Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

gamimi
12. jan 2009

Ahojte, rada by som naučila moju 8mesačnú dcérku zaspávať samú v postieľke. Spáva pri nás v posteli a budí sa každé cca 2 hod., precucne si a spí ďalej. Chcem ju to odnaučiť, lebo je veľmi navyknutá na cicku. Už som sa o to pokúšala, ale vždy to stroskotalo na jej plači. Plakala a kričala zároveň, po pol hodine mi jej bolo ľúto tak som ju vybrala dala cicu.Keď zaspala ešte počas spánku vzlykala, tak neviem či to mám ešte skúšať. Bojím sa aby nemala z toho traumu.Poradte čo robiť. Mohla by som Vás poprosiť o zaslanie tej knihy emailom.

maurizia
12. jan 2009

gamimi pozri stranu 56

macaeliska
12. jan 2009

gamimi, zial, ale bez placu to zo zaciatku nepojde. A urcite bude dlhsi ako pol hodinu. Moja El prvy krat plakala 2 hodiny. Ak na to uz teraz nemas zaludok, tak radsej ani nezacinaj. Ono mne dost pomohol manzel. Ja som ju nakrmila a on sa s nou este "hral" a potom ju chodil kontrolovat on. Pretoze u mna stale citila mlieko a este viac spustila, ked som ku nej prisla ja.

cibulkas
12. jan 2009

Ahojte mamicky, ja tuho rozmyslam,ze zacnem praktikovat tuto metodu na nasej Kristinke, lebo sa budi v noci kazdu hodinu na cicik a inac ani nezaspi a uz sa citim ako dojna kravka a nehovoriac o unave... mohli by ste mi niekto prosim poslat tuto publikaciu na moju internu postu alebo na kocurik@hotmail.fr? Vopred vam dakujem

maurizia
13. jan 2009

cibulkas na strane 56 ju najdes

majkes
13. jan 2009

aHOJTE MAMIčKY.cHCELA BY SOM VAS POPROSIT O RADU.Mam dvojmesačneho synčeka a v poslednom čase dost zle spinkame.Do jednej,druhej rano je to v pohode,no a potom sa začne počas spania strašne pučit,natahovat a strašne narábat s ručičkami.Je pravda,že celú noc nema stolicu,no ako nahle rano okolo šiestejvstaneme,tak sa vykaka.Stolicu ma peknú žltú a cez den aj pravidelnú.No a to vstavanie na kojenie každú hodinu,no až vtedy,ked sa začne pučit,to je hrozné.Neviete mi niekto poradit,čo robit?Prečo spinka tak nepokojne?Vopred vam dakujem.Mária

fifinna
13. jan 2009

majkes, asi ma koliku, skus nejake kvapky , pozri si temu kolika

ellit
13. jan 2009

majkes, toto robil aj moj syncek a lekarka mi hovorila ze je to brusko. Presne ako pise fifinna. Ma asi zastaveny prdik, mne velmi pomohli kvapky proti kolike ktore som davala pred kazdym kojenim. A prestalo to.

mywiel
13. jan 2009

Moze mi niekto poslat tie pravidla prosim na email, ale v inej forme ako pdf.? Mne to nejde otvorit, mozte mi to poslat napr. vo forme Word? Budem vam velmi vdacna. 😉

mywiel1@gmail.com

valka
13. jan 2009

majkes, skus ho dat v noci vykakat...pozri do bezplienkovej metody... moja mala ma toto iste...a ked ju podrzim nad nocnikom, vykaka sa skoro v spanku a spi pekne dalej...prsnikom ho sice upchas, ale problem nevyriesis 😉

mywiel
14. jan 2009

Holky zachranili ste moje nervy, este som tu knihu nedocitala, ale zda sa ze funguje a pochopila som vela veci, je fajn mat navod a vediet preco dietatko je unavené a preco sa nam nedarilo. Konecne budeme v noci spat. Diiiiiiiiiky moc. 😉 😵

maurizia
14. jan 2009

Kocky hlasim sa po dnesnej prvej noci zavadzania rezimu. U mna padlo rozhodnutie aj preto, ze dojcim po sediacky (bojim sa, aby som ju nepridusila v spanku, paplonom a tak..) sa mi v noci uz nedalo ani zaspat, ked som zadriemala, ona uz hore..v mikrospanku sme skoro zleteli..hlava sa mi krutila..cez den som bola podrazdena..

Odstahovala som sa s malou do druhej izby, dala som si matrac na zem vedla postielky..Cakala som nocnu katastrofu..bola som vyzbrojena povzbudenim od kamaratky, ktorej to zafungovalo a nevie si vynachvalit.

No nechcem to zakriknut, ale zobudila sa asi 3x, pomrncala, ja som ju utisila iba slovne, ani hladkat som ju nechodila, nech ma neciti..normalne po asi 3minutach zase spala..az okolo 3.30 sa naozaj prebudila (to robila aj predtym), mrncala, hrala sa, zas mrncala..ale ziadny drasticky plac..nakoniec zaspala a zobudila sa az o osmej rano..sice hladna ako vlk, ale vysmiata..teraz tiez zaspala bez problemov, pevne verim, ze ked jej zavediem rezim, bude to aj pre nu lepsie.

no dufam, ze to aj dalsiu noc pojde takto hladko, ja som teda absolut pozitivne prekvapena... 😵

macaeliska
14. jan 2009

chcem sa opýtať, ako ste dávali deti spávať, na bruško, alebo na chrbátik?
Mne Eliška totiž na chrbte prespí tak 20 minút. Tak ju dávam na bruško, ale aj tak veeeeeeeľmi plače.

maurizia
14. jan 2009

ja davam iba na brusko, takmer od narodenia..sice sa to neodporuca, ale u nas sa to osvedcilo kvoli tomu, ze mala si nevedela odgrgnut ani po hodine nosenia..teraz sa uz prevracia na chrbatik, tak ju musim prist pretocit na brusko..ten plac zial asi na zaciatku patri k tomu. my sa uspavame bez nosenia uz niekolko mesiacov, takze co sa placu tyka, svoje sme si odtrpeli... 😒

macaeliska
14. jan 2009

no my tiež už nenosíme, ale mám pocit, že už si zvykla zaspávať s plačom. Teda, dúfam, že sa to nedá, ale mám taký pocit. Už mesiac sa snažím ju naučiť spať a ona mi aj tak stále plačká. Nie je to síce 2 hodiny, ako to bolo na začiatku, ale aj 5 minút je podľa mňa ešte dosť

maurizia
14. jan 2009

no tak to hej, ale ani my nezaspavame bez placu..dnes sme sa uspavali od 8.15, kym bola lampicka zazata, dieta v postielke vyrehotane, akoze noc je mlada..ked som 21.30 zhasla, tak chvilu mrncala a potom pochopila, ze zabava nebude..a zaspala 😅 . nuz neviem, preco tie deticky niekedy placu pred spanim..i ked mne sa zda, ze odkedy rotuje v postielke, ma z toho srandu a velmi neprotestuje..uvidime, co cas prinesie.. 😔

kamilka12
14. jan 2009

Túto metódu som rozhodnutá vyskúšať aj ja, lebo malý zaspáva cez deň aj večer vždy na cicke pri papaní, ale večer aj keď zaspí, presne o 45 min. je hore a už nechce spa´t. Je ako hodinky! Potom zaspávame až okolo polnoci. V knihe som sa dočítala že mu mám dať najesť najneskor pol hodinu pred spaním, ale ako zabránim aby pri tom nezaspal?? ☹ On vždy tak tvrdo zaspí, že až. A nedočítala som sa tam, či s odporúča aby išlo bábo spať v tme alebo má byť lampička zažatá?

mywiel
15. jan 2009

Tak zrejme nieco nerobim spravne, lebo mala ide spat o 21h30 a pravidelne sa mi budi o 5h00 neviem preco asi je hladna ale papa 5x, z coho posledny krat o 23h30... ☹

mywiel
15. jan 2009

Zrejme je hladna, lebo po napapani spi este 3-4 hodiny, ja som dufala, ze tych nocnych kojeni sa zbavime, lebo tyzdne vydrzala bez papania v noci a zas to nejde place o dusu a to mame 9kg uz! Sme vylucne na MM. 😕

mywiel
15. jan 2009

Cez den mi spi 1 max. 2 hodiny... ☹

mywiel
15. jan 2009

Spi s ockom v posteli a rano mi ju manzel nosil do postele ku mne ked isiel do prace to bolo o 6h30 zvycajne jedla az vtedy, v noci ju 2-3x utisil za 5-10 min. niekedy menej a teraz toto co to nefunguje ci jej mam davat jest az o polnoci ako predtym a vydrzi mi dlhsie?
Neviem skusim asi 1 den pozorovat a nechat to na nu, ze kedy je unavena a kedy hladna mozno tie casy co som jej teraz chcela zaviest jej nevyhovuju...? 😕

macaeliska
15. jan 2009

to spanie s ockom v posteli je super, ale neviem si to predstavit. Malej sme urobili vlastnu izbu, pretoze sme jej zavadzali. Kojim 2x niekedy 3x v noci, ako kedy. Niekedy mi pekne spí od 20.00 do tej 0.30-1.00 a potom rano o 5.30. potom si zvykla este pospat do tej 7.00. A co sa tyka toho hladu, tak ak ste stale len ma MM, tak to moze aj znamenat, ze ju to uz tolko nezasyti a potrebuje viac. No ale moze to byt aj zo smadu. Ved aj ja, ked sa zobudim, tak pijem.

maurizia
15. jan 2009

ja som pisala, my sme nemali ziadny rezim a papali sme doslova kazdu chvilku v noci, zo mna bol cumlik..cez den sme spali ako kedy, extrem 40min za cely den a niekedy aj vyse 3hodiny..dnes mi cez den zaspala az o 14tej a to sme doobeda boli vonku..

takze ja som sa rozhodla, ze prestanem robit cumlik a aby v tom dieta nemalo chaos, tak v noci nedojcit, nie ze raz dat a raz nie..sme na MM a s prikrmami zatial slabota..cize po dvoch nociach odstavovania od nocneho dojcenia papame najneskor 20.00 a potom jej dam az o 4tej rano..celkom sa mi to zacalo pozdavat, asi pri tom zostaneme..urcite je to pre mna riadna ulava 😉 a moja mala sa tiez vyspi lepsie, skratka sa prestava tak casto budit. ako keby bol ten organizmus nastaveny, ze musi byt kazdu chvilku hore.

macaeliska
15. jan 2009

a ako sa ti to darí? myslím, to nekŕmenie do tej 4tej ráno?

jitrulka
15. jan 2009

Ahojte... my jsme si malou naučili že usínala sama v postýlce ale ted se něco pokazilo a ona si opět vyžaduje uspávání v náručí, jinak pláče jako tur a spaní je nemožné. Nechci ji nechat plakat. Myslíte že se nějak naučí usínat sama? Kdy jste vy přestali uspávat v náručí, pokud to bylo u vás podobné?

maurizia
15. jan 2009

macaeliska no dve noci zatial sme isli, jednu som jej ani o 4tej nedala, ale rano bola fakt hladna 😝 , druhu noc som teda ustala do 4tej (lebo vecer ani kasu poriadne nejedla).ono sice moze mat v tom chaos, ze niekedy si vynuti a inokedy nie, ale verim, ze su aj nejake biologicke hodiny, takze snad ked prejdeme na toto jedno dojcenie, ze si zvykne..ani raz sme nemali ziadny rev, ja som cakala, ze to bude ovela ovela horsie..ked sa zobudi, trochu mrnci, pocestuje po postielke a zaspi..prvu noc bola raz aj asi hodinu hore, ale to byvala aj predtym..tu druhu noc sa uz aj trosku menej budila..dam vediet, ako sme dopadli dnes..

kakusa
15. jan 2009

Ahojte kocky, je tu milion prispevkov a neda s ato celel precitat, chcem s aspytat kedy je podla vas vhodne zacat? Nasa mala este nema 7 tyzdnov a zo zaciatku krasne zaspala na dinde a po 3 odkach s azobudila anapapkala a isli sme hajat dalej. V noci nie je problem, bo kojime len 2x a to druhy okolo 4 az 6 a potom spinkame do 9-10,ale zaspavanie je problem, mala zavcala po case vyzadovat , aby som s nou bola s dindou v psuinke do 22:30a to som uz aj ja zaspavala a bola som nastvana, ze som v spalni stale sama s malou od 20:00...takze soms adala na tuto metodu,lenze mala dostane normalne nerv , ke dpridem do izby ju utisit...

maurizia
15. jan 2009

ja mozem len svoj nazor povedat..my sme sa najskor uspavali na rukach, pri dojceni, nosili sa a tak..celkove dlhodobo to bolo doslova nosene dieta, lebo ani v kociku sa jej nepacilo, ani hracky nechcela 😠 ..

no ale co sa spanku tyka, povzbudila ma moja mamina, kedze ona teda vychovala tych deti fakt dost..ze co by som robila, keby som mala este dalsie deti..tak v tomto smere som sa rozhodla, ze budem dost skoro zavadzat "poriadok"..

ja si myslim, ze ked ma dietatko niekolko tyzdnov, sa moze dat kludne bdele do postielky, ked place vybrat, ponosit, popestovat a tak..dokola..ked uz ma viac mesiacov, uz ani nevyberat, iba chodit pohladkat, utesit..jasne, mozno na zaciatku bude reagovat este intenzivnejsim placom, ale zvykne si..no a v 7mesiacoch, ked uz dieta ma zavedene nejake prikrmy a zrejme nepotrebuje papat v noci, som sa rozhodla odburat nocne dojcenie..

kakusa urcite by som s nou nesedela x hodin s prsom v ustach, aj ty mas svoje ludske prava 😲

maurizia
16. jan 2009

ahojte mamicky..dnes v noci sme sa zobudili prvykrat o 3tej 🙂 sama tomu nemozem uverit..sice poplackala, ale som si povedala, ze na papanie je to skoro..tak do minutky zaspala 😝 papala 5.20, potom este zaspinkala 😵

no dufam, ze moja skusenost povzbudi tie mamicky, ktore maju uz trosku vacsie babatka, co nepotrebuju v noci papat...verim, ze sa najdu deticky, na ktore to platit nebude, ale urcite treba skusit 😉

macaeliska
16. jan 2009

maurizia, gratulujem. U nas bola tato noc otrasna. Krpata bola pod chvilou hore a ja som nevyspata a nastvana. Ale staci jej ranny usmev a hned sa nieco zmaze.