Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

termixicek
30. okt 2009

Ahojte maminky, pridavam svoju skusenost s knihou...
Nas Adamko prespinkal celu noc od 10 tyzdnov. Ked mal 5 mesiacov, zacal sa v noci budit a plakat. Samozrejme, moja reakcia bola hned na ruky, hoci som nevedela, ci ho nestaci len pohladkat. Zacalo sa to opakovat kazdu noc aj 5 - 6 krat a ked som ho nevybrala z postielky, robil cirkus ako by som ho bila. Nezostavalo mi nic ine, ako si ho zobrat k sebe do postele, pretoze uz v tom case mal skoro 8 kg a nevladala som ho v noci nosit na rukach kazdu hodinu kym nezaspal. Nasa manzelska postel sa stala v noci bojiskom o spanok, pretoze ja na jednom konci, manzel na druhom a maly v strede spokojny. My sme sa bali, ze ho prilahaneme, tak sme ani nespali niekolko noci poriadne a manzel bol v robote velmi unaveny a podrazdeny. prisiel den, ked sme si povedali dost, postielku dieta nema kupenu zbytocne, ale na spanok. Precitala som si knihu a isli sme na vec. To ze maly v noci robil cirkus aj dve hodiny nam sice trhalo srdce a susedom mozno usi, ale po 5 dnoch pochopil, ze mu to nepomoze. Teraz nemam problem ani cez den, ani v noci. Ak ma cez den cas spinkania, dame cistu plienocku, cajik, polozim ho v bdelom stave do postielky. Vzdy je to v rovnakom case + - 15 minut a zvykol si. Chvilu si mrmle a potom sam krasne zaspinka. A takto je to aj vecer. Zaspava sam a ak sa v noci zobudi, ozve sa, ja pridem k nemu do izby, ukazem sa mu, pohladkam ho, poviem mu ze ho lubim a odidem. Nebolo to lahke, ale vysledok stoji za to. Kazdy mame na to svoj nazor...moj je, ze dieta je schopne spat po pol roku celu noc a cuckanie s prsnika a s flase a podobne veci ako spanie v manzelskej posteli su len vydieranie. To nie je o tom, ze ked som ho nechala plakat, tak som zla mama. Je to o tom, ze chceme viac deti a nechcem dopadnut ako moje zname, ze spia v manzelskej posteli styria. A pokial sa moj 7 mesacny syncek naucil buvat sam v postielke, starsie deti sa urcite naucia tiez, len treba odhodlanie a pevne nervy. Drzim palce :D

dzonka
30. okt 2009

ahojte,

immel, iinuska, lenkalsmejka velmi pekne vam dakujem za podporu.

immel precitala som ten link co si my poslala, zaujimave, este raz velmi pekne dakujem.

hankky
30. okt 2009

Ahojte, nenasla som vhodnejsiu temu na nas problem. Dcera bude mat o par dni 11 mesiacov. Od 4 mesiaca spinka krasne celu noc, cca od 20.00 do 6.00. Prve tri mesiace sme mali strasne, mala plesen v puse, trapila ju kozna dermatitida, bolelo ju brusko. Nekojim a tak sme skoncili na gastre kde nam zacali predpisovat Humanu HA, teraz je uz na normalnej Humane. Tie 3 mesiace zaspavala tak ze hodinu a pol strasne vrieskala (akoby som ju obarila vriacou vodou) a ja som sa s nou na rukach prechadzala po spalni az zaspala....po 3. mesiaci akoby utalo a zacala sama zaspavat v postielke, ja som pri nej len sedela a hladkala ju, zaspala tak za 15 minut, niekedy za 5, inokedy za pol hodinu...ale uz bez placu.
No aby som neodbocovala, od 4 mesiaca spi celu noc, ak neratam kratucke prebudenia ked jej zo zaciatku vypadol cumlik, alebo v lete ked bolo horuco a zobudila sa lebo bola smadna...mala obdobia kedy sa budila uz o 5.00 rano, niekedy potiahla aj do 6.30, ale taky standard je do 6.00. No a teraz moj problem, posledne tri tyzdne sa zobudi v noci o 3.00 a je hore do 5.00....neviem prist na dovod, hladna nie je, ani ju nic neboli, cajiku nevypije vela...cele dve hodiny robi to ze si lahne a sadne, lahne a sadne...ked si ju prestanem vsimat a lahnem si tak vyhadzuje cumlik z postielky a potom zacne "plakat" ze ho chce a ja vstanem a dam jej ho, vzdy to skonci tak ze si prisuniem postielku k svojej posteli, ulozim ju, zhasnem lampu, lahnem si, prestrcim ruku cez mriezku a hladkam ju...zaspi do par minut...ale to je mozne len po tych dvoch hodinach co je hore, ak to robim hned ako sa zobudi tak to neplati, laha a sada si....
Nemate niekto podobnu skusenost? Netusim co mam robit a preco sa vlastne budi.
Vyplakat ju nechcem nechat, lebo to nikdy na nu nezaberalo, vzdy presla do hysterickeho zachvatu a plakala az tak ze sa zadusala....a po dalsie, bola by som rada keby sa aspon manzel vyspal a nebudil sa v noci aj on...
Budem vdacna za kazdu radu 🙂

rimmel
30. okt 2009

dzonka nemas zaco 🙂 este chcem povedat ze dieta samo "dospeje" a samo sa nauci zaspavat samo ked bude pripravene

priklad :

co sa mi stalo a stava coraz castejsie-maly sa v noci zobudi a co ja viem napriklad vyzera ze je hore,,,ja spim s nim v posteli v jeho izbe na matrace velkom..a ja hotam necham lezat a spim dalej, neskor sa zobudim a vidim ze sam zaspal 🙂) bez cecku (lebo ho nechcel tak som sa nastvala a spala haha)

alebo v noci sa zobudi a uz sa chystam ze mu dam cecok..ale staci pohladkat, upravit poziciu(rad spi na boku) a spi dalej.

alebo raz sme s muzom skusali ze unaveneho dat do postielky a hladkat a spievat a muz hovorize SKORO zaspal ale potom nakoniec aj tak chcel cecok 🙂 ale to skoro mne staci..viem ze cim bude starsi, tym bude samostatnejsi, kojenia bude menej a menej a eventualne si na cecok ani nespomenie.:D dufam hahaha

alebo napr v kociku vie zaspat len tak. bez dudla

ja proste viem ze on nechce dudel ci kolisanie ci daco ina ale cecok-mliecko-teplo-mamu= ISTOTA A KLUD A RELAX a citim ze je to moja uloha mu toto vsetko dat...


lebo ked sa babo v noci zobudi a uz je naucene ze zaspi samotne, robi to preto lebo vie ze aj kebyze mamicku vola ona nepride, tak sa nato vykasle a zaspi sam..........ja ale chcem aby moj syn vedel, ze sa na mna moze vzdy spolahnut nech to je cokolvek

dokonca musim este pridat ze dieta sa do 1 roka rozmaznat jednoducho neda! ;)

prajem vela uspechov a rad sa podla svojho srdca, nie knizok ci clankov ci toho co ostatni hovoria

meleri
30. okt 2009

Rimmel,

mluvíš mi z duše...krásně napsáno! 😵

opica
30. okt 2009

termixicek, tp si si tu riadne zavarila 😉
ja si totizto myslim presne to iste a niektorym matkam sa to velmi nepaci 🙂
drzim palce a chvalim za odvahu 😎

meleri
30. okt 2009

tak my spíme s malým od jeho narození všichni spolu a je to ozvyku..je jasné že když po půl roce najednou vezmeš dítě k sobě do postele tak to prostě nejde..nevyspí se ani dítě ani vy...v tom případě je lepší pokračovat v tom že spí ve své postýlce..

adka.baby
30. okt 2009

maminky ale povedzte mi, ako mám malu ukľudniť ked sa v noci zobudíííí a plačká a už v postielke otvára pusinku a hľadáá cicu a aj ked jej dám cumlik tak len hľadá mňa. To ju mám nechaťplakať kým neprestane? Tak to neprestane nikdy a preberie sa tak, že budeme mať po spaní obidve. A ked papaá prvý krát v noci tak strašne veľa ťahá a dlho,visc ako cez deň,preto si myslím, že je hladná. Poradte prosím, knihu juž mám dávno prečítanu. 😢

lienka43
30. okt 2009

Adka.baby neviem ako casto ju v noci kojis ak je to len raz tak by som to neriesila, ale ak sa mala budi co 2 alebo 3 hodiny na jedlo, tak to hladom nie je ale je to zvyk. Ak nemas nervy na to plakanie vecer tak nechaj malu dve noci s tatinkom a budete mat pokoj 🙂 Tak to urobila kamaratka a odvtedy maju v noci klud, mala sa budi ale nevyzaduje kojenie staci jej dudlik. Viem ze nie kazdy chlap je ochotny to absolvovat ale je to niekedy najlepsia metoda 😉 Vela stastia...

adka.baby
30. okt 2009

lienka malá sa budí maximálne dvakrát ale stači jej napapať sa raz ale skoro vstáva už od 4.tej sa točí kruti ale neplačká tak si ju nevšímam. Ten napad s tatinom je super ale ako si napisala nie každý chlap je ochotný,nie že by môj nechcel,ale ja by som nespala celu noc od strachu no proste to nejde. Ale si zlatá a dakujem. 😒

lienka43
30. okt 2009

Adka tak to my sme sa budili podobne, ono to prejde, nasa mala sa budila po 4tej prdmi bolelo ju brusko po mliecku, asi v roku som odstavila nocne jedenie davala som cajik. Teraz sa budi staci jej ale dudlik a spi dalej...Treba asi vydrzat.

dzonka
30. okt 2009

rimmel , velmi pekne si to napisala, este raz dakujem

adka.baby
31. okt 2009

lienka asi máš pravdu ja len dufam, že to prejde,ale ked čitam niektore mamičky že sa drobci budia aj 8-9 krat a viac taka si možem byť spokojná. Ale zase su detičky ktore sa nebudia vôbec a spinkaju celu noc,tak ja už tomu nerozumiem prečo je to tak. Mne zase kopec ludi vraví že čajik tiež nie je riešenie a u nas asi ťažko lebo moja malá vôbec nepozná fľašu nechce ju a ani čajik nepije len cez deň jej nukam s lyžičkou poharik nevezme do ust. Tak to asi bude boj. uffff 😒

rimmel
31. okt 2009

adka babatka co prespia celu noc to robia preto lebo k uspatiu nepotrebuju nic a nikoho...su tak naucene..ono v noci sa budia VSETKY babatka..ale niektrore sa vedia uspat znova same, ine k tomu potrebuju maminku 😉

a co su aj pribehy ze babatko spi celu noc a potom v 4,5 mesiacoch odrazu zacne sa budit a chciet mamu podla mna je to preto lebo si uz v tom veku zacinaju uvedomovat viacej co sadeje okolo nich, viac su na mamicku viazani, viac nas potrebuju....ale to je iba moj nazor, neviem ci to je naozaj tak 😀

meleri dakujeem 😔

termixicek
31. okt 2009

opica: co presne mas na mysli? s cim som si podla teba zavarila??? :D
s tym, ze podla mna vela deti svoje maminky vydiera uz v niekolkych mesiacoch? ja jednoducho neverim vetam typu: " mne vyhovuje ze dieta spi so mnou v manzelskej posteli, lebo ho mam pod dohladom ".
ale samozrejme, je to kazdeho osobna vec, to nikomu nemozem zobrat a samozrejme sa do toho ani nikomu nemozem starat. ja som napisala len svoju skusenost a ak tym pomozem len jednej mamicke a nakopnem ju k tomu, aby si knizku precitala a vyskusala a pomoze jej, tak moje riadky mali zmysel :D

termixicek
31. okt 2009

hankky:
tento prblem nepocujem prvy krat. nemam takuto skusenost, cize ti neviem poradit z vlastnych zazitkov, no co som pocula, tak vraj maju deticky taketo obobia. u niekoho to trva dva tyzdne, u niekoho mesiac, ale vzdy to vraj prejde, jednu noc to proste prestane a vsetko je ako predtym. verte, ze toto je aj vas pripad a o par dni uz bude spinkat kludne. ked sa tak stane, tak mi napis :D
drzim vam palce

opica
31. okt 2009

ved prave to som myslela, ze vacsine dievcat sa taky nazor, ako mas ty (a aj ja) nepaci 🙂
nase dieta zaspava same od 2 mesiacov a od mesiaca spi sam v izbicke, ale dost ma tu za to kritizovali...preto som soi napisala to, co som napisala... 😎

termixicek
31. okt 2009

opica: vies, v kazdom pripade si mozeme povedat, ze mame stastie. niektore mamicky mozu robit v noci aj nemozne, skusat 1000 veci a nezaberie nic. ale v niektorych pripadoch naozaj staci malo a len trosku vydrzat ked male place a nechat ho. vsak ako inak sa mu maju roztiahnt plucka???
no nas Adamko spinka sam v izbicke preto, lebo mu vadilo v noci akekolvek suchotanie, zobudil sa hned ako som vstala a isla na zachod, ked sa muz otocil na chrbat a trosku zachrapal...on si jednoducho vyzadoval klud a pokoj. tak sme to skusili a je mu super. fungujeme od narodenia na monitoringu, vysielacku mam pri hlave a pocujem kazde jeho najmensie zamrncanie...no ma klud on a tym ze je spokojny on, som spokojna aj ja.

meleri
31. okt 2009

bacha na období kdy rostou zuby..některé děti na to moc nereagují ale někdo má problémy se spaním...my to máme tak že se ted hodně budí a pláče, asi ho to bolí, potřebuje uklidnit..
jedna známa má chlapečka který prospí celou noc. fakt to záleží na dítěti.

termixicek
31. okt 2009

meleri:
v tomto mas pravdu. maminka musi vycitit, ci to plakanie, cirkusovanie a podobne veci po nociach suvisia s bolestou, alebo len dieta vymysla. Lebo ak je to bolest, treba dietatko samozrejme ukludnit a pomoct mu. No v nasom pripade to bolo len vymyslanie, lebo nechcel byt v postielke, ale pri nas v posteli a vtedy bol klud. No v kazdom pripade, zubky stale nemame a som zvedava, co to prinesie...

lienka43
31. okt 2009

Adka deti ktore prespia celu noc od malicka maju lepsie vyvinuty nervovy system a preto spinkaju celu noc. Mnohe deti zacnu spavat celu noc v neskorsom veku hlavne kvoli tomuto problemu. To som si niekde precitala 🙂
Rimmel to ze deti prespia celu noc len kvoli tomu ze zaspavaju same tak plati len pri niektorych detoch. Nasa mala zaspava sama a efekt je taky isty ako ked som ju uspavala ja. Takze to neplati vzdy...

opica
31. okt 2009

jasne, ked je dietatku zle alebo je to akymkolvek sposobom oddovodnene, urcite by som ho nenechala v noci plakat. aj ked nas gregor v noci neplace, maximalne, ked sa raz za mesiac v noci zobudi, tak je hladny. inak spava celu noc.
a aj my mame rovnaku skusenost s tym rusenim. odkedy spava sam, tak sa mu ovela zlepsil rezim. ked sme boli u svokrovcov a spali sme s nim v izbe, tak sme sa boh vie ako nevyspali nikto z nas 😲
a aj my funguje na monitore dychu a baby sitteri, ked sa zacne mrvit alebo cokolvek ine, hned viem zareagovat 😉

k tomu, co som pisala predtym, som myslela tak, ze niekotre matky chcu spavat s detmi v posteli (co je samozrejme spravne, pokial to tak citia). ale stalo sa mi,ze ma presviedcali o tom, ze ked moje dieta spi od jedneho mesiaca same, tak je to zle...hoci ja ten pocit nemam, preto som napisala, ze si si zavarila 😉

ale kazdy si ma svoje dieta vychovavat tak, ako to citi a neexistuje ziaden spravny princip, cize si kazdy ma vybrat to, co mu vyhovuje 😉

rimmel
1. nov 2009

lienka jasne sak ja nevravim ze to vsetky deti tak :D..a kolko ma tvoja? co ty vies, mozno sav setko este obrati naruby haha si ju takto naucila spat samu alebo proste takto spinka? lebo ako som uz hovorila faktom ostava ze vsetky babatka sa budia ale my o tom vediet nemusime nakolko ony zaspia same bez placu a maminky...niektore preto lebo su tak naucene a maminky k nim vstavat nechcu ci nemozu a ine asi ako tvoja dcera to tak proste robia..ale aj to sa moze zmenit 😝 😉

meleri
1. nov 2009

já si myslím že když dítěti nic není teda nic ho nebolí atd ( i když to člověk nemůže nikdy vědět, jestli ho třeba zrovna nebolí břiško), tak podle mě pláče protože se v noci prostě bojí tmy, najednou cítí že mamka tam není tak prostě chce být s ní..ty děti mají velmi živé sny, víc jak my, že prostě se jim zdá o všem co přes den přežily, a obyčejná příhoda z odpoledne se v noci promění v noční můru atd...prostě bych se to snažila brát trochu "psychologicky" že dítě není jen robot co se vycvičí aby v noci spalo, má přece svoj špatné dny nebo noci....s tím se musí počítat..já s tím počítala že dokud nebudou děcka velké tak ty noci nebudou pokaždé klidné...je to často velmi vyčerpávající ale člověk se musí překonat..a né říct ted chcu spát já, tak děcko nechám plakat, však ono usne.. ☹

lumah
1. nov 2009

Kočky skúste deti nechať v postielke a ak ju máte v spálni, lahnuť si na postel a počkať tak kým drobec zaspí, u našich to funguje, stačí keď nás vidia. Nebrať na ruky, nebrať do postele k sebe-to je chyba, lebo si na to zvyknú a ste otrok. Ja som brávala do postele- priznávam, ale iba ked boli chorí. Teraz im lezú zubky, tak niekedy zle spávajú, ale neberiem ich z postielky. Je to síce náročnejšie, ale dieťa si má zvyknúť mať svoj vlastný priestor a svoju postielku.

rimmel
1. nov 2009

Nebrať na ruky, nebrať do postele k sebe-to je chyba, lebo si na to zvyknú a ste otrok.

prepac lumah ale s tymto vyhlasenim silno nesuhlasim 😖

rimmel
1. nov 2009

vies mozno ty by si sa citila ako otrok, no ja sa citim ako matka, ktora ked vie co dieta potrebuje, da mu to....ved od toho tu som! 😵

schwarzovka
1. nov 2009

jsem ráda otrokem svého dítěte, protože já jsem tu pro něj, ne on pro mě 😉

andy2306
1. nov 2009

holky-každé dítě je jiné-každé potřebuje jiný přístup.Mám dvě děti-i první skončila u mě v postli,i ta druhá-pětiměsíčíní spi s náma v posteli-teda má svoji velkou postel nalepednou hned na manželskou-budí se tak 3x za noc na kojení,ale neplače,nemusím ju chovat,hladit-nic-hned usne do osmi do rána.v postýlce spávala do tři měsíců.tohle mi vyhovuje-nakojim-nemusim ji vyndávat z postele-a kolikrát usnu,ani nevím,že dojedla-takže jsem vyspaná já i miminko.Každý at si dělá jak chce-radikální rozhodnutí mě neberou,nenechala bych dítě vyřvat,na to nemám nervy-ale je mi jasné,že je to nejučinější cesta,jak se dítě naučí spat-tři noci bečí,pak zjistí že zbytečně-nic se stejně nestane-a tak raději spí.To už je o tom spí,že ne že se naše děti nenaučí spat,-naučí všechny.ale hlavně o tom,co my dokážeme vydržet.Já to nevydržím-poslouchat jak bečí-tak klidněš budu celý rok třikrát za noc k miminku vstávat-nevadí mi to.Spíš právě naopak-užívám si jí.První dcera od deviti měsíců sama od sebe začla spávat sama celou noc-a to jsme ji od půl roku mívali taky v posteli jako tu druhou dcerku.Já neznám člověka,který by se nenaučil spat-vy ano?nebojte-ono to jednou to vstávání k dětem skončí.a ještě budem vzpomínat,jak nás potřebovali.
Zazněl tu názor,že když dítě v noci plače-je to citové vydírání:tohle neni ale pravda!dítě do roka neni a neumí byt vyčurané.blízkost rodiče je pro něho základní přirozená potřeba jako jídlo a spánek a když se mu to odpira,může to mit negativní vliv na jeho psychiku ve vyším věku,na vývoj-to je dokázaná a každý psycholog by to jen potvrdil.Takže já jsem pro to reagovat na potřeby miminka citlivě a kdykoliv si zamane.do roka poslouchají rodiče-pak už miminko 😉

andy2306
1. nov 2009

jojo-ty děti mám pro radost, ane proto abych se snažila se jich co nejvíce zbavit a mět od nich klid.užívejme si to holky-tohle se už nikdy nevrátí!nikdy-je to nejhezčí období-já když vidím,jaks e na mě to miminko láskou třepe,jak je štastná,když jsem u ní-mohla bych ji nechat bečet?ne!to nikdy...taky budu ráda otrokem mých dětí.! 😉