Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luciar79
24. okt 2008

mamaetka-dúfam že aj u nás do zaznamená úspech. Zajtra začnem oškrabávať starú malovku, urobia sa omietky, okno,vymalujeme, koberec už je nachystaný....už sa teším ako sa bude tváriť. dneska som sa dala ostrihať a keď mňa videl tak sa strášlivo rozplakal....no sebavedomie mi to nezdvihlo.dúfam že nebude mať zlé sny kvôli tomu 😀

mamaetka
24. okt 2008

aj my sa este chystame mu tam namalovat nejake obrazky a este zalozit zaclonku ale musime si na to najst cas, nakukni do albumu gabinko, tam mam izbicku odfotenu, je to zatial len tak, na buduci rok sa chystame kompletne prerabat byt, takze aj izbicku, ale zatial mu to staci, ma tam vsetko co potrebuje
koli tomu ucesu sa nestresuj, ja som sa v septembri konecne vybrala von s kamoskou, pekne som sa ucesala, vymalovala, vyobliekala a vyvonala, isla som dat este malemu pusinku na dobru noc a samozrejme sa straaasne rozplakal, a tak som ho musela este pol hodiny uspavat 😀

kampova3
27. okt 2008

sjuze prosím pošli tú knihu aj mne veľmi mi tým pmôžeš máme 3 mesačného drobčeka, ktorý nám dáva pekne zabrať.... ☹

kampova3
27. okt 2008

sjuze moja email. adresa je Kampova3@post.sk Díky moc

iveta1901
27. okt 2008

ahojte zienky, aj ja by som chcela tu knihu, prosim poslite aj mne... dakujeeeeem

zuza.m
27. okt 2008

baby na strane 56 mate link.možete si to stiahnut. 😵

denduska
27. okt 2008

ivet, jasne ze spi so mnou 😀 ale my sme casto same doma, manzel chodi na nocne, tak co...aspon sa necitim taka osamela. Pocuvam ju ako dycha..a je to pekne..najlepsie by vsak bolo keby spinkala so mnou ked sme same, a v postielocke ked sme vsetci doma 😀 ...zachvilu nasleduje Panelak na stojaka huraaaa 😀

iveta1901
27. okt 2008

ahoj denduska, aj ma sme same soma, ocka mame iba cez vikend ... ale aj tak spinkame vstetci traja pekne spolu 🙂 a aj manzelik si zvykol, naucil sa spat tak, aby ju neprilahol...
inak ja mam odbehovany panelak, malu nevladzem nosit, tak ju necham mrncat, potom idem na chvilku k nej a tak to ide dokola... 🙂 musi sa nejako naucit zaspavat... okrem toho sa posuval cas, tak akoby bolo teraz o 1 hod viac...

macaeliska
28. okt 2008

no mi sme konecne vyzdravene a tak mozeme opat zacat ucit spinkat. Chcem sa opytat, ako vase deturence zvladaju ten hodinovy posun?

denduska
28. okt 2008

moja je nastavena na stary samozrejme....zvycajne sa budi rano o 8., dnes mrncala a mrncala o 7. a ja som najskor nechapala preco..potom mi to doslo. Ale ja som zas vcera vecer odpadavala uz o deviatej 😀 snad si pomaly zvykne, hm..

macaeliska
28. okt 2008

no este, ze su take malicke a "nemaju" ten rytmus taky zauzivany. Zatial som jej posuvala spanok, cca o pol hodinku, aby sa lepsie aklimatizovala. Rano ale uz o 5.15 bola hore a koniec spanku. Takze neviem, neviem. 🙄

luciar79
28. okt 2008

my sme to zvládli v pohode. v nedelu sme posúvali papanie a denné spanie, po troškách. a kúpali sme tak ako vždy o 19 hod už po novom čase..bol v ten deň nevrlý ale vydržal. a vstával o pol 7 tak ako vždy.

zuza.m
28. okt 2008

my sme boli v nemocnici tak že sa cely rytmus pokazil.ale tuto noc spal uplne ukažkovo.zaspaval trošku tažšie panelak som nemohla dopozerat 😒 ale potom sa zobudil až okolo 5 rano spapal mlieko a potiahol až do 8super. 😀 prvy krat som sa super vyspala.teda od kedy je na svete.dufam že to bude už len lepšie.vždy ho kupanie vysililo a pekne zaspinkaval ale posledne dni po kupeli urobi taky rev že až.a kruti sa ako pri bolesti bruška.može byt že sa ,u tie prdiky uvolnia s teplou vodou?

denduska
28. okt 2008

no zuzi, tak to ti zavidim, my zaspime najskor okolo pol jedenastej a aj to je hore kazde tri hodiny a pyta papat. ja som ale stastna ze aspon vecerny vreskot trval vcera uz len 20 minut 🙂
inak ja som kupanie presunula na poobede..pomaly presuniem na rano..lebo ju to vecer vzdy nastartovalo. prdiky neviem..ale keby mu ich uvolnila, tak asi by sa tak nekrutil..hm..?

dididi30
28. okt 2008

denuska coooo tak neskoro hajate? nas je jasny uz od 7 vecer a spi do 7 rana, ale medzi tym kojim, bez prebudenia 😉
a kupkanie musi byt pred spanim, on ma rad ritualy ako jeho tatko 😀

denduska
28. okt 2008

hihi, no co mam robit 😀 asi bude po materi, ja som dlhodobo chodila neskoro spat a zavcasu som vstavala. ale ona daco vecer podriemka tak medzi siedmou a deviatou...lenze som skusala ju ulozit a hned bola hore, alebo uz nezaspala potom, no. Samozrejme dohana cez den, betarica jedna. Tiez snivam o tom ako ju raz vecer ulozim o 7. a rano ju ruzovucku o 7. zobudim...ach 😵

macaeliska
28. okt 2008

zuzi, tie prdiky ta tepla voda uvolni, ale radsej nech ich uvolni a idu von, ako by ho mali trapit cez spanok.Denduska A co sa tyka toho spinkania medzi 19-21 tak ju vtedy neukladaj. Ona 2-3 dni bude sice mrzuta, ale zvykne si. My sme mali to iste do konca druheho mesiaca. Teraz o 19 kupem a potom sup do postele. O 20.30 je tuha. Tak to vyskusaj.

joannaa
28. okt 2008

ahojte, my mame 5 mesacneho chlapceka, ktory tiez nechce v noci spinkat papa kedy ho napadne aj kazdu hodinku a pol a stale pri tom reve aj ked doje tak place a je nervozny asi ho boli brusko. 4 mesiace nic a zrazu je zneho maly tiger zurivy. Skusili sme mu dat probiotika infants dophil tak uvidime ci pomozu. Kupeme tiez okolo 19 maly sa unavi nakojim ho a sup do postele. 🙂

mywiel
28. okt 2008

Holky ktora mi mozte postat na email tu knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat?" Napiste mi do IP budem vam vdacna. 😉

macaeliska
28. okt 2008

joannaa, to su zubky

zuza.m
30. okt 2008

no tie prdiky sa uvolnia ale on sa jeduje ich vyprdet von tak preto taky rev,.ale dnes sme ani neplakali ,uživame tiež tie probiotika tak že dufam že sa to upravi.
denduška hned ako som ho pochvalila že ako krasne spinkal bez prebudenia tak na dalšiu noc mi to spočital.o 20tej som ho uložila a ešte o 23nespal.mna skoro porazilo ,nič som nemohla urobit ani okupat.každu chvilu rev.a potom každe tri hodky papat.potom cely den len spal a reval lebo bol mrzuty a nevyspaty.tak že som sa ho včera aj bala uložit spat.dala som ho knam do postele a zaspinkal celkom pekne ale bol hore každe tri hodky na papanie.inak my tiež kupeme o 19tej.potom ho dam do lehatka kde sedi a podremuje.asi tak do 21.keby ho skor uložim tak len plače v posteli.a inak už som došla na to že ma ovela väčšiu vydrž.tak že nechat jedovat s ami nevyplati. 😠

denduska
31. okt 2008

No..kedze ja som tiez nasu slecnu pochvalila ze vecer vrieska uz len 20 minut, vcera si vynahradila cely tyzden 🙄 vrieskala hodinu v kuse, ale prisamvacku tak silno, jak este nikdy...ale akonahle s nou zacnem narabat, prebalovat a tak, uz sa usmieva a vydava spokojne zvuky 😠
ja ju uz ani neskusam ulozit skor nez o tej pol desiatej..lebo som si vsimla, ze ona dovtedy sa len tvari ze spi, ale kazdych desat minut otvori jedno ocko a kontroluje ci som niekde tam. predvcerom sme vsetci isli spat skoro, o tej pol desiatej, kedze mi zaspala na rukach, tak som ju supla do postielky a zobudila sa az o 2.00 ale ani neplakala. Mam pocit ze je viac vybita na take male babo, nez si chcem pripustit 😠

jastericka
31. okt 2008

tak žienky, naša malá láme rekordy....už som zúfalá. Uložím ju od ôsmej ako vždy od nerodenia...vyspí tri hodinky a potom sa budí každú polhodinu ☹ ☹ ☹ , uložím, chvíľu poležím a už zase mrnká...
Nie je to hladom, možno zúbky, ani pri mne nechce byť, keď si ju nechám, že teda ideme spať spolu, po chvíľke je tiež nervózna, tak ju dám do postieľky a za polhodinu ten istý kolotoč.... 😔

dnes v noci som rezignovala a zobudila muža, nech s ňou je hore, že ja už nemienim takto skákať....tak boli od pol jednej do pol tretej hore a potom som ju uspala....

ja už neviem, čo mám robiť, či ju mám odstaviť, lebo toto je už na palicu ☹

iveta1901
31. okt 2008

ahojte zienky uz som zufala, postupujeme podla knihy, v stredu vydrzala plakat 20 min, potom to vzdala, vcera zaspala bez jedineho hlaska, uplne sama🙂 no dnes reve uz od 19,30 tak ju po posune hodin davam spat...
este stale reve, a reve... ☹ uz mam pocit, ze sa mi zachadza,
inak sa oducame od zlozvyku "zaspavaniie pri prsniku"
ako ste zvladali takyto plac?

mirica23
31. okt 2008

jašterička,
to budú možno zúbky. Nám ked išli, tak malý spával tak hodinu denne a to pred tým spal 4-5 hodín. To nám trvalo tak asi týždeň a pol takéto nespanie cez deň. V noci to bolo celkom OK.Až na to že kakal dosť často aj v noci. A u teba to ako dlho trvá takýto stav?

annag
31. okt 2008

jastericka, čože by si odstavovala, tých pár mesiacov vydržíš 😀, odstavenie nie je zárukou toho, že sa stav zlepší, naopak, môže sa to aj zhoršiť. Tieto problémy majú rovnako deti na MM ako aj na UM. A aj deti,ktoré vôbec v noci nepapajú sa dokážu x krát budiť.

Veľká väčšina detí sa v druhom polroku budí často a bez zjavnej príčiny. Cez deň sú deti aktívne, venujú sa spoznávaniu okolia, blízkych osôb a v noci hľadajú blízkosť maminky. Ony majú cez deň toľko vzrušujúcich zážitkov, že sa to zákonite odrazí na ich nočnom nepokoji. To je aj u dospelých, ak máme deň plný pozitívnych či negatívnych emócií, tak aj noc máme nepokojnú, bezsennú a niekedy ani nezaspíme vôbec. Netreba sa tým deťom čudovať a hnevať sa na ne, ony za to ozaj nemôžu. Im pomôže iba empatia, porozumenie a trpezlivosť najbližších - mamičky a ocka. Koľko žien by s radosťou prebdelo celé noci, keby mohli byť so svojimi detičkami a nemôžu.

Netvrdím, že sa nedá naučiť bábo spať, ale neviem, či to vždy stojí za to. Každé bábo takýto tréning znáša inak a nechať ho plakať do nepríčetnosti je pre mňa dosť tvrdé riešenie. Veď ono je na svete sotva pár mesiacov ... 😒

lucia31
31. okt 2008

..boze, neviem si predstavit nechat plakat male dietatko a privykat ho na nejaky rezim len preto, ze ja ako rodic mam nejaky standart a chcem si ho zachovat, tak dieta, prisposob sa..viem, ze sa tu dost hovori o nejakej knihe "kazde dieta sa vie naucit spat", v podstate ju ale nemam chut ani prestudovat, kedze mi to pripada cele dost sebecke..dietatko ma zaspavat s prijemnymi pocitmi,najlepsie pri mamicke a kludne aj pri prsniku, a nie vysilene od placu....ja som syna takto uspavala vyse roka, a tieto chvilky by som si nenechala veru ujst, ved to tak rychlo utecie...spaval s nami v posteli dovtedy, kym som ho kojila a ked sa sam odstavil v roku a pol, tak bez problemov spava vo svojej izbicke..a rovnako je to aj teraz s dcerkou, tieto chvilky uspavania a nocneho krmenia beriem ako nieco krasne, prijemne, neopakovatelne a najma strasne rychlo pominutelne..

dzanka3
31. okt 2008

jezisi iveta1901 to ako si dokazala pocuvat svoje dieta 20min ako place? 😒
ci uz je velke a len sa jeduje?
ja ledva vydrzim dve minuty a uz utekam - a to len vtedy ked nevladze sa ani hrat, ani sa napapat a place uz aj na rukach tak musim ho trosku nechat v postielke si poplakat.... potom ho ponosim a aj zaspi alebo sa napapa...a ked nevie zaspat sam v postielke drncujem ho v kociari az zaspi - a potom ho prenesiem do postielky....
..ale aj tie dve minuty to som s nim len dva krat cvicila... 😕 ...a ako sa len potom stazoval na pleci - asi kde som tolko bola, ci som ho nepocula 😀

zuza.m
31. okt 2008

tak mi sme dnes zaspali bez slzičky 😀 .teda ani neviem ako zaspal lebo ja som bola trošku skoršia a zaspala asi hned 😅

denduška aj ja ked maleho položim na prebalovaci tak uplne zmeni ton plaču a potstupne sa upokoji.tak že ak sme vyčerpali všetky možnosti a je stale plač tak začneme aspon rozbalovat aj ked vieme že nieje pocikany.a pomože to skoro vždy.a ani ja ho neukladam skor ako o tej 21 a dnes to bolo 21:30.lebo on my dost spi navečer do 18tej,tak že je asi vyspinkany

lucia inak tomu plaču sa asi neda vyhnut.ani nejde o režim ale aby zaspalo samo.mojmu napriklad robi problem zaspavanie celkovo.može pri nom ležat aj kralovna a aj tak nezaspi len tak po tichučky.vždy spusti taky rev že až.a čim viac ho hladkam a ukludnujem tych viac a viac reve.až sa cely spoti.a je mu uplne jedno že som prinom.
a ked si ho učila do svojej izbičky tak ti neplakal?preto že čo poznam mamičky ktorym deti spavali v posteli tak im tam spavaju do troch rokov a nevedia sa stale naučit spat same..a to si myslim že je už dost obmedzujuce.

iveta dietatko čim je staršie tym ma väčšiu vydž.a ked zisti že mu plač priniesol ovocie tak ešte obzvlašt.mohla si najskor vyskuašat a naučit nech spinka bez prsnika.len tak vedla teba a až potom v popstielke.lebo teras to ma taky šok.nie že nema ani prsnik na ktory je zvyknuta ale ešte uúplne opustena v postielke bez teba,tak že o dve veci uktratena.vobec sa netešim na taketo učenie ked bude moj maly vyrastnuty,. 😖

lucia31
31. okt 2008

zuzi, prestahovali sme sa do noveho bytu, zariadili mu izbicku, dali do nej postielku a dieta spalo..ked sa sam odstavil od prsnika, uz ma nepotreboval 🙂 .ja by som ho v tej nasej posteli kludne mala aj dlhsie 😅