Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mary159
26. okt 2013

@kalifa28 no nechcem sa obhajovat. Ale dnes je moj maly ako vymeneny cely den sa usmieva aj vonku sme boli dve a pol hodiny a predtym stale po dvadsietich minutach sme utekali domov s revom. Takze asi sa neciti tyrany ako vsetci tvrdite ze je.

mary159
26. okt 2013

@zuzanockamt Citsla si co som pislala. Ja som vzdy prisla ked plakal ale az po siedmich minutach. Ked je to podla vas tyranie. Tak neviem. Tak v nemocnici som ho utyrala viac pretoze tam som ho nosila ja na rukach pol hodiny a pol hodiny sestri ka preyoze mi nedovoli mu dat jest pretoze jedol pred hodinou aby sa neprejedol.

zuzanockamt
26. okt 2013

@mary159 dobra blbost, ze prejedol sa 😀 ... vzdy som davala jest na poziadanie a to bol na UM a nikdy nebol prejedeny, ziadne 3-hodinove intervaly som nepoznala a nikoho som sa nepytala, ci mozem alebo nemozem dat jest svojmku dietatu ... a dieta nechape, ze prides o 7 minut, ono ta chce hned ... takze ked prides o 7 minut, to uz je neskoro

jonas17
26. okt 2013

@mary159 no, si predstav, som úchylná, čo? 😀 vidím, že si si veľa naštudovala o dojčení 😀 ale budeš mať teraz čas, ked ti malý bude veľa spať 😀 áno, je to tak, dieťa neprestalo plakať preto, že si ho tak naučila, ale preto, že rezignovalo, vie, že sa ťa nedočká...hm, super vizitka pre mamu 😅

kalifa28
26. okt 2013

@mary159 tak aby mi niekto hovoril ako často a kedy mám dat svojmu vlastnému dietatu jest??????? ako sorry, ale to by som musela byt iná truba vymleta, aby som ho posluchla 😝

mary159
26. okt 2013

@zuzanockamt tak mi povedali sestricky v nemocnici a hovorim nedala mi ho ale nosila ho narukach. No ale dnes je moj syn cely den vysmiaty ako nikdy nebol. Takze si hovorte co chcete.

laura0
26. okt 2013

@mary159 moje tri kamaratky podla tejto knihy odnaucili behom 4 noci deticky v noci spinkat.Naozaj sa to dá a vobec si nemyslim ze je to tyranie detí,keby som to nevidela na vlastne oci ,neverim tomu.Jedna isla do prace tak bola nutena to urobit ,maly mal vtedy 8 mesiacov ,druhej maly mal uz rok a vstavali aj 8 krat za noc a tretej mal syncek 11 mesiacov a budil sa kazdu hodinu na mlieko ,ale len cucol a spal.Fakt to funguje,vsetky tri deticky uz davno prespia celu noc.A pozor dámy ,dve z nich su lekarky a naozaj telo dietatka si ma v noci oddychnut ,lebo ked sa napapa ,tak vnut.organy neustale pracuju (zaludok ,crievka) a to nie je pre dietatko dobré.....verim ze sa ti podari aby malý prespankal celu noc.Ja som nastastie nemusela tuto metodu pouzit ,lebo moja mala spinkava od 2 mesiacov celu noc bez zobudenia.

zuzanockamt
26. okt 2013

@mary159 nedala ti vlastne dieta a ty si to nechala len tak? ... uff

jonas17
26. okt 2013

@mary159 teraz vážne, lebo určite si robíš srandu...tvoje dieťa plače, že chce prsník a ty mu nedáš? radšej ho nosíš na rukách? to skade máš také? materským mliekom sa nedá prejesť. z neho nebude dieťa obézne, nebude zvracať, dieťa proste potrebuje matku, chce byť na cicke preto, že je unavené, choré, vravíš, že to bolo v nemocnici...je to jeho jediná istota...vážne si miesto tejto témy študuj tému o dojčení...tak dostaneš informácie aj o tom, ako často a dlho kojiť...držím ti palce...

mary159
26. okt 2013

Dnesny den dopadol na vybornu. Krasne sme si doobedu aj poobede pospinkali a cely den sme vysmiaty ako leco. Tesim sa spolu s malym a uzili si krasny slnecny den.

kalifa28
26. okt 2013

@mary159 komu neni rady, tomu neni pomoci.....

zuzkat1
26. okt 2013

@laura0 takych lekarov co toto tvrdia o materskom mlieku ze zatazuje telo by som vesala a nedavala za vzor...prve 3mes.sme mali takeho pediatra...mala stale plakala lebo ja krava som ho pocuvala...potom som zmenila dr a odvtedy som robila podla seba...mala usmiata odvtedy stale...

@mary159 aj moja v kociku plakala,kupila som satku a bolo po placi... A volaj mravnostne... Mala bude mat v januari 4roky a kojim! Fuj fuj hanba mi...
Kym odsudis niekoho za to ze pocuva potreby dietata, vratane kojenia, tak si o tom nieco nastuduj... A chuda male takze uz rezignovalo...darmo deti zvycajne rychlo zistia ze rodic im nepomoze,to vsak neznamena ze to aj chapu.

adka2011
26. okt 2013

Mam pocit, ze to tu ide z extremu do extremu... Na jednej strane pomerne drasticke metody, na druhej az chorobna posadnutost obetovat sa co najviac (hadam aj za hranicu toho, co dieta potrebuje). Neviem preco, ale Slovensko patri k jednej z mala krajin, kde zeny pre mna z nepochopitelneho dovodu potrebuju demonstrovat svoju absolutnu obetavost az martyrstvo a este z toho maju fantasticky pocit, ake su skvele... Nepaci sa mi ani jeden extrem. Ani nechat dieta hodinu revat, ale nechat sa dietatom budit 10x za noc (neratam pripady, ze rastu zuby alebo je chore), a este byt na to hrda, to tiez nie je ok. Ani zbrusu odsudzovat matku, ktora sa snazi rezim dietatu upravit, lebo to prospeje hlavne jemu, a tiez jej. V krajinach, kde su zeny nutene nastupovat do prace ovela skor ako u nas, mamy prirodzene hladaju setrne metody, ako dietatku pomoct najst rezim dna a noci, lebo inac by sa tie rodiny zlozili...

macamac
26. okt 2013

"mamy prirodzene hladaju setrne metody, ako dietatku pomoct najst rezim "

tak tak
šetrné metódy
a nie drastické
sám autor knihy si sype popol na hlavu
a podaktoré maminy ho stále slepo nasledujú 😝
@adka2011

macamac
26. okt 2013

@laura0 odnaučili detičky v noci spinkať? 😕
či to je len preklep?
lebo nechápem 😉

laura0
26. okt 2013

@macamac juj teraz som si vsimla ze som to tam zle napisala,nie spinkat ale papat 🙂

macamac
26. okt 2013

@laura0 som si myslela, že to bude niečo iné 😉
v pohode 🙂

zuzkat1
26. okt 2013

@adka2011 setrne lenze tato kniha setrna nie nie. A aj zahranicne publikacie z krajin kde sa chodi skoro do roboty podporuje dlhodobe dojcenie a uspavanie a napr.spanie s dietatom.

zuzkat1
26. okt 2013

@adka2011 este k tomu martyrstvu... Ja nie som martyr ani som to nikdy nebrala ako obetu. Bolo to normalne a prirodzene -dieta sa budi musim vstat... Normalna vec. Ani mi nenapadlo odnaucat ju od toho.

zuzanockamt
26. okt 2013

precitajte si a skuste sa zamysliet 🙂 ... http://babetko.rodinka.sk/babetka/denny-rezim-a...

adka2011
26. okt 2013

@zuzkat1 Ja som tu knihu necitala, neviem o com to je, tych teorii a publikacii je tolko, a kazda razi nieco ine... mna taketo veci nepresvedcia. (Internetove clanky uz vobec neberiem v uvahu, redaktorky proste neustale potrebuju o niecom pisat, a ked sa minie vsetko, ide sa zas odznova.) Jedine, co mi je jasne, ze co najdlhsi pokojny nocny spanok je dolezity ako pre dieta, tak aj pre matku (hoci kazde dietatko je ine a vyzaduje iny pristup). Mama nie je to stroj /teda okrem tych mamin, ktore tuto poziciu miluju a priam sa predbiehaju v tom, kolkokrat sa im dietatko v noci budi a musia preto vstavat/, ani perpetuum mobile a vyspata matka je jedna z najlepsich investicii pri vychove dietata .

mia551
26. okt 2013

ach, zeny, nerozumiem tomu, preco toto robite svojim detom. podla mna to JE tyranie deti. tu knihu by mali spalit, nech sa na nu nenamotavaju zasa a znova dalsie a dalsie zeny... preco ste vlastne mali deti...??? aby ste ich odlozili do postielok a celu noc o nich nevedeli... potom sa necudujte, ked o nich nebudete nic vediet ani v ich 13 rokoch... ☹

zuzkat1
27. okt 2013

@adka2011 ja som sa sem vyjadrovala bez precitania tej knihy,ze nechat dieta vyplakavat je hnusne.obuli sa do mna ze neviem o com kniha je...tak som si ju precitala.hnusne citanie. Matky maju nechat dieta plakat..a sledovat cas a ist tam az po istej dobe.a tak dookola...sam autor uz lutuje ze tu knihu napisal lebo uznal ze detom skodi.
A co sa vstavania tyka...tam som studovala rady laktacnych poradkyn-na ich oficialnych strankach. Nocne dojcenie je potrebne aj na tvorbu mlieka-pokial sa dieta budi... Mala spi so mnou takze som len dala prsnik a obe sme spali dalej.da sa vsetko,len treba chciet.

katuska111
27. okt 2013

@zuzkat1 ako ta kniha škodí detom? čo o nej autor písal? to by ma zaujímalo, lebo ja neviem...

zuzkat1
27. okt 2013

@katuska111 ta technika riadeneho vyplakavania skodi detom. Viem len ze to lutuje ze to pustil do sveta co konkretne povedal neviem.ale ta technika je skodliva...v buducnosti mozu mat tie deti psychicke problemy ... Dieta zaziva frustraciu z "nezaujmu" rodicov.lebo zial dieta to vnima ako nezaujem,moze byt utiahnute,nesebavedome,casto zakomplexovane... Toto mam z jednej publikacie,ale mam aj priklad zo zivota... Jedna znama nechavala maleho plakat pred spanim aj mne vravela ze nech malu neberiem hned na ruky ked place,ze nech si poplace...moja je sebavedoma a smela do skolky sa tesi od prveho dna.ten jej je utiahnuty a 1rok v skolke komplet preplakal. Pritom ona ho miluje,ale dovolim si tvrdit ze v tomto urobila chybu.

frick
1. nov 2013

Ahojte. Konečne som našla jednu tému o spánku v ktorej to žije a možno mi niekto poradíte PROSÍM !!!!
Takže mám 2 ročného syna. Zaspáva sám asi od 8 mesiacov a teraz už dlhšie spáva na klasickej posteli.Režim máva pravidelný ale začal mi štrajkovať so zaspávaním. Začíname o 19-tej s večernými rituálmi - sprcha alebo kúpeľ, pyžamo, večera a po večeri rozprávky v telke asi 20:15( ktoré teda pozeráva len starší), fľaša s mliekom a ide spať. Ukladám ho rovnako so starším bratom dám im dobrú noc zhasnem zavriem dvere.kým starší zaspí do 5 min. mladší je aj 2 hodiny hore a kecá a spieva si blbne v posteli.On mi na večer chytí úplne druhý dych a behá po celom byte ako splašený a nedokážem ho nijako upokojiť aby sa nerozbláznil. Ráno je hore o 7 a ide spať znova až kolo 12:30 a to tiež vymýšľa v posteli aj do 14. Potom ho najneskôr o 15:30 musím budiť aby večer išiel normálne spať ale nepomáha to. Myslela som že zmena času to nejako upraví ale je to ešte horšie. Nerada by som mu už teraz vynechala denný spánok lebo keď pôjde do škôlky tak bude s tým problém. Prosím vás dajte mi nejaké rady,nápady čokoľvek vás napadne ako to mám riešiť. Toto dlhočízne zaspávanie a neskorý spánok si myslím mu nie sú zdraviu prospešné.

carodejnica
1. nov 2013

@kalifa28 ideš moja 😅 😵 😀 😀 😀

bleee
1. nov 2013

@frick ahoj, mam tiez 2 rocneho chlapceka a pred par tyzdnami sa nam takisto pokazil denny spanok, nehccel vobec spat. Po par dnoch bol velmi unaveny, vecer siel spat uz o 7 mej. Potom som to pochopila. V tomto obdobi sa u nasho chlapca prejavil prvy vzdor, bolo to skratka prejav jeho vole. Zacal to robit aj v inych oblastiach, akoze presne opak ako si situacia vyzadovala. Ked som to pochopila, povedala som si Stop, takto nie a trosku som mu pohrozila. Ja si chodim lahnut cez den spolu s nim a povedala som mu, ze svojim krikom ma rusi a ja si chcem pospat. Ak teda chce kricat a nie spat, ja si idem lahnut do inej izby. Vysla som zo spalne a trosku pockala. Zacal kricat mamka uz budem spinkat. Vratila som sa a lahla naspet k nemu. Odvtedy zacal zas cez den spavat. Porozmyslaj nad podobnou taktikou, treba sa k tomu postavit viac razne

frick
1. nov 2013

@bleee Ja by som nerada aby si zvykol s niekym zaspávať. Chodím si za ním ľahnúť len keď je chorý a kašle vtedy má obavy aby spal sám. No možno bude niečo na tom že je to určité obdobie vzdoru. Vždy za ním musím prísť a prísne na neho zvýšiť hlas lenže ani to nepomáha. Dokonca aj keď mu capnem po zadku keď moc vymýšľa tak zaspí ale neskoro prosto mi to pripadá ako by sa nevedel upokojiť alebo ja neviem.on neplače len vystrája rozpráva si spieva ...a pritom ho aj unavím chodíme 2x von aj doobeda aj poobede. Vďaka za radu skúsim nad tým tiež nejako popremýšľať. 🙂

dejna20
1. nov 2013

@zuzkat1 ahoj. citujem ta " Dieta zaziva frustraciu z "nezaujmu" rodicov.lebo zial dieta to vnima ako nezaujem,moze byt utiahnute,nesebavedome,casto zakomplexovane... Toto mam z jednej publikacie,"
z akej publikacie? vcelku ma to zaujima, znama tuto metodu odporucala mne do buducnosti, ze ak bude maly vacsi a bude sa stale budit (budi sa mi raz alebo 2krat za noc, co je pre mna ok) a nielen mne. ja som jej vsak vravela, presne to co ty citujes, a ona, ze ci to mam nejak podlozene. tak ma vcelku zaujimaju, ci existuju nejake publikacie, co odporuju tejto metode, resp. vyvracaju jej "nezavadnost". a teda, kde autor tejto knihy olutoval, ze ju napisal?