Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

misur
16. júl 2008

Ahojte babky,

tiez by som chcela malu naucit spavat, len som zatial nenabrala odvahu. Citala som tu knizku a zdalo sa to vsetko take jednoduche, ze sa to da zvladnut. Ale bojim sa toho, ze co ked bude plakat hodinu, mozno viac, a vobec to nezaberie... Nemoze to uskodit? Pripadne nejake psychicke nasledky? kdesi som citala, ze par rokov po vydani tej knizky sa ten doktor co na nej spolupracoval od tejto metody distancuje a priklana sa k "spolocnej posteli". No tak co vcul??? ☹

rybecka
16. júl 2008

misur to vazne 😕
ja som to skusala doma podla tej knizky ale nejak sme nepochodili a spime vsetci spolu v posteli 😀
maly mi nie reval ale jacal tak som to zrusila nastastie a teraz je vsetko ok

olivova
16. júl 2008

misur - neviem, ja som tu knihu tiez citala, a najdu sa deti, ktore bez problemov urcite takto naucis. Ale s niektorymi to ide velmi tazko (napr. moja mala - mame zajtra 4 mesiace). Zacne tak vyvadzat, ze az...lenze to preto, lebo jednoducho chce byt pri mne. A preco by som jej to mala odmietnut? vsak toto obdobie trva len urcity cas a uz sa nikdy nevrati...A ja som cela hes, aj ked naozaj kolkokrat nevladzem, ze ju mozem nosit, pritulit a ze si to vyzaduje.
Mimochodom moja starsia (8) spavala s nami doteraz v posteli...A tiez mi to nevadilo. Narodila sa druha, a prva jej uvolnila miesto 😀 . Je sice pravda, ze s manzelom sme chodili na striedacku do jej izby, predsa uz 4 rocne je dost velke, ale to je daky problem? Neviem ako ostatne, ale ja ked sa bojim v noci, tak ma naozaj chyti neuveritelny strach...a ked sa boji takto moje dieta, mam ho nutit, aby spalo same, ked ja sama nejdem ani na wc?
Ale hovorim, zalezi to od dietata....A ked niekto vyslovene tvrdi, ze KAZDE dieta ide takto "prevychovat", tak sa myli...Mozno ide, ale chudatko dieta ...

olivova
16. júl 2008

hodim sem jeden link, neviem, ci nie je predtym, dala ho sem jedna mamicka z marcoviek...

http://www.rodina.cz/clanek4844.htm

danka86
16. júl 2008

ahojte, my mame 2mes a 2tyz. Mala mi vecer zaspi a prespi tych 6h, ale potom uz vstava kazdu 1,5h, pol hodinu uspavame a zas.. pokial zaspi o 23h a zobudi sa o 5h a potom uz vymysla sa to este da vydrzat. Ale ked zaspi o 20h, vsatne o 1-2h a potom je vlastne celu noc hore, sme fakt s manzelom unaveny.. Tak neviem, co uz mam robit. Papa nutrilon, pri davke ktoru jej davam, by mala vydrzat 4h, ale ona ked bdie mi vydrzi 1,5-2h a potom je strasny krik.. neviem, co mam robit. Ked si myslite, ze by mi pomohla nejak aj ta knizka, o ktorej mimochodom pocujem prvy krat, tak by som bola velmi vdacna, keby mi ju niekto poslal na: Dana.vrskova@post.sk

maji4
16. júl 2008

catrin od tích 5 mesiacov 😉

cathrin
17. júl 2008

maji, mne sa už tiež podarilo odnaučiť malú od nočného kojenia, aj zaspávania pri prse a spánok sa nám v priebehu týždňa tak super upravil, že nechápem 😕 😉 vstáva mi tak raz za noc, aj to len na pár minút, stačí ju pohľadkať a spí ďalej. Včera mi dokonca prespala celú noc - už som si myslela, že sa toho snáď už ani nedočkám....

Ja som tiež skúšala tú metódu uspávania z knižky, ale nám to nešlo, ja som nevydržala ten plač malej a po 5 min. som to vzdala. Tiež si myslím, že táto metóda nezaberie na všetky deti a niektoré môžu mať z neho fakt riadnu traumu. Moja malá napr. ani cez deň nevydrží byť sama ani minútu, stále sleduje, či je niekto s ňou, takže nechať ju revať večer a v noci samú v izbe, by nebolo asi najlepšie 😒

bublinkajasminka
17. júl 2008

kočky čím skôr s metódou začnete tým lepšie si bábo zvykne - naša zaspinká bezproblémov sama a ked prídem k nej tak mi dáva ruku nabok aby som pri nej nebola - ona chce spinkať proste sama

luciar79
17. júl 2008

súhlasím čím skôr tým lepšie. malý už tiež zaspí sám. ani kontrolovať netreba. cez noc ešte kojíme ale to sa zatiaľ dá vydržať. až prejdeme na príkrmy, myslím že sa to upraví samé.čím väčšie deti tým väčší a dlhší krik. 😀

misur
20. júl 2008

Cathrin ako sa ti to podarilo? Co si robila? Nam teraz rastu zubky a z 2 alebo 3 vstavani sa nam stalo 5, 6 alebo si ju musim zobrat k sebe a nechat ju pricucnutu mne sa zda ze vecnost a ked nahodou zisti, ze nic nema v puse a este nespi tvrdo, tak hned zacne pistat. Dnes idem skusit caj, ale neviem, ci ju to uspokoji...

nattie
21. júl 2008

my nemame problemy s vecernym zaspavanim - Vilusko krasne zaspava sam a bez placu - vlastne od narodenia 😉

horsie je to so spanim cez den - to sam nezaspi, musim lezat pri nom a nohy ma vylozene na mojich inak sa jeduje a ked od neho odidem do 10 minut je hore a mrauci a uz ani nezaspi - zato ked lezim pri nom prespi aj 2 hodky...

skusala som tuto metodu aplikovat cez den ale nezabera 😅 😅 vy ako riesite denny spanok ???

v kociku az taky problem neni, ale nemozem s nim byt cely den vonku 😕 😕

bublinkajasminka
22. júl 2008

nattie - ja presne cez deň uspávam podľa metody tak ako aj v noci

linnetka
22. júl 2008

my sme tiez skusali metodu kontrolovaneho placu, podarilo sa nam to asi 2-3x, ze zaspala, ale to bola asi velmi unavena. Inokedy plakala az kaslala a na to som po pol hodine uz namala srdce pocuvat, tak som ju zobrala na ruky. ale to uz bola taka rozrusena, ze chcela prso, aby sa ukludnila.
Po precitani clanku, ze sa autor knihy Kazde dite se nauci spat - od nej distancuje, to uz ani nebudem skusat.
Len sa zbytocne mala rozrusi. Takto ked zaspi pri vecernom kojeni na gauci. Ju len pekne prelozim do postielky a je spokojna. V noci sa este zobudi, vtedy si ju zoberiem k sebe do postele a je s nami az do rana.
Vyspata som aj ja aj mala a aj ocino. Takze vsetci. havk

olivova
22. júl 2008

nattie - ja to riesim tak, ze tie dve hodinky s nou prespim 😉 . Ale je fakt, ze nic neurobim. Cez den iba na rukach, na rukach sa musi upokojit - trosku aj prispat, ked skoncime s hranim , potom ju opatrne ulozim do postele a musim ju este aj drzat za ruku (aby spinkala). Ak v kocari, stale sa musim pohybovat. Asi tak.
Ale neprekaza mi to. To sa zasa o chvilu (2-3 mesiace) zmeni , mozno skor. Lenze ak chcem, aby aspon trosku spala (lebo naozaj by spinkala), nemam ine riesenie (okrem toho, ze by som ju bachla do postielky a nechala ju vyrevat, a ako ju poznam, plakala by aj dve hodiny ak by sa nahodou predtym od placu nezasla - a to ja rozhodne neurobim)

daduskaa
24. júl 2008

Ahojte baby.
Tak konečne som sa k vám dopracovala.Môj 2m maznáčik mi dáva tiež poriadne zabrať. Vaše úspechy ma tešia a chcela by som to skúsiť aj ja.Budete také zlaté a pošlete mi tiež niekto tú knihu? dagmara.cvechova@zoznam.sk
Díky moc

cicka193
25. júl 2008

ahojk kocky, mohla by ste mi niektora z vas zaslat knizku kazde dieta sa vie naucit spat na mail : cicka193@azet.sk
dakujem moc pekne

vladenka2
28. júl 2008

prosim vas ,poslete aj mne niekto tu knizku? ☹ nas samko ma 5mes. vobec nevie hajat sam a nosit stale 6kilove babo nie je ziadna sranda 😨 dakujeeeeem vladenka2@azet.sk

julie6
28. júl 2008

dievcata, ja som uz na prasky, nas Janicko ma 9 mesiacov, furt sme ho lutovali, lebo ma reflux, nosili na rukach, stale tak zaspaval poobede na prechadzke v kociku a vecer na p rsniku alebo v naruci, zuby boli este horsie, ak nahodou nezaspal na prsniku/co aj tak nebola vyhra lebo neodgrgol a potom sa budil kazdu hodinu, resp. ho v noci nafukovalo, a ten reflux to fest zhorsuje, to spanie, ak sa mu odgrgne v spanku tak je hned prebraty, teraz sa hned postavi ako sa prebere, ja nosim 9mesiacov teraz uz 9 kilove babo a chrbtica na amputaciu a klby na vymenu, skusali sme ho asi 3x naucit zaspavat sameho tak reval, ze som to po 5 min nevydrzala az modral lapal dych, stale mi vraveli vydzr to su koliky, vydzr to je reflux, vydrz to su zuby, a teraz ze separacna uzkost,ale ja som chronicky nevyspata celu noc prespal 1x, parkrat sa zobudil raz ci 2x, no vacsinou je to 3-5x za noc, laktacna poradkyna mi povedala ze je zavisly na prsniku, tak sa snazim odburat tym ze chodim vonku aby zaspal aspon v kociari, no uz ani v kociari nezaspi,lebo len by pozeral a nechce lezat, a ked som precitala ten cesky clanok ze autor tej knihy sa od nej distancuje tak teraz fakt neviem co mi pomoze, ale asi fakt len rev,lebo ani lezanie spolu v posteli nezabera stale vstava a chce stat pri posteli,ani hracka, to ho este viac roznervozni, jediny rucky, no ja uz fakt nevladzem, alebo byt zohnuta nad postielkou 20 minut ani sa nepohnut???

sammy
28. júl 2008

Julie, toto je presne ako o mojej malej pisane 😀 😖
Reflux sice nemala, ale vsetko ostatne sedi. Teraz sme na tom tak, ze cez den zaspava na prsniku, dokonca ked sa mi podari zle vystihnut dobu spania a nie je este dost unavena, ani tak nezaspi a potom sa musi uplne vystavit. Lebo mlieko vycuca a ked je o 30 min. grogy, uz nie je co pit, chyti nervy, reve a vstava ☹
Cathrin, daj nejaky tip, ako odnaucit od zaspavania na prse, lebo ja neviem ako ju oducim.
V kociku uz nechce spat, zaspi tam jedine ked uz je total mrtva a to tiez tak na 30 minut.
V noci sme uz boli len na jednom kojeni za noc, no pred 3 tyzdnami jej znova zacali liezt dalsie zuby a dokonca 3 naraz, takze bola hore kazdu chvilu a utisila sa len na prsniku. Teraz mam pocit, ze zuby su vonku, no noci sa nezlepsili a neviem ci to nie je tym, ze si proste zvykla na tolko kojeni za noc 😒
Tak kto vie, radte, lebo tiez som uplne hotova, este neprespala jednu jedinu noc od narodenia! 😢

julie6
28. júl 2008

sammy neviem,lebo ja sa snazim uz 3 mesiace ho kojit tak polhodku po jedle, nie pred spanim, a vymenila som teda prsnik za narucie, no ked prejde hodina som uz tak na nervy ze radsej dam prsnik akoby sa narusil cely rytmus dna zase, alebo resp. ze po nej zrevem lebo mi uz prasknu nervy a drzim ku v postielke nasilu a viem ze to nikam nevedie, tak sa idem ukludnit vonku a pridem znovu a snazim sa byt mila, no som z toho tka vycerpana, ze vsetci sa ma pytaju co mi ze je tas strsne vyzeram, no proste stres zo zaspavania 3x do dna, kamoska mi radila ktora ma 4 deti, ze podla nej ma vydiera, mne sa tomu nechce verit doteraz, ze ak tyzden prsnik nedam a potom zase dam, ze to je jedno, ze ak tak uz vobec nikdy....ved aj tak raz prestanem kojit a co potom???? ja som stale dufala ved bude vacsi a nejako z toho vyrastie, zmudrie, no zatial to tak nevyzera,takze ja som sa rozhodla prsnik uz nie, a tak si sadnem na stolicku s nim v naruci aby ma neboleli ruky, ale len na chvilu, ja nebudem kojit dlhsie ako rok,lebo musim ist na dietu kvoli klbom,takze prv ho musim naucit zaspavat bez prsnika, pripadne bez naruce, no pri postielke byt mi nevadi,len nech nevstava budem ho hladit aj hodiny.....a potom odstavit aby to neboli 2 stresy naraz,

sammy
28. júl 2008

Julie, ja by som tiez rada odstavila tak do 15 mesiacov. A tiez mam ciel, ze najskor ju musim naucit aby zaspala bez mlieka. Len neviem ako na to, lebo ked nedam mlieko reve a reve a potom mi odlezie na druhy koniec postele a tam sa postavi a je po spanku. A to moze byt neviemako unavena ☹
Tiez to nechcem natahovat do neviemkedy, lebo potom sa nam kasle rezim a vecer ide spat aj o hodinu-dve neskor ako ma.
Najlepsie by asi bolo, keby sme zmizli a uspaval by niekto iny, ale kto ked som s nou sama cely tyzden? Tie 2 dni cez vikend nepomozu 😒

julie6
29. júl 2008

no ved to, no, ja sa chystam az budu nejake sviatky, ci dovolenka ze bude manzel doma napr. tyzden tak ze to vezme do svojich ruk, niekedy stacia aj 3dni aby si odisla, mne to bude tazko lebo nemam kam sme v Bruseli a ese k tomu kratko,nemoze mat manzel dovolenku, ale snad nejake sviatky ako napr. v novembri pridu, ale predlzeny vikend

sammy
29. júl 2008

Tak ja som sa dnes v noci rozhodla, ked sa princeznicka zobudila ani nie po 2 hodinach od kojenia, ze jej nedam. Jasne, ze zacala plakat. Plakala asi 5 minut, ale vobec to nebol nejaky strasny rev, ja som ju tisila, hladkala, stichla na chvilu a potom zas trosku spustila. Muza to tiez zobudilo a cely nastvany, ze nech jej dam Panadol ked ju zuby bolia alebo ze preco jej nedam najest. Tak nakoniec som ju musela vybrat a pekne sa napapkala a plakala este aj potom, lebo sa dost prebrala, takze esste som musela sediet asi 20 minut pri postielke kym zaspala.
No co ja mozem chciet sa v noci vyspat, ked moj muz nevydrzi ani jednu noc pocuvat ten plac ☹ Myslim, ze by nakoniec zaspala aj bez kojenia, keby som vydrzala dlhsie, ale sama nic nezmozem ☹
Tak sa asi este pekne dlho nevyspim 😠

luciar79
29. júl 2008

sammy- aj môj muž je taký nevydrží jeho plač, preto som malého učila zaspávať keď mal odpoludňajšiu smenu a až budeme odnaúčať nočné vstávanie počkáme až mužík bude na nočnej.....keby bolo podľa neho tak by bol malý kojený 24hod vkuse aby neplakal.Ak muž na smeny nerobí, skús ísť na prázdniny k rodičom......decká vedia dokonale vydierať,trocha plaču im neublíži....
.ja som začala s uspávaním podľa knižky v 3 mesiacoch a návštevy žasnú že malého len uložím a idem sa im opäť venovať.žiadne nosenie, žiadne prsko ako cumeľ. navečerať a spať. Možno že niekto povie že je to necitlivé alebo že aj tak z toho vyrastú ale ja už viem, že dieťa potrebuje mať pevný režim a nevyrastie mi z neho prsníkový závislák ani psychický tyran....Ja chcem mať o pol 8 už pokoj a v kľude si odpočinúť u TV. Veď ráno o 5 mi začína zas každodenný maratón.....a keď si chcem uchovať zdravé nervy aj pre tretie dieťa musím to robiť takto. 🙂

sammy
29. júl 2008

Luciar, v tom veku ako tvoj maly aj mne zaspavala sama, ale teraz je to uz ina kava 😖 Odkedy vie sediet a stat, nelahne si sama ani za svet, aby spala. Len tam zbytocne stoji, pochoduje a kedze je unavena pada a bucha sa hlava-nehlava. Len sa tym este viac rozoberie. A jasne, ze ked sa tresne, reve a reve az kym ju neutisim.

julie6
29. júl 2008

luciar, a ako dlho Ti to trvalo naucit ho zaspat sameho podla knihy? to fakt po tom 3.5.7 minut vchadzani do izby sa tak utisil ze prestal plakat a zaspal????lebo mne sa to na 3x po 3dni vobec nepodarilo, a ako pise sammy akonahle po utiseni minutovom som dala z neho ruku prec a urobila prvy krok smerom prec hned rev, a v sekunde uz vstaval...a moj limit je 3dni,viac to nevladzem robit, moj muz je ale pravy opak,skusil to on asi 2x,n vynervuje sa tak ze hned vletim do izby ci s nimi netrasie alebo co,ked pocujem strasnym hlasom ved prestaaaaaan

luciar79
29. júl 2008

na 3 deň už nám to išlo. Až sme boli na 10 minútovom intervale tak občas vydržal aj tých desať min. Ale väčšinou len tak vykríkne a keď zistil že sa nič neudeje tak sa uloží a spí. No som aj ja zvedavá až sa začne vstavať alebo sedieť ako to bude pokračovať ale dovtedy už je dosť času aby si to ešte viac zafixoval že po kúpaní a papaní už žiadna zábava nebude. Malú som to naučila tiež tak vtedy ešte bez knihy a nemala som s ňou nikdy problémy. Zaspala mi síce v hocijakej polohe, v hocijakom kúte postielky ale nikdy mi neplakala. Skrátka sa ešte sama zabavila a zaspala.

bublinkajasminka
29. júl 2008

sammy - a odkedy ste zavádzali metodu?? až ked vedel sedieť? lebo vraj čím skôr to naučíš tým viac si bude pamätáť že tak má zaspinkávAť

sammy
29. júl 2008

Bublinka, mala bola zvyknuta sama zaspavat od 3. tyzdna. Potom sa to sice trochu aj posramotilo, ale do toho 5.-6. mesiaca zaspavala sama. No potom sa to pokazilo uplne. Nastali premiestnenia, presuny po postielke a zo spania nebolo nic aj hodinu-dve ako sme ju ulozili. Tak sme ju zacali uspavat.

bublinkajasminka
29. júl 2008

aháá lebo my uspávame podľa metody od 6 týždňa