Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

maurizia
18. jan 2009

audri je mi velmi luto, aku mate situaciu. neviem, co by som robila.. 😒 moja mala je doslova zvukoplacha, ale niekedy sa stane, ze sa zacne vrtat a ona si spi bez problemov. a to, ze sa tvoja mala v noci budi aj na 2 hodiny, moze a nemusi mat suvis s hlukom od susedov..

nimi22
19. jan 2009

ahoj mywiel, mozem sa opytat, davas malemu este pred polnocou papat?,lebo my mame za sebou tretiu noc oducania, je to stale lepsie, ale niekedy si myslim ze netreba ani kojenie pred polnocou ale bojim sa ze to nevydrzi a potom mi zacne strajkovat v noci, inak dnes vydrzal 8 hodin nepapat, co je uspech asi 4 krat som k nemu isla po dva razy 🙂 , a my poobede nespavame, malemu sa nechce 😉 uz asi tri tyzdne,co uz.

alcoun
19. jan 2009

Ahoj, no já bych potřebovala taky radu. Naše malá usíná jen u prsa. Takže nakojíme a jde spinkat. Přes den občas usne i v kočárku. Teď řeším problém, už jsme téměř měsíc na příkrmech a nevim, jak to budu dělat, až začneme s dalším příkrmem, po kterém by měla jít spinkat a vlastně už nebudu moc dát napít z prsa. Manžel jí zkouší uhoupat - jemu se to daří, ale u mně bohužel ☹ Máte s tímto někdo zkušenosti? Navíc v noci se mi potvůrka budí i 10 krát a většinou to nevydržíme (má strašnou fistulku) a hlavně by zbořila panelák, takže jí opět musím dát cucnout. Většinou jí vzbudí prdíky a sama neumí usnout - tak si třikrát cucne a pak spinká. někdy taky ne. Navíc dudlíka nechceme a spíme jen na břiše.

nimi22
19. jan 2009

Inak chcela som sa este opytat, neda sa mi stiahnut ten subor o spani zo strany 56, mal s tym este niekto problemy dakujem za radu .

jitrulka
19. jan 2009

Ten první link funguje ale ten druhý pak hlásí chybu při otevření.

jitrulka
19. jan 2009

Jinak včera jsem zkoušela malou budit na to poslední večerní kojen (kolem 22hod.)í, ale pak se v noci zbudila úplně ve stejnou dobu, jako vždycky ☹ Tak nevím jestli v tom mám pokračovat, jestli se to může změnit nebo už je zkrátka zvyklá se budit tak.

mywiel
19. jan 2009

Tak nam zaspavanie islo podla knizky na treti den, spi v noci aj na obed a vcera sme mali dalsi uspech uz spala polhodinku aj poobede o 16h30 do 17h30 co predtym nespala vobec, takze to urcite funguje.

mywiel
19. jan 2009

nimi22 tak presne ako pises s tym spaniv poobede skor v kociku a v aute, ale to tiez musim zmenit aj ked neskor mi to bude vyhovovat, lebo budem moct ist na nakupy tak nech spi v kociku, zatial chcem este skusat s tym poobednym spankom, a ak nie tak nevadi ved sa naucila uz spavat v noci a na obed.
Ja moju budim o 23h30 na posledné kojenie a je riadne hladna vtedy taha asi najviac, pritom predtym papa o 19h30 ale takto viem, ze do tej 6h00 urcite vydrzi. 😉

mywiel
19. jan 2009

alcoun moja tiez papa o 11h30 a o 12h00 ide spat a preco ti to vadi, ze ide spat po napapani? My sme tiez len teraz zaviedli prikrmy o 11h30 a zatial nam to velmi nechuti, neskor bude mat este vecer o 19h30 ked pojdu tie obednajsie. 🙂

Ten prvy a treti link na tej strane funguje len ten druhy nie myslim... 😕

zelmirka1
19. jan 2009

ja zatial knihu neskusam lebo nemame este 6M ale urcite sa budem snazit aby maly prespinkal celu noc.Teraz papame dvakrat....ale naposledy davam o 19.30 a rozhodla sa nebudit ho ako radia v knizke, vydrzi mi az do 2.00- 3.00 a nechcem ho rozhadzat lebo viem ze sa prisaje kedykolvek mu ponuknem, ja myslim sa treba riadit aj intuiciou lebo kazde babo je fakt ine naucit spinkat je pre niektore lahsie a pre niektore tazsie a univerzlny navod neexistuje. Drzim vsektym palce aby babetka spinkali.

mywiel
19. jan 2009
jananinka
19. jan 2009

ahojte, mohli by ste mi prosim niektora poslat tu knihu do mailu, z tych linkov mi to nejde stiahnut. Dakujem moc.

jananinka
19. jan 2009

zabudla som na adresu 😀 benefit@orangemail.sk

nimi22
19. jan 2009

dakujem vam

bubinko83
19. jan 2009

nimi ak chceš daj mail pošlem ti to 🙂

bubinko83
19. jan 2009

takže baby ja ešte nemam začinat s tou knižkovou metodou?Až ked budeme mat 6 mesiacov?
Mywiel,ako často ste sa krmili pred tym v noci? My každe dve hodky 😒

nimi22
19. jan 2009

bubinko si zlata uz sa mi ta knihha podarila stiahnut hihi, ja som tiez zacala az teraz a je to uz dobre kazdym vecerom 🙂

jananinka
19. jan 2009

Bubinko, Janka, dakujem za poslanie. Idem studovat 🙂

bubinko83
19. jan 2009

už som sa raz pytala,ale ako často ste krmili detičky v noci pred tym?

mywiel
19. jan 2009

Nemas za co... 😀 😉

mywiel
19. jan 2009

Bubinko kojili sme 2x v noci. Teraz kojim 5x ale len do tej 23h30. 🙂

jitrulka
19. jan 2009

achjo, mě to přišlo tak kruté ji v noci budit na krmení... 😢

bubinko83
19. jan 2009

mywiel,5 krat v noci?

bubinko83
19. jan 2009

alebo 5 krat za cely den?

zelmirka1
19. jan 2009

jitrulka tak ju nebud...ak ti spinka celkom dobre len s 1 alebo 2 budeniami tak je to OK a casom sa lahko nauci spinkat celu noc

mywiel
19. jan 2009

Bubinko o 6h30 niekedy nam to vynde uz o 6h00 je hladna, o 11h30, o 15h30, o 19h30, o 23h30 😉 🙂 😀

lulu77
19. jan 2009

ahojte
poslala by mi niektora z vas tu knihu každe dieťa sa vie naučiť spať
na mail, dakujem velmi pekne,
moj mail luciaracz@zoznam.sk

bubinko83
19. jan 2009

lulu,maš to? Už som ti to poslala 🙂

lulu77
19. jan 2009

ano dakujem,
a prave teraz na stv1 v zenskom magazine, preberaju detsky spanok a zaspavanie

ellit
19. jan 2009

a nemali ste maminy stale nutkani, ci naozaj nieje hladny?