Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
7. feb 2011

@layla84 v poriadku

@dlabinecka moja mala spi kazdy mesiac uplne inak... ked si uz konecne poviem "jej spi 2x denne zhruba v tu istu hodinu" tak pride obrat a zas mame iny rezim... a uz som mala aj tri noci po sebe kedy sa zobudila len 3x a to som sa uz vychvalovala kamoske ze hura a zas vstava 6x a dokonca aj na 2 hodinky ... deti v tomto veku su velmi premenlive🙂 premenlivejsie ako pocasie🙂 tak neviem ci uz mozes povedat ze si zlepsila jej spanok za jeden den🙂 ale ak to tak uz ostane tak sa tesim s tebou a drzim palce🙂

sorciera24
7. feb 2011

my sme mali rezim urcite min. od 9. mes. spaval vtedy 2krat denne, presne o takom case....az do 14. mes, kym sme nepresli na jeden spanok, ktory trva dodnes.....a chodi spavat vzdy v tu istu hodinu.....podla mna je dolezite, aby dieta malo rezim.....u nas v tom roku boli hrozne tie noci a vecerne zaspavanie.....ale dalo sa to zvladnut metodou....zrazu nepotreboval v noci cickat 5-6krat a pekne prespal celu noc 😉

sussanah
7. feb 2011

@j.cien Sledovala jsem v druhem foru ("dekujeme Layla") jak se vam spanky lepsi, je super, ze je to stale lepsi a konecne vsichni spite 🙂 Naprosty souhlas s tim, ze rady Layly opravdu maji hlavu a patu a hlavne je ochotna se kazdemu venovat (kdyz ji to cas dovoli) zvlast, rozebrat, kazdou vec, zkusit nabidnout reseni apod. Jen ja uz jsem skoro tady v tomto "honu na carodejnice" nemela silu zase neco nekomu prerikavat, neco obhajovat apod 🙄 Drzte se a preju same krasne prospane noci 🙂

dlabinecka
7. feb 2011

@zuzkat1 No tak já myslim, že spíš záleží na tom, jak se k tomu příště postavím, víš 😉 Nenechám se mordovat kojením 6x za noc, ubližuje to všem. Dítěti se tím akorát kazí zuby, nic jiného. Moje malá spí přes den stejně už měsíce, večer usíná stejně už měsíce, a noci? prostě nekojím a tečka. Já jsem psala, že nevím, co bude zítra, ale spánek se zlepšil, i kdyby to bylo na jednu noc, tak je to víc, než nic. Myslím si, že Tvá dcera už by nějakou tu výchovu taky snesla.

sorciera24
7. feb 2011

@dlabinecka presne aj mz sme sa kojili 5-6krat za noc, az som to v roku stopla.....dost, nocne kojenie nebolo...a drobec prespal celu noc, aby poteboval cici 😉 a rano a vecer som este kojila do 15. mes. 🙂

dlabinecka
7. feb 2011

@sorciera24 Jáí si myslím, že se to nechá... A čím dřív, tím snadnějc... Já chci kojit jenom do roka, takže nevím, co bych dělala, kdybych měla kojit 6x za noc 😀

zuzkat1
7. feb 2011

@dlabinecka moja dcera ma vychovu🙂 by si sa cudovala 😉 ma dokonca aj aky taky rezim...denne spanky priblizne v tu istu dobu a papa cca v rovnaky cas..plus minus par minut.. a zdaleka nesmie vsetko...ale odopieranie kojenia do vychovy ja nezaradujem 😉

zuzkat1
7. feb 2011

@dlabinecka pozeram ze chces kojit len do roka... tak to uz chapem... ja chcem kojit do 3 rokov

dlabinecka
7. feb 2011

@zuzkat1 No, tak to vzhledem k tomu, že jsem znovu těhotná, tak kojit dvě děti mi přijde opravdu hodně velký úlet. A navíc kojení do třech let mi přijde zbytečné, ale to je jen věc názoru a rozhodně to nikomu nebudu rozmlouvat nebo to považovat za špatné. Odpírání kojení? V noci mi to teda nepřipadá jako odpírání. Ale je to Tvůj život a život Tvého dítěte. vy se nevyspíte ani jedna a dcera bude mít zkažené zoubky, ale vaše věc, vaše rozhodnutí... Kojení v noci nepovažuju zrovna za výchovné. to budeš kojit v noci do těch třech let??

layla84
7. feb 2011

@dlabinecka 🙂 jemnejšie na tú Zuzku 😀DD ale tak zase, somariny jej nepíšeš...

dlabinecka
7. feb 2011

@layla84 nevím,co znamená somariny, ale tipovala bych to na naše hovadiny 😀 Já jsem jen upřímná a píšu svuj názor. Ještě jsem za krkavčí matku, že chci koji "jen" do roka?? Bože... Na tebe tu některé taky nejsou zrovna jemné.Tím teda nechci říct, že jsem tu na Tvojí obhajobu, ale třeba tenhle názor mi připadá pro dítě ještě mnohem víc devastující, než třeba i vyřvání....

babulinkab
7. feb 2011

holky a když už se bavíte o tom jak dlouho kojit, nenapadlo vás, že o tom rozhodují i děti a nejen maminky?
můj syn se například v 16 měsících rozhodl, že prso už ne a bylo vše vyřešeno.

amisa
7. feb 2011

@dlabinecka suhlasim @layla84 ono to sme uz daaavno skusali nepomohlo..proste ju treba ignorovat

sussanah
7. feb 2011

@zuzkat1 a co ma, prosim te, spolecneho caste nocni kojeni s dlouhodobym kojenim?? 😕

benne
7. feb 2011

@amisa 🙂 😉

amisa
7. feb 2011

@babulinkab citaj vyssie a pochopis.. napriklad niekto nemoze lebo caka dalsie bejby

ynez75
7. feb 2011

ahojt vsetky.uz som tu nebola dost dlho,aj vdaka tomu,ze sa otvorila sukromna tema,kde sa vedia baby rozpravat o comkolvek,aj ked nesuhlasi niekto s niecim,je to len o uzasnej komunikacii a chuti pomahat si a opisovat fakty,co komu pomaha.tam sa nemoze stat,zeby musel niekto kvoli niekomu spracovavat v sebe nejake dotknutia.nikto nikoho neosocuje,nikto na nikoho neutoci,nikto nikoho neodsudzuje,vsetko tam je o super komunikacii.ono je ine napisat nieco,s cim nesuhlasim,ine je napisat svoj nazor,aj ked je opacny a je ine,ked sa niekto do niekoho navaza za ucelom provokovania.
ja by som sa chcela strasne pridat k tomu,co napisala @j.cien.kazde slovicko.co sa tam nachadza,je akokeby vypustene aj z mojich ust.nebudem pisat,aka som stastna,ze moje dieta konecne v noci spi a nebudem pisat ani to,ze za to dakujem layle.j.cien to vsetko napisala aj za mna.....uprimne sa s tebou tesim a strasne si prajem,aby to bolo uz len taketo.ale z mojich vlastnych skusenosti,ti mozem napisat,ze uz sa to nepokazi.moja dcera spava v noci uz dlhsie ako tvoje dievcata a uz ju nedokaze vyviest z miery ani to,ked sem tam urobime nejaky preslap a trocha vyjdeme aj z toho rezimu....drzim palce 😉

layla84
7. feb 2011

@sussanah moja otázka 🙂

babulinkab
7. feb 2011

samozřejmě chápu, že někdo nechce a ani nemůže kojit v dalším těhotenství.
jinak souhlasím, co tu bylo řečeno, moje dcera se taky budila 6x za noc na kojení, to mi už přijde opravdu jako přeháňka, už mi ani nepřišlo, že to bylo hladem, spíš jí šlo o ten kontakt
a mimochodem doma mám tříletého syna a dnes už si opravdu jeho kojení ani nedovedu představit (už jen to jak ho při kojení držím - váží cca 18 kg a má pusu plnou zubů)

layla84
7. feb 2011

@dlabinecka
Asi tak som to myslela - nepíšeš tu hovadiny 🙂 proste, keby som mala na to hubu, napíšem to tak isto.

dlabinecka
7. feb 2011

@babulinkab Ano, některé děti se rozhodnou, některé ne. Za ně musíme rozhodnout my. A rozhodně bude pro dítě přijatelnější odstavení na roce, než na třech letech. Je to jen můj názor, který nikomu necpu a nijak ho nepropaguju, ale myslim, že kojení po první roce života pomalu ztrácí smysl, a jak bylo zmíneno jsem opět těhotná, takže pro tělo je to docela zátěž a opravdu si chci alespon na ty 4 měsíce od kojení odpočinout...

ynez75
7. feb 2011

a co sa tyka kojenia,aj na to mam svoj nazor.uznavam taky zlaty stred.kojila som aj svoju prvu aj druhu dceru.to kojenie nam nejak samo od seba zacalo odchadzat,ked sme presli na tuhu stravu.kedze deti zacali viac papat ine ako mliecko,uz im to mliecko tak velmi nechybalo.napili sa,ked boli smadne.ale,zeby som kvoli kojeniu mala byt nonstop v noci v pohotovosti,dakujem neprosim.aj dieta sa musi naucit rozdiel medzi dnom a nocou.nepoviem,nakojit dvakrat v noci,to je v poriadku,ale vytahovat prsnik zakazdym,ked dieta zamrnci,ci zaplace,s tym nesuhlasim.aj dieta sa potrebuje poriadne vyspat.a kedze poniektore spavaju cez den malo,alebo nespavaju,aspon noc by mala byt o kvalitnom spanku.ten deti potrebuju na to,aby mohli zdravo prospievat,rast,silniet a usmievat sa 🙂

dlabinecka
7. feb 2011

@layla84 😀 tak já na to hubu mam, to já už tak mám 😀 Sice na to občas doplatím, ale já jsem na upřímnost připravená, proto i já jsem upřímná k ostatním 🙂

layla84
7. feb 2011

ja hovorím, nech si ak niekto chce kojí aj 10 rokov, ak to nenarúša normálny zdravý spánok dieťatka. A pri budení 6x za noc isteže narúša, o tom ma nik nepresvedčí že nie. Kvalitný, nefragmentovaný spánok je pre zdravý vývoj organizmu a psychiky rovnako dôležitý ako cicík. Tieto dve veci môžu pri správnom prístupe pekne koexistovať (veď prečo by si mali dve tak základné potreby dieťaťa odporovať a navzájom sa vylučovať?) a matka môže kojiť koľko len chce a dokedy chce, a pritom spať celú noc už okolo 8-9 mesiaca. Ale žiaľ, ten správny prístup k spánkovému režimu dlhodobo dojčiacim matkám často chýba, lebo sa príliš orientujú na cicík a spánok podceňujú. Nechcem provokovať, nehovorím, že všetky dlhodobo dojčiace mamičky majú zákonite problémy so spánkom, len sa to stáva týmto mamičkám častejšie ako tým, ktoré zas až tak kriticky vážne to dlhodobé dojčenie neberú a majú akýsi zdravý nadhľad - nad spánkom aj nad dojčením - a obe potreby sú pre ne rovnocenné - teda inými slovami, sú ochotné riešiť nie len dojčenie, ale aj spánok.

dlabinecka
7. feb 2011

@layla84 souhlasím. Já jsem štastná, že malou kojím, a bylo by mi líto skončit nějak brzy ¨nebo kdyby to nešlo vůbec. ale jak píšeš -ono odsud posud. Malou kojím a jsme spokojené obě. Ale nekojím v noci, to snad není trestné, ne???

sussanah
7. feb 2011

@dlabinecka ja bych rekla, ze je to dite od ditete. Ja porad jeste kojim (nijak me to neobtezuje, zatim se citim v ramci moznosti ok) a mozna dojdeme i k tomu "uletu" kojeni 2 deti 😉 Treba na nasem malem vidim ted, ze kojit sice jeste docela chce, ale myslim, ze kdybych se rozhodla ho ted odstavit, tak to zvladne mnohem lepe, nez treba v roce. Ale fakt to je dite od ditete a hlavne, kojeni musi vyhovovat obema stranam a kdyz matce proste po roce nevyhovuje, tak je to jeji plne pravo odstavit a neni treba se nikomu obhajovat, protoze do toho nikomu opravdu nic neni 😉
Btw jak je ti? Kdy jdes k dr?
@layla84 jinak teda u nas se maly porad budi ☹ Sice jen to jen kratke probuzeni, podame dudlik, dame napit vody, pohladime a spi dal (otazka max 2 min), ale vetsinou se tak 2-3x vzbudi. Kojim uz jen rano, takze na kojeni se urcite nebudi. Kazdopadne ted jede manzel na sluzebku na tyden, tak chci zkusit tech par dnu ho davat spat opravdu nejdpozdeji v pul 7 - 7, tak uvidim, jestli zabere tohle 😉 Ale uplne me ubiji, kdyz taky potom v tech 7 rano vstava 😔

zuzkat1
7. feb 2011

@dlabinecka zatial kojim na poziadanie, myslim ze to budem riesit za pochodu, ale skor si myslim ze sama dozreje na to aby prespala noc... a co sa zubkov tyka pocula som uz o tom co hovoris ty ale pocula som uz aj to ze zubkom to nevadi (od zubarky)
mimochodom chcem druhe dieta a budem kojit tandemovo 😉
blahozelam k miminu, zelam zdravie a nech je vsetko OK🙂

zuzkat1
7. feb 2011

@sussanah ja som nie na to reagovala ale podla mna ma spolocne to ze kym kojim na poziadanie tak kojim vtedy kedy chce - aj v noci...

zuzkat1
7. feb 2011

@layla84 myslim ze ja a @dlabinecka sa vieme porozpravat aj bez tvojej intervencie 😉

adamala
7. feb 2011

Tak len k tomu kojeniu, toto je zla tema kojenie medzi mamickami, vzdy vznikne nedorozumenie, je to citliva zalezitost

Ja som maleho odstavila,teraz mal 8mes a trapime sa teda pekne dlho,nevyspata podrazdena matka asi ani nema velmi dobry pocit z kojenia...vyslovene mi to ani nerobilo radost ako tie prve 3mes, do tych 6mes sa to este dalo ale tieto posledne dva to bola katastrofa, naozaj sa nevyspat tak strasne dlho tak to neni nic moc, niektore matky su mozno ochotne tymto prejst ale osobne si myslim,ze je to uplne zbytocne sa takto trapit,lebo sa trapi aj dieta aj vy, nevyspite sa obidvaja. Plus ja som este aj bola na bezmliecnej diete,takze to bolo fakt narocne. Maly najprv nechcel umele mlieko tak som ho kojila,vykaslala som sa nato,a o dva 3tyzdne som ponukla mlieko opat, a vypil mi naraz 200ml flasku, a odvtedy si ani na cicik nespomenul, bola som prekvapena lebo som si myslela ze on teda bude tazky oriesok ,a neodstavi sa len tak lahko.
Odvtedy mi dobre spinka , pije krasne mliecko a je odvtedy pokoj ! istotne je v tomto pripade umele mlieko lepsie ako moje, pretoze sa konecne vyspi aj on.
Dnes som ho dala do postielky dala flasku zaspievala Kukulienku a maly do 10min spal a s flaskou v puse, v postielke mi nikdy este predtym nezaspal.

Kojit do troch rokov ,to nikdy nepochopim ked to vidim niekde...take velke deti ,usta plne zubov...ale je to kazdeho osobna vec.