Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

saskarisko
5. nov 2007

ahoj,
ja som ciastocne cerpala z tejto knizky a ciastocne z knihy Dieta a ja.
Ale my sme to skor pouzili na posun rezimu - t.j. spanku a jedla.

evusa
5. nov 2007

Ahoj, ja tiež v noci kojím po ležiačky a keď malá zaspí tak ju opatrne odnesiem do postieľky, a ona spinká do rána.

helen
5. nov 2007

Sjuze, ja som sa zatial neriadila ziadnou knihou a kojim svoju 3M dcerku tiez v noci v posteli a tiez pri tom hned zaspim. Som ale presvedcena o tom, ze vdaka tomu, ze zaspim ja, zaspi velmi dobre aj mala - zaspavame skoro naraz. Jednoducho si myslim, ze vdaka tej "atmosfere" spania, co vtedy v spalni panuje, zalomi hned aj ona. Takze od polovice noci spava s nami a nechcem to zatial menit. No pomalicky ju asi budeme ucit spat v postielke celu noc.
Mozno je vyspata a vyrovnana matka lepsia ako spanie v postielke 😉
Jedna detska psychologicka radi, ze si to treba vychutnat ako neopakovatelny cas s babatkom, nie ako otravu, tak sa tym zatial snazime riadit 😀

sjuze
autor
5. nov 2007

evusa, ano, aj ja som sa o to pokusala, ale ona to vie, ze som ju takto "okabatila" a za polhodinku place 🙂 je super, ze to robis takto, aspon sa nenauci nieco, co bude treba odnaucat...

ja viem helen, tym som sa riadila od zaciatku, chcela som ju citit pri sebe, chcela som ju kojit aj v noci, chcela som sa vyspat... ale zaroven si uvedomujem, ze sa to "zhorsuje" kazdym dnom... tu hranicu, kedy sa s placom budi a chce ist k nam do postele si posuva a posuva... dnes je den D, ked ju ideme zacat "preucat"... uvedomujem si totiz, ze sa to neskor bude dat uz len tazsie...

helen
5. nov 2007

Sjuze, tak Ti budem velmi drzat palce, aby sa to podarilo, akaje Tvoja dcerka stara? Daj potom prosim vediet, ako si uspela, celkom ma to zaujima! 🙂

tinockaaa
5. nov 2007

sjuze, my sme s kamoškou postupovali podľa tejto knižky a musím povedať že naozaj úspešne 🙂 . manžela som vysťahovala do druhej izby, a prvú noc si Alica porevala asi hodinu (samozrejme som postupovala podľa knihy, každých zopár minút som ju šla pozrieť), ale druhá noc bola lepšia a tretiu prespala od ôsmej do pol siedmej a tak je to viac menej doteraz. sem tam je noc, že sa zobudí a trošku zamrnčí, alebo zaplače, ale rastú nám teraz dvojky zúbky, tak asi aj preto, ale len jej dám cumlík a spí ďalej. tak vám držím palce, každé dieťa je iné, takže u niekoho to môže fungovať, u niektoho nie. pa

lucilka
5. nov 2007

Ahojte, ja som svoju, teraz skoro 8mesačnú, dcérku od narodenia v noci zobrala k sebe do postele na kojenie. A samozrejme, obe sme zaspali. Malá spávala dobre, po dojčení som ju preniesla do postele, raz v noci sa zobudila a už ostala so mnou. Manžel sa nám odsťahoval do obývačky, bál sa, že priľahne malú. Ja odpadnem už o ôsmej a on ešte buntoší a tak ma neruší. A zase keď chceme byť spolu, uložím malú okolo pol ôsmej a ide to. Len sama sa bojím, že by som ju v spánku mohla priľahnúť. Nemáte takýto strach? Čo mám, alebo nemám robiť? Začína byť v noci chladno, treba sa zakryť perinou a toho sa bojím, že by sa mi ním mohla zadusiť. A ak by som izbu vykúrila, že by nám bolo teplo, vykúrila izbu, zas by som si koledovala o naše respiračnú problémy. Ako to riešite vy?

olianko
5. nov 2007

ahojky 🙂
tak my sme na tom rovnako.Alex od mala zaspalvala so mnou a potom sme ju naucili dat do postielky, trosku pomrnkala ale zaspala.Ked sa v noci zobudila tak som ju nakojila, dala do postielky a spaladalej.Lenze aj mne sa stavalo, ze som bola unavena a tak sme spolu zaspali.
Teraz ked som ju dvala do postielky sa vzdy posadi a zacne plakat.Vezmem ju do postele a hned spime.Prenesiemju do postielky a zasa plac.
Teraz sa to trosku zlepsilo ale nechce zaspavat v postieleke sama.naucim ju to niekedy? stale si kladiem tuto otauku

kosicanka1
5. nov 2007

lucilka, nasa Simonka spinka tiez s nami v posteli, jej postielku mame prisunutu k nasej posteli a spinka tak, aby postielka vytvarala zabranu na kraji, nedam ju do stredu nasej, lebo "neverim" manzelovi. 😉 ja sa nebojim, ze ju prilahnem, mam velmi plytky spanok od kedy sa pamatam

helen
5. nov 2007

Lucilka, podla mna podvedomie TI nedovoli ju prilahnut, materinsky pud je silny 🙂
Olianko, aj my sme na tom tak, no zatial to velmi neriesim. Ale mozno neskor budem, ked bude mala vacsia
Kosicanka, my mame tiez tak postielku ako Vy, dali sme ju tak len predvcerom, ale zatial nam to celkom vyhovuje.

nathalie111
5. nov 2007

my mame dva problemy..ze nevie zaspinkat sama a ze si v noci,ked sa zobudi potrebuje cucnut,aby zaspala..no a kedze je hore kazdu chvilu,po par razoch rezignujem,a spi medzi nami...teraz neviem,ze ked prestanem kojit,ci potom dokaze prespat celu noc,alebo to bude este horsie... ☹

loren
6. nov 2007

nathalie napodobne a este navrch ked sa nasa zobudi tak sa hned stavia aj v polospanku na nohy no a nechod vtedy k nej 😉

tinockaaa
6. nov 2007

presne to mi robila aj alica, nebola hladná, len si potrebovala v noci 2-3 razy cucnúť, aby zaspala, a keď som ju ignorovala tak sa v tej postielke postavila a revala. ale po tej jednej noci, kedy mi porevala hodinu ale z postielky som ju nevybrala, len každých 5 minút som k nej prišla, dala ľahnúť, pohladkala, cumlík a tak, tak prišla na to, že revom nič nedosiahne a zaspala. Ešte sem tam skúša, či nááááhoudou nezmením názor, ale môžem povedať že odvtedy naozaj prespí viac menej celú noc, takých 10-11 hodín vkuse.

tinockaaa
6. nov 2007

oni tie detiská nie sú vôbec hlúpe, presne vedia ako na nás 😀

renca3
6. nov 2007

sjuze...my sme podla tejto knizky naucili 1. syna spat. Budil sa cez 10x za noc a po 3 dnoch prespal skoro celu noc. Pri 2. synovi to uz nie je nutne. Zobudi sa asi 3x za noc a to sa da. 😉

nathalie111
6. nov 2007

tinockaaa,ale ja sa bojim,ze ten rev nevydrzim..a ked ustupim,tak to bude o nicom...zisti,ze so mnou moze cvicit..😕 ale musim to uz skusit a odhodlat sa k tomu,lebo uz je to cim dalej tym horsie... ☹
cize radis nevyberat ju z postielky?nemoze zaspat na rukach ale bez prska??to sa minie ucinku?skratka len nedat,ked bude pytat??

helen
6. nov 2007

Tinocka a nebola mala iba smadna?

perelandra
6. nov 2007

kocky, prave skusam metodu podla tej knihy. skusam ju teraz na doobednajsom spanku, mala je napapana a prebalena, nic by jej teoreticky nemalo chybat. len zavriet oci a spat. ale prax je celkom ina. place v postielke a mozem povedat ze to trha srdce. musim sa premahat aby som ju nevybrala. aj ked ju utisim, tak hned ako oddidem spusti plac 😖

nathalie111
6. nov 2007

aj ja sa bojim toho,ze nevydrzim...kym nie som si ista,ze "nepovolim",radsej to s tym nechat vyplakat asi skusat nebudem... ☹

katika1
6. nov 2007

ahojte. mne sa to podarilo minulý týždeň. Už som nemala nervy na to, že malý vkuse vymýšľal a nie a nie zaspávať sám. Nakoniec to vyvrcholilo tým, že aj v noci vymýšľal 2 hodiny, takže som ho musela nosiť na rukách a po tom ako som ho položila do postieľky spustil plač. Tak som sa nahnevala a nechala ho tak.. Aj cez deň ho uložím, spravím mu tmu a odídem.. Prvé dni (asi týždeň) plačkal, potom už len mrnkal a teraz s tým už nemá problém.
Takisto aj večer a v noci už prestal vymýšľať a tak ho nakojím, dám odgrgnúť, položím ho do postieľky a zaspinká sám.. Už ani nezamrnčí.

Ja viem, že je to ťažké počúvať ten plač, ale bolo to v záujme toho, aby som sa vyspala.

Neriadila som sa síce podľa žiadnej knihy, ale odarilo sa 🙂

sjuze
autor
6. nov 2007

ahojte baby, tak vcera sme to skusili. samozrejme, plakala, ale postupovali sme podla knihy a chodili k nej v stanovenych casoch, pohladila som ju, dala pusu na cielko a odisla... mala spala celu noc vo svojej postielke!!! dnes nas opat caka asi tazka noc, ale vydrzime to a o to lahsie to bude neskor... asi to naozaj funguje 🙂je dolezite ale, aby ste mali s partnerom rovnaky nazor... my sme si povedali, ze ked jeden bude zlyhavat, ten druhy ho musi zastavit, inak sa nedosiahne zelany vysledok...
tak sa baby drzte, vidim tu aj aj par prispevkov, ktore hovoria, ze to stoji zato a da sa to... gratulujem Katika, Tinockaa,...
Lucilka, skusala si spaci vak? nam to velmi dobre funguje 🙂

bibinka
6. nov 2007

tak aj my sme mali podobný problém. skôr problémik.najlepšie sa mi dojčilo poležiačky a hneď sme spali a malý ani neprecitol.nepoznali sme preplakané noci ani buntošenie. nepripúšťala som si, že by ma alebo môjho muža obťažovalo dieťa v našej posteli.a keď sme sa obaja takto "naladili", vobec nám to nevadilo,. ak sme chceli byť s mužom spolu, tak sme jednoducho posunuli dieťa na kraj postele a hotovo. a keď mal rok a pol, kúpili sme veľkú posteľ a bez nejakého nútenia sa preučil spať vo svojej posteli. non problema. 🙂 .síce občas v strede noci prilezie medzi nás, ale to je skôr výnimka.
ten mladší spí zatiaľ v prútenom koši vedľa postele a keď ho nebudem vládať zdvíhať rozospatá a s uboleným chrbtom, zasa si ho "naučím" v našej posteli. a vôbec mi to nebude vadiť. je to pohodlné, len vytiahnuť cici a zaspať.veď on sám potom pochopí, že bude mať aj vlastnú posteľ.aspoň tomu verím 😀 .

bibinka
6. nov 2007

dievčatá, neberte to ale ako nejaký útok, proste som v tomto rezignovala a prispôsobila som sa dieťatu. chcelo byť pri mne a keď už nechcelo, tak si našlo miesto vo svojej posteli. ten druhý syn možno bude iný čo sa týka spania. uvidíme.každopádne vám držím palce aby sa vám to s tým samostaným spaním podarilo 🙂

loren
6. nov 2007

no to sa povie nechat vyplakat ked mame jednoizbovy byt muz vstava do roboty rano a on si nemoze dovolit byt unaveny cely den je v aute. a este na margo toho spania v postielke ,mala sa akurat naucila vstavat ale este je nestabilna a bojim sa ze ked padne tak si oplieska riadne hlavku o tie tyce 😒

ewellin
6. nov 2007

ahojte mame pol roka amy tiez dnes doobeda sme vyskusali metodu 3, 5, 7 a fungovalo..
trosku sme si pomrncali pokricali a ked zbadala ze to k nicomu nevedie zaspinkala.. no uvidime co bude vecer.. 😅

sjuze
autor
6. nov 2007

bibinka, samozrejme sa to neda brat ako utok, kazdy ma na to vlastny nazor a kazdemu vyhovuje nieco ine... treba byt presvedceny o tom, akou cestou sa vyberieme... my sme presvedceni o tom, ze chceme, aby Klara spala vo vlastnej postielke, tak dufam, ze sa nam to podari... uvidim, ako to bude dnes v noci, ale vcera metoda 3-5-7 vazne fungovala...

katika1
6. nov 2007

baby to čo je za metóda 3-5-7???

andrea.m
6. nov 2007

dcérku som kojila 3 mesiace a spala s nami vo veľkej posteli do 7 mesiacov.potom sme z postieľky vybrali jednú bočnicu a priložili k posteli takže prechod do postieľky nebol až taký drasticky a poasi 2 mesiacoch takéhoto spania sme ju spolu zo starším synom presunuli do detskej izby a spia tam sami v pohode.do detskej izby som ju sťahovala až potom ako začala pravidelne spávať celú noc.

ani pri synovi ani pri dcére som sa neriadila žiadnými knihami iba materinským srdcom a inštinktom.

sjuze
autor
6. nov 2007

katika, ak chces, poslem Ti knihu rovnomenneho nazvu ako je nazov tejto temy... daj miprosim Tvoju mailovu adresu... ide o to, ked ulozis dieta na spanok, napriek tomu, ze bude plakat, nevyberaj ho z postielky, ale aby neziskalo pocit osamelosti, chodievaj ho pozerat v PRESNYCH intervaloch...prvy den je to po 3, potom po 5, po 7 minutach, dalsie den po 5, 7, 10... atd. pohladis ho, pomojkas a odides z izby... dietatko nakoniec pochopi, ze si svojim placom nic nevynuti a nauci sa zaspavat same...

katika1
6. nov 2007

sjuze, ok pošlem ti do ip..
ja som ho to naučila bez tých intervalov.. chodila som ho občas, nie pravidelne pohladkať a dať mu cumlík..

ale zaujíma ma to.. rada si to prečítam 🙂