte, ja som spokojna,ze dudle dudu :grinning:
11. jún 2008 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marianni, nas maly nema cumlik, nechce ho a nezuzle si prsteky...teda trochu ano, to je jasne, idu mu aj zubky, ale nic extra :slight_smile:
11. jún 2008 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem, filipi, aj Ty sa odtajni :wink: :grinning:
11. jún 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
filipi, no super, do 7,30 spať to je super :slight_smile: časom ju plakať určite omrzí, len nesmiete popustiť, inak vyhrá nad Vami, beťárka. :wink:
11. jún 2008 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, tak prave zasa skusam metodu....uz len minutu a mozem ist na chvilku za nim...chudacik, moc place, ale skusim vydrzat....:(
vcera tak plakal, az bol cely cerveny a triasol sa, je to normalne? robia to aj vase deti?
11. jún 2008 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marianni - suhlasim ze cumlik je lepsi ako palec. Ja som si cumlala palec do .... dlho a dodnes mam pokryvený necht na palci :pensive:
Cumlik sa vekom nejako vytrati.

A s tym zaspavanim - ja som skusala metodu na malom ked mal 3 mesiace. Vtedy reval ako nepricetny kazdy vecer a tak som nahodila teoriu a ... zabralo to.
Odvtedy sme ho polozili o 20.00 do postielky a vybavene.
Dnes vsak mame "uz" 8m a uz je to ine, lebo ked sa nam nechce spat, tak uz sa dvihame na 4,a lebo sa po novom uz vieme postavit - a tak revemeeee .... az do nekonecna (a este dalej :grinning: ).
Takze tie 3 minutky sa skartili na 1-2 minutky (mam ohlad na susedov) a opakujeme po "niekolko" krat, ale zabere to. Do maximalne pol hodinky graposi a takto fungujeme aj cez den.
A mimochodom - ficime na cumliku :unamused:
11. jún 2008 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jahodka, to až teraz ide spať? kolkoje už v postielke? Aj moja bola červená, to od zúrivosti :grinning: , vydrž!!
11. jún 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zeny ja vas obdivujem ja by som to nezvladla ...nasa nespi ukazkovo ale cez den si schrupne dva krat na 1,5 h a vecer zaspava na cicuske ale to mi nevadi v noci sa zobudi ako kedy raz dva razy - jednoducho da sa to vydrzat tak ju nebudem trapit touto super metodou. Ja vlastne verim ze az prestanem kojit alebo budem musiet nastupit do prace tak sa to vyriesi samo alebo to zacnem riesit az potom to sa este uvidi...ale jedno by som zmenit chcela a to je to jej vstavanie okolo 5 rano ale na toto tam recept nie je alebo je? :slight_smile:
11. jún 2008 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked ti to tak vyhovuje, tak v pohodičke, lenže mne sova nechcela v postieľke spať vobec, len v kočíku, takže sme to museli riešiť. O 5 ráno vstáva? Ranné vtáča :slight_smile: , by som bola na prášky! kolko hodín Ti spí v noci?
11. jún 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jahodka - o jo jooj. U nas sa place tak, ze sa ideme az zadusit :frowning2:
Minule bol 3 dni zachripnuty, ako plakal. Ale nas Danko place od jedu, nie od zufalstva ...
Nervacik - po mame :pensive:
11. jún 2008 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula-nas maly vzdy chodil spavat okolo 9-tej a spal az do rana 9-tej, tak somto neriesila, nevadi mi to, len nech uz zaspava sam...teraz sa tam uplne trasie, chudacik, je mi do revu, asi to nevydrzim este dalsie 4 minuty :(
mybambulky-to by som aj ja chcela vediet, ze co robit, ked sa zobudi v noci...to tam nie je, aspon ja som to nenasla....
petrulla-zavidim, dufam, ze sa nauci spat cim skor...urcite by chcel este papat, ale nemoze byt hladny, tak odolavam...my sme na UM, keby som kojila, tak by mi to nevadilo....ale vela UM nemoze....to nie je ako mliecko od maminky :frowning2:
11. jún 2008 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ak zaspi medzi siedmou - osmou takze ak ratam do nasej oblubenej piatej tak 1O hod jedine co mi na tom nevyhovuje ze ja vysim o 22 h na nete a ona spi ergo ona bude rano o piatej vyspinakana do ruzova a ja budem potrebovat nuz asi tie prasky :slight_smile:
11. jún 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jahodka - aj my sme na UM.
A ja uz poznam kedy Danulko place od strachu a kedy sa jeduje ....
A ked zaspava, tak place od jedu. Bud klaci v postielke a reve, alebo ocka zavrete a huciiiii.
Asi si odburava celodenny stres s maminkou :grinning:
11. jún 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mybambulky, poznám to! naša ked bola malinká, zaspávala o 18,20h a ja do noci na nete a ráno o 6 sme už boli hore, moej nervy! Skús posunúť ten večerný spánok, lebo v zime o 5 vstávať-by som vraždilaaaaaa, teraz to ešte ujde, je svetlo, ale vieš si to predstaviť v zime?
11. jún 2008 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, tak som nevydrzala a dala mu trosku mliecka, jasne, ze hned zaspal, lebo uz ani pomaly dychat nevladal, co bol unaveny....tak zajtra sa zasa pokusim....ja neviem, co sa stalo, tak krasne zaspaval sam poamly od malicka a teraz, tymi zubkami sa to pokazilo....mozem to skusat, aj ked mu idu zubky?
petrulla-veru plakal tak, ze oci zatvorene, suchal oci a hulakal...a ja sama bez manzela doma, tak som to nevydrzala :(
11. jún 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved to v zime vstavala o siedmej a to som si chvalila ved to bol celkom ludsky cas...ale toto???? Ona dlhsie nevydrzi vie ze uz je cas spat tak je hrozna mrzuta no strach...ja som v tej knihe hladala nieco co by na nas sedelo ale jedine co som tam nasla bolo a mne sa zda ze by to sedelo - rano totiz po dvoch hodinach ide prvykrat spat - dospavat...pisem to zrozumitelne? :slight_smile: Moja otazka co dospava ak spi 10 hod ved 9 mes mam spat tolko ze?
11. jún 2008 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jahodka, ja som to skúšala, ked šli zuby, no neviem, každé dieťa je iné... inak, priznám sa, aj ja som niekedy nakojila a zaspala, ale potom sa to akosi upravilo, ona sa za mnou obzerá, ked odchádzam z izby, ale ja sa za nou nepozeram, a je klud. :grinning:
11. jún 2008 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mybambulky, moja spí 11 hodín, ale je normálne, že ide spať tak skoro, moja napr. vstane o pol 7 a o pol 10 už spí. ale každý den je iný!!!! často ju ráno budí kakanie, inak by spala aj dlhšie :unamused:
idem kojiť, už je noc!!! spi cely dom, len kojaca matka buntoší :grinning:
11. jún 2008 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak vam mamky prajem dobru noc idem sa pridat k mojej spiacej Bambulke aby som rano bola cerstva ak sa to vobec da :grinning:
11. jún 2008 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no asi aj ja idem, ked uz spi, nech to vyuzijem...ved ktovie, aka bude noc :slight_smile:
11. jún 2008 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak spinkal celu noc, v noci som sa zobudila, lebo zaplakal, ale to bolo vsetko, spal dalej az do 9-tej....super, nie? tak uvidim, co dnes vecer, zasa sa pokusim o tuto metodu, len ci vydrzim.... :slight_smile:
12. jún 2008 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

Jahodka, Monikaaerik a Pertulla. Dakujem za podporu.

Vcera som malu po kojeni dala do postielky. Najprv bola ok ale po chvilke ma zacala volat. Tak som tam sla. Samozrejme prsty v puse. Chudiatko moje keby mohla da si ich tam po laket. :slight_smile: Tak ma to nahnevalo ze som schytila dudel a nepustila pokial nezaspala. Bola to fuska. Trvalo to vyse hodiny. :astonished:
Prvykrat sa mi stalo ze som ju musela nieco po 3-tej zobudit aby som ju prebalila a nakojila. Mozem nechat 2-mesacne babo spinkat celu noc bez nakojenia a ostatnych nalezitosti? Predtym som ju kojila aj dvakrat za noc a dnes neviem ci by sa zobudila. Lenze malej sa uz potom nechcelo spinkat. Zase prsty v puse .... Tak som zobrala dudel a podho zopakovat to co vecer.... Mala po vyse hodine zaspala :slight_smile: Rano vstala o 7.30. Manzel skoro zaspal do prace. Malu sme pouzivali namiesto budika :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Obycajne totiz vstava okolo 5-tej :astonished:
Doobeda som s nou chcela ist von pokial nie je tak teplo. Vzdy ju musim doma v kocari uspat. Vonku je prilis vela veci na "rozptylovanie". Este som nestretla babo ktore nechce vonku v kocari spat. Zase iba to moje :frowning2: Mate nejaky recept na zaspavanie v kocari? Samozrejme ako obycajne spala iba pol hodiny....
Po obednom kojeni som ju dala do postielky. Kedze som musela ist varit tak som ju tam nechala samu a bez dudla. Chodila som ju iba kontrolovat. A viete co sa stalo ona zaspala sama. Jupiiii :grinning: Neviem ci to bola nahoda ale ani raz nemala prsty v puse. Ze by konecne dostala rozum :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Uz sa "tesim" na vecer. Som zvedava ako to dopadne. Drzte palce. Urcite dam vediet :slight_smile:
12. jún 2008 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marianni, mozes ju nechat spinkat, len aby si nemala prsia ako kamen potom....nas maly spaval aj 6-7hod vkuse, ked bol kojeny a pytali sme sa doktora, ze co mame robit, ci ho mame budit, povedal, ze nie, ze mame dakovat bohu za take dieta :slight_smile:)))) ale mlieko mi potom strasne tieklo, parkrat som ho musela aj zobudit.... :unamused:
no, to sa aj ja velmi tesim na vecer, ze dokedy tu zasa bude pozerat a nebude chciet spat...
12. jún 2008 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jahodka, mne mlieko tecie tak ci tak. Ani cez den mi nestacia vlozky do podprdy :slight_smile: A to mam take male prsia.... Vobec sa divim ze kojim. Kde sa to mlieko berie :slight_smile: :slight_smile: toto bolo prvykrat co sa nezobudila sama mozno to bola nahoda. Priznam sa ze by som sa uz aj rada vyspala tak ako pred jej narodenim :wink:

dakujem za radu. Ak sa to bude dat tak ju budit nebudem. Len si budem musiet ustrazit tie prsia :slight_smile:
12. jún 2008 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok