Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cessy
16. nov 2008

pavlina05
to si ma teda nepotesila 😉 , ani ziaden naznak, ze by sa nieco zmenilo??nic??viem ze dieta ma svoju povahu a ze sa podla neakuj knihy neda preucit, ale aspom nieco ..........vazne nic??

zuza.m
16. nov 2008

ja si aj tak myslim že oni ked budu staršie tak do toho dojdu.teras aj tak nevedia čo od nich človek chce.a možno aj vedia ale plačom protestuju.

cessy ano v noci spustil len tak taky plač a pritom to nebolo od hladu lebo jest mal až o hodinu.

neviem čo ma za obdobie.normalne spi a začne hladat dudlik a ked ho nedostane hned tak spusti rev.inak neviem či ho mam zobrat na ruky a tišit alebo len hladit položeneho. aby si zas nezvykol a nevyžadoval si naruč v noci tak ako predtym.to je hotova maturita to moje babo. 😠

wafik
16. nov 2008

pavlina05, cessy... ta knížka, resp. ty rady platí pro děti až od půl roku výše! máte ještě malé miminka, zvlášť cessy...

sice tam jsou i nějaké pro mladší (myslím že min. 3 měsíce), ale ty jsou pak úplně jiné a jsou spíš takové jakoby přípravné...

já bych s tím teda rozhodně dřív než v půl roce nezačínala, protože menší děti podle mě na takový režim nemůžou vůbec zvládnout najet... jsou ještě moc malinké... já sama na to najela až v sedmi měsících, protože jsem viděla, s některými věcmi má malý pořád problém... prostě jsem si to jen prostudovala předem a čekala, až nastane vhodná doba🙂

a u některých dětí to nezabere hned, může to trvat klidně i tři týdny, měsíc... a hlavně sebemenší vybočení (myslím v té "učící fázi") je rozhodí... a člověk může začínat znovu...

cessy
16. nov 2008

wafik
nenapisalaa som ze chcem mat ucebnicove dieta, len chcem aby v klude zaspinkal.ja hladam rady.............

wafik
16. nov 2008

cessy, plně Tě chápu - mám doma nespavce🙂 to bylo jen ve vztahu k té knížce, že pro tak malé mimi není asi to nej... já se přiznám, že jsem si to musela protrpět... u nás nezabíralo nic, prostě nespavý uplakánek...

a dítě, které by spalo podle knížky to taky nikdy nebude... ani teď, když mu je víc než půl roku... mám "modifikace" na míru mému dítěti🙂 a jsem ráda, že aspoň trochu spí... ale třeba v postýlce přes den nespal nikdy a asi ani spát nebude... kočár je kočár😀 prostě některé děti takové jsou...

wafik
16. nov 2008

a rozhodně to nefunguje tak, že bych ho večer položila do postýlky a spal... to ani nečekám... ale je už to aspoň trochu klidnější🙂 a neuspáváme dvě hodiny za příšerného řevu...

cessy
16. nov 2008

no my este uspavame za strasneho revu, niekedy je 10-20 minutovy, niekedy 1-2 hodinovy.

wafik
16. nov 2008

plně soucítím... ale neporadím☹ sama jsem si poradit neuměla... tak jsem dělala všechno možné a říkala si, že to tomu mrňouskovi musím co nejvíc usnadnit... že on je z toho taky určitě nešťastný, že ne a ne usnout☹ navíc já jsem byla co se spaní týče dost problematické dítě a se spaním i usínáním mám problém doteď, stejně jako můj taťka... a tyhle věci se prý holt dědí...

já do téhleté debaty občas nakukuju protože tu knížku taky mám a používám... ale vědět, že se tady řeší tak malá miminka, tak se ani nezapojuji... protože prostě nemám s čím - sama sobě jsem v tomhle období pomoct nedokázala... a ani žádnou zaručenou nebo osvědčenou radu jsem nenašla...

lienka77
16. nov 2008

bambule kto by mi vedel poslat na e-mail tuto knizku? tiez obcas bojujeme s nasou malou a nevieme si s nou rady...

cessy
16. nov 2008

na 56 strane je link

cessy
16. nov 2008

"když dieta nechce spat"- tak tu som objednala, na tu tu link nieje

lienka77
16. nov 2008

dakujem 🙂

cessy
16. nov 2008

neni za co 🙂 🙂 🙂 , len aby pomohla 🙂 🙂 🙂

bublinkajasminka
16. nov 2008

wafik - moja malá mala 6 týždňov ked sme s tým začali a ked mala 2 mesiace zaspávala bezproblémov sama a je to tak doteraz...teraz sme prišli z dovolenky z tatier a spinkala aj v cudzej postieľke bez akýchkoľvek problémov 😉

mirka8429
16. nov 2008

bublinkajasminka to je super aj my sme to skusali ale akonahle zacal plakat tak bol skoro az modry..vybrala som ho z postielky ukludnil sa potom som ho zas dala do postielky a hladkala rukou po chrbatiku no chvilu bolo dobre ale potom sa postavil v postielke pohral sa so snurkou od hniezda a zacal zas plakat..ja som uz zufala..neviem co robim zle

bublinkajasminka
16. nov 2008

mirka - a preštudovala si knižku? lebo z postieľky by si nemala vyberať podľa toho....ale proste neboj nič sa mu nestane, treba chodiť pravidelne, hladkať, dať dudlík a zase odísť, uvidíš chce to len trpezlivosť ako u nás

wafik
16. nov 2008

bublinkajasminka - no páni, takhle malé mimi Ti vydrželo mezi spánky tři hoďky a před večerním/nočním spánkem čtyři vzhůru? a spalo celou noc bez jídla? tý jo... to u nás to byly max. hoďky dvě... a pak půlhodinový spánek... a k tomu má sklony pořád:-P a celou noc taky neprospí, pořád se budí... sice ne kvůli jídlu, ale budí... ale to je už trochu jiná kapitola🙂

bublinkajasminka
17. nov 2008

wafik - ale ako malinká spala tiež tak že hodinku a potom 2 hore a potom zase hodinku haji a bola 2 hore....takýto režim má od 6 mesiaca

pavlina05
17. nov 2008

wafik ahoj!!! Teda a jak jste to měli ze spaním vy??
U nás se v postýlce nespí! V kočárku jo, ale jedině na bříšku. 2 h dopo a 2 hod odpo. Vnoci prostě nespíme!! usne až po 2 hod řevu. dnes třeba usnul celkem brzy, ale budil se po 30 min a řval až do 4 ráno, pak usnul na 2 hod a pak už ne!!!
jsem ko!!!
to nevím jak dlouho vydržím!!
kojím už od 12.9. po 2 hod i vnoci!! Což je na provaz..... 😝

pavlina05
17. nov 2008

wafik
koukám, že v 8 měsících se stále nic nezlepšilo.... ☹ A jé..to jsou vyhlídky!!! A nezabrala nějaká ta kaše??? a co dr????

pavlina05
17. nov 2008

wafik ...pořád nad tím přemýšlím a jak to zvládáš?? to jako 8 měsíců už pořádně nespíš???
No já vím, že má Aleš jen 5 m, ale už jej prostě necháváme vyplakat...chodíme po 10 min. uklidńovata zvykáme jej na samostataný spánek. Vždyť má skoro 8 kg a já už mám pořádně vytahaný ruce...

bublinkajasminka
17. nov 2008

pavlina - a večer kedy ide spinkať malinký?

majinka2
17. nov 2008

pavlí ahooooooj 🙂)))) ty brdo ty už v naší drbárně vůbec nejsi , a já tě teda postrádám 🙂))))
ale jsu tě trochu utěšit 🙂))) jak jsme chválila tu naší prdelku jak krásně usíná a spával krásně třeba do třehc do rána...ach kde jsou ty časy 🙂))))
posledních 14 dní usínání docela problém, pláčeme a trvá nám to hodinu než usnem, a spánek je neklidný ....budí se třeba po hodce a půl , začne plakat , sie stačí dát dudlíček a většinou hned zase zaspí ale já jsme pak z toho vorvan 🙂)))
jo a co je zvláštní tak ve dne vydrží bez jídla třeba pět hodinek, zato v noci chce někdy už po třech hodinách a vymlaskne to jak kdyby 14 dní nejedl 🙂))))))))))
tak nevím co se s tím naším šmudlou děje 🙂)))

wafik
17. nov 2008

bublinkajasminka, tak teď už v tom mám chaos - nejdřív píšeš, že jste s tím začali v šesti týdnech a teď že až v půl roce, kdo se v tom pak má vyznat😕 asi jsi prve psala o něčem jiném - já ale měla na mysli ty základní principy, které v knížce doporučují a mají se používat u dětí co mají aspoň půl roku🙂 o ty mi šlo🙂

wafik
17. nov 2008

pavlina05, vyhlídky jsou určitě dobré, neházej flintu do žita😉 co jsme zkusili rady v knížce, je to lepší tak o 300%... i když představu autorů o správném spaní naplňujeme asi tak nanejvýš z 80%😀 ale je to prostě tím, že malý je opravdu problematický co se usínání i spaní týče... jak ve dne, tak v noci...

pokud jde o to večerní usínání, tak já na to nechat ho plakat a odejít neměla nervy - vždycky jsem u něj seděla, hladila ho nebo držela za ručičku nebo měla ruku na jeho hrudníčku, tichnounce broukala nějakou melodii... prostě aby věděl, že tam jsem... někdy plakal víc, někdy míň, ale postupně to ustávalo... jako by se prostě nějak zklidňoval, protože věděl, že se na nás může spolehnout, že tam jsme pro něho... a pak to skoro ustalo... a teprve tehdy jsem začala odcházet... chvilku byl klid, pak začal kníkat, pak poplakávat... tak jsem přiišla, dala dudlánek, pohladila a zase šla... ale je fakt, že to už měl skoro půl roku🙂 když byl menší, tak jsme samo i nosili v náručí v zavinovačce, houpali, zpívali... měl vždycky děsný problém zabrat, někdy to trvalo i dvě hodiny☹, ale přitom šlo vidět, jak strašně moc je unavený...

prostě časem bylo to večerní usínání sice bez pláče, ale byla tam zase spousta jiných "vychytávek"😀 když se naučil otáčet na bříško, tak se pořád otáčel a já musela chodit přetáčet zpátky, protože to ještě neuměl a po chvíli začal plakat... když se naučil vstávat, tak vstával naprosto vždycky a všude, i v takovém tom polospánku... takže jsem pořád chodila a dávala ho dolů, protože to sám neuměl a po chvíli začal kňourat a poplakávat... musel se prostě uvstávat😀 teď už se sice dolů dostat umí, ale i tak pořád ještě musím sem tam chodit a dávat ho dolů... no a do toho nám rostou postupně zuby, což malý snáší strašně špatně, takže to je pak usínání taky na dlouho😝

a pokud jde o noční spánek... někdy se probudí tak 5x za noc (což je pro mě paráda), někdy se ale budí i co půl hoďky (což je zase katastrofa)... má prostě takový spánkový cyklus a nejde s tím nic moc dělat... hladem ani žízní to není (dát mu víc najíst byla naopak naprostá katastrofa, protože měl plný žaludek a nemohl děsně dlouho usnout), to víš že jsem konzultovala s doktorkou, ale má prostě takové něklidné a lehoučké spaní☹ a hlavně - z pohledu autorů knížky dělám jednu základní chybu = dávám mu na noc dudlík😀 on ho prostě k usínání potřebuje, bez něj by to bylo naprosté peklo... a když se v nocí probudí, tak ho samo chce taky... musím mu ten dudlík prostě dát a on spí hezky dál... jenže vstávej tak někdy i 20x za noc🙄

je fakt, že jsem se od porodu nevyspala, ale... tak nějak už jsem si zvykla🤐

pavlina05
17. nov 2008

wafik ....no já jsem se po porodu okolo toho 3 m. vyspla, to spával Ája tak 6 hod vkuse (v srpnu, na chatě). Ale po návratu do velkoměsta se vše změnilo a budí se co 2 hod, někdy i po hodině...i po 30 min. My dudlík nemáme. Zkoušíme jej dlouho utahat,....ale jak píšeš, jde vidět že je totálně ko, ale nejde mu usnout.
Já už to tak táhnu 2,5 měsíce a taky jsem si nějak tak zvykla 😎 , ale když slyším kámošky jak mají děti úžasně vycvičené, že jim spí celou noc tak mě to srazí akorát na kolena.... 😢 Jestli to nebude také tím, že máme kliky?

Jinak máš můj hluboký obdiv 😵

wafik
17. nov 2008

pavlina05, tak to taky miluju, když mi někdo povídá jak má úžasně spavé a vycvičené mimi😖, jako by každý človíček nebyl originál... nehledě na to, že cvičená opička miminko není, je to človíček, který má taky své potřeba, bolístky, trápení... a nějak se to asi projevit musí...

koliky jsou kapitola sama pro sebe, jak já byla šťastná, když se to začátkem toho 4. měsíce dalo relativně do klidu (když se naučil přetáčet na bříško), ale příkrmy mi s tím docela zamávaly... dávat mu je musím, nejde pořád jen kojit, ale snáší je špatně... a každý nový, co přidám (ať už zeleninku nebo ovoce) se projeví... ráno od pěti pak pořád kníká, převaluje se a rozčiluje se... to je nejhorší doba, musím dělat možné i nemožné, aby se neprobudil a spal aspoň do té půl osmé, protože pak už nezabere a dopo chodíme spát až mezi půl jedenáctou jedenáctou... jenže si zvyknout prostě musí - ono i když jsem jen kojila, tak jsem skoro nic nemohla jíst, protože na všechno nové okamžitě špatně reagoval☹

víš, já si říkám, že to holt chudáček asi zdědil (já už o tom někde výš psala, píšou to i v té knížce, že problémy se spaním v dětství bývají často dědičné)... po mě a po dědovi😀... a ve srovnání s tím, jaká jsem byla já, je malej prý miliónovej... tak to zkouším brát z téhleté "lepší" stránky😉

helka101
17. nov 2008

ahojte maminy, myslíte že aj dvojročné dieťa sa vie naučiť zaspávať samo, ked vyše roka bolo zvyknuté zaspávať so mnou ? 😔 viem že som urobila chybu a nemala som ustúpiť ked si zo začiatku začal vydobíjať spanie pri mne, ale ustúpila som asi ked mal 10mesiacou, a odvtedy si musím stále k nemu ľahnúť,.. dokým nemam robotu tak je to fajn, ale už ma to pomaly unavuje.. dnes som ho skúsila dať do postielky, a dala som mu aj jeho psíka že ide búvať sním ale spustil taký hysterický plač, že sa to nedalo počúvať, a reval bez prestavky asi polhodinu 😔
poradíte niečo? 😕

pavlina05
17. nov 2008

wafik ...moje řeč, dítě není cvičená opička!!!

helko, no to je obtížné...já myslím, že už je to zvyk a bude to velice těžké jej to odnaučit!!!

helka101
17. nov 2008

pavlinka aj ja som toho názoru, že už ma "dostatok" rozumu nato aby neustúpil, on hned ako som ho vybrala a dala do velkej posteli a lahla si k nemu tak zaspal, ale dokedy to bude takto pokračovať? 😢