Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

hiha
21. aug 2008

Skoda........... 😒 Ja sa snazim papanie natahovat,zabavam ho,hram sa s nim,da sa oklamat,ale nie nadlho 😨

katy1979
22. aug 2008

hiha neteš sa možno bude spať celu noc. nas krpec má 13 mesiacov a je viacej detí ktoré noc neprespia. Takže ja som nespala celu noc už viac než rok. zatial zijem a ani zrkadlo sa ešte nerozbilo tak snad je to ok. Clovek si zvykne nna všetko

lubecka
25. aug 2008

ahojte, prosim vas, mozete mi niekto poslat tu knizocku na milan.lubek@orava.sk lebo asi skoncim na psychiatrii, donedavan spaval dobre, ale teraz place ako sirena, neviem ju nijako utisit, ani po dobrom, ani po zlom... prosim prosim, poslite mi ju, dakujeeeeem.

dididi30
25. aug 2008

lubi a nejdu jej nahodou zubky ked je taka mrzuta?

naty21
26. aug 2008

Prosim vás, mohol by mi niekto poslat tu knihu? Do IP napisem adresu. Síce neviem, ci uz nie je neskoro.

pampuliacik
26. aug 2008

ahojte babenky, prosiiiiiiiiim, mozem dostat tu knihu aj ja? adresu napisem do IP. dakujem.... 😀

lubecka
26. aug 2008

didi, nie, zubky to nie su, dva uz mame von, a nemali sme s nimi ziadne problemy.. lebo cez den je perfektna, aj cez den normalne zaspi bez problemov..tie hysaky ma len vecer ked ma spat..

tak vas prosim o tu knizku....prosiiiiiiim

staxa
27. aug 2008

ahojte,
neviete mi poradit nejaku fintu na mojho 2 mesacneho anjelika? V noci pekne spinka ale cez den nechce spavat, zaspi tak max. na 3x 20 min a to je dost malo. pocas spanku sa zvykne aj niekedy strhnut a tak prelakane pozera, tak ho utisim a dam zase spat, ale uz nezaspi. Niektore dni mi spi pekne ale niektore ako keby utalo. Skusala som postielku, kociar, spanie s nim v postely, ale nic nezabera.Ked ma takyto nespavy den, vlecie sa to snim do 18:00 a vtedy je velmi unaveny a uplakany, kupel ho trosku upokoji ale kojenie je uz horsie, lebo je nervozny ze ho otravujem ked on chce spat...Co by ste poradili?

bublinkajasminka
27. aug 2008

kto chce knižku? pošlite mi do ip email - pošlem

janis8
27. aug 2008

staxa a neskusas ho dat spat niekedy aj na brusko? my sme mali podobny problem cca od 1mesiaca.. na chrbatiku alebo na boku po par minutach, ked rozhodil ruckami hned bolo po spanku.. odkedy spi na brusku dokaze spat aj 3-4 hodiny v kuse pocas dna.. v noci spi v pohode aj na chrbatiku az do rana..

janis8
27. aug 2008

katy1979 to je hrozne, ze ti tak dlho malicky neda pospat.. mas moj obdiv, ze to zvladas..

ja som nervozna, ked ma zobudi o 6-7 rano.. 😖 inac maly prespi celu noc uz od narodenia, len na papanie sa zobudi a potom uz dalej spi..

nemate nejaky typ na to, co s detmi ktore vstavaju skoro rano? som citala, ze je dobre dat nejake hracky do postielky a nejake bezpecne zrkadielko, aby sa necitilo osamele.. neviete mi poradit, pomaha to ?

jastericka
27. aug 2008

ahojte žienky.....u nás metóda 3,5,7.... nefunguje, skúšala som to...maličká dokáže plakať aj dve hodiny a to je neúnosné, neukľudní ju ani keď sa k nej vrátim a pohladkám, akoby to vôbec nevnímala.
Trošku sa ukľudní až na rukách, ale podľa metódy sa to tak robiť nemá.

Ale už som aspoň prišla na to, ako odstrániť zaspávanie u cici. Zoberiem si ju na ruky, keď vidím, že by už spinkala, pustím jej Desmod a pri tretej pesničke jej už hlava padne a potom ju opatrne preložím do postieľky a spinká..

V noci spinká hrozne, mám pocit, že ona vôbec nepotrebuje spať. Budí ma aj každú pol hodinu, keď má svoju noc. Je to hrozne únavné.

Ale skúsila som dnes takú fintu, že som si na noc mliečko odstriekala a v noci jej dal manžel a potom vyspala 3 hoďky vkuse....

annag
27. aug 2008

jastericka, pozor na tú fintu, môže sa Ti nevyplatiť, ste veľmi maličkí, ak dojčenie vynecháš, prsníky sa prispôsobia a mliečka bude o to menej, a určite nie z fľaše, ľahko si zvykne, radšej si daj malú do postele k sebe a dojči ju v polospánku - bude lepšia, aj Tebe bude lepšie,budí sa preto, že chce byť s Tebou 😉

staxa
28. aug 2008

janis8 dakujem. precitala som si spomynanu knizku a zistila som ze maly spi tolko kolko ma ale taha to hned po nocnom spanku a tak mi potom nespi cez den.skusim ho po 30min.denne poposuvat a uvidim co to spravi.my pri zaspavani pouzivame cumel a vidim ze v buducnosti to bude robit neplechu,ale to riesit teraz este nebudem az ked bude mat 5-6 mesiacov.

bublinkajasminka
28. aug 2008

janis - podľa knižky deti ktoré skoro vstávajú idú ráno skoro spať - teda okolo 9-9.30 - oni odporúčajú aby zaspali až od 9.30 - ja dávam malú do 10-tej. Musíš to vydržať a dať dieťatko až potom spinkať - potom by sa to malo upraviť - moja spí do 8

olivova
28. aug 2008

no a my - ja si neviem predstavit, ze by som dala malu spat neskor ako o 18.30 🙂 . Vstava mi vacsinou o 5.30 . Co uz. Mala som napad (aj bez knizky) dat ju spat trosku neskor, ale co ta nerobi - zacne sa velmi skrabat, stipat, blizi si...vzdala som to. Ked jej to vyhovuje, prisposobila som sa ja. Chodim spavat "so sliepkami" 😉

l.lara
28. aug 2008

ja som knizku este nestihla precitat, ale chcela som sa spytat, ako viete ked babatko v noci place, ze ho nieco neboli?

bublinkajasminka
29. aug 2008

olivova - ak si čítala knižku tak tam je problém - jasné že malá je vyspatá tak skoro ráno...jednoducho to musíš pretrpieť a dať ju spať neskôr - stačí vydržať dva-tri dni a uvidíš sa to popraví

lenkababi
29. aug 2008

ahojte Viete mi niekto poslat tu knihu?My vstavame od narodenia cca kazde 2h a teraz uz aj kazdu hodinku 😒 Uz by som sa chcela po 8 mesiacoch trocha vyspat 😉

janis8
29. aug 2008

bublinkajasminka nieco na tom fakt bude.. ked zaspi o 19.30 tak je skoro hore, o 6-7 niekedy aj skor, ale ked sa mu to zaspavanie posunie tak okolo 21.00 tak spi fakt dlhsie.. tak do 8.00, az do 8.30 niekedy 🙂 dik za radu, asi sa tym budem riadit..

dufman
29. aug 2008

Caute babenky! Nesledujem tuto temu od zaciatku, len tak nahodou som natrafila. Chcem sa pridat. Tiez sme mali problem so zaspavanim, lebo maly bol nauceny zaspavat na prse. Skusili sme 3 5 7. Sice pri prvom raze to trvalo 50 minut, ale druhy raz 15, treti 7 a potom sa naucil uplne sam. Mame len taky zvyk. Ked sa po kupani napapame mliecka, ideme vsetci traja pekne spolu hore na postel - hovorime tomu valanie. Tam si citame, len tak sa jasime. Ked uz je dost, odide najprv tatino, potom sa s malym pomodlim, dam ho do postielky, posleme si pri dverach pusku a pekne zaspinka sam. tuk tuk tuk. Nechavam pootvorene dvere a ked je uz teraz o osmej tma tak aj zazate a ked zaspi vypnem svetlo. Takze tak. Drzim paste nech sa aj vam dari. Urcite to stoji aspon za vyskusanie. Prebdene noci a unava neprospievaju nikomu. papa

eveline999
1. sep 2008

to co tu napisala sjuze je presne to co ma trapi - mala zaspavala so mnou na posteli pri kojeni, a teraz uz je na to velmi zvyknuta-o postielke nemoze byt ani rec-budi sa okamzite ako ju tam vlozim....prosim pomozte mi.... kde by som mohla tu knizku stiahnut??? kupit ju nepojde, zijeme v egypte... velmi pekne dakujem...
prve dietatko - musim sa ucit na vlastnych chybach🙂))

hiha
2. sep 2008

Eveline,posli do IP svoj mail,preposlem ti knihu o spani,pa. 🙂

katulienka1
2. sep 2008

ahojte baby,prečítala som veeeeeeeeeela strán,no nenašla som či už je ten preklad Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá???

ešte sa vás opýtam,my chcem skúsiť metodu zaspávania 3,5,7 asi o 2dni.Metoda sa realizuje iba večer alebo aj cez den??Nervy už totiž pretiekli.Zaspávame iba na cicke,vstáva v noci každé 2hodiny 😝 😝
Cez den režim nič moc....každý den inak....

pappo
4. sep 2008

caute tak nam to zo zaciatku slo krasne napapali sa o 22 hod a spali do rna ale terasz sa casto budia v noci nemate skusenst?

simaha
4. sep 2008

U nas to funguje asi takto . Maly mi spi cez den tri krat po pol hodinke niekedy je to aj dve minuty inokedy desat minut. Vecer ide spat okolo siedmej potom sa budi ze je smedny. Do druhej pije aj tri krat. Okolo pol druhej pije mliecko a potom az okolo siestej . Niekedy este zabuva na pol hodinu alebo na hodinu. To je vsetko co naspi. Je stale nespokojny stale place alebo sa jeduje. Uz som bola aj u doktorky aby mi poradila co mam robit povedala mi ze je to nornalne ze je zivota schopne dieta a ponukla mi Dithiaden na spanie. To som ale odmietla.

sisils
10. sep 2008

mozte mi poradit, mame 7mesacneho syna, ktory ma problem so zaspavanim. Od narodenia nevedel sam zaspat, ak sme ho uspali bolo to len na polhodinu viac nie. Potom zacal samozrejme zaspavat na cicke, co zo zaciatku vyzeralo super, ale potom to uz bolo aj stale je tak ze aj pocas spania musi mat cicku. V noci sa pokazil v spani, budi sa a potrebuje si len cucnut, ale najhorsie je to ze aj ked zaspi tak co len ho clovek polozi do postielky hned je hore, dakedy ho nestihnem ani z ruky dat dole a uz je hore. Zacala som cez den skusat aby zaspal sam v postielke, aj to vyzeralo nadejne aj ked sa dost hneval, ale parkrat zaspal sam. Ale pri tom ako sa hneva zacal sa prevracat na brusko, krutit sa v postielke, potom sa hneva este viac a je po spani. Tak potom ho ukolisem na fitlopte ale zasa ked ho chcem zlozit z ruky tak sa preberie a tak stale dookola. Uz som zufala, lebo to zacina robit aj vecer ked ide spat a aj v noci ked sa prebudi. A ked chcem spat tak ho dam k nam do postele ked uz neviem co s nim. Mam pocit ako by bol horsi cim je starsi. Chcem vas poprosit o zaslatie tej knizky o tom spani 3,5,7 . Vdaka.

gabcsi
11. sep 2008

čaute babenky,nesledujem tému od začiatku, mne malá spí cez deň ešte 2x ale už zvikne niekedy aj raz.večer kúpeme okolo 20h,potom cická a potom ju dám do postelky ,ona hneď otvori očká potom sa postavy a kým vládze bude sa v postelke postaviť , zohybovaťsa,kotúlať sa,potom keď sa unavy a este kým má energiu bude kopať nohami,a zaspí to trvá približne tak hodinku ale aj viac,takže zaspí mi okolo 22h 22:30.a vnoci zobudí okolo 3h cická a hneď zaspí,potom okolo 6h cicka niekedy sa potom zaspí a zobudí sa o pol 8 .bohužial este v noci stále zobudí a už má 12mesiacov 😖 ,ale čo už taký je náš život mamičiek 😒 .ale dúfam,že čo skoro sa to polepší. 😅 a aj ja sa budem mocť vyspať 🙂
inač aká je tá metóda z knižky tá 3,5,7 ???

kisorka
11. sep 2008

chcem len podporit maminky ktore sa na "metodu" chystaju,
dcerka ako miminko bola skor spava ,ale asi od siedmeho mesiaca sme uspavali niekedy uz skoro dve hodinky- vzdy sa zobudila ked sme sa chceli vytratit a aj ked sme na nu velmi "utlocitni' tj nikdy sme ju nenechali plakat,
vedeli sme ze takto to uz dalej nejde- metodu sme si upravili a nenechali ju samu plakat nikdy viac ako 30sekund a cuduj sa svete zabralo to ajtak, jednoducho pochopila ze :
1, nech robi cokolvek z postielky ju uz nevyberieme
2, moze sa spolahnut, ze ajked odideme, sme stale nablizku

teraz po dovolenke sme zase zacinali od nuly, a veru prvy vecer som hodinu chodila hore dole, ale na treti den sme uz zaspavali krasne sami.
nuz trpezlivost ruze prinasa!

drzime vam palecky!
hlavne sa dohodnite s muzom a v pripade krize nech to preberie "placu odolnejsi" z dvojice.
a ked sa uz raz rozhodnete vytrvajte!

ivetah
12. sep 2008

ahojte maminky 🙂
chcem vam napisat dve veci: po prve, prosim vas, neskusajte tuto metodu na detickach, co nemaju 6 mesiacov. aj v tej knihe to je napisane. a to preto, ze 6 mesacne dieta uz chape iste veci, ma svoje zvyky a rychlo sa nauci nove zvyky. ale mladsie babetko to nechape a ma pocit, ze ho opustate.
samozrejme ucit dieta od utleho malicka na dobre zvyky, teda napriklad zaspavat bez prsnika a pod. vam neskor ulahci zavadzanie novych pravidiel.
my sme tiez zaspavali zasadne na prsniku, ale od kedy mala 5 mesiacov akceptuje dudlik, do vtedy ani vidiet! tak som zacala oddelovat papanie a zaspavanie. proste to musi byt v iny cas. no a ked dosiahla 6 mesiacov, tak som jej ponukla pri zaspavani dudlik a nie prsnik. par-krat zamrncala, ze nechce, ale potom to akceptovala. mame pekny ritual, lahneme si na nasu velku postel, dam jej dudlik, drzim jej ho a ona mi drzi ruku. pustim uspavanky a pri druhej-tretej pesnicke uz spinka. prelozim ju do postielky. tak to bolo dva tyzdne cez den a potom som to iste spravila vecer. najprv napapat, odgrgnut a potom dudlik a uspavanky. a funguje to! a odvtedy aj ovela lepsie spava 😅 samozrejme ak jej zrovna neidu zubky 😀 😝
tak zelam vela stastia s uspavanim a krasne a radsotne chvile s vytuzenymi detickami 😵 😅