Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

denduska
11. nov 2008

hej doslo mi to 😀
vies co, neviem ci je ta kniha na nete v takej forme..ja som si ju kupila v KE ked sme boli u nasich, v knihkupectve artforum...aj na ich stranke to mozes najst...maju predajne vo viacerych mestach, neviem odkial si, no ale da sa to aj cez net objednat...stoji nieco cez 200 korun.

denduska
11. nov 2008

no..a my spinkame uz celkom pekne, len vecer stale mame, ako som pisala ten vecerny plac...ale zvladame ho uzlepsie a hlavne rychlejsie..tak snad sa to spravi...

bajama
11. nov 2008

Ahojte,
tak ja praktizujem uspavanie bez ciicikov od vcera...doobeda mi plakal 40 minut a zaspal nakoniec so mnou v posteli, som ho hladkala a potom zaspinkal, v noci sa zobudil a bol hore 1 a pol hodiny kym znovu zaspal a rano bol hore o 7.30. Dostal mliecko a bol spokojnucky. Horsie to bolo s dopoludnajsim spankom dnes..nchala som ho v postielke a chodila k nemu kazdych 5 minut...strasne plakal a ked sa mi uz zdalo,ze je ticho, tak maly mi vyliezol z postielky a pristal na nasej velkej posteli...skoro som chytila mrtvicu..takze bolo po spanku nakoniec mi zaspal v kociku pocas prechadzky...takze nic moc zatial... ☹

saska.t
11. nov 2008

No my spime krasne v noci a zaspava sama v postielke, zato popoludni je to katastrofa v postielke place a ak zaspi tak len taky mikrospanok, tych ma 2-3 x denne po 10 - 15 min. denne, samozrejme na vecer je 2 x tolko unavena a dava nam velku namahu udrzat ju do 19,00 hore potom papat a sup do hajan ....

pazhitka
11. nov 2008

saska: taky pres den moc nespime a uz po pate vecer je maly hrozne rozmrzely a ospaly a chce jit spal- udrzujeme ho horko tezko vzhuru cca do 18.15,pak okoupem,nakojim a v 18.45 uz spi, obdivuju, ze ji udrzite az do sedmi🙂

saska.t
11. nov 2008

da sa to aj ked to stoji dost namahy popr. hodi okolo 18,00 este jeden mikrospanok takze to ide, mame uz celkom pekny rezim takze ked sa to doladi s tym popoludnajsim spankom bude vsetko super 😀 pazhitka a vam drzim palceky nech sa to tiez popravi, vidim ze ste o 2 tyz. starsi ako my ... 🙂

da3enka
11. nov 2008

ahoj žienky,mňa by zaujímalo od akeho veku(mesiaca) dieťaťa je možné začať s touto metodou?

pazhitka
11. nov 2008

saska- to me nenapadlo,ho dat na chvilku spat jeste kol. seste, mela jsem pocit,ze by uz chtel spat az do rana? ale je to dobry napad

saska.t
11. nov 2008

pazhitka - on sa o jedlo ohlasi takze maly mikro sa oplati 😀 mala vzdy zalomi tak o 17,00 a ak sa nezobudi do 17,20 tak ju jemne s muzom preberieme a v poho vydrzi do 19,00-19,15 papat a potom sup haji, ale to sa nam stalo mozno 2x inak sa vzdy prebrala sama, lebo mikro absolvuje vzdy u mna na rukach alebo v hojdacke normalne v obyvaku kde je telka takze jej to nedovoli upadnut do hlbokeho spanku ....

da3enka - oficialne od 6 mes. ale predpriprava je od cca2 mes. my mame 4 mes. a vecer nam to funguje skoro 100%

da3enka
11. nov 2008

hura,dnes vecer sa mu podarilo zaspat samemu uz po druhy krat. 😀 a nebolo ani vela placu,skor take murcanie.ale tie dni byvaju strasne.hodinu je hore,aj to je nekludni a potom 30az 40min.spi.aj to sa zobudza s placom.asi zacnem tu metodu praktizovat aj cez den,lebo uz niekedy stracam nervy.ste na tom niekto podobne?

saska.t
11. nov 2008

da3enka - no nie moc drasticky naozaj je to odporucane az od 6 mes. cez den sa mi to vobec nedari mala je az hystericka musim ju uspat na rukach alebo v hojdacke, podstatne je ze nam to funguje vecer 😀 Dni mame v pohode mrnci len ked ide na nu unava ...

zuza.m
12. nov 2008

da3enka,aj moj je taky isty cez den.tiež len mrnči a šucha si očka že by spal.ked sa budi tak zas len s plačom.malo kedy je spokojny.musim ho len nosit,natriasat a stale dokola a večer už ani to nepomaha.včera večer som si povedala dost a len som ho držala bez hojdania a utešovania.tak sa rozuril že už ked som ho aj utišit chcela tak ostal taky podraždeny že mal väčšie a väčšie nervy.asi to radčej nebudem praktizovat a budem ho stale nosit.ja fakt neviem.myslela som že ked bude straši tak bude viac spokojny ale nevidim nejake extra pokroky.kamoškam tie deti vyskaju,smeju sa ,pozeraju a moj je ako taky dudroš večne namrzeny 😔 .a pozor na vyplakavanie chlapcov že vraj možu dostat pruh tak že sa neodporuča chlapcov davat vyplakat. 🙄

denduska
12. nov 2008

zuzi, nic si z toho nerob, chlapci su vraj taki viac uplakani, ale to sa casom spravi. mam kamosku, co ma o mesiac starsieho synceka a tvrdi ze on furt reve a ze ona je uz v koncoch ☹ nereve len ked spi a spi malo.

ja som zas bola stastna ze nasa sa uz nejak konsoliduje, lenze predvcerom zacala ziapat o pol dvanastej a vydrzala do pol jednej..mna v ten den priserne bolela hlava a toto mi veru nepomohlo...este aj v noci som sa budila na to ako ma strasne boli. Ona cez den ani neplace, ale takmer nic nespi, tak som myslela ze vecer bude aspon unavena ale houby s voctem 🙄 no a neplace len preto lebo ju furt zabavam alebo som aspon pri nej, ked len idem na zachod pocujem ako startuje. Ked mi treba daco porobit, tak to je hotova katastrofa 🙄 Vraj po tretom mesiaci sa to ma zlepsit ale mne sa zda akoby sa to len zhorsovalo ☹

zuza.m
12. nov 2008

no presne aj mne sa tak zda že to nieje lepšie.a aj ja sa mu stale venujem ved inak plače.len že venuj sa takemu drobcovi ked nič nevie a preto ho nič nebavi..akurat je lepši v tom že ho možem dat na chvilku do postielky a tam pozera na kolotoč.inak ho nezaujima nič .ty sa snou ako hraš?

zuza.m
12. nov 2008

denduška a to ti zjape na rukach alebo v postielke?ja si neviem predstavit že by mi tak maly spusti.včera plakal asi tak 15minut a mala som dost. 😅
a inak si ma nepotešila že ma o mesiac staršieho a furt reve.mam sa na čo tešit 😔

denduska
12. nov 2008

zuzi, ked to na nu pride, ziape vsade...hocikde, ci na mne, na manzelovi, do postielky ani nedavam, lebo to ako by som ju rezala! 😖 a taka je uboha pri tom, a ja jej neviem pomoct ☹

no a hrame sa si tak, ze ju dam na zem na hrubu deku, ukazujem jej hracky, hrkalky, masirujem nozky, spievam (sak ma boli hrdlo uz 😅 )...aj ked si nevie este hracky chytit tak aspon skusam ci sleduje....no a dam ju na brusko pomasirujem chrbatik...ale nevyzliekam ju, len tak cez oblecko....alebo na chrbatiku ju taham za rucky do sedu tak 5x....alebo ju hojdam na brusku na fitlopte dopredu-dozadu par krat...minule som ju tak zdecimovala ze pri tom zaspala 😅

a neboj, kamoske sice tak reve cely den, ale uz vraj pekne spinka v noci v postielke...bez vecernych arii 😉

danielitas
12. nov 2008

Ahojte maminky, zdravím vás so svojím synčekom Danielom.o DVA DNI BUDEME MAť 5 MESIACOV....tO CO NáS TRáPI, TRáPI AJ MNOHé Z VáS...spinkanie.Ani nie tak v noci ako cez den....Doobedu krásne spinkáme a poobede nám stačí aj 15 minút spánku ale to on musíme bojovat aj hodinu...Zaspinkávame medzi poslednými a stáva sa, ze vyprevadíme tatina do roboty...Budte niektorá taká dobrá, zaslite mi riadky tej zazracnej knihy.
Nozaj to tak funguje ako tu píšete?
Dakujeme

zuza.m
12. nov 2008

no to robim aj ja,myslela som že robiš aj ine že by som to trochu oživila. 😝
moj si už dava aj ručičky do pusinky.tak som mu dala do ručičky hrkalku a aj ju už dal do pusinky. 😀
na brušku velmi neche byt a ked mu ukazujem hračky no moc ho to nebavi a je klud len za chvilu.
aj mne v noci spi len cez den je to už dost otravne 😠 ked neviem čo chce a len nabera a nabera 😖

denduska
12. nov 2008

no, zakrikla som to, uz reveme aj teraz cez den a nic nepomaha...presne takto revala aj minulu stredu, ze by sa to opakovalo este aj po tyzdnoch...? 🙄
a hej aj ona si dava rucicky do pusinky aj obcas daco chyti...ale este to nie je take ze "chňap" 😀
neviem co s nou este mam robit..to tazko s takym malym drobcom 😖
hej, este obcas zavolam k nej nasho psa a z neho je cela na větvy..lebo je asi desatkrat vacsi nez ona (bernsky salasnicky) tak nanho len cumi a cumi 😀

saska.t
12. nov 2008

danielitas v tejto teme na strane 56 mas link kludne si ju stiahni a ak ti to nepojde otvorit niekto tu to ma aj vo worde ... baby vydrzte fakt to bude lepsie aj my sme stale plakali a zrazu ako keby utlo je to uz ok 🙂 niekedy som aj z okna chela skocit 😀

zuza.m
12. nov 2008

denduška a davaš psa aj k malej ako že pohĺadkat alebo len kukat?aj my mame psov ale radčej som nedavala knemu aby volačo nechytil.
no som zvedava kedy utne nam. 😅
každy že mam čakat do 6týž.potom do 3mes. a už aj budu a nič.nam utne asi v troch rokoch 😅

zuza.m
12. nov 2008

može to byt aj počasim alebo źatažov aj moj maly dnes mrnči stalôe

danielitas
12. nov 2008

saska.t tak je to tak ako som predpokladala, stiahnut mi to nejde...Idem znova skusat, alebo hladat dobru dusu....

zuza.m
12. nov 2008

par stran do zadu niekto pisal že to ma vo worde

saska.t
12. nov 2008

2-3 stranky dozadu to niekto ma aj vo worde, tak jej napis urcite ti to rada posle. Na margo tych psov mame 2 a kludne ich kmalej pustam a mala je z nich nadsena, obcas ju sice obliznu (vzdy sa to neda ustrazit), ale viem ze su ockovane,odcervene takze je to ok aj ked im to samozrejme zakazujem ale svet sa nezruti 😀

zuzka neboj u nas to v 3 mes. zacalo byt fajn a teraz v 4 uplne super uz sa aj nahlas smeje (hlavne na nasich hafov) a my s muzom sme z toho uplne paf aka je roztomila ... 😀

danielitas
12. nov 2008

uz to mam, poslala mi to jedna baba cez mimibazar.

Dakujem

fifinna
12. nov 2008

babenky, len si tych vasich drobcekov poriadne uzite takych malickych, zachvilku vam vyrastu ani nebudete vediet ako. 🙂

denduska
12. nov 2008

ja nasho psa k nej pustam, tiez ju niekedy vyoblizuje aj ked mu to dorazne zakazujem... 😀 ale vsak sa jej nic nestane, je ockovany, a okrem toho psie sliny vraj obsahuju nejake protizapalove a hojive latky.... ved nemozeme tie deti drzat ako v skleniku.
teraz poobede sa ukludnila a na prechadzke pekne spinkala, tak dufam ze vecer nebude zas hororovy...ale ked ma zacat revat, tak nech zacne radsej skor, nech to mame cim skor za sebou a ide sa spinkat 🙂

a veru, teraz su tie deticky najzlatsie, take malinke a uplne zavisle na nas....tak si uzivajme ako sa da 😉

zuza.m
12. nov 2008

no s kamoškou sme na to došli je to tym splnom .minuly mesiac bol tiež podraždeny a ked somsa jej pytala hovorila že aj jej ved bude spln. 😅 teras to iste.uživame si to ajm i 😠 😀

kitty68
12. nov 2008

holky uz js tu psala mam to, tak jestli chcete piste emaily do ip 😉