Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

michalka12
16. feb 2008

ahojte, aj ked ste tuto temu preberali naposledy v novembri, bola by som velmi rada keby ste mi mohla niektora pomoct.
Mam 5 mesacneho syna a dost velky problem so spanim v noci. Dokaze sice pekne zaspat bud pri papani / kojeni/ aj v postielke to dokaze. Ked je moc mrzuty, tak v kociku. Ako budik je za pol hodku znova hore. Zoberiem ho z postielky a dam mu este trocha cucnut a on zaspi. V poslednej dobe sa mi vsak stale castejsie budi, niekedy aj kazdu hodinu. A to si ho uz nechavam spat celu noc pri sebe. Za noc som hore aj 8 krat. Uz som rozmyslala ci mu nahodou nestaci moje mlieko, ale mam ho stale dost. Cez den papa priblizne kazde 3 hodiny. Maly si v noci vzdy len trocha cucne a zaspi. Asi si uz na to zvykol.
Co mam robit? Je to velmi nepohodlne pre mna ale aj pre neho. Urcite mu neprospieva ked je kazdu hodinu hore.
Mohol by mi niekto z Vas poslat tu knihu, o ktorej ste sa rozpravali? Rada by som si ju precitala.
www.kartas@zoznam.sk

dakujem

lusil2005
16. feb 2008

mas to poslane. drzim palce. vyzera to tak ze presne pre take deticky ako je tvoj krpcek to je pisane.

michalka12
16. feb 2008

lusil, Dakujem ti velmi pekne.
Ty si tuto metodu tiez skusala?
A co si myslis o tom, ze by mohol byt hladny, nepomohli by nam niake kase na noc?

lusil2005
16. feb 2008

michalka ano aj my sme tu metodu skusili. dnes zaspinkavame o hodinu skor, a to tak ze ju ulozim do postielky a idem prec a ona sama zaspinka za par minut a budime sa az o piatej rano na papanie. podla mna to hlad nebude. skor je to zvyk. s kasickami radsej este pockaj do toho siesteho mesiaca. sama pises ze si len par krat cucne a zaspinka. precitaj si tu knizku a uvidis ake dovody toho vaseho casteho vstavania pisu tam 😉

zade
16. feb 2008

Na margo tej knizocky - nasla som vynikajuci clanok v Mamaaja /okt. 2005/ kde je cely prblem so spankom a dojceni v noci fantasticky rozobrany a hlavne je tam viac pomocok pre bezradnychj rodicov a kniha o ktoru si tu preposielame je zhrnuta v 15tich vetach.
Ak mate toto cislo, tak vrele odporucam.

zuzuh
16. feb 2008

Ahojte.Mohli by ste aj mne poslat tu knihu. Aj my mame problem s nocnym budenim asi 4x za noc a cez den spime asi tak 30 min.

michalka12
16. feb 2008

dik zade, ale bohuzial toto cislo nemam. Tento casopis som zacala odoberat az minuly rok.
Ale dik za pomoc.

sarka211
16. feb 2008

lusil2005 dakujem ti pekne 🙂

dankaa
16. feb 2008

ahojte mamule!

lenka už spinka!tak sme ju "vymordovali"že nemala sancu nezaspat 😅

teplakovalady
16. feb 2008

Ahoj Veverica, moja adresa je samarka@post.sk. Vopred dakujem za manual. 🙂

sillwan
16. feb 2008

Ahojte, som tu prvykrat, hladam na nete riesenie zlepsenia spanku pre svojho 9/mesacneho syna... je kojeny a budi sa v noci aj 8x. Nasla som, ze existuje kniha Kazde dieta sa vie naucit spat, ak ju niektora mate, prosim, preposlite na email - rajecs@klikni.cz
Vdaka.

anabac67
16. feb 2008

Čaute baby, naša Emka má 10 mesiacov a 2 týždne av noci stávam aj 10x. Zatial kojim, ale už nevládzem.

veverica
16. feb 2008

zade a nemas moznost naskenovat clanok z toho casopisu a poslat? 😵

anabac67 posli mail ak este nemas knihu 😉

anabac67
16. feb 2008

pre vevericu: anabac67@gmail.com. Dik

veverica
16. feb 2008

anabac poslane

deni84
16. feb 2008

ahojte kočky 🙂
som tu dnes prvý krát a veru som dúfala, že nebudem musieť túto tému otvoriť... ale predsa...:( mám 10 mesačného synčeka a zaspávanie je veru zo dňa na deň horšie... voľakedy mu stačilo, keď som si k nemu ľahla a zaspinkal, ale dne už ani to nepomáha...

veverica, prosím pošleš mi tú knihu? deniska84@orangemail.sk

zade, poslala by si mi prosím ťa ten článok?

ďakujem vám vopred a určite sa ozvem ako sme dopadli...

veverica
17. feb 2008

deni poslala som

sillwan
17. feb 2008

Veverica, dakujem. 🙂

lusil2005
17. feb 2008

veve a vy ako pokracujete? uz nieco skusas ci pockas do tych sest mesiacov?

veverica
17. feb 2008

lusil my len tak cvicne ked ma napajedi tak vtedy, som zistila, ze este musim pockat nejaky cas, nerobi mu to dobre na ten reflux, prechadzam aj na ine mlieko tak uvidim, ale do 6 mes. cakat asi nebudem. Celu noc sa zasa prevrtel, uz mu davam aj tie probioticke kvapky a mam pocit, ze je to lepsie. Vy spite celu noc?

nikinka82
17. feb 2008

Aj Adamko sa zobúdza na môj vkus pričasto- veď uznajte, niekedy je hore aj po 1,5 hodine :( nič moc, viem, že to asi nebude hladom, ale aj tak väčšinou vrieska, kým mu nedám cicík... najhoršie na tom je, že som epileptička a mala by som mať pravidelný spánkový režim, no ešte ho zase nechcem odstaviť, ak sa mi zdravotný stav nezhorší...

lusil2005
17. feb 2008

veve no, dnes zrovna mala spinkala celu noc. papala az rano o siedmej. ale vacsinou sa o tej tretej zacne mrvit, potom zaspinka, potom este tak dva tri razy a o piatej sa napapa. a spinka tak do pol osmej.

vilkakatka
17. feb 2008

Ahojte 😉
Aj ja dakujem za knihu ... uz je prestudovana a trosku zapajame par veci do naseho ritualu 😵 . Od zaciatku spinkame s jednym panacikom (malinka si ho pooblizuje a citi, ze patri len jej), zavse zaspavame s cumlikom,ale to skor preto, lebo mame taky slabsi relfux a mam pocit, ze cumlik a dudlanie nam s tym trosku pomahaju.
Skusala som aj to vecerne krmenie o 22.30, ale malinka pocas spanku nechce cicik ani len pustit do svojich ustociek, ale skusim dnes este s flaskou a uvidime... 🙂

deni84
17. feb 2008

veve, ďakujem 🙂

ja sa tomu stále nejak bránim, neviem si samu seba predstaviť ako nechám malého hodinu plakať... asi to bude horšie pre mňa ako pre neho...

veverica
17. feb 2008

deni84 ja som si to tiez myslela a prvy krat ked som ho nechala tak dlho plakat tak som si povedala, ze nikdy viac, ale po precitani knihy som sa na to dala a mala som pocit, ze mu ten plac aj dokonca pomohol. Ved uvidis sama, mozno si najdes sama sposob a budes cerpat len nieco z tej knihy. Drzim palce 😉

anabac67
17. feb 2008

veverica: diki za knihu, uvidime co to spravi

lusil2005
17. feb 2008

veverica haha ja po prvom raze som nakoniec zobrala malu ktorou uz mikalo na ruky a bozkavala som ju a prisahala jej ze jej to uz v zivote nespravim!!!! nastastie na druhy den zaspinkala sama takze som nemusela klamat 😀

veverica
17. feb 2008

lusil a od vtedy bol pokoj?

terezzka11
18. feb 2008

no dievcata, ja mam sice malu uz velku, ale problem so zaspavanim sme si vypestovali za ten cas obrovsky. Nahodou som narazila na tuto temu, prestudovala,vcera prvy krat skusila a vyslo to. mala sice pozerala trochu zacudovane ked som ju ulozila do postielky , dala pusu, macka a odisla prec, ale pri druhej kontrole uz bola "tuha". vecer bol trochu vacsi problem, trochu aj poplakala ale pri 4. kontrole uz spinkala. A to som si povedala, ze uz len z tej srandy to skusim, lebo inac mi spavat nechcela, len na rukach zaspavala. Bola som dcerkou milo prekvapena, dnes som nastudovala knizku/za ktoru obom holkam dakujem/ a tesim sa. Snad bude mala v tomto trende pokracovat.

veva1
18. feb 2008

mozem aj ja poprosit tu knihu? od kolkych mesiacov sa to moze zacat?
veronikavankova@centrum.sk
dakujem