Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bublinkajasminka
15. aug 2008

ja stále píšem do tejto témy lebo podľa knižky mi stále malá zaspáva od 6 týždňov sama a bez plaču, kriku, dáme ju do postieľky a do 5 minút spinká pokojne úplne.....keby som to nevyskúšala tak to nepíšem - a samozrejme krik bol na začiatku ale prešlo to - treby pevné nervy, teraz yasminka spinká v presných intervaloch cez deň, papá až nadránom okolo 5.30 a spinká ešte do 8 takže ja by som tú knižku nazvala našou druhou Bibliou

smisela
15. aug 2008

Ahojte,nedá mi napísať,my sme sa tiež riadili touto knihou od 7 mesiacov,v podstate sa náš problém vyriešil,zaspáva sama v postielke a bez problémov,len mi nedá nereagovať na príspevok bublinkiajasminky,baby,neskúšajte to ak nemá dieťa viac ako 6 mesiacov 😲 v knihe je to aj písané...
Ako viete,či také malinké dieťa neplače od hladu alebo bolesti 😖

bublinkajasminka
15. aug 2008

skisela - tá kniha je rozdelená na deti do a nad 6 mesiacov - tak ja som sa radila do 6 mesiacov a malá zaspáva bezproblémov sama...aj nadránom sa zobudí ked papáme a zaspí sama - vlastne stále zaspáva sama

pappo
18. aug 2008

caute poradte zacala som deti ucit na krmenie po 22 hod musia byt hore alebo ich mozem nakrmit aj v spanku vcera som zacala spali a pekne sa napapali samozrejme ze este raz v noci vstali ale ak obmedzim mnozstvo mlieka o tej 03 v noci prestanu sa neskor bu
dit ake mate skusenosti?
dakujem

luciar79
18. aug 2008

ja som síce začala skorej s takýmto uspávaním ale s tým krmením o desiatej nie som až tak nadšená. dovtedy mi vydržal vkuse spať do 2.Potom som skúsila podľa knihy dať o desiatej a teraz papá aj o 22 aj o 2 a potom ešte o 5.Túto noc sme mali hroznú vstával každú hodinu, len si cucol vody a spal ďalej. Na večeru zje celú dávku kaše tak nemôže byť hladný. Rozhodla som sa že mu dnes nedám ani mlieko ani vodu. Najskorej o piatej.aj tak poriadne nepije len sa tým zabáva. Asi bude štrajkovať ale vstávať 2 razy za noc alebo 8 ráz je rozdiel. to už je na mňa veľa. som zvedavá ako mi tie moje predsavzania vyjdu, má už totiť riadny hlas a v noci v paneláku sa to tak krásne rozlieha, nakoniec asi zase vyhraje on 😀

pappo
18. aug 2008

mne po kasi vecer tiez papa viac a zle spi asi mu je to tazke
luci a nejdu mu zubky nasi to sem tam robia vkuse vstavam k nim ale hlad to nie je lebo si cucnu 20 ml a konec

luciar79
18. aug 2008

možno to sú zuby....dám mu večer panadol keď sa prvý raz obudí a uvidím, pri malej som ani nevedela že nejaké zuby lezú....keby sme aspoň trochu vedeli telepatiť 🙂

pappo
18. aug 2008

tak o tom mi nieco hovor keby tak vedeli povedat co im je a co by chceli fakt niekedy neviem ci mlieko ci caj ci zuby ci unava no des

luciar79
19. aug 2008

tak dnešná noc bola lepšia. Na kojenie o 22 sa nezobudil, zaplakal až o polnoci to už som bola rozhodnutá ho potiahnuť do 2. tak dostal vody a spal ďalej. Potom sme nakojili. O pol 4 vstal ani voda nejak nezabrala, tak si ho muž dal k sebe a až zaspal , späť do postieľky. potom sa zobudil normálne na kojenie o pol 6 a spal ešte do pol 7.Takže sme vynechali to kojenie o 22. Dnes to zopakujeme. Postupne ho natiahnem až na kojenie o 4-5 hod.To mu musí stačiť.Za mesiac mám ísť na stretanku tak dovtedy to musíme vypilovať 😀

pappo
19. aug 2008

ja som zaviedla krmenie o 22 a aj tak sa stale budia o 3 takze zacnem zmensovat davky v noci a uvidime

kika_anonym
19. aug 2008

Kedy sa to najskor da zacat aplikovat? Musi mat dietatko 6 mesiacov?

katullka
19. aug 2008

baby pocitala som si par Vasich prispevkov, lebo som uz z uspavania mojej dcery zufala. Odkedy zacala lozit a stavat sa v postielke mam velky problem ju uspat. Zaspi mi vecer pri flasi, polozim ju do postielky a za dve sekundy je hore a uz aj sa stavia, polozim ju, ale stale je na brusku dviha hore hlavicku, stavia sa na styri, zase ju beriem na ruky, zaspi, no ked ju polozim, tak zase sa vsetko opakuje, stale lozi a berie sa hore... ☹ Ak mate niektora takyto problem, alebo ste mali a podaril sa Vam vyriesit, tak Vas prosim poradte mi, co mam s nou robit, prosíííííím!

luciar79
20. aug 2008

kika- posúvanie nočného kojenia a znižovanie dávok sa má robiť až od 6 mes. Ale učiť spať môžeš začať aj skôr tak ako sa píše v knižke.
katulka- moja málá už je školáčka ale keď sa naučila loziť tak v postielke zaspávala v hocijakej polohe. Vždy som ju uložila a odišla. Nikdy mňa nevolala k sebe plačom, proste si tam polozila, pohrala sa a zaspala. Podľa mňa je dôležité, aby dieťa vedelo, že už sa s tebou hrať nebude, že už má spať. A časom samé zaspí až sa pohraje.ale samé.Zaleží len na tom či si tvoju prítomnosť vyžaduje, alebo či sa len ty snažíš ju dať do normálnej spacej polohy.....ak neplače tak by som ju len cez poodchýlené dvere pozorovala.Možno ani nie je dosť unavená keď nechce spať....možno kratší denný spánok by tiež pomohol.

pappo
20. aug 2008

cauko tak nas Samko sa tiez v postielke uz riadne pohybuje ale pekne sa zahra a potom sa sam ulozi par krat musim ist ho pohladkat a utisit ale inac zaspavaju sami a to uz 3 mesiaca sme ich tak davali ziadne nosenie na rukach. od nedele im dava jest o 22 a dnes sa zobudili len raz o tej 4 a 5 rano takze parada, dufam ze sa to este posunie a to robim len 3 dni.

to odvykanie pitia odporucam tiez az po tom 6 mesiaci alebo pisu ak zje viac mlieka denne ako 1L

katullka
20. aug 2008

luciar-praveze ona je unavena a place, a ten plac je od unavy, ze nevie zaspat a cez den toho tiez vela nenaspi, keby jej to stacilo kolko spi, tak ja by som ju nenutila spat, lenze ona sa aj cez den zobudi po pol hodke spanku ale potom stale mrnci, ocka si zmoli a zyva, tak si myslim, ze jej to nestaci. No skusim ju nechat samu v postielke vecer, uvidim, ci vobec zaspi.

Baby a ked davate vecer pred spanim mlieko, tak mate deti na rukach alebo ako to robite????

pappo
20. aug 2008

kattulka deti mame na rukach a hned ako dopapaju hajde do postielky ziadne uspavanie na rukach treba ten plac v postielke vydrzat a oni nakoniec zaspinkaju. u nas to je to iste tiez mamae dvojyk tak Lilien spavala po pol hodke ale hned ako zacala mrncat som ju davala spat aj ked bola hore len chvilku. 🙂 , je preavda ze sme skoro stale vonku a spinka v kociku ale nakoniec sa naucila sama zaspat aj v postielke

luciar79
21. aug 2008

pappo - to je fajn že ti do krmenie o 22 pomohlo.nám teda nie, hladoš si dal aj o 22, o 2, o 5. Ja teraz pracujem na odstránení krmenia o 22. Zje kopu kaše, dopije sa mliekom, tak nemôže byť za 3 hodky zas hladný. A to už má spať celú noc. Vyzerá to že jemné posúvanie a voda naňho neplatia. Asi budem musieť byť razantnejšia. Ale až bude mať muž nočnú. Ten jeho plač nevydrží. On aj tak nevydrží dlho tak minútku dve a spí ďalej ale môj muž nevydrží ani toľko.No v pondelok začneme, uvidíme. Už som aj rozmýšlala že ho dám do vlastnej izby, má nejaký ľahký spánok, stačí niečo pošepkať a už sa prevracia. No som zvedavá...

hiha
21. aug 2008

Ahojte,mozem sa k vam pridat?Citam vase prispevky a chcem sa opytat,ci ma vyznam robit rezim u 3mesacneho miminka?!Kojim ho a v noci si stale pyta kazde 2-3hod.Dakujem.

luciar79
21. aug 2008

hiha-ja som začala pravidelne kúpať už od narodenia potom napapať a spať. V troch mesiacoch som začala kontrolované uspávanie 3-5-7Jedlo ešte vynechávať nemôžeš ale kedy dávaš spať a kedy sa ti 1krát obudí?

hiha
21. aug 2008

Luciar,dakujem ze si mi odpovedala.My stale nemame nejaky fixny rezim,co ma mrzi.Dufala som,ze uz bude v noci viacej spinkat.Mozes mi presne napisat vas rezim,prosim.3-5-7 to myslis hodiny popoludni?Dakujem za ochotu 🙂

katy1979
21. aug 2008

hiha to su minuty. najprv ho pojdeš skontrolovať o 3 minuty, dalši den o 5 minut a další o 7 minut. skontroluješ, ukludnís ubezpečís že je všetko v poriadku a vy ste stále tu a že ho lubite a zasa zmizneš a o 3 minuty ked bude stále plakať sa vrátiť a tak dokola až kým nezaspí.

teoriu ovladam ale prax už nie. môj syn má 13 mesiacov a zaspáva na ciciku, kedže večer je tak unavený že sa to nedá aby nezaspal.
Tak musím prist najprv na to aby nezaspal pri jedle a potom môžem riešiť toto. Aj som rozmýšlala dať mu umeleé mlieko z flaše, že pri tom nezaspí.
A chýbajú mi pevné nervy

hiha
21. aug 2008

Katy,dakujem.Vcera sme ho po kupely dali do postielky a pekne zaspinkal sam.Neviem,ci mam predlzovat kojenie cez den na kazde 3hod,aby v noci vydrzal dlhsie.Lenze,problem je ze si pyta po 2hod a cucka ako o zivot,ako keby nejedol cely den.Je velky ,vaz 6,5kg.i

luciar79
21. aug 2008

hiha no to je fakt jedák my máme o 3 mes viac a teraz sme mali 7,25 kilo. napiš mi do IP mailovú adresu a pošlem ti tam knihu o zaspávaní o ktorej tu všetky hovoríme. možno ti pomôže.

hiha
21. aug 2008

Dakujem,moc pekne,poslala som ti IP 😀 Babky,ja by som uz taaaaaak velmi chcela spat aspon 5hod.vkuse 😅

angellinka
21. aug 2008

hiha-aj my mame ten isty problem-V noci kazde dve hodiny,a cez den ani tolko niekedy nevydrzi!!!je to hrozne,chodim ako matoha

luciar79
21. aug 2008

No nie si sama ja tiež 🙂

hiha
21. aug 2008

Baby,furt sa ukludnujem,ze ked pridu prikrmy a kasicky,tak ho vecer napcham ako husatko 😀 A moja laska bude pekne spinkat,aspon 6hod.

hiha
21. aug 2008

Angellinka,kolko vazite?

hiha
21. aug 2008

Nie ste nahodou z Ba?

angellinka
21. aug 2008

nie sme z ba...
vazime uz skoro 6kg,zajtra ideme do poradne