Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
3. nov 2016

@sardinka336 😀😀😀ty si hotovy psycholog..ano voci dietatu som nepodstatne..dieta je top a prve a jedine ale rozhodne to neplati nikde inde to ti garantujem😉a naozaj si uz uvedom ze to ze niekde uspava len matka alebo robi veceru len matka to este neznamena ze vztah nefunguje a ze je to blbe rodinne prostredie..to ze chap sa bude tocit okolo deti este nezaruci stastnu rodinu

zuzkat1
3. nov 2016

@sardinka336 a ja to nevolam submisivita ale priority...mojou prioritou je dieta a nie moje pohodlie

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 no podla mna by dieta mali vedeit uspat obaja, aby mama mohla obcas vypadnut, alebo pre pripad, ze sa nahodou nieco stane a mamka musi ist napr. do porodnice, alebo byt mimo v noci z roznych dovodov. Otec musi a mal by zvladat uplne vsetko, co matka, uplne, okrem kojenia. To je rada mojej svokry a normalne by som ju dala sekat nad brany porodnice. Od prichodu domov z porodnice musi otec robit, alebo vediet robit to, co matka a matka mu to musi dovolit...lebo dieta je predsa na 50% oboch, len dokopy su 100% rodicia.

hankaop
3. nov 2016

@sardinka336 Nie som submisivna v beznom zivote a moje dieta je pre mna prednejsie, ako ja. Pre mojho muza evidentne detto. Moji rodicia tiez nie su submisivni, priam mi je ta predstava smiesna a tiez vidim, ze svoje deti maju daleko pred svojim pohodlim. Uz ked sme dospeli, pomalyyy sa to meni, ale kebyze spravime problem a potrebujeme pomoc, tak by aj hladni zostali spat niekde na lavici, aby nam pomohli. Najmenej jeden to nema z domu, druhy neviem. Niektori ludia su proste taki a neberu to ako krivdu, ze sa maju "obetovat" detom, ale ako normalnu vec.

alby2014
3. nov 2016

ja som asi hrozna matka, ako fakt, ale nejake percento svojho pohodlia chcem aj ako matka, ci je to kava medzi 16.40-17:00, alebo normalne sa vyspat. Ved materstvo, rodicovstvo je DAROVANI SA, nie obete do krvi.

hankaop
3. nov 2016

@alby2014 Nie ste hrozna matka. Kazda po tom asi tuzi. mne akurat chladne kava, bo sa krpcek rozreval zo spanku 🙂

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 no ved ok otec moze uspat doeta..nevravim ze nke..vravim ze u nas to tak nie a zaroven vravim ze tym ze to tak nie je to este neznamena ze sme nefunkcna rodina...ked som bola v porodnici tak to v pohode zvladol aj ked to nikdy nerobil a ja napr.nemam potrebu chodit po veceroch niekam..ja si to uspavanie uzi am..je to take nase..

lulu_2323
3. nov 2016

No ja som tiez asi divna mama ale ja som pre seba prvorada ako je prvorade pre mna aj moje dieta ja mam rada pri spanku svoje pohodlie kedze moje dieta potrebuje stastnu a spokojnu a vyspatu mamu a myslim ze dcerke tiez vyhovuje svoje pohodlie co je jej postielka od malinka spava ci poobedny ci nocny spanok v postielke a som stastna ze jej to vyhovuje..a moj muz tiez uspava malu prebali ju nakrmi da spinkat je pri nej a som stastna ze to robi pretoze obaja sme rodicia

zuzkat1
3. nov 2016

@hankaop presne ..nechapem ako moze niekto povedat ze sa obetuje..
@alby2014 niekedy aj ja tuzim po tom ze dajte mi 5 minut pokoj...ale vzdy ked sa na ne pozriem ma to prejde..ja som tu pre ne.nie ony pre mna

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 ak si tak spokojna ok, ja by som nebola. Zaroven treba zdoraznit, ze ak matka neuspava stale, obcas aj vecer vypade s kamoskou, nespi s dietatom v posteli a nema potrebu sa doslova obetovat do krvy, tak je zla matka. Ono neexistuju univerzalne rady na rodicovstvo, co rodic, co dieta, co rodina, to ine. Preto, ak niekto napise, ze vyskusal tuto metodu ( navrat k teme) a fungovalo to, niekto obhajuje spolocne spanie, niekto kojenie etc. tak kazdy ma svoju pravdu, ale nikto nie univerzalnu. Deti sme s muzom mali nie preto, aby nas pohltili, aby nam pohtili vsetok cas, cely zivot. To dieta prislo, aby nas obohatilo...dieta nechce, aby sa niekto obetoval, chce najst rovnovahu medzi svojimi potrebami a potrebami rodiny.

Plsu vzdy si spomeniem na rad,y co sa davaju v lietadle. Prv si da nasku s kyslikom matka az nasledne ju da dietatu, obcas je samoobetovanie totiz smrtelne pre oboch. 🙂

hankaop
3. nov 2016

@lulu_2323 Presne tak. Dieta potrebuje spokojnu mamu. Niektora je na nervy,ked nema aspon 15 minut denne pre seba, druha je na nervy,ked odide do druhej izby a vidi,ako muz drzi dieta trolinku nespravne. Vsetky sa snazime maminkovat najlepsie,ako vieme a prezit to v dusevnom zdravi.

ivuska36
3. nov 2016

@alby2014 no vidis a mne moja svokra vynadala, ze preco sa o maleho stara jeho otec, ked o deti sa stara mama a muz zaraba peniaze.... Och, no co clovek to ina natura...

lulu_2323
3. nov 2016

@hankaop jej som rada ze nemam taky nazor jedina tiez mam rada chvilku pre seba a kludne necham muza s malou sameho

lulu_2323
3. nov 2016

@ivuska36 tak toto je sila 😀 a on pri tom nebol ked sa mas starat len ty?

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 ja neviem ja sa uz fakt opakujem...nie som proti tomu aby deti spali same alebo sa naucili zaspat same..som vylozene proti tejto metode a akejkolvej inej ktora zabran plac...je vela inych moznosti...samozrejme ze co je dobre pre mna pre teba nemusi..ale plac nie je dobry pre ziadne dieta

zuzkat1
3. nov 2016

@ivuska36 a ja mam ten isty nazor..aplikujem doma inych nenutim😃

lulu_2323
3. nov 2016

@zuzkat1 a ja som zas pocula ze ked dieta place tak si trenuje hlasivky 😀 ale nie srandujem a tvoje dieta nikdy neplace ci co?

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 ina, co si robila v obdobi vzdoru, ekd revali, rucalia chceli daco nezmyselne, tiez plac stresol? Lebo podla mna si tak deti uvolnuju napatie v tomto obdobi a netreba to riesit.

zuzkat1
3. nov 2016

@lulu_2323 jasne ze place..ale teraz je to uz ine ked hysci za daco..cez den nie pri zaspavani alebo tak..ked viem ze jej nic nie je len place lebo chce cukrik napr.tak necham tak

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 to je uplne ina situacia..vid vyssie😉

hankaop
3. nov 2016

@lulu_2323 je rozdiel nechat dieta plakat a snazit sa ho utisit. Place tak ci tak. Bud same od strachu alebo s vami. Preco myslite,ze deti revu? Aby si trenovali hlasivky,inak nebudu vediet rozpravat? Haha. Placu,lebo volaju rodicov,aby ich nieco nezjedlo, aby sa nestratili atd. Ako kazde mlada. De facto ked nechavate dieta vyplakat, nechavate ho samo bat sa a neodpovedate na jeho volanie o pomoc.

hankaop
3. nov 2016

@alby2014 uvolnuku napatie a tteba byt s nimi

lulu_2323
3. nov 2016

@hankaop ja dieta vyplakat nenechavam ale ked sa mi hodi o zem tak ju necham plakat a idem prec ale ked zaspava som pri nej tak sa nema coho bat takze ani neplace

hankaop
3. nov 2016

@lulu_2323 Ked sa hodi o zem, idem prec aj ja :D lebo mi zvacsa dochadzaju nervy a musim sa ist prejst :D

hankaop
3. nov 2016

@lulu_2323 Ale ked sa ukludnim, vratim sa a objimem ju a vtedy sa upokoji a spolu ideme robit nieco ine 🙂

malabiba
3. nov 2016

@zuzkat1 len tak cisto technicky, ako sa s manzelom milujete, ked mate postel plnu deti a kazdy ste v inej posteli...ja viem, ze sa to da aj inde, ale predsa najcastejsie v posteli..

zuzkat1
3. nov 2016

@malabiba chlap spi v obyvacke takze logicky tam musi byt nejake lozko😉 no najcastejsie zaspi bud on alebo ja😃a nie nemame kvoli tomu ziadne stresy ani nezhody☺

malabiba
3. nov 2016

@zuzkat1 ale ako a kde sa milujete?

zuzkat1
3. nov 2016

@malabiba vsak som ti odpovedala..v obyvacke

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 a mozem sa oyptat, aky je problem, aby 6rocne a 2,5rocne deita spali spolu v detskej izbe....? Ani ste to neskusali?