Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

macaeliska
5. okt 2008

vies amarelka, ja som uz mala take stavy, ze mi bolo doslova jedno, ci trpi citovo. Radsej, nech si chvilu poplace a naozaj sa nauci spinkat, alebo mu nechtiac ublizim. Ja netvrdim, ze sa neviem ovladat, ale zial, niekedy, ked ti nema kto pomoct a cely den place, tak ju radsej nechas vyplakat. A ak nechas vyplakat, nakoniec zistis, ze to bolo aj na nieco dobre. Netvrdim, ze sa vobec nenosime na rukach, ale je to o 80 % menej. Vecer krasne zaspinkame samy v postielke, alebo pri nej sedim, ale mala uz neplace. Ked aj zacne, tak za 5 min. zisti, ze ma smolu a tak radsej spi.

luciar79
5. okt 2008

On sa človek najprv bojí, že aby netrpelo a že je to necitlivé. Ale väčšinou sa zistí, že to nás tie potvorky len vydierajú a v skutočnosti ani dlho plakať nevydržia. Rýchlo zistia, že to nepomáha. Mne plakával aj v lehátku, keď som varila. Teraz už vie, že dokiaľ nenavarím tak sa hrať nebude. Tak sa pozerá, blaboce mi dotoho, robíme na seba kuk, štrngám so zvonkohrou čo visí na lustre....A potom sa maznáme a nosíme o dušu. 😀

macaeliska
5. okt 2008

Som rada, ze je tu viacej priaznivcov tejto sice drastickej ale ucinnej metody.

amarelka
5. okt 2008

macaeliska, to je fakt, že na druhej strane, nechcem, aby to bolo zlé, ked urobím podla jeho voli, on je v podstate veelmi dobručký, ja možem aj robiť veci cez den, malý aj sám vydrží chvílku, ked ho kontrolujem...len to zaspávanie mu nejde... 😒

amarelka
5. okt 2008

ked sa to podarí, že bude vedieť sám zaspať, bude priam dokonalé dieťa 😎 ..no ale ťuk ťuk..nech neurieknem

macaeliska
5. okt 2008

amarelka, dufam, ze sa ti to podari. My mame k dokonalosti daleko a som rada, ked sama zvlada byt aspon 10 minut, kym sa osprchujem a odskocim si na wc. Ale aj tak su tie deti uzasne. dnes sme zaspali za 2 minuty bez revu!!!!!!!!!

zuza.m
5. okt 2008

no a my sme dnes mali zase tažšie zaspavanie.koppu plaču prenič zanič.asi ma zase skušal či si to nerozmyslim. 😠
ale ja som sa nedala aj ked omrnkaval a s ručičkou do mna dobiedzal.nedala som sa teras spinka 😀
ale stale neviem ako docielim aby bol taky aj cez den.to nevidrži ani minutu byt niekde len tak položeny bez hojdania.myslite že ho mam aj vtedy nechat vyplakat?aby som si zase tie dobre noci nepokazila. ☹

hellosona
5. okt 2008

zuzi: ja neviem... ale podla mna je tvoje babo este na tuto metodu malinke 😔 pocula som, ze by sa mala zacat praktizovat az minimalne od 3.mesiaca...

macaeliska
5. okt 2008

zuza.m my sme s tym zacali priblizne v rovnakom case, ale my mame uz 3 mesiace. Nechcem ta odhovarat, pretoze obe vieme, ze to funguje. U nas je ten isty problem. V noci krasne zaspinka, ale cez den ani za nic. Len v kociku, alebo v satke. Sama v postielke nezaspi. Vsade sa kuka, lebo je svetlo. Ja som ju skusila nechat vyplakat aj cez den, a poviem pravdu, nepomohlo a ako pises, moze to pokazit aj vecer. Takze teraz to radsej nepraktizuj, pockaj, kym si poriadne zvykne na to nocne a ono casom pochopi, ze aj cez den to ide samo. Teda dufam! 😉

zuza.m
5. okt 2008

no ja som bola za tu metodu že ho budem nosit na rukach kolko bude chciet.ale moj chrustik už začal tak vymyšlat že už mu bolo aj na rukach dlho a nepomahalo nič.proste plakal a plakal.ked som ho velmi hojdala na chvilu prestal ale potom zas .taky kolotoč.tak že som bola nutena ho položit a nech sa ukludni sam.tak radili v tej knižke.že ma mat priestor na to aby sa ukludnil sam.a podarilo sa mu to.ked som videla že to dokaže aj sam tak som ho nechala nech si energiu vybyje.a krasne spinkal celu noc.až na ten dnešok mu zaspavanie cellom išlo.

macaeliska
5. okt 2008

drz sa!

zuza.m
5. okt 2008

no nebudem to radčej riskovat ked teda vraviš že si to skušala.moj maly cez den spinka v lehatku alebo ideme von a v kočiari.ani som neskušala postielku .tam ho len položim aby si mohol pozriet že mam aj kolotoč a už spusti. 😅
moc ho to nebavi. 🙄

macaeliska
5. okt 2008

tak to poznam. ale my mame kolotoce 2. Jedne ma nad postielkou a druhy v kupelni, pretoze ju musim zabavit, ked ju obliekam. Ked tam totiz nie je tato a nerobi zo seba brusnu tanecnicu, aby mala zabudla, ze sa oblieka, tak sa kuka na mesiaciky. V kociary mi tiez moc nechcela byt, ale odkedy sme sa "vyplakali", tak jej uz ani kocik tak nevadi.

davidko7
5. okt 2008

Ja sa pridavam,moj maly 9 mes.nevie sam spať,stale plače a mrnči,niekedy hystericky plače.Ta drasticka metoda znamena nechať ho v kuse plakaŤ???

macaeliska
5. okt 2008

nie, kukni si o jednu stranu dopredu. Kocky tam nechali link, kde je kniha o tejto metode. Odporucam precitat celu kapitolu. A potom odporucam vydrzat.

amarelka
5. okt 2008

odolala som a ked mrnčal nevzala som ho na ruky, od osmej polhodku plakal skor,pomrkával a zlostil sa , že sa mu nedarí zaspinkať, potom trochu pocucal mliečko odniesla som ho do postielky a bol tiško a zaspal, tak zajtra pokračujem v učení 😉

macaeliska
6. okt 2008

amarelka, drz sa.

zuza.m
6. okt 2008

ani ja som ho nenechala hystericky plačkat.plakal sskor tak od jedu bez zadušania.ale to len chvilu potom stichol pokukal či sa niečo zmenilo a zase spustil.ale zas len chvilu a potom bol ticho.tak to poplakaval celu hodinu.

amarelka
6. okt 2008

jeej no ja sa nechcem tešiť predčasne, ale celkom v poho to prebiehalo aj teraz už hodinu spinká, trochu sme sa mojkali a ked si začal šúchať očká, dala som ho do postielky, mrnkal ani nie desať minút, prídem do izby sa na nho mrknúť, že čo tak ticho a on očká zatvorené dudka dudu a zaspinkáva 😲 ešte som pripravená, že večer to bude horšie, ale myslím, že to zvládneme. A priznám sa, že včera, ked tak zaspal bezomna aj mi bolo posmutno, že ma nepotrebuje k tomu, aby zaspal, ale dobre dobre, vdaka ....ešte zaspávanie v kočíku sa naučíme a bude to fajn 🙂

bublinkajasminka
6. okt 2008

chcem sa spýtať už ste niektorá odvykali podľa knižky od nočného krmenia?? lebo moja malá papá ráno o pol6 a ona je o štvrť na 6 hore - naučený hlad presne ako píšu a chcem ju to odnaučiť tak funguje to??

luciar79
6. okt 2008

bublinkajasminka- ja som to skúsila s malým. o 10 dostal flašu hami hajaja a odsťahovala som sa z izby.nechodila som k nemu v tých intervaloch lebo to by reval oveľa dlhšie. neprišla som vôbec. do 3 min vždy zaspal. posunuli sme to na kojeťnie o 6. a potom ešte pospal do 7. alebo sa nakojil okolo 5 a zas dospal do 7.skrátka tak vstáva. hlavne že už nemusím kojiť o 2.môže byť už naozaj hladná...

kaskya
6. okt 2008

bublinkajasminka, ja môjmu dávam kašu od nestlé na večeru o pol siedmej. o pol ôsmej mi sám zapsí, ked ho uložím do postielky a potom papá mliečko až o siedmej ráno. tá kaša ho nasýti na celú noc. skôr ako o siedmej ráno mu žiadne mliečko nedávam. a funguje to od prvej noci čo som zaviedla na večeru kašu.

luciar79
6. okt 2008

no tak ten môj hladoš tiež zje tú kašu o pol 7 a ešte si dá 150 ml hajaja o 22 a pol 6 až 6 chce zas jesť. Teraz sme trošku chorý tak až vyzdravieme asi trocha pritvrdím. keď tebe kaskya vydrží tak by mal aj mne. 😨

bublinkajasminka
6. okt 2008

hmm dobré rady kočky dííky - asi začneme pritvrdovať - skúsime - uvidíme aj ked som rada že v noci spinká a my teda tiež ale ráno by môhla hami až ked vstane

mamaetka
6. okt 2008

ahojte maminky, ja som uz uplne hotova z toho, ze nas maly straaaaaaaasne zle spi. Cez den este ako tak, ale v noci.......... 😢 po kupani spapa 180ml kase a este aj 120ml mliecka a zaspi. Asi za pol hodinku sa uz zacne budit, mrnkat, prevalovat, vzdy musim ist k nemu, otocit si ho na bok a suchat mu chrbatik, hned zadrieme, ale o chvilu zase, takto je to celu noc, spinka pri mne v posteli, lebo ja uz nevladzem k nemu stale v noci vstavat. Som zufala, nevyspata a nervozna, hrozim sa kazdej noci. Neviem v com to je, hladny nie je, brusko ho neboli, upchaty nostek nema a stale sa budi. Co mam robit? Neviem si predstavit nechat ho v noci aj hodinu plakat, ved ma susedia daju na socialku 😀
Minule som stretla kamaratku, ktora ma tak isto staru dcerku a ta ju vecer ulozi a zobudi sa jej az rano o 7, ked mi to povedala, tak som preplakala pol dna. Preco ja?!

macaeliska
6. okt 2008

mamaetka, ja viem, ze sa ti to zda drasticke, ale naozaj ta metoda zabera. Pekne ho nakrm, porozpravaj sa s nim a sup do postielky. Ak to susedia nebudu zvladat, tak im rano povedz, ze vam idu zubky a ze ma horucky. 😀 Ale je to na tebe. Ale uvedom si, radsej jedna, dve noci kriku, ako prist o nervy. So mnou sa cela rodina nerozpravala, ale zvladli sme to. Dnes po 4 dnoch, robila zase trosku cirkus, ale po 15 minutach pochopila, ze sa to naozaj nevyplati. Ale urob to, len ak si naozaj odhodlana, pretoze ak ho napr. zoberes po hodine na ruky, tak ti bude plakavat este horsie.

luciar79
6. okt 2008

tiež som sa bála susedov.ja som v izbe radšej ani nebola lebo by som to nevydržala. počula som len keď plakal. vždy tak max 3 min a spal dalej. druhá noc bolo lepšia plakal už len o 2 ked zvykol jedávať. a tretiu noc už pýtal až o 5. čo bol úspech potom ako som vstávala skoro po hodine napiť čajíka.

Jediná vec čo som asi robiť nemala bola, že som dala podľa knihy jesť o tej 22 hod. dovtedy mi spával v kuse až do 2. v nádeji že sa posunie som to urobila. Lenže môj synáčik začal teda jesť o 22 aj o 2. takže časom aj toto budeme musieť odstrániť. Ale to mi až tak nevadí lebo v tom čase som hore.

Som len zvedavá ako budeme vstávať keď sa posunie čas.

mamaetka
7. okt 2008

tak dnes v noci spal v postielke, zobudil sa asi 10x ale asi len 3x sa rozplakal inak mu stacilo, ked som mu dala do ruciciek plienku, alebo sa napil cajiku. teraz som ho ulozila, lebo o takomto case si zvykne taku pol hodinku pospat, ale to ho vzdy ukladam tak, ze si lahnem s nim a teraz je sam v postielke a robi cirkus, no uvidim ako to zvladnem, ale odhodlanie mam, lebo ja som uz hotova z toho ze som uplne nevyspata.

macaeliska
7. okt 2008

mamaetka, neboj sa. Tie deti si to nebudu pamatat. A dnes moze byt este horsi den s tym placom, ako vcera. Treba vydrzat a slubujem, ze zajtra bude super.

amarelka
7. okt 2008

macaeliska aj všetky ostatné, chcem sa opýtať, či nakoniec bude naozaj zaspávať bez plaču, večer je to fajn, položím ho a je tíško, len niečo "povie" ale inak klud a zaspinká, ale poobede plakal 5 minút, celý sa spotil a zaspal a teraz ráno plakal tri minpty a zaspal, nie je to asi hrozné, ked niektoré plačú hodinu, ale ppredsa...naozaj zaspí neskor bez plaču? nechcem zase, aby zaspávanie bolo stresom