Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

annag
31. okt 2008

aj moje deti po odstavení bez problémov spali vo svojej postieľke, žiadne tri roky s nami, i keď by mi to nevadilo. Asi necítili tlak a snahu z mojej strany 😉 🙂

zuza.m
31. okt 2008

no mne maly tiež nevadi ,tak v kutiku srdca som aj rada že tu postielku nema rad 😅
ale každy straši že ak si ho naučim na postel už sa nebude dat odnaučit.a ja by som ho nerada trapila ked bude väčši.lebo u nas v posteli bude stale menej a menej miesta. 😖

zuza.m
31. okt 2008

annag možem jednu drzu otazku?len to neber v zlom ok?prečo si nedaš foto?tak rada by som vedela ako vyzeraš ked už nam tolko radiš fajn rady? 😀 alebo aspon detičiek.

annag
31. okt 2008

zuzi, už som aj chcela, len akosi nemám čas to riešiť, mám totiž taký rozsypaný notebook, a nejde mi dvd mechanika ani USB porty, takže si nemôžem sťahovať fotky z foťáka. A to by som sa najskôr musela odfotiť, ale z pôrodnice určite dáke budú, tak ich dáko konečne cez mužov PC stiahnem

a k tomu spaniu, vieš ako rýchlo čas let - ani sa nenazdáš a nebude chcieť spať s Tebou, ale sa bude radšej túliť k inej kočke 😉 🙂

denduska
1. nov 2008

Baby, predstavte si, vcera sme cestovali takmer 6 hodin!!! Po skvelych slovenskych sviatocnych cestach, kazdy kto ma hocijaky srot na styroch kolesach ho vytiahol samozrejme von 🙄 a to sme sli len 270 km... Kupodivu nasa mala vecer trosku porumazgala ale zaspala ako zarezana bez slova 😨

Inak to milujem ked citam, ako niektori hovoria ze "ako mozes nechat to dieta tak dlho plakat"....vtedy mam sto chuti pozicat im moje dieta 😠 ved ja ju nadovsetko lubim, vsetko mozne robim aby neplakala, lenze ju ked to vecer chyti, tak to sa neda zastavit, ani keby sme sa vsetci naokolo zblaznili. Ona si svoje musi jednoducho odspievat....a okrem toho uz parkrat sa mi stalo, ze som ju nechala na chvilku samu, lebo som isla daco spravit..umyt si zuby alebo tak...a po vreskote zrazu ani stopa...a ked som sa vratila tak nespala od vycerpania...pozeala na mna a vobec neplakala 🙂

Ja som tiez spavala s rodicmi....po roku som sa iniciativne prestahovala do postielky a spala som tam kym mi nohy netrcali von 😀

jastericka
1. nov 2008

toto pričasté vstávanie trvá asi týždeň....dnes zasa, vyspala od 20.00-22.00 a tvárila sa vyspatá, potom sa budila každú polhodinku až 3/4hodinku.......
Predtým sa tiež často budila,ale nie až takto......

annag: veď ja si tiež tak hovorím, že čo by iné maminy za to dali, keby mali detičky pri sebe, najmä v noci.....veď ani nebývam nervózna, len cez deň som hrozne unavená a nemám energiu na nič....

A nemôže ju bolieť bruško? Veď v podstate vždy keď sa zobudí, tak papá a to pričasto, inak zaspať nevie a plače.
Veď musí byť prejedená. Je mi jej aj ľúto, že ani ona sa nevyspí a keď je taká mrzutá.

bublinkajasminka
1. nov 2008

denduska - aj naša mala tie stavy každý večer ale potom som začla ísť podľa knižky a sama sa upokojila a mávala to čoraz menej až to vymizlo

jasterička - ver tomu že jej nič nie je, len jednoducho podľa knižky každé dieťa sa budí a musí vedieť tak aj samo zaspať, moja sa budila raz, potom dva a potom pať a povedali sme si s drahým dosť, išli sme podľa knižky a teraz spí do rána

mizulienka
1. nov 2008

ahojte, ja mam teraz ten isty problem...este donedavna maly spal od pol 9 vecer do takej pol 1 a potom kazde 2 hodinky sa budil na papanie. A asi tak 2 dni dozadu nezaspi skor ako o pol 10 a budi sa o hodku a pol a potom nevie zaspat, takze pekne na ruky a hojdame a hojdame a hojdame...vdaka bohu za fit loptu...neviete mi poradit, ako ho naucit, aby zaspal sam?
Ani cez den nezaspi sam v posteli, najprv ho musim ucicikat na rukach a potom polozim do postele, ale aj tak je uz po pol hodinke hore ☹

bublinkajasminka
1. nov 2008

mizulienka - pomoc je istá - podľa knižky ale treba zaťať zuby, my to máme odskúšane, naša malá spí do rána

mizulienka
1. nov 2008

bublinkajasminka...podla knizky "kazde dieta sa vie naucit spat samo"?
a s tym zatatim zubov to je ako? nechat vyplakat ono zaspi? Prave teraz sa to snazim robit, ale maly reve ako tur ☹

zuza.m
1. nov 2008

mizulienka my sme mali ten isty problem moj maly nezaspal inak ako s hojdanim.ale ako nahle sa zobudil že sa už nehojda tak plač.a bolo mu jedno či je noc.povedala som dost a hojdat sa nebude.tak že ho večer uložm vedla seba do postele a musi zaspat bez hojdania.niekedy je kopu revu(už ma poriadnu vydrž)a nepomože ani mojkanie(to ho ešte vioac hneva)a niekedy zaspi skoro sam.tak že to vyskušaj aj ty.bez hojdania aj ked si trocha poplače.aspon bude lepšie spat.

annag.no vidiš aka si kočka a tak dlho si sa tajila. 🙂

zuza.m
1. nov 2008

denduška aj mojho ked to drapne možeme ho aj na zlatom podnose nosit a aj tak reve ako pilinak.skušala si ju dat ako lietadielko a tak hojdat?ale nie len tak troška ale poriadne odhora až dole.mojmu to celkom pomaha. od kedy ho tak hojdam drži krasne hlavičku.cely sa napne a trenuje svaly.😅

mizulienka
1. nov 2008

super, dakujem za radu zuza.m...presne to robim od dnes...somsa nastvala, lebo v noci spal 2 hodky a akoze sa tvarime, ze sa ideme hrat, naco spat 😒 tak som si povedala, stacilo...a dnes uz druhy krat zaspal bez hojdania, ale to bolo revu, ze kazdu sekundu cakam socialku 😉 alebo aspon stazujuceho sa suseda, ze co my s tym deckom robime ;-9

macaeliska
1. nov 2008

mizulienka neboj sa. Aj my sme mali tento isty problem, ale tiez som Elisku nechala "vyplakat" a bolo dobre. Potom nam ale ochorela a vsetko sa pokazilo. No nie vsetko. V noci spinkame uzasne, len cez ten den to je hroza. Zvykla si zaspavat na ciciku a tak ju to dnes uz oducam. Nastastie mam chapajuceho manzela a ten mi v tom veeeeeelmi pomaha. Dnes ju uspava on. Takze ani tolko kriku nebolo. Pekne jej cca pol hodinku spieval a jej sa to tak pacilo, ze az zaspala. Teraz isli von v koci a som zvedava. A vecer? Dufam, ze nezaspi zasa na cici, ale pekne v postielke. Raz sme si tym uz preskakali, tak dufam, ze si na to vzpomina. 😉

denduska
1. nov 2008

zuzi, hej skusam to aj tak, aj jej to pomaha na hlavku, uz je krasne dviha, predtym sa jej na brusku velmi nechcelo. Ona je cez den v podstate anjelicek, aj sama zaspinka...len ten vecer...a robim to presne tak ako ty. ulozim ju k sebe objimem a uz sa len tvarim ze spim....lebo nic ine naozaj nepomaha.

mizulienka, aj ja cakam socialku, lebo my byvame na dedine kde o deviatej vecer je kazdy zalezeny a malej rev sa ozyva celou kotlinou 😅 (macaeliska to mozno aj pocuje, lebo my to mame do PD nejakych 24 km 😀 )

macaeliska
1. nov 2008

denduska, neboj sa. Ja vas nepocujem, pretoze Eliska to zvykla prekricat. 😀

macaeliska
1. nov 2008

no teraz frajerka vladala plakat 2 hodiny. Teraz spi ako zarezana a ja si idem dat "panaka".

akrima
1. nov 2008

ahojte maminy, aj ja som skusala spanie podla knizky... MOJA SKÚSENOSŤ - naša 6 mesačná Timka krásne vecer sama zaspinka, ale... Ide spat o 20.00h, prvykrat sa zobudi o polnoci a potom okolo tretej a siestej. Nas problem bol v tom, ze v noci papala pekne a rano okolo deviatej skoro nic. Cize je napapana z noci. Skusali sme zmensovat davky, davat caj, vodu... a nic nepomohlo. Nechali sme ju aj 2 dni v noci poplakat a nic... Potom som uz nemala na to srdce. Odvtedy ako sme to praktizovali sa v noci zacala budit s velkym placom, kt. je dovtedy kym jej nedam flasu s mliekom. Ma niekto podobnu skusenost? Alebo vie niekto poradit?

zuza.m
1. nov 2008

akrima aj moj maly začal štrajkovat s pitim,v noci spapa 130 ale rano a aj hocikedy cez den ledvaj 80 alebo 90.ako kedy.beriem to tak že mu to asi stači tak že mu to nenutim ale ani neuberam z davky.no a vnoci ho nenechavam vyplakat ,to ho krmim čo najrychlejšie aby sa ani neprebral.potom spi pekne dalej.asi by som jej začala davat tu flašu skor,už ked sa začne mrvkat.moj si napriklad s ručičkou kruži okolo pusinky.a to ja sa zobudim a už utekam pripravovat.

macaeliska ty ju nechavaš tolko plakat len tak že leži a nevšimaš si ju alebo ju tišiš a hladkaš? lebo ja na to nervy normalne nemam už mu začali slzit očka a potom začne tak inak plakat tak žalostne obočie skruti ako keby som ho tyrala chudiatko.a už ho aj beriem na ruky.viem že robim hlupost lebo ho teras musim len nosit.inak on sa tak strašne spoti že je mokry ako myš už po par minutach .tak si neviem predstavit keby plakal dve hodky,tvoja sa nepoti?

denduška moj je tiež anjeliček ked ho nosim ale ako nahle je niekde odloženy tak je taky krik doma že až.ale všimla som si že ak ho nenecham plakat tak je taky pokojnejši.ako ked sem tam (naozaj neni čas ho nosit) a chvilu plače v sedačke zostane taky podraždeny.

zojinka
1. nov 2008

Ahojte. Tak mi máme presne toto isté. Zojka zaspáva iba na cicíku a vnoci sa budí každú pól hodinu-hodinu. Trvá to už dobré dva mesiace a ja trpím chronickým nedostatkom spánku. Dnes neviem akým zázrakom sa jej podarilo zaspať v postieľke úplne samej, ale mal zapnuté rádio, tak to bude možnože tým. Uvidíme. čo bude v noci, určite dám vedieť.

bublinkajasminka
1. nov 2008

mizulienka - ano prvé dva táždne vrieskala pri zaspávaní, teraz neviem o tom že ona zaspáva - uložím a spí či cez deň či v noci a hlavne prespí noc lebo je zvyknutá nato, že ked sa prebudí spinká dalej

kočky a toto radím všetkým vám - nejde o to že vyplakať ide o to prečítať knihu a ísť podľa nej, pohladkať poláskať a nechať plakať a deti sa ukľudnia, naša spí ako dudok 🙂 🙂

denduska
2. nov 2008

Ahojte, no tak my sme vcera zas mali, ako to ja volam, vecerne pastorale 😅 t.j. vreskot na raty...Ja neviem co jej bolo, dala som si ju do postele, bolo zhasnute ale videla som ako ma ocka rozsirene, akoby sa niecoho strasne bala, a metala ruckami nozkami a tak ochkala, pritom som ju drzala a sa jej prihovarala, tak neviem....a potom samozrejme odstartovala arie....ale pomohlo nam tesne zavinutie, lebo som uz bola zufala tak som skusila aj toto ☹
A tiez zacina mat take noci ze minimalne kazde dve hodky hore a papat...a to pije ako duha. Som zvedava kam to az dotiahneme, fakt 😒

Ozaj baby, ja som tu knihu precitala, ale priznam sa ze letmo...odkedy to vlastne mozem skusit? od ukonceneho 3. mesiaca, ci ako?
Bublinka, cize vam to trvalo 2 tyzdne kym ste sa naucili? nech viem co mam ocakavat...ach.

bublinkajasminka
2. nov 2008

denduska - toto robila večer aj naša a máš knižku? v nej sa dočítaš aby si dala dieťa do klbka a do ticha a samo sa upokojí - u nás to fungovalo a potom to prešlo skoro....
a trvalo to dva týždne ale je to indi-vidni - my sme začali ked mala 6 týždňov

zuza.m
2. nov 2008

bublinkajasminka
ako daš dieta do klbka?moj ked sa jeduje tak sa vystiera ,rozhadzuje rukami a kope nohymi, 😠 neviem ho nijako dat do klbka iba na rukach a to nechcem.
skušala som ho dat na bruško ale to ma zas len hlavu hore a nie a nie ju položit že spinkat. 😅 par krat nam pomohla plienka cez oči,pevne uviazanie ale už ani to nie.moj maly spi cez noc celkom fajn(dufam že sa nepokazi ked ho vychvalim)ale cez den to vobec,aj dnes rano bol skoro hore a sam si hundral ale potom už bol ospali a nevedel sa dostat do spanku,spustil plač.a pritom sme spali tak isto ako večer.v tedy mu to celkom ide no cez den vobec nie. ☹

bublinkajasminka
2. nov 2008

zuza.m - no len tak ju položím na bok, teraz mi tak už nevydrží ležať ale už ani také záchvaty plaču nemámva to mávala ako malá a vtedy som ju položila na bok a odišla od nej - ona sa ukľudnila sama.....a potom to bolo fajn...a ako sme to stále s drahým praktizovali tak to robila menej a menej.....na rukách nikdy nie, ona nie je zvyknutá vôbec na ruky....

zuza.m
2. nov 2008

bublinkajasminka
no daj mi priklad.položila si ju na bok odišla preč.tak aby ta nevidela a ty ano alebo aby ta videla?kolko ti asi zvykla plakat?aj sa ti spotila?
moj maly dnes spustil lebo chcel byt na rukach a ja somho dala do lehatka,tak nariekal tam,potom som ho vybrala a dala na gauč vedla seba,rev obrovsky,tak so ho dala na bruško.ale aj tak to pokračovalo.tak zase na chrbatik a ešte väčši rev.tak som ho zobrala na ruky a rev zostaval dalej.manžel sa už na to nemohol kukat tak ho začal pestovat.po chvili sa ukludnil.ale aj to mu dost dlho trvalo.a jasne cely spoteny ,vlasky uplne mokre.a skušala som ho dat aj na bok ale aj tak plakal.on proste potreboval ist na ruky a hotovo.tak neviem čo mam robit.či ho mam nechavat vyplakat(to by boli hodiny plaču)na čo srdce nemam alebo ho zas pestovat vždy ako si to žiada(lebo na rukach je spokojny.)

valka
2. nov 2008

zuza.m, odporucam ti tuto knihu http://www.artforum.sk/catalog/:kdyz-dite-nechc..., doteraz som mala od kamosiek len pozitivne reakcie....ziadne strasne vyplakavanie, naozaj sa oplati kupit (pozicat), precitat a praktizovat...

macaeliska
2. nov 2008

ahojte. No dnes sme spinkali celkom pekne. Ako pise zuza.m, ani Eliska nechce cez den moc spat. Nevie sama zaspat a v noci si zvykla zaspat na cic a potom spi krasne a ukazkovo az na krmenie o 2.00. Zobudi sa az rano o 6.15 a je po spanku. Potom ju zvyknem o 8.00 znovu ulozit a spi tak cca 45 min. A to ju samozrejme uspavam opat na cici. Doteraz to nebolo az take, ale bola chora a tak si zvykla na prsnik. Vcera som ju nechala vyplakat, ale dnes som nemala to srdce. Musela teda vydrzat do 10.30 kedy chodime kocikom. Samozrejme uz bola taka unavena, ze len co som ju polozila do koca, hned odfukovala. A to je podla mna veeeeelky uspech, pretoze ona ten kocik nenavidela. Teraz v nom krasne spinka aj 2 hodinky.

zuza.m
2. nov 2008

valka dakujem,
my mame skor problem že cez den plačka ked sa mu niekto nevenuje a mal by byt trošku bez pozornosti.v noci spi krasne,cez den sppinka v lehatku alebo kočiku.tiež sa to celkom da.akurat v postielke nechce spinkat cez den.ale možno kniha pomože.dakujem

annag
2. nov 2008

ja som sa ani nepokúšala dávať spať cez deň dnu, spávali na prechádzke v kočíku, alebo na balkóne v kočíku a celé hodiny bez problémov, dnu ani za svet 😉