Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

monusska
27. jan 2009

zoeno aj my sme maleho naucili na cumlik. totiz ked je nervozny tak potrebuje dudlat a tak isto ho potrebuje pri zaspavani (hoci teraz iba cez den kedze riesime nocny spanok novou metodou.). 😵 a skusila si babo v postielke hladkat? zo zaciatku nam to zaberalo 😉

mywiel
27. jan 2009

lara este by som rada vedela kedy je to dieta pripravené? Ja si myslim, ze to moze vycitit len matka takze prelozit na neskor dobre ale dokedy? Ja som robila co som citila ze je dobré a prestante ma napadat, ze sa obhajujem vy tak isto obhajujete len svoj nazor takze, prestante a radte radsej maminkach ako, postup, ako na to ist, ako ste to vy riesili a nie strasit len to vie kazdy.

mywiel
27. jan 2009

Ja nikomu nepisem aby skakal z okna, kto chce si mozno z mojho pribehu nieco vyberie a nieco mu mozno pomoze a zaberie kto nie nie sme slobodni ludia, ale strasit tu rodicov mi pride zbytocné, vela o sebe nepisete ako ste to robili vy na rozdiel odo mna co som sa chcela len podelit, lebo som tiez bola v uzase ze sa to tak rychlo zmenilo, takze nik sa tu neobhajuje len sa deli o pribeh na rozdiel od vas, vy tu vela rad nepisete... 😠

sisa.b
27. jan 2009

mywiel, to nie je strasenie, ale vedecke fakty 😉 ani si nevies predstavit, ake nasledky moze sposobit napriklad to, ze novorodencovi neumoznia telesnu blizkost matky. takze take metody ako nechat vyrevat svoje dieta az sa pogrca - uz to radsej nekomentujem, lebo je na grcanie mne 🤐
a naco radit tu, ked je vedla tema omnoho setrnejsia? ja uz to tu musim prestat citat, lebo ma tie prispevky vzdy len dvihnu zo stolicky 😠

mywiel
27. jan 2009

Moje dieta nie je novorodenec, ja som citila ze az teraz prisiel cas na to aby kazdy spal v svojej posteli, nemyslim, ze je tu nejaka mamicka co hlada pomoc a ma novorodenca?! 😕

mywiel
27. jan 2009

Moja nikdy negrckala...

veronikapa
27. jan 2009

Ahojte! Táto diskusia ma veľmi zaujala, keďže som sa pred 3 týždňami stala matkou nádherného syna, ktorý už od narodenia moc nespáva, cez deň je aj 5-6 hodín hore, v noci je to o niečo lepšie. Chcela by som Vás poprosiť o zaslanie knižky ,,každé dieťa sa vie naučiť spať,, na môj mail, kde by som si chcela prečítať nejaké tipy o spánku dieťaťa. Skúšala som si tú knižku stiahnuť zo strany 56, žiaľ sa mi to nepodarilo. Za ochotu vopred ďakujem. 😵

mywiel
27. jan 2009

Na co radit tu? No lebo asi nevies co poradit, tak sa len ohanas vedeckymi faktmi a co ja viem cim este, aké bude dieta zmrzacené v buducnosti....nic iné pisat neviete.

sisa.b
27. jan 2009

nepochopila si ma. chcela som len povedat, ze aj nepatrna malickost dokaze dieta poznamenat.

mywiel
27. jan 2009

To je jedno radte, delte sa o vase skusenosti nie co pise ta a ta kniha, a mna uz nerieste. Ja sa mam dobre. Mamicky budu viac pochopené ked budete davat postupy a navrhy a vase odskusané skusenosti nie co pisu len v knihe.

zoeno.1
27. jan 2009

mufo,monusska,mywiel,dakujem za rady,s tym vankusom to mozno skusim.dudlik niekedy chce a niekedy ju nim strasne "vytocim"...proste jej ho ponuknem a bud si ho vezme,alebo nie,ako kedy 😝 no a myslela som vecerne zaspavanie,v noci je to v pohode,spinka a raz ,dvakrat sa zobudi na papanie a to si ju uz vezmem ku sebe a cez den je hore az kym sa je fakt nechce spat ale rezim je tazke este pri nej udrzat...

luciar79
27. jan 2009

Je fakt trapné keď zástankyne z jednej témy lezú do tej druhej. Každá mamina čo má problém so spánkom dieťaťa si určite prečítala obe témy a vybrala si tú, ktorá vyhovuje jej.

Ja som túto metódu praktizovala už pred 8 rokmi, a to som ani nevedela, že existuje. Len v Knihe o matke a dieťati bol stručný stĺpec, že dieťa potrebuje režim a stále rovnaké podmienky na spanie. A keď plače, prísťutešiť, ale v žiadnom prípade nevyberať. Teraz je to trošku vedeckejšie, presne odmerané minúty..
Dcéra nie je žiadny citový mrzák kvôli tomu a syn sa mi celý deň rehní.
Až sa mi podarí vymyslieť kam povesím kameru, tak syna pri zaspávaní natočím. Aby ste videli ako zaspáva dieťa, čo už vie loziť a chodí, ako si sám nájde miesto na spanie a zaspí. A s učením sme začali v 4,5 mes. Od jedla sme sa odučili v 6 mes. a to tak že nedostal. Minútku mrčal /neplakal/ a spal ďalej. Posledné kŕmenie o 22 odbúrame od 1 roka. Spať chodí o 19 a vstáva od 6.30 do7.00.

mywiel
27. jan 2009

zoeno skus mozno pomoze lebo malé babatka nemaju radi velky priestor, skus vypozorovat kedy je asi unavena a skus ju davat vtedy pravidelne do postielky ak zaspi tak si sa priblizila aj jej potrebam, nam rezim velmi pomohol, a ked cez den nespala tak sa nic nedialo na druhy den som skusila zas ju dat do postielky a teraz uz pekne spime a ona je unavena v rovnakych hodinach teraz, ina neviem ci si citala aj o budeni cez den? Lebo nasa tiez velky spac nebola a noc dospavala cez den, takze treba cez den po polhodine dieta zobudit okrem tych dvoch spani co maju cez den spavat samozrejme co su 1-2hodiny, to co je navyse treba nenechat viac spat dieta ako 30 minut, lebo v noci nebude unavena, nam pomohlo aj to. Neviem ci si uz v tejto kapitole?

monusska
27. jan 2009

ja som tiez zastankynou tejto temy sice tuto metodu praktizujem iba stvrty vecer ale zatial vidim iba to ako to zabera aj na moje dieta,hoci nikto z rodiny a ani ja sme tomu neverili... 😝 proste maly zaspi sam hoci si trosku poplace (3-10minut) a spi.uz tri noci som ho nekojila lebo ked aj plackal tak zo spanku a vo vacsine pripadov sam prestal alebo po upokojeni... minulu noc sme k nemu vstali iba dva krat behom pol hodky co je u nas uzasny uspech. pretoze predtym to byvalo zaspavanie na tisici krat 🙄 .

monusska
27. jan 2009

ja si myslim ze maminky ktore maju take uplakane dieta ako je moj maly cez den a potom este maju byt celu noc hore s kazdym suchnutim periny tak nemozu byt dlho normalne a zacnu vrestat od unavy aj po chudatku malom ako som sa aj ja niekolko krat pristihla. takze som to hned zacala riesit aby sa zo mna nestala hysterka... 😀...

zoeno.1
27. jan 2009

este v tej kapitole nie som,hadam sa k nej preluskam....alicka spavala od naro. cez den 3krat po 30minut (zvykla som si na to 😉 ),len tod od noveho roka sa to zlepsilo,ze ma dni ked pospi aj hodinku v kuse a dnes dokonca hodku doobeda a 2hodky pobede a potom este 30 minut...no a vcera dokonca 3hodky poobede 😕 -to bolo prvykrat tak dlho 🙂 ....no aleakokeby to bolo na ukor toho vecerneho zaspavania ☹

mufo24
27. jan 2009

Zoe ono sa to spanie ešte niekoľkokrát zmení. Mne malá tiež najskôr spávala častejšie a krátko ale potom sa to zmenilo, je to normálne. Na nejaký pevný režim ešte budeš možno čakať pár mesiacov. U nás to do dokonalosti dospelo až keď malá začala spávať cez deň len 1x - to bolo okolo jedného roka. Ale v tej knihe sú dobré rady tak si vyber čo sa ti hodí. A večerné zaspávanie určite vyriešiš aj skôr. Inak s cumľom som ja malú tiež vždy len nasr... 😀 Teraz spávame od 17.00 do 7 -8.00, niekedy aj 8.30 a cez obed od 12.00 zhruba do 14.00

mywiel
27. jan 2009

zoeno moja nikdy nespala cez den len mala 15 max. 20 minutové siesty a v noci tiez nespala viac ako 8-9 hodin, teraz sa to upravilo tym rezimom a spi 11-11,5 hodiny v noci a 3 hodiny cez den. Nikdy som nepoznala od jej narodenia co je to prespata noc az teraz. 😉

stvura
27. jan 2009

Fiha...no tu je to huste.
Mywiel, zaciname o dva tyzdne, manzel sa mi pokusi pomoct, dufam ze to zaberie tak isto rychlo ako tebe, bolo by to suprove. Drzim palciaky a nerozculuj sa zbytocne. Maminy ktorym sa chce nosit deticky, pozyvam vas este do tych dvoch tyzdnov, kludne ma navstivte...maly je zatial lahky!!! 😀

mywiel
27. jan 2009

stvura 😀 😀 😀 😉 budem na vas mysliet deti su prisposobivé storenia, ucia sa rychlo novym veciam, a je fajn ze mas podporu manzela 😉

amarelka
27. jan 2009

ahoj zeo, ked chce dudu, tak jej daj a kd vypluje skus ju nakojiť, ..inak podla mna niee je velmi dobré budiť babatko po pol hod....a v tomto období by malo spinkať ešte trikrát denne 😕 ..
mne napríklad malý lepšie zaspal, ked som sa mu naplno venovala a unavila ho 😉

zoeno.1
27. jan 2009

ahojte,tak mala mi zaspala za 2 a pol.hod 😅 tak som si ku nej lahla a dala prsicko,bola na nom 45min a potom sa prebrala a usmev od ucha k uchu...tak som ju dala do postielky,hojdala hmmkala no asi som sa jej zdala strasne smiesna....tak sup spat do postele a zobrala si zase prsicko,po chvilke ho vyplula (aj ked pri nom,akoby zaspavala) a zacala "hmmmkat" ona mne a pozerat ,potom uz mrnkat,potom plakat a ked som sa na nu kukla tak vyskerena,zacala sa prevalovat a hlavicku dvihat,tak som jej dala druhe prso a na nom konecne zaspala po 15minutach.....no mam to ja ale vesele dieta 😀 😀 😀

mufo,ty ma vies tak pekne povzbudit 😉 inac normalne cumim,ze ako ti spava , waaauuuu,ze od 17tej 😲 🙂
mywiel,isto to bolo dost narocne pre vas a preto ja som vdacna za to,ze viem co je to prespata noc 😉
amarelka,nie vzdy ked nechce dudu znamena,ze chce papat,ale jasne ze niekedy to tak je 😵 ja som malu este nikdy nezobudila,ja som bola vdacna,ze spala aspon tu trochu...no a som vdacna aj ked prespi viac(ako som vyssie spominala) 😅 mas pravdu aj mne cez den lepsie zaspi,ked sa jej venujem a unavim ju 😉

dobru noc 🙂

mywiel
28. jan 2009

Jeeej tak mi sme krasne vyspinkany spala 11 hodin a na papanie sme sa zobudili o 6h30 takze sa nam to krasne predlzujeeeee 😀 😀 a zlaticko ked sa zobudi tak si rozprava v postielke a ten krasny ranny usmev je na nezaplatenie. 😵

mywiel
28. jan 2009

zoeno ti krpci su ale cisla ze? 😀 Moja je tiez riadna herecka 😀 😵 sa na nej tolko nasmejem.

zoeno.1
28. jan 2009

to deta su 😉 😀 mne mala papala o tretej a potom o siedmej a vstala o osmej 😉 dokopy spinkala 9 a polhodky-to preto,ze tak dlho zaspavala 😠 ale inac moja je tiez z tych,co neplacu ked sa zobudia 😵

mywiel
28. jan 2009

Moja spala od 21h30 do 8h30 cize tych 11 hodin, stale nam to teraz tak vychadza, a este 1,5-2 cez den ale cez den by sa to malo zacat tiez predlzovat kedze by mala spavat 14,5 hodiny dokopy...

zelmirka1
28. jan 2009

chcem sa opytat baby budili ste dietko na papanie okolo 22-23.00 hod. Lebo ja davam papat o 19.30 a o 20.00 ide spinkat. Potom dost tvrdo spi a zobudenie nehrozilo, proste sa nedal zobudit. Zvykne spat az do 1.-2.00 hod
a potom sa uz bude castejsie na papanie. Mame len 4M tak ho kojim ako chce ale to budenie mi akosi nejde, myslite ze ked ostaneme pri tom vecernom papani o 19.30 tak je to chyba ? Tiez casom chcem odburat nocne papanie.

Inak presne ako sme dovrsili 4M tak sa zacal menit a spi v noci nekludnejsie, viac sa budi a neda sa mu zaspat aj ked chce mali ste tiez taky problem ?

nimi22
28. jan 2009

neviem ci ti to pomoze zelmirka ale ja ked som odducala nepapat v noci a spinkat tak prvu noc som mu este dala vtedy pred polnocou ale on sa budil sam kazde dve hodky, teraz uz buvame do rana, tvoj je este malicky tak asi by som mu dala ked sa zobudi a potom az rano, ale jedno viem ze ked ho potom budes ucit spinkat zrejme sa ti to podari, tie deticky si rychlo zvyknu, moj prespal po 4 dnoch celu noc, vela stastia 😉

mywiel
28. jan 2009

Mala veceria o 19h00 a o polnoci ju zobudim na papanie (alebo jej dam o 23h30 ak sa zobudi sama ze je hladna) a vydrzi do dalsieho papania o 6h30 a spi dalej. Ona je uz takto nastavena. 🙂

mywiel
28. jan 2009

Zelmirka v 4ch mesiacoch nechaj babo spat ked spi nebud, casom sa to samo odbura a bude predlzovat. 😉