Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkafuny
18. mar 2008

Anemo... to je krásne...

anemo
18. mar 2008

🙂 som tu znova - este par praktickych skusenosti, ak by sa to niekomu nezdalo: mala som (a stale mame) VELKE problemy so zaspavanim a spanim dcerky. de facto nevedela nikdy zaspat ani spat sama. (poznam mamicky, ktore svoje deti polozili do postielky, 15 min, hladkali a dieta zavrelo oci a spalo, aj 2-3 hodiny.) to sa u nas nedialo nikdy.
mala ked bola unavena, zacala byt aktivna, nepokojna... nase dni vyzerali tak, ze som ju uspala na rukach, ulozila a o 10 min. bola hore - cez den aj v noci. spala jedine v kociku alebo pri mne. jasne ze som bola z toho uplne vycerpana a mala nevyspata tiez.
tak som sa tomu prisposobila a spim pri nej. v noci je samozrejme pri mne. a aby mi nebolo poleziacky dlho, citala som knihy. nastastie aj tu, ktoru som vam doporucila a pri nej som pochopila ze robim spravne. viem to, pretoze takto malej dozicim dost spanku a dost fyzickej blizkosti a vidim na nej ze kazdym dnom spava a zaspava pokojnejsie. vecer chodim spat s nou a vacsinou sa este okolo 23 hod. zobudim a mam cas aj na draheho 😉
tiez som pochopila ze nejde o "problem", ze dieta nevie zaspat a spat same, ale ze su to normalne potreby dietata byt non stop pri mame (nejakej blizkej osobe). ked sa toho krasneho pocitu nasyti, same sa odluci od mamy.
moje doporucenie - nebudte voci svojim detom necitlivi, vykaslite sa na metody a postupy "ako ho naucit spat same", ono sa to nauci, ked sa nasyti vasej blizkosti. jednoducho robte to co vam napovie materinske srdce. neznamena to ze sa treba plne obetovat pre dieta a zabudnut na seba 😉 majte ho vela pri sebe, na rukach, spite pri nom, vecer nech je s vami v posteli. nic nestratite. cez den sa spolu hrajte ale tiez robte co sama potrebujete a dieta majte pri sebe, rado sa pozera na to co robite.

anemo
18. mar 2008

par prikladov...
(la100vicka)...stale si ziada, aby sme ju mali pri sebe a ked ju po dojceni prelozim do postielky, vzdy sa po polhodine zobudi, diva sa na nas a hlasnym placom "prehovara", aby sme ju vzali k sebe...
(federica)...bol velmi vystresovany a kontroval, ci som pri nom...

baby, krasne tu popisujete ze dietatko vas potebuje!
prosim prestante distribuovat knihu ktora mamy uci aby nechali svoje deti vyplakavat a vzdat sa.
ak viete anglicky, najdite si cez google stranky o non-crying methods a crying methods...vela ludi tam pise ze tie "placlive metody" boli uplne zbytocne a keby to mohli vratit, zeby to urobili - kvoli netraumatizovanou dietata.

budte s dietatkom ked zaspava, budte s nim ked spi. po par mesiacoch sa nauci, ze "mama je tu" a bude mat pokojnejsi spanok. a z vas nebude netopier

budte trpezlive. spankove problemy vraj prichadzaju vo vlnach, teda nenauci sa to "raz a navzdy", ale vracia sa to - casto okolo 2-3, 6, 8 mesiaca...suvisi to s uvedomovanim si seba a sveta okolo, vtedy potrebuje vasu blizkost, nie samotu.
je to predsa to co najviac milujete, vsak? je mi luto deticiek, ktore ucime plakat v samote s pocitom ze je odlozene a nemilovane. ved unavene dietatko je take pritulne a mile. mozno aj velmi zranitelne.

my mame este len 4 mesiace ale som presvedcena ze ziadne nasilne osamotenie pocas zaspavania robit nebudem. aj ked mi tu furt chodi svagrina a kruti hlavou ze preco nezavrem dvere a nenecham ju "chvilu" plakat...mozno mate dieta ktore by plakalo len pol hodiny pocas tyzdna ale aj to sa mi zda nevhodne 🙂

aby som nerobila inym reklamu - cez mail vam mozem dat kontakt na pani, ktora robi konzultacie k detom (aj o zaspavani), u ktorej som bola ja a velmi mi pomohla. tym ze ma ubezpecila ze ju nemam nechat plakat a po radila par trikov ako dieta naucit zaspavat same. ucime sa, bude totrvat mozno mesiace ale ja u vidim zlepsenie.

veva1
18. mar 2008

anemo celkom nesuhlasim,asi sa neda celkom jednoznacne povedat co je spravne a co nie. Tomasko ma sice len tri mesiace a takze tie metody placu neskusam,no kym som ho nenechala sameho v postielke aj s troskou placu tak cele dni nespal ,bol kazdu polhodku na prsniku,stale natriasany na rukach a stale po chvili aj tak plakal.Ked ho dam do postielky tak si niekedy aj trosku pomrnci ale po par minutkach zaspinka a budi sa s usmevom 🙂 Neprehanam to dietatko 3 mesiace skoro vobec nespalo niekedy aj 10-12 hodin vkuse,len preto lebo som nechcela aby plakal.A tak namiesto parminutoveho placu to bol plac celodenny. No suhlasim ak zacne plakat velmi silno tak amokovo tak sa neutisi sam ani po dlhej dobe preto vtedy ho plakat nenecham a radsej mu ten cicik dam. A este vdaka mojemu pristupu len aby dietatko neplakalo ,kojim v noci kazde dve hodiny nad ranom aj hodinu,kym ostatne samostatne deticky uz prespia celu noc.Nehovoriac o bolavych krizoch ktore mi pekne noc co noc mrzli len aby moje dietatko neplakalo a malo preto cicik v ustach.
kazde dietatko a kazda maminka je ina a snazime sa zvolit tu najlepsiu cestu hlavne pre nase dieta a istotne tak trochu aj pre nas,lebo vynervovana nevyspata mamina tiez nie je bohvie co.

martinaema
18. mar 2008

anemo ani ja s tebou celkom nesúhlasím. Mnoho mamičiek-nie všetky- a týka sa to aj mňa tu píšeme o tom, že dieťa nechce spať v noci. U mňa vôbec nešlo o to, že ju nechcem mať pri sebe, ona totiž nespala ani v postieľke, ani pri mne v posteli. Spala mi iba na rukách a priznajme si posediačky s bábom na rukách by si toho moc nenaspala ani ty. A myslím že každá maminka svoje dieťa pozná a vycíti, či je plač len zlostný, alebo žalostný a dožadujúci sa maminy. Aspoň ja to spoľahlivo dokážem rozoznať. Napísala si to síce krásne ale tvoje bábatko je ešte veľmi malinké, u nás v tom veku ani na chíľu nepadlo rozhodnutie - nechať poplačkať, až v 10.mes. A teraz, ked sa v noci obe vyspíme. tak sme aj cez deň spokojnejšie, ja nie som podráždená, nevyspatá a pri občasných zlých náladách mám väčšiu trpezlivosť s malou.

smatulka
18. mar 2008

neviem presne o com ste debatili dozadu, ani o akej knihe sa rozpravate, napisem len svoj nazor a svoju skusenost, musim povedat, ze mam velmi dobre dieta, misko ma 7 tyzdnov a v noci krasne buva sam, zobudi sa niekedy raz, niekedy 2x na papanie, ale inak vzdy aj sam zabuva, vecer mame uz "rezim", kedy ho okupkam, potom sa napapa a ulozim ho do postielky, on si pomalicku zabuvka, horsie je to cez den, kedy pyta papat niekedy aj kazdu hodinu a ja nemam to srdce nechat ho plakat, tak mu pekne dam napapat, co sa tyka uspavania na rukach, to je u nas len cez den, ale poviem vam, je to asi ten najkrajsi pocit, aky mozem zazit, mat malickeho v naruci, vidiet ako sa pekne ukludni ked ma citi a ked sa zacne zo sna usmievat, tak som v siedmom nebi...aj ked niekedy vdaka tomu zehlim oblecenie aj 3 dni 😀 a pekne ma to rozculuje, tak vedomie, ze je spokojny je to najdolezitejsie a ten usmev mi vsetko vynahradi...
naproti tomu ale velmi nesuhlasim s tym, aby dietatko spavalo v posteli s rodicmi, moze s nimi zaspavat, mozno z pocitu bezpecia a dovery, ale ked zaspi malo by byt prelozene do svojej postielky, ja sa s malym v posteli nevyspim, vzdy som hore, prevalujem sa...do postele si ho beriem ozaj len vtedy, ked vidim, ze sa mu neda zabuvat alebo ho boli brusko, vtedy sa porozpravame, potulkame a on po chvilke zabuva
no a uz vobec by som si do postele nebrala starsie dietatko, podla vlastnej skusenosti, moj priatel ma z prveho manzelstva teraz uz 5 a pol rocnu dcerku, dodnes nespava a nevie spat sama lebo ju od malicka mali v posteli, aj sme sa snazili naucit ju spat samu, ale ked jej maminka aj stara mama ju to naucit nechcu, tak je to u nas tazko...tak som zatrhla u nas navstevy cez noc pokial sa to nenauci, viem, ze aj taketo dieta sa potrebuje citit bezpecne, ale riesila by som to tak, ze by som bola pri nom v izbe kym nezaspi...a nie tym, ze si ho vezmem k sebe do postele...

takze tolko asi moja skusenost, dieta si nenecham plakat a vezmem ho do narucia, ked je malinke, ale s vekom by mali prist aj urcite hranice a pravidla, len netreba zabudat aj na nehu a vytvorenie pocitu bezpecia a dovery

anemo
18. mar 2008

ahojte baby. je tu vela spoluvisiacih tem. zaspavanie, uspavenie, spanok, miesto kde spat, laska a pravidla...
moje dlhe prihovory som "musela" napisat hlavne kvoli tomu, ze je tu vsade rozposielana metoda "nechat vyplakat"...
(kniha kazde dieta sa nauci spavat)

podla toho ze je vo fore ta kniha tak ziadana, tak predpokladam ze je sucastou nasej mentality skor verit tomu, ze ked si dietako "poplace" a bude konecne same, tak je to konecne vsetko naporiadku...a podla mna to je jednoducho pomylena predstava 😖 ...a preto predpokladam ze tu bude este vela prispevkov zacinajucih slovom "nesuhlasim" ...a pod. ked si vas vsak citam, tesi ma aspon jedna vec - pisete ze tiez nenechate svoje dieta kvilit do nemoty a s tymto asi budete suhlasit - ako siel cas, museli sme byt velmi vynaliezave v tom ako s babatkom narabat. ja som minimalne kazde dva tyzdne prisla na nieco ako svoje dietatko lahsie a lepsie upokojit az verim ze ho raz naucim zaspavat same.

k mojej "kratkej skusenosti"..ano, mam len 4 mesacnu skusenost, ale kedze odmietam nechat moje dieta vyplakavat, hladam a hovorim o tom skoro s kazdym, aj s odbornikmi na deti a to co pisem nie su to len moje skusenosti. taka mudra este nie som 😀

anemo
18. mar 2008

este som zabudla - martinaame: celkom som nerozumela, nechala si ju poplackat preto aby ta v noci uz nebudila? alebo ako to bolo...

vanila
18. mar 2008

anemo... suhlasim stebou ja som maleho uspavala tak ze sme si sadli pred Tv a pozerali a zaspal niekedy aj na rukach v kociku no poslednu dobu zaspava sam zabori sa do vankusou vytrci ritku(ja som pri nom pokila nezaspi) a tak je az do vtedy pokial nespi. a nemusela som ho nehat rucat az do nepricetnosti lebo on to vie spravit ked nieco nedostane a pri zaspavani by to urobil tiez. nemozem povedat ze som to neskusila ze som ho nedalá poplakat pri zaspavani ale ked zaspal s placom tak sa aj zobudil s placom a dvojnasobnym. ja nechcem radit nikomu to jekazdeho vec ale moj nazor je taky ze ked dieta je male potrebuje aspon istotu bezpecia od toho rodica pri zaspavani. A ked teraz im to neposkitneme tak vecte ze ked budu starsi tak sa nam na hlavu vykaslu. Tak si to treba uzit pokila su male a byt snimy kde sa da byt aj pri tom zaspavani 😉 😉 😉

fenrirka
18. mar 2008

mne ste poslali tu knizku a to je len pio anglicky?ako to mam spravit?

evita4
18. mar 2008

Ahoj fenrirka skusim ti ju este raz preposlat, ale ja ju mam po slovensky tak ti to uz dufam pojde.. 🙂

mischell7
18. mar 2008

Ahoj fenirka nemohla by si mi poslať tú knihu čo o nej píšete? ďakujem
moj mail: mischell84@azet.sk

fenrirka
18. mar 2008

jej no evita dakujem tak idem to pozriet a ked mi to pojde tak ti to mischel poslem ok...

fenrirka
18. mar 2008

jej ide mi to parada uz som ti to aj poslala moc dakujem...
ja mam taky problem ze moj maly spinka od osmej ked ho okupem tak do tretej rano ale potom sa mu nechce spinkat..este nema ani tri mesiace...a cez den zacal byt stale hore vobec sa mi ho strasne tazko podari uspat

martinaema
18. mar 2008

anemo- ja som ju 1.) nenechala vyplakať, ak si čítala knižku vieš, že je to metóda regulovaného plaču - t.j. dieťa si musí byť isté, že matka príde, nie je opustené. A 2.) nenechala som ju vyplakať, aby som sa vyspala ja, ale aby vedela spinkať bez toho, aby mal 10h. prsník v pusinke. A nehovorím o tom, že by sa zachádzala od plaču. Ona sa zlostila, že som zmenila niečo na čo bola zvyknutá. Zaspávala totiž len na prsníku a akonáhle som jej ho vytiahla z pusy, už bola hore. Takto sme sa naučili, že najprv sa kupká, potom sa papá, ešte chvíľu sa pohrajkáme a ideme do postieľky, kde do 5 min. zaspí

alami
18. mar 2008

anemo - myslím, že každá mamička si ju so záujmom vyžiada a prečíta, ale nie všetky píšu svoju skúsenosť. Moja je taká, že som to skúsila a hneď v prvý večer som si povedala - tak toto nie. Radšej sa budem 3roky tlačiť so synom v jednej posteli a bude spokojný(veď tak som to robila aj s prvým synom) ako ho takto trápiť. Možno má niekto neznesiteľné noci a treba to riešiť aj takto, ale ja radšej v noci vstanem, ak si to tak moje dieťa praje a urobí ho to šťastným. Inak, treba si uvedomiť, že aj napr.ja sama mám rada, aby ma milovaná osoba stískala a objímala a aby odo mňa neodišla. Prečo by to nemalo chcieť naše dieťa? a prečo mu v tom nevyhovieť?Keby mi tak manžel povedal - nie, tu si pekne buď a nauč sa spať sama... 😀
To len tak na zamyslenie, inak, proti tejto metóde nemám nič, len proste nie je pre nás. Len ten režim, ten áno, z toho som sa poučila. 😉

katka76
19. mar 2008

nesuhlasim - suhlasim? je fajn precitat si knihu - ziskate dalsie poznatky - niekedy naozaj deti pretazujeme roznymi stymulmi a oni potom nevedia zaspat, niektore potrebuju zaspavat v klude a same, niektore v blizkosti rodicov. kazda si pozna to svoje a vie, co je pre neho dobre. terezka ma 9 m, noc este neprespi a cez den toho tiez vela nenaspi. naucila sa vsak jedno - LUBIA MA A JA SA MOZEM NA NICH SPOLAHNUT.ked ju ukladam, napije sa mojho mliecka - to sa vylucuje s knihou, ja ju polaskam v naruci a polozim s usmevom do postielky. ked zacne plakat, napocitam do 10 a ked neprestane, idem za nou, pohladim prip. vyberiem z postielky a opat pomojkam - to kniha tiez "nedovoluje" - davam jej tym vsak pocit, ze som tu, a ked ma bude potrebovat, staci povedat - a ono to funguje 😉
nieco som citala o terapii pevnym objatim a aplikujeme ho, ked je rozrusena - silno si ju tulim k sebe a stale na nu rozpravam, ze ju lubim, ze som tu, ze sa nemusi bat, ze maminka ju ochrani, ze moze spinkat....zakladom je na dieta sustavne rozpravat a drzat ho pevne v naruci, kym sa hnev neukludni, nepremeni na lasku. a ten nas maly jedosko sa naozaj ukludni - i v noci, a to som pred par dnami kojila kazde 2 hod, len aby neplakala
drzim kazdej mamine palce s vychovou jej deticiek a este taka mala vsuvka : Nech mi boh da silu prijat veci, ktore sa zmenit nedaju, Odvahu menit veci, ktore zmenit mozem, A mudrost vediet medzi nimi rozlisit

la100vicka
19. mar 2008

Katka 76.....- zda sa mi, akoby si opisovala nasu malu. Aj ona toho vela nenaspi a v noci si tiez niekedy ziada kazde dve hodiny prsnik. Nikdy jej ho neodopriem. Ked bola mensia, mala som ju pri sebe celu noc, ale teraz ked uz sa pretaca a pochoduje po posteli, neda sa mi pri nej vyspat, lebo sa jej stale s manzelom uhybame (chudak, raz sa tolko uhybal, az spadol z postele 😀 ). Zacala som to robit tak, ze ju nadojcim posediacky a vzdy vlozim do postielky...ked sa preberie skor, ako by mohla byt znovu hladna, vstanem, dam jej cumlik, napravim (pretoze je vacsinou uz bud na styroch alebo stoji v postielke) a lahnem si. Niekedy zaspi hned a niekedy veru nie. Vtedy ju musime vziat k sebe a pekne v momente zaspinka.
Uz som si trochu zvykla na to, ze musim k nej casto vstavat a poviem vam, je to omnoho lepsie, ako ked som sa drzala zasady, ze dieta od 6 mesiacov je schopne prespat celu noc a to bez dojcenia. Karolinke teraz idu vrchne jednotky a spodne dvojky, takze je mozno nervoznejsia, ale ja sa tesim, ked sa jej prerezu a zasa bude spinkat tak, ze sa zobudi na dojcenie len 2x za noc.
Chcela som este poprosit o radu: mate niekto skusenost so stahovanim sa s takymto malym dietatom? Budeme sa stahovat a chceli by sme malej hned zariadit izbicku. Mam vsak strach, ze zmena prostredia moze u nej vyvolat rozne reakcie, predsa sa jej este neda vysvetlit, ze sice je prostredie nove, ale je v nom doma. Mam skusenost, ze som ju raz chcela dat spinkat (cez den, nie na nocny spanok) u svagrinej a vobec mi tam nechcela spinkat. Musela som s nou ist von a uspat ju v kociari.
Chcela by som hned skusit ju naucit spinkat v postielke vo vlastnej izbicke, samozrejme, ze ju nenecham vrieskat, len nech sa to nauci...tiez som toho nazoru, ze je dobre mat dietatko pri sebe. Chcem to aj napriek tomu skusit a ak nahodou sa to osvedci, budem rada. Nic sa vsak nestane, ak bude ziadat byt pri nas. Jednoducho premiestnime postielku do nasej spalne a pojdeme po starych kolajach (krmenie po sediacky, neustale vstavanie z postele, len nech sa nerozplace tak, ze sa nebude dat utisit atd...)
DRZTE PALCE!!!

janny29
19. mar 2008

🙂 Ahojte mamičky, ja som tu nová - zaregistrovala som sa dnes.
Veľmi ma zaujala téma ohľaom uspávania detičiek. Ja mám polročného synčeka a tiež spáva spolu s nami.
Už v pôrodnici som ho mala stále pri sebe a ako sme prišli domov odvtedy spinkáva stále s nami.
Je to pre mňa veľmi dobré, lebo keď sa v noci zobudí hneď dostane papať. A manžel tak nemusí chodiť spávať do obývačky lebo ho nepočuje plakať... 🙂
Akurát cez deň je to trošku horšie. Keď je pekné počasie tak je to super lebo sa veľmi rád kočíkuje a aj si vonku dobre pospinká. No horšie je to keď vonku prší a my sme doma. Pospinká si tak 10 minút a potom musím prísť a byť pri ňom aby zasa zaspinkal. Veľmi ho to ukľudňuje keď som pri ňom. Ináč by cez deň nezaspinkal.
No mne to nevadí, veď čo by človek neurobil pre svoje dieťatko... 🙂 🙂
Keď som ho večer dala spinkať do postieľky tak tam vydržal spinkať tak 2 hodiny a musela som ho vziať ku nám. A aj ja som zle spala lebo som stále sledovala či je v poriadku. Takto keď ho mám pri sebe spím lepšie a aj on je spokojnejší a lepšie sa vyspinká.
Myslím si že nie je na tom nič zlé keď deti spia pri rodičoch. Pokiaľ je spokojnosť na obidvoch stranách je to super.

zrzulka
21. mar 2008

ja si tiez neviem vynachvalit to ze mala spi s nami v posteli🙂)) je to super, obe sa vyspime. rano je mala dokonca taka ze ked vidi ze ja este spim tak sama sa zabavi a mna necha spat🙂)) place len ked je hladna. mne praveze to vadi ze neplace:( ona sa dokaze aj sama zabavit, myslite ze je to tym ze ma ma dost a vie ze vzdy ked sa ohlasi pribehnem alebo cim to je ze je taka samostna??? my s muzom ju zase az tak nenosime. ale vzdy je pri nas. ci uz v lehatku ci na kolenach ked muz pozera telku ale ked je hore tak je vzdy v nasej blizkosti. ja sa jej aj dost venujem, samozrejme ze nic doma nespravim ale ved na materskej som hlavne kvoli nej a nie kvoli tomu aby som mala v byte sterilny poriadok🙂

lusil2005
21. mar 2008

myslim ze v knihe pisu ze ked dieta spi s rodicmi v posteli je to v poriadku ak to vsetkym tak vyhovuje.
ja ked si necham malu pri sebe alebo ked nahodou zaspime pri nocnom kojeni, rano ma strasne boli chrbat. ale nastastie my s tym problem nemame, mala spinka v postielke tiez lepsie ako so mnou v posteli. tam sa moze vykrucat, pretacat, natahovat a odkopavat kolko chce 😀

zrzulka
21. mar 2008

lusi nasa nema problem ani v postielke ani v posteli🙂)a vykruca sa aj v nasej posteli, ona putuje odo mna k muzovi🙂 vzdy sa nalepi na jedneho z nas, ja som prave ta ktora jej vzdy ustupi, muz sa neda vysackovat🙂))ja si neviem predstavit zeby spala niekde inde ako s nami. ja ju strasne rada pozorujem ako spinka. je ako anjelik vtedy, hned sa mi lahsie zaspava🙂

erni
24. mar 2008

ahojte baby,ja by som tiez mala zaujem dostat knizku,uz fakt nevladzem.
Dakujem. kocurova@zoznam.sk

martinaema
24. mar 2008

erni ak to ešte nemáš, tak posielam

michaelar
30. mar 2008

ahojte. mozete mi prosim tiez poslat tu knizku. dakujem
michaelarolincova@azet.sk

veverica
30. mar 2008

michaelar poslala som ti. A zmen si pass ty si este stale tehotna a ani nevies pohlavie babatka? 😀

anmary
31. mar 2008

anemo 😉

julca80
31. mar 2008

a ja sa musim pridat k mamickam ktorych deti maju problem so zaspavanim. Uz ma to prestava bavit. ☹ 😝 Od kedy sa naucila kolenackovat a stavat pomocou hociakej opory, tak aj v postiel robi stale to iste. Ak je unavena, a vidim na nej ze by spinkala, aj tak pozbiera vsetky sily a skriabe sa po postielke a potom cupoce, samozrejme s drzanim. Fakt to trva uz dlho. Myslela som si, ze to bude par dni, kedze sa nieco nove naucila a je to pre nu vzacne, ale stale a stale to pokracuje. Proste katastrofa pri zaspavani. tak sa trapime. ☹

filipi
31. mar 2008

Ahojte maminy, som tu prvý krát. Tiež máme problém-spanie našej Lindyy, má 3 mesiace. Deň má 24. hodín a ona je z toho hore 22. Cez deň spí len v kočíku vonku asi 2 hodiny. A potom večer zaspí o 22.00 a od polnoci až do rána je hore každú hodinu. Je to zúfalá situácia. Veľmi by som chcela poprosiť o zaslanie knihy na mail felcanova@chassco.sk
Veľmi pekne vopred ďakujem.

smisela
31. mar 2008

Anemo,všetko si to napísala veľmi pekne,z časti aj súhlasím,ale...v tejto knižke nie je nič písané o tom,že nechať dieťa vyplakať...ak si si ju neprečítala,tak v skratke,dieťa je večer ulozene do postieľky,uloženiu predchádzal kúpel,pyžamko a večerný rituál,ktorý ma každa maminka so svojim bábetkom,následne matka odíde z izby.Princíp pozostáva z toho,ze chodíte za dieťaťom v pravidelných časových intervaloch,3,5,7 minút,počas ktorých na dieťa rozprávate,hladkáte,tíšite,ale neberiete na ruky.Tieto intervaly si moze matka aj skrátiť,závisí to od nej a dieťaťa,takze tvrdenie,že dieťa je ,alebo sa cíti opustené je neopodstatnené.Je úpne samozrejmé,že ak je dieťa na niečo zvyknuté a vy mu to nedáte,bude plakať.Ja môžem povedať,že túto metódu som použila,pretože malá mi zaspávala len na prsníku,ale to by nebol problém,ale malá sa budila v noci každú pol az jednu hodinu,pomohol len prsník,Zvyšok noci som ležala vystreta pri nej a nebodaj sa náhodou ani pohnúť,aby sa nezobudila.Odniesol si to môj chrbát,s ktorým mam doteraz problémy,a malá bývala cez den unavená a mrzutá.
Nesúhlasím s tým aby sa táto metóda uplatňovala pri deťoch mladších ako 6 mesiacov!!!
Večer mi malá zaspí sama,bez prsníka,ale sedím pri nej a hladkám ju.V noci sa budí 1x na kojenie a je z nej spokojná a hlavne vyspatá slečna 🙂
Nám to veľmi pomohlo a trvalo to len 1 noc 🙂