Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

artemiss
26. aug 2009

Ahoj holky, zkuste pisnout Ia. do IP, ať vám tu knihu pošle. Mi ji poslala, jen jsem se jí zapomněla zeptat, jestli ji můžu dál přeposílat... 😖 😉 🙂

samayka
26. aug 2009

na strane 127 v tejto diskusii je link 🙂 na stiahnutie 🙂))

martulikk
26. aug 2009

holky děkuju, zkusím napsat Ia. 🙂 zkoušela jsem otevřít ten link ze strany 127, ale nejde to ☹

ia.
26. aug 2009

artemiss to víš že ji můžeš posílat dál, mě ji taky někdo přeposlal odtud z koníka 😉
snad vám pomůže, holky, já klepu, stále spí celou noc, usíná po 5-10 min kňourání v postýlce...
martulikk ale ty budeš muset ještě pár měsíců počkat, vydrž tak do 3M malé, ty první tři měsíce jsou nejhorší, bříško atd, pak to bude lepší, uvidíš: 😉

artemiss
26. aug 2009

Ia: Ok, já jen nevěděla 🙂
Martulikk: myslím, že bys měla ještě chvíli počkat, měsíční miminko potřebuje pilovat pravidelný režim atd, ale knihu bych praktikovala až později. My ji praktikujeme cca 2 týdny a zatím se nám docela daří, přeji hodně štěstí a pevné nervy teď ze začátku 🙂 .

adka.baby
26. aug 2009

artemiss pekne ťa prosíím pošli mi knihu lebo som zúfalááá aj teraz len plače a plače a tak chce spin kať a nemôže chuďatko moje. adka.baby@centrum.sk

artemiss
26. aug 2009

adka.baby: mrkni do mailu, máš ji tam, přeji hodně štěstí 🙂

nadulici
26. aug 2009

ahojte,dnes pisem prvy krat,moja mala ma 10 a pol mesiaca, spinka cez den celkom dobre, prespi tak 1 až 2 hodiny doobeda a potom este poobede asi hodinku schrupne, zaspi sice iba vonku v kociku, ale to mi vobec nevadi aspon je na čerstvom vzduchu... 🙂 mame ale problem s večernym zaspavanim, mala sa chce stale blaznit ci je v postielke alebo u nas v posteli, skace a vymysla aj hodinu-dve kym nieje uplne hotova, vtedy mam uz toho dost aj ja, lebo spinkat ju davam az okolo pol deviatej... 😵my sme mali malinku od narodenia pri sebe v posteli, nikdy mi to nevadilo, skor naopak, ked som ju obcas preniesla do postielky budila som sa castejsie ako ona 🙂 proste mi chybala a mala som o nu strach, vsetci sa ma pytali kedy uz konecne zacne spavat sama, ale ja som bola a stale som zastanca nazoru ze dieta patri k matke, ved poznate niektore zviera ktore si neprituli k sebe mladatko a dava ho spat same? ☹ k uspavaniu v postielke ma vedie hlavne to že mala je v poslednom čase dosť hyperaktivna a nevie zaspat uz ani pri mne v posteli, zlieza a chce sa asi este hrat, nosit sa uz velmi nechce takze to uz nepomaha vobec, a potom je z toho strasne vycerpana chudatko, proste spi skoro postojacky, je umrncana...prosila by som vas o radu ako sa dostat ku knihe, cez tu adresu to nejde ani mne...a či to nieje nahodou Estivillova metoda...dakujem a papa 🙂

martulikk
26. aug 2009

ia.: moc děkuju, v noci začnu studovat 🙂

adka.baby
26. aug 2009

artemiss velmi ti dakujem už mám prečitaných 30 strán a idem dalej. ☹

artemiss
27. aug 2009

nadulici: mrkni do mailu, máš ji tam, přeji hodně štěstí 🙂

eviska83
27. aug 2009

Ahojte :
Ja velmi vyznavacom vyplakavania niesom ,ale tato kniha nam velmi pomohla aj bez plakania- este ked som bola tehu s dvojickami tak som zacala tuto metodu skusat na synovi - vtedy 2.5roka- on zaspaval sam vo svojej posteli v svojej izbe ale s flasou mlieka- samozrejme sa vnoci budi 2-3x chcel flasu.Poviem vam ze som ani neverila ake jednohuche to bolo ho odnaucit- dala som mu flasu pol hod.pred spanim vypit dole v obyvacke- potom sme isli spat a len a spytal kde mam mlieko - tak som povedala ze ved si vypil dole a on len AHA a spal- celu noc.prvy tyzden sa este obcas budil a pytal flasu -povedala som ze hned donesiem ak zaspal tak som nedala ,ale ak mrncal a pytal aj po 10 min. tak som doniesla ,ale nie plnu- po tyzdni prespaval celu noc a je to tak doteraz 🙂

Ale o tom som nechcela - potrebujem radu - nase dvojicky maju 5 mes.- rezim myslim mame vcelku zvladnuty- zaspavaju sami v postielkach (nikdy som ich nenechala vyplakat sa - ked mrncia tak ich necham ,ale inak nie),mame presne casy jedal a spania- ALE .Vecer ich nakrmim o 19.15- o 20.00 dam do postielok - o 22.30 krmim (tak ako sa doporucuje v knihe) Evicka krasne prespi celu noc do 7.00,ale Adam sa mi este budi o 3.00.V knihe sa pise ze ak dieta v noci nevypije vela tak krmenie mozno uplne vynechat -ako????mate neake triky? skusala som to raz ,ale on sa proste ukludnil len pri flasi. A este kedy mam prestat s tym poslednym krmenim ???-to som v knihe asi prehliadla(citala som ju niekolko krat)
Dakujem za rady a triky.

nadulici
27. aug 2009

artemiss uz som si knihu nasla a hned zacnem s citanim,dakujem 😅

monika77
28. aug 2009

eviska to by zaujímalo aj mňa od kedy by malo dieťa spinkať celú noc bez papania ... bo môj Davidko, napapá sa okolo 19,45 a niekedy už o pol noci pýta a to spráska aj 180ml mliečka niekedy aj viac

eviska83
28. aug 2009

monika- no my papame o 19.15 a vypiju cca 150ml- potom ich ja sama budim o tej 22.30 Evicka mi vypije len 90ml a adam cca 120- len ten sa potom este budi o 3.00 a znova vypije 120.a potom az o 9.00.myslim ze 120 nieje vela-ale inak ako flasou sa bohuzial neukludni ☹

hanam
31. aug 2009

ahojte, mam 1 mesacne babo a cez den nechce spinkat. Spi tak maximalne za cely den pol az 1 hodinu. V noci spi celu noc, ale ja neviem podla mna by mal spinkat aj cez den. Inak stale sa chce hrat, nosit a casto cez den aj place. Papa inak pekne kazde 3 hodiny ho kojim. Neviem kde je problem len si myslim ze by mal spinkat aj cez den ved je este malinky. Stretli ste sa niektora s takymto problemom?

martulikk
1. sep 2009

hanam: já mám 5,5 týdenní holčičku a taky nespíme 😅 za posledních pár dní se konečně stal pravidlem jeden 4,5 hodinnový spánek večer po koupání, pak mám štěstí, když do rána naspí ještě tak 2-3 hodinky v součtu - někdy je to ale třeba jen dvakrát půl hodinky... přes den spí taky jen tak 1-3 hodinky v součtu... dovede spát víc, když vyrazíme ven s kočárkem, ale to se mi nepovede každý den, takže jsem z toho nedostatku spánku taky dost k.o.... taky jsem si dřív myslela, že takhle malá miminka potřebují hlavně jíst a spát, no to naše si tu fázi "spát" rozdělilo v poměru 2:1 na fáze "křičet" a "spát"

bandi
1. sep 2009

ahojte, naša erika má 7 mesiacov a od začiatku som ju dávala spinkať do postieľky. Predtým som ju nosila vždy aspoň 30 minút, kým si poriadne odgrgla a potom pekne zaspala. Teraz sa stáva, že sa niekedy večer nevie uložiť, mrví sa, mrnčí, trie si očká, keď to trvá dlhšie, vezmem ju na ruky, ešte si odgrgne alebo sa aspoň pritúli ku mne a keď ju uložím, zaspinká. Akoby sa niekedy ešte nechcela so mnou rozlúčiť. Od cca 2-3 mesiacov spinká celú noc, ráno sa budí medzi 5.30 - 6.30 hod.

katkak2
2. sep 2009

Ahojte, som zufala a potrebujem od niekoho radu ako naucit mojho synceka aby prespinkal celu noc.
Ma 8 mesiacov a od 6 mesiaca nekojim. Cez den mi spinka tak max 2x 1a 1/2 hod. Co je myslim si malo,ako pocuvam svoje kamosky,ze im deturence prespia 2x po 3 hodiny, tak to u mojho nehrozi.Ale nejde ani tak o spanie cez den,to pretrpim,len v noci. Davam ho spinkat tak o 20:30,ale uz okolo 23:30 sa mi zobudi,je hned na nohach,hladny nie je,len si chce poklabosit,ale to musim k nemu vstat,dat mu dudel,pomojkat a zaspi. Ale uz o 3 je znova hore a to len tak nezaspinka,musim mu dat papat a potom zaspi.Dalsia prestavka je okolo 5 a potom je definitivne hore o 6:30. Som uz z neho zufala,nevyspala som sa 8 mesiacov :o( Kocky prosím poradte ako ho naucit prespinkat celu noc.
Vopred vsetkym dakujem

stascha
2. sep 2009

ahojte dievcata 🙂 potrebujem ani nie tak poradit, ale pocut -prcitat si vas nazor. Nasa mala ma 4,5 mesiaca, cez den mi spi doobeda cca 1/2 hodku vonku v kociku, potom vnutri okolo 2-3 mi zaspi tiez na cca 1/2 hodiny no a ked idem s nou este na prechadzku tak tiez si v kociku trochu pospi. Nie je to malo na 4,5 mesacne dieta?
V noci je to v celku dobre zaspava tak okolo 20:00 a budi sa no ako kedy niekedy prespi celu noc, niekedy nie, ale este ked sa rano napapa okolo 6-tej tak si potiahne do 9-tej.

dik za nazory

macaeliska
2. sep 2009

ahoj stascha, ja by som to neriešila. Na 4.5 mesačné babo spí krásne

jita127
2. sep 2009

ahoj stacha, já bych byla taky v klidu 😎 Naše Eli ve věku tvojí malé taky spávala 2x denně po 1/2 hodince. Sotva jsem začala něco dělat nebo jsem se natáhla už byla vzhůru. Byla jsem docela nešťastná a utahaná. Ale časem se to samo natáhlo a teď spí tak 1,5-2 hodiny dopo a cca hodinku odpo. Tak si z toho nedělej hlavu a ono se to časem upraví.

katkak2 - já myslím, že 2x 1-1,5 hodiny je v pohodě 🙂 ty 2x 3 hodiny si neumím vůbec představit. Co jim ty děti dělají v noci? Z okolí znám děti co spí 3 hodiny v kuse, ale jen jednu denně.
S tím nočním spaním budeš muset zabojovat. I já to řešila. Nakonec pomohlo když jsem si k ní na chvíli sedla k postýlce, ale nevytahovala jsem ji + dudlík. Držím palce ať máte brzo prospanou celou noc 😉

katkak2
3. sep 2009

Jita127 dakujem za tvoj nazor. Bojujeme ako sa len da. Snad sa to coskoro zlepsi. A Aby som este dodala k tym 2xpo3 hodiny,tak to je uuplna pravda a prespia im celu noc.... Neverila som tomu,az dokym sme neboli s nimi na dovolenke a bola to pravda.S muzom sme potichu zavideli akeho maju spaca :o)

jita127
3. sep 2009

katkak2 tak to teda závidím taky 😀 😀

pezincanka
3. sep 2009

KAtkak2, len narychlo som kukla do tejto temy a citam, ze mas problem so spankom 8-mesacneho synceka. Verim, ze zavidis kamoskam spanok ich deticiek. ALe odpoved si si tusim dala aj sama. Skratka niektore deti su spachtosi a ine zasa maju spanok kratsi, alebo prerusovany. Nie som nijaka expertka na spanok deti. ALe z vlastnej skusenosti viem, ze niektore deti mamy dokonca prestanu po 6 mesiacoch kojit len preto, lebo si myslia, ze sa detom upravi spanok na umelom mlieku. A u vela deti sa to sice stane, ale je to zradne, bohuzial nie u vsetkych. Tvoj syncek patri asi medzi deti, ktorym sa spanok bude upravovat do zelatelnej formy dlhsie. Mne sa osvedcilo pravidlo, ze ak nieco skratka u dietata nejde, tak sa o to docasne prestanem zaujimat, teda prestanem sa tym trapit. (niekedy sa mi to dokonca aj podari 😅 ) A ono sa to niekedy posunie o krok vpred aj samo. Dieta vyzreje a rezim sa upravi. A ty ako mama- z vlastnej skusenosti viem, ze najmenej unavne pre teba to bude vtedy, ked sa uspokojis s tym, ze je to tvoje dieta a tak je to ok. Lebo predsa napr. dojcene deti spavaju takto prerusovane dlho a nijako im to neskodi. On si ta mozno fyzicky ziada mat pri sebe, je este taky malinky... Spava daleko od teba? V postielke? V inej izbicke?

Drzim ti palce.

katkak2
6. sep 2009

Ahoj Pezincanka :o) dakujem za nazor,asi mas pravdu,kazde dieta je ine a treba asi len vydrzat kym dozrie. Ja som neprestala kojit kvoli tomu,ze som chcela vyskusat ci bude spinkat dlhsie.Mliecko mi odislo same po 6 mes. Radsej by som v noci kojila ako robila procedury s varenim vody a zarabania mliecka :o( Asi sa s tym musim naozaj zmierit. Malinky spi asi meter odomna v postielke,takze az tak daleko odomna nie je,naozaj uz neviem co s nim robit,je to strasne ak musis 4x za noc vstat,hlavne vtedy ak sa ti najlepsie spi. Ja uz po 1 raze co ma zobudi vobec nespim, je to take podriemkavanie a z toho som potom cez den ako omacka,nervozna ... Uz som vyskusala vsetko aj tu slavnu knizku, no nic z toho. Dnes som si uz povedala KONIEC, zmier sa s tym a bude, co uz k susedom ho nemozes dat :o)))
Tak ti este raz dakujem za nazor.

aponchie
6. sep 2009

pockej az mu porostou zuby nebo bude starsi me mala trcela na prsu i 13x za noc a odeslo to.vsecko prejde

meleri
6. sep 2009

jo taky to teď máme...malý se vzbouzí tak 10 krát za noc..fakt nevím proč, musím si ho přitulit nebo dát napít, a spí dál, ale za chvíli se vzbudí, jak píše Katka 2 tak zrovna jak se člověku nejlíp spí...minulou noc jsem to nevydržela a šla sem spát jinde, a kupodivu spal do rána přitulen k manželovi a dobrý...
ale 4x za noc mi přijde ještě ok..

aponchie
6. sep 2009

no proc proc muzou mu rust zuby muze mit separacni ukost zacina si vic uvedomovat sebe samu a okoli ..nedelejte z kazde prihody dramam prost emate deti ,ktere jsou malicke az se nauci spat odpocinete si..jsou horsi veci naucte se odpocivat kdyz dite odpociva klise ,ale pravdive 😎 me teda 4x za noc probuzeni neprijde dramaticke 😝

erikakuli
7. sep 2009

ahojte

dozvedela som sa o tejto knižke, neviete mi ju niekto poslať na helmans@yahoo.com. Moja malá ma 5 mesiacov a začala sa mi budiť po prvom očkovaní 3x v noci, dovtedy spala celu noc od 20hod od cca 05hod, teraz som už zúfala, neviem čo robiť. Navyše študujem a mám pocit, že ak to takto pôjde ďalej tak sa zbláznim. Chcem skúsiť čo sa dá, nech sa vrátime do starých koľají. Poradili mi anglickú knižku od Gina Ford, žiaľ na našom trhu nie je iba na anglickom... ak máte niekto knižku každé dieťa sa vie naučiť spať prepošlite mi ju prosím..

Ďakujem 🙂