Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ia.
10. aug 2009

lilak, můj syn samozřejmě neplakal celých 50 min vkuse, poprvé jsem šla za ním po 3min, byla jsem tam s ním asi 2 min, pak jsem odešla a přišla po 5 min, zase s ním byla 2 min, pak po 5 min a pak už po 7 min a vždy jsem tam s ním minutu, dvě byla.
Jenovefa, neoznačila jsem tě jako alternativní proto, že s něčím nesouhlasíš, to bych byla alternativní i já, já zas nesouhlasím s jinýma věcma, ale prostě mi vadí, že si tady najdu téma, které řeší problém uspávání, kde si maminy radí, jak na to, a pak se tu na mě sesypou maminy, které jsou zásadně proti. To mě otravuje, To je jako bych já vlezla do tématu např. látkových plen a přesvědčovala maminy, že je to kravina, že nejlepší pleny jsou papírové a pokud si to nemyslí tak jsou špatné.
Kaczka, ty jsi můj člověk, ono totiž já se řídím heslem "hlavně se z toho neposrat", spoustu mamin vychovalo své děti a to dobře, a každá to děláme jinak a podle svého mateřského instinktu.

kaczka
10. aug 2009

Ia. přesně 😉

No zpátky k tématu. Knížku jsem nečetla,ale malého jsme "vyřvat" nachávali. Vždy se jen vztekal,niky neplakal bolestí nebo tak.To šlo poznat. Taky malému hodně pomohlo,když spí sám v místnosti. Ráno spí krásné dlouho,on se třeba vzbudí,ale jen si tam hraje a pak zase zaspí. Kdybych tam byla s ním. Tak chce hned ke mě. Takhle si zavolá až ho to tam nebaví. V noci se taky občas vzbudí,ale to počkám jestli zase nezaspí,hned k němu neběžím 😉

katerinka.kr
10. aug 2009

ahoj,

je možné někde získat tu knihu?

Kaczka, také si začínám myslet, že malého rušíme, a že by bylo už pro něho lepší, kdyby měl svůj pokojík, no ale zatím není hotov, takze nic nebude 😀 😀

Jinak se také snažím jít nejak svou prostřední cestou, že bych nechávala vyřvat malého třeba hodinu, tak to ne, ale kdyz se mi začal budit po hodine a nošení si vyřvával, tak to jsem řekla prrr, a hned také k němu nelítala, jak píše Kaczka 😉

ia.
10. aug 2009

katerinka pošli mi do IP tvůj mail a já ti ji pošlu, je v pdf 😉
holky, my malého přestěhovali do pokojíku v 9M a je to supr v tom, že ho nerušíme když jdeme spát, nebo když si ráno manža bral věci ze skříně, to ho budil atd, vlastní pokojík můžu jen doporučit 😉

kaczka
10. aug 2009

My spíve v obyváku,abysme malého nerušili. Stejně rádi usínáme u televize 🙂

A ještě pro maminky s menšíma prckama,když byl prcek malý,tak jsem ho neuspávala na rukou,ale držela jsem mu dudlík v pusince.Ten ho totiž uspával,ale jak pomalu usínal,tak mu vypadl a to ho vzbudilo.

macaeliska
10. aug 2009

Som rada, že sa to vytriedilo. Nie, že by som si neprečítala aj iné názory, ale kritika mamičiek, ktoré sa rozhodnú svoje deti učiť zaspávať touto medódou, nie je na mieste. Každá jedná má z toho obavy, ale je rozhodnutá to skúsiť. Ja som učila Elišku spať už keď mala 4 mesiace. Vydržalo nám to 2 týždne a poviem vám, to bola nádhera. Konečne som mohla ísť s manželom na večeru a mohla som dať malú spať k naším. A to som ju kojila do 13 mesiacov. Druhý krát to som mala obavy, pretože som si to tým už raz prešla. Ale poviem vám, 3 týždne to trvalo a bola to riadna fuška. Nakoniec sa to podarilo a malá sa celkovo ukľudnila. Aj cez deň nebola taká "jedovatá". Vedela, že nie všetko si vynúti plačom.

katerinka.kr
10. aug 2009

Ia, máš IP.

diky moc

Já teda zhruba vím, o co jde, ale jak píšu, jenom zhruba, nečetla jsem knihu, ale ráda si přečtu, abych věděla, o čem vlastně tato diskuze je 😉

No dětský pokoj bych chtěla moc, makáme jak v..i, ale hned tak to nebude. taky se malej budí, když nám zvoní budík 😠

kaczka
10. aug 2009

Jo ej to boj s těma malýma potvůrkama. Náš malý už ani neusne,když ho uspávám. To si chce se mnou hrát a nespí.

meleri
10. aug 2009

ahojte,

holky co nesouhlasíte s touto metodou, napište do tématu Spaní dítěte v posteli rodičů , zakládala to už dřív nějaká kočka, mohli bychom si zajímavě popovídat....je fakt že toto téma je právě o opačné metodě a tak je lepší když si můžou o tom holky tady psát v klidu a my si můžem pokecat tam..
už jsem tam psala, ale nikdo mi neodepsal, všecky furt píšete tady.. 🙂 (tím myslím Jenovefu a ostatní co jsou proti)

macaeliska
10. aug 2009

meleri, vďaka za pochopenie. Nechcem ani ja nikoho provokovať. Názov témy je jasný. Ale je pravda, že je dobré vedieť, že nie všetci súhlasia.

meleri
10. aug 2009

jasnačka! 😎 na co hádky!už to tak je, že jsou buď lidi pro společné spaní nebo proti, a jedni druhé nechápou...já si ale myslím že hádky jsou zbytečné..

monika77
10. aug 2009

maminy ja mám problém s uspávaním malého ... najviac však ma štve, že pred tým krásne zaspinkával, dala som ho do postielky a zahajal ... od určitej doby má problém zaspať, stále mrnká, kope, čakám, že ho to prejde a zaspí, ale kdeže .... trvá to aj pol hodinky, potom mi to nedá, vezmem si ho na ruky a ukludní sa a zaspí ... neviem však čo mohlo spôsobiť že sa to tak zmenilo z ničoho nič ... nerobí mi problém si ho vziať a uspať, len som bola rada, že si nezvykol na uspávanie na rukách alebo iným spôsobom ... mala ste niektorá podobný problém?

jankapiknova
10. aug 2009

no nas tiez kedysi zaspaval v postielke a potom tiez zacal vymyslat a brala som ho na ruky a to som spravila chybu, do deviateho mesiaca furt na rukach. nevadilo by mi to ale uz bol aj tazky a dost si zvykal cim dalej tym viac a viac na tie ruky,tak teraz zas sa pomaly vraciame spet, uspavam ho v postielke ale si aj po place, sto razi sa posadi ale zaspi potom , hadam sa to bude zlepsovat,Ale nenechavam ho vyplakat sameho,som pri nom a vypravam mu,spievam...

kaczka
10. aug 2009

Moni a netrápí ho třeba zoubky?

monika77
10. aug 2009

kaczka no aj môže byť, ja fakt neviem ... je mrzutý, aj v noci ... spodné zúbky sme mali v 4 mesiacoch tak neviem či už sa môžu predierať horné, pretože nič tam nevidím ani necítim ... aj keď mám podozrenie že sú v tom tie zúbky, no neviem neviem ... ako si ti zbadala horné zúbky že už idú?

janka veď toho sa presne obávam, aby sa na to nenaučil ... ale zase keď si to vezmem tak, že ak mu ozaj idú tie zúbky a potrebuje sa pri mne ukľudniť, je mi ho ľúto a pritlúlim si ho ... to isté som aj v noci urobila, už sme ho nijak nevedeli utíšiť, tak som si ho vzala k sebe do postele, dala cucnúť s prsníka a to ho nakoniec ukľudnilo a zaspinkal

ia.
10. aug 2009

holky, tak já hlásím stav druhého dne. Malý si poplakal 5 minut, pak jsem tam šla, pohladila ho, řekla mu, že jsme s tatínkem dole, a že jen chceme, aby usnul sám ve své postýlce se svým medvídkem, no a on se otočil na bok, já odešla a byl klid. Asi za 10 min jsem ho šla zkontrolovat a už spinkal. Takže uvidíme co v noci 😵

jankapiknova
10. aug 2009

no ved to aj mne je ho luto , a tiez ho racej ponosim na rukach. Ale ved vyrastu a potom uz si ich tazko popestujem 😀

monika77
10. aug 2009

jani tak to je pravda ... len sa mi to niekedy zle počúva "však ho len nos, naučíš si ho tak a bla bla bla" veď to asi poznáš 🙂

blandik
10. aug 2009

Holky, jen jsem se chtěla podělit o zkušenost - malý spí krásně sám, je mu 10M. Od mala jsem nebrali na ruce, nechovali, aby usnul... a tak postupně jsme se dostali k tomu, že kolem 5M sám usínal - odcházeli jsme z pokoje a on usnul. Ale to co jsem chtěla napsat - měla jsem strach, že nemůžu s malým jet přes noc pryč, že si naše pohodové spaní rozdrbem, že nebude v cestovní postýlce v cizím prostředí chtít být sám před usnutím. Když mu bylo cca 7M - tak to ještě nesnesl a museli jsme u něj zůstat, než usnul. Te'd v 10M jsem byla přes noc u našich a malý tam spal sám úplně v pohodě - dávala jsem ho tam do cestovní postýlky 2x přes den a pak na noc a bylo to vklidu. Takže jsem si te'd jistá, že můžem s ním i přes noc pryč a nemusíme si tím rozbořit domácí samostatné usínání.

macaeliska
11. aug 2009

ia. gratulujem. Ticho závidím, pretože u nás to takto fungovalo 2 týždne. Potom prišla choroba a bolo po spaní. Teraz máme furt niečo.
monika 77, ono to budú tie zúbky. ja viem, že to tie detičky boli a aj mne by bolo ťažko si to dieťa nepritúliť. Počúvaj hlavne svoje srdiečko a na názory ostatných sa vykašli. Ja osobne by som len popestovala a dala do postieľky, ale to je moja metóda. Ty si rob podľa seba. Ty vieš, čo vám obom urobí dobre.
blandik, super, nám krpatá najprv nevedela spať v cestovnej postieľke, ale teraz máme za sebou dvojtýždňovú dovolenku v Chorvátsku a tam inú postieľku nemala. Bála som sa, ako to zvládne, a ona koťuha to zvládala lepšie ako ja.

map07
12. aug 2009

Ahojky holky, postupně zkouším pročítat vaši diskuzi, ale přeci jen, můžete mi některá poslat tu knihu na mail? Abych si to mohla pročíst. Náš malý raubíř je opravdu nespavec - usne pomalu už jen u cecíku 😅 No a samozřejmě s náma v posteli. Ale bude se to muset pomalu naučit sám. Řekla jsem si, že do půl roku to nechám být, pak pomalu začneme něco řešit. No my máme hlavně ten problém, že přes den spí tak 3x po 20min, víc nedá, večer mi usíná teď čím dál tím dýl - teď tak 20:15 no a když si jdeme v deset lehnout, tak už je pomalu zase vzhůru, vydrží mi do jedenácti, pak má hlad, nakojím ho, to se ještě přemluvím ho dát spícího do postýlky, ale pak se vzbudí znovu třeba za hodku a to už většinou zůstává s náma v posteli. Tam se budí tak po dvou hoďkách

ia.
12. aug 2009

map jestli chceš, pošli mi do IP tvůj email, pošlu ti to. Já musím říct, že jsme začli v neděli a včera (úterý) usnul večer úplně sám, položila jsem ho, dala mu medvídka, pohladila ho, ještě něco jsem mu povídala, on se usmál, otočil na bok a za chviličku spal. A spal celou noc. Dnes dopol šel spinkat, položila jsem ho do postýlky a odešla, on si tam povídal a brblal a za chviličku když jsem přišla tak spinkal 😵
takže když to shrnu, celé to odnaučování nás stálo cca hodinu pláče. Teď spinká krásně v noci i přes den, je veselejší, spokojenější a on nás dvou s manžou ani nemluvím 😉

aazuzana
12. aug 2009

ahojte nemohla by som Vás poprosiť, aby ste mi poslalai tu knihu?

map07
12. aug 2009

ia, ještě mám dotaz, jak spinkal před tím přes den? A kolik byl schopný spát v kuse v noci? Mě totiž usne jen v kočárku nebo v autosedačce, takže se obávám, že nějakým způsobem se prostě bude muset naučit spinkat v postýlce, protože jak bychom to dělali v zimě? Na ruce mi stejně neusne a ikdyby, po položení je hned vzhůru. No ještě mu dávám měsíc dva a jestli se to samo nezlepší, asi to budeme muset vyzkoušet.

aponchie
12. aug 2009

ia jsi trapna..ja pro tebe nejsem silena matka,ale jestli ty mas nervy na pochodu a nervuje te decko o ktere je treba se starat i kdyz tobe se zrovna nechce tak jsi blazen..nemas argumenty a proto nas nazyvas takovejma matkama nejsme zadne alternativni matky..to jako,ze nevybrecet dite znamena byt alternativni??hehe spis normalni ia normalni je usinat v klidu..nemela jsis porizovat dite ,ale panenku chou chou ta by te toli neobtezovala a nechala by te vyspat

aponchie
12. aug 2009

hehe opet stare zname..nase maminky to tak delali a sme v pojode..a kdo rika ,ze jste v pohode kdyz delate svejm detem takove veci? 😎

aponchie
12. aug 2009

blandik jeden dotaz..jak pises od mala jsme nenosili nebrali na ruky proste nic to myslis vazne???? 😝

macaeliska
12. aug 2009

map07, toto čo prežívaš ty teraz sme mali aj my. Nezabudnem na tie jej dvadsaťminútovky. No otras. Nám sa to zmenilo až s príkrmami. Do 6 mesiacov sme výlučne kojili. Neboj sa. Všetko sa upraví. Nám sa to upravilo síce až v 8 mesiacoch, ale predsa. Potom začala spávať 2x denne. Vieš, najprv som ju hodinu uspávala a potom ona 20 minút spala. Tak som vypustila jeden spánok. A po dvoch dňoch sa naučila spávať dlhšie. A tiež mám známeho, ktorý tiež uspával dieťa tak, že s ňou sadol do auta a išiel sa na dve hodiny voziť. Tak cez deň bol 2x v Nitre a tak. 😀
Bolo to namáhave a tiež finančne náročne, ale dieťa spalo. 😉 . Potom sa mama nahnevala a od vtedy malá krásne spinkala v postieľke.

ia.
12. aug 2009

aponchie, zlato, přestěhuj se do diskuze spaní dětí v posteli rodičů a nepruď, nejsi tady vítaná....opravdu se mi ani nechce reagovat na tvůj příspěvek, takže naschle...

map, máš 5 měsíčního chlapečka, já měla cca od 2M problém, že mi malý přes den začal spát tak 3x 30 min, pouze v kočárku spal dýl, takže jsem každý den chodila na 2-3 hodinové prochajdy. Bylo to náročné, pže to vycházelo zrovna na zimu, ale doma moc plakal a horko těžko usínal. Ale pak mi tchán na takový ten proutěný koš přidělal kolečka, a když bylo venku opravdu hodně škaredě, tak jsem s košíkem jezdila po pokoji a tím ho uspala....v noci se x krát budil na kojení, to jsem vyřešila v 6M Nutrilonem extra, doporučila mi ho dr, pže se budil hladem po cca 1,5h a taky už mi moc nepřibíral. No začal spinkat celou noc, ale to se pokazilo až v tom 8M.
No v neděli jsme najeli na tu "knížkovou metodu", večer to bylo maso, ale přežili jsme to všichni, spal celou noc, druhý den přes den (spí teď 1x dopol a 1x odpol) mi krásně spinká cca 1,5h a 1,5h (předtím se mi po 30 min probudil celý ospinkaný, plakal a horko těžko jsem ho uspávala), no a dnes je 4 den od neděle a ani přes den, kdy jsem ho dala do postýlky, ani večer, kdy jsme odešli z pokojíčku, nezaplakal. Prostě spokojeně usnul. Takže já jsem šťastná, pže mám šťastné mimi...opravdu, když se vzbudí, nezačne plakat, ale vykládá si, já pro něho jdu, on se směje...předtím hrozně plakal, což je logické, jak psali v té knížce, před usnutím mě viděl a po probuzení jsem tam najednou nebyla......
takže držím palce, to půjde, holky 😵

artemiss
13. aug 2009

Ahoj maminky,nebudu vstupovat do vaší výněny názorů, jen vás chci požádat o pomoc. poraďte mi prosím, jak přesně se ta zázračná kniha jmenuje, kdo ji napsal a kde se dá sehnat - po několika probdělých nocích nás snad zachrání 🙂.
Děkuji 😉