Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

gabika783
24. apr 2012

@lucinkalu Čoho sa tak bojíš? Ja som sem prispela lebo chcem poradiť anonymním mamičkám ,ktoré tu chcú nájsť riešenie so zaspávaním. Ja som sem neprišla na teba útočiť ani ťa pranierovať. Nemusíš sa báť. 🙂

rusalka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rusalka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diviska
24. apr 2012

Takže maminky, které nenechávají své děti vyplakat, které se jim věnují jsou LENIVÉ?!

Já mám malou v posteli od narození, od půl roku spí od osmi do pěti ráno, kdy se nakojí a spí dál. Nikdy jsem jí nenechávala vyplakat. NIKDY!

Souhlasím s tím, že dětí,co se nechávají vyplakat jsou plné dětské domovy. Pokud díte zjistí, že nikdo nepřijde, přestane plakat. Já to tak ale nechci, nejsem totiž lenivá. Jsem maminka své vytoužené dcerky. Málem mi umřela, málem jsem umřela i já. Možná proto si vážím každé chvíle a nikdy bych jí nenechala plakat.

rusalka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
24. apr 2012

@rusalka22 Nejde to bez urážania? 😠

lucinkalu
24. apr 2012

Dievcata, ja sa nechcem hadat ved kazda chceme to najlepsie, lenze tym ze dietatu splnite absolutne vsetko aj tie najcudnejsie poziadavky tym mu skor ublizujete. To najlepsie co mozete spravit je naucit dieta spinkat same. Pochopila by som vas odpor keby sme takto nechavali deti vyplakat kazdy vecer mesiace a mesiace.... Ja mam vytuzene dieta a asi aj preto som ju naucila toooolkym zlozvikom.... Som spokojna lebo mam spokojnu rodinu. Konecne si materstvo uzivam. A ak tu ma niekto navod ako to ide bez placu TAK TO PROSIM NAPISTE!!!! KONECNE!!!!

lucinkalu
24. apr 2012

@baklik TU nikto nehovori o castom plakani... naozaj by si bola velmi prekvapena ako rychlo to ide bez placu.

zuzanockamt
24. apr 2012

@lucinkalu precitaj si moj clanok, tam to mas bez placu a bez stresu 🙂

gabika783
24. apr 2012

Nie ženy nejde to bez urážania. Dôvod je jasný. Odsudzovaním druhých toho veľa odhaľujem o sebe. Neustály útok či už slovom, činom alebo myšlienkou je vlastne forma sebeobrany. Jej cieľom je vyhnúť sa pohľadu na seba samého. To znamená, že rusalka22 si myslí, že som hlupaňa... to je ako keby na mňa pomyslene ukázala prstom ... len zabudla, že tri prsty ukazujú na ňu 😉 .
Nemôžem zmeniť druhého človeka. Jediná, ktorú môžem zmeniť som ja sama. Takže "lenivá ludra" odchádza.. 😀 😀 😀 "Premýšlavé" maminky si dali 5+5 dokopy... takže dobrá robota za nami. The end. heh 😵

baklik
24. apr 2012

@lucinkalu vsak aj u nas to ide bez placu. a ak je plac, tak ho riesim. len tolko k tomu...

lucinkalu
24. apr 2012

@baklik Veeeeed aj jaaaaa to riesim ved mne dieta uz ani neplace 🙂 Maminky ja som vyskusala vsetko na svete mne nepomohlo nic. Iba nechat poplakat a kazdych par minut ist pohladkat. Od vtedy mam vyspinkane spokojne dieta.

lucinkalu
24. apr 2012

@zuzanockamt kde mas ten clanok?

lucinkalu
24. apr 2012

@baklik a zabudla som dopisat ze to trvalo den a dalsie dva dni to bolo uz skoro bez placu

zuzanockamt
24. apr 2012

@lucinkalu v mojom fotoblogu

lucinkalu
24. apr 2012

@zuzanockamt Zaujimave citanie, ale urcite s vela vecmi nesuhlasim. Maminky, ja som neskutocne stastna a lutujem ze som svoje dietatko nenaucila uz skor spinkat takto. Mam stastnu dcerku a mame krasny vztah. Dobru noc prajem vsetkym 🙂

zuzanockamt
24. apr 2012

@lucinkalu ved som ani necakala, ze budes suhlasit 😀

anina32
24. apr 2012

@gabika783 nechci se tu mezi vás míchat a říkat jestli je lepší nechat dítě vyplakat nebo ne, nevím, nemám s tím zkušenost. Jsem jedna z těch mnoha žen se kterými si se nesetkala a můj syn je zřejmě nenormální, uff ještě že jsem se to dozvěděla teprve dnes kdy mu už bude devět let 😎 Můj syn od 5. dne po návratu z porodnice spal v postýlce celou noc, od 20 do zhruba 5 pěti hodin ráno, kdy jsem ho nakojila a ještě na dvě hodinky usnul. Nikdy jsem ho nenechala vyplakat, ale na druhou stranu neříkám že bych to neudelala kdyby to nebylo potřeba, tak jako tu popisují holky, že jim třeba dítě málem vypadlo z kočarku. Moje maminka nás měla šest, a uspávání na rukou nepřicházelo v uvahu už z toho důvodu že když byli nejstaršímu bratrovi dva roky, byli už na světě roční dvojčátka a právě se narodila další sestříčka. Maminka to zvladla a my myslím bez nasledků také, naaopak mám vzpomínky na nejužasnější dětství. A tahle moje zkušená maminka mi od narození syna kladla na srdce, že dětátko musí mít pevný řád, chodit ve stejnou dobu, za stejných podmínek a okolnosti spát. Jak jsem přes den pravidelně budila na kojení po 2 až třech hodinách, tak v noci jsem naopak za všech okolnosti nechávala spát. Samozřejmě se ani nám nevyhly bolení zoubků a různé nemoci ale přesto jsem vždy dodržovala to co mi radila, neučit uspávat na rukách a vždy spát v postýlce. Slo to i bez pláče, sedla jsem si k malému, držela ho za ručičku, povídala si s ním tak dlouho dokud znovu neusnul a máme to tak do ted, když tak dvakrát do roka příjde nějaká teplota nebo nemoc. Ale na druhou stranu chápu že někdy jsou ta dětská trápení tak velká, že to prostě jinak nejde , že přijde to uspávání na rukách a všechno trápení s tím spojené. Když to přeroste únosnou míru, tak se s tím asi musí něco udělat už pro klidný spánek dítěte. Jak říkám nemám zkušenost s vyplakáním dítěte, ale na druhou stranu mi názory těch holek tady příjdou bližší, než názory těch co tvrdí že je normální aby dítě nespalo celou noc. Takže mluvte prosím za sebe a nepředkládejte mylné názory na to co je a co není normální.

gabika783
24. apr 2012

@anina32 Ďakujem za Tvoj názor, veľmi si ho cením lebo krásne rozvíja debatu. 🙂

azarijka
24. apr 2012

@zuzanockamt pekny clanok mas v tom fotoblogu 🙂

moja dcerka spavala od narodenia perfektne.
v 6mesiacoch ale prisiel zlom - zacala zle spavat .. horsie a horsie a horsie a horsie. Vela krat ma napadlo ze skusim tu metodu 3-5-7, ale vzdy som ti to vyhovorila.
potom zacali problemy nielen s budenim v noci ale aj s uspavanim, bezne zaspavala vyse hodiny.
takze vyzeralo to asi takto:
uspavanie 60-80minut, po zaspani hore o 15min , opat uspavat 30min, po uspati hore za 20min a takto stale dokola.
najhorsie to zacalo byt ked mala 13mes, spavala pri mne a prsnik chcela mat stale v ustach, ale nepila len si ho tak cuckala a mna to strasne steklilo nevedela som zaspat ani na sekundu, ale aj tak som si povedela ze vydrzim to pre nu. horsie bolo ze kazdych cca 15min sa otocila do druhej strany a cakala ze ja ponad nu preletim na druhu stranu s tym ze ona bude mat prsnik stale v ustach, co sa vsak nestalo takze obrovsky plac, musela som zasvietit a otocit bud seba ale ju aby sa mohla znovu "pripojit" na mna 😉 toto sa opakovalo celu noc kazdy 15min.
viete ako to u nas vyzeralo? takmer kazdy druhy den som si musela dat tabletku od migreny, nebola som schopna si ani navarit, niekedy cely den v pyzame az do vecera, dcerka nervoznejsia ako ja - urcite aj zo mna ale aj z toho ze ona v noci vlastne tiez nespala. v noci som kolkokrat dost plakala ze uz nevladzem ze takto to nejde, plakala aj dcerka, a ked nahodou zaspala na cele dve hod - ja som uz mala nespavost, vedela som ze sa o chvilu zobudi a nedokazala som zaspat 😖 jednej kritickej noci to uz manzel nezvladol a zakaz mi kojit, spravil dcerke UM. trochu poplakala, vypila UM a spala do rana. odvtedy sa budila v noci cca 2-5x co som bola strasne rada, staci ju pohajkat na rukach, pritulit si ju a spi dalej.
a zaspavanie sme vyriesili bez placu, inspirovala som sa ale tou knihou Kazde dieta.... len som si ju upravila podla seba a tak aby dcerka pri tom neplakala 😉

Vo vazeniach niekedy tak vaznov mucili, ze im nedovolili spat, vobec spat ani na chvilu... ja som sa fakt tak citila 😒

Takze nielen kazde dieta je ine, ale aj kazda matka je ina, niekto by to na mojom miesto vzdal ovela skor, niekto by dodnes dokazal nespat.

zuzanockamt
24. apr 2012

@azarijka klobuk dole teda 😉

mamavera
24. apr 2012

@zuzanockamt všetko čo píšeš je super, lenže len potiaľ, pokiaľ nemáš deti tri - jedno staršie a dvojičky k tomu, lebo aj také sa stáva 🙂 Neviem, ako by si nosila v šatke deti dve a tretie omotané okolo nohy, lebo aj to bolo ešte maličké. Neviem, kto by sa vyspal, keby všetky tri deti chceli spať s mamičkou. Nie som v žiadnom prípade zástancom metódy, kedy diaťatko necháme vyplakať sa! Ale prečo sa vlastne o tej metóde píše ako o vyplakaní sa! V rodine, o ktorej píšem deti určite plakali viac, kým sme im zaviedli systém. Kým máš dieťatko jedno, nie je ťažké riadiť sa jeho potrebami a pozorovať, čo nám signalizuje. Ale pri dvojičkám, kde jedno má reflux a ešte majú súrodenca, ktorý nemá ani dva roky bola mamička už na pokraji nervového zrútenia. Štyri dni a tri deti pochopili, že postieľka je na spanie a neplakali ani pätnásť minút. Každé dieťa je iné, ja som túto metódu nepotrebovala, stačil pravidelný režim, moje deti v kočíku nespali nikdy, v postieľke vždy bez plaču a problémov, ale to je skôr výnimka a nie model, podľa ktorého by som mala rozdávať rozumy. Keď som videla maminu s tými tromi deťmi driemať na lavičke, dvojičky v kočíku, staršie v piesku....tak mi bolo jasné, že sa u nich niečo musí zmeniť. To že dieťaťu splním každé jeho želanie neznamená, že preň robím to najlepšie, to že mu niečo odopriem neznamená, že ho nemám rada.

azarijka
24. apr 2012

@zuzanockamt no a preto ma vie strasne rozculit ked niekto napise/povie ze dieta sa nema nechat vyplakat,alebo ze ja by som takto dietatu nikdy neublizila ze ho necham plakat,... naco si to dieta mala ked sa nevies obetovat atd ... (teraz tym nemyslim teba aby si to zle nepochopila 😉 😉 😉 )
lebo podla mna su naozaj situacie kedy plac je mensie zlo ... ako priklad napr. aj cvicenie vojtovky, odsavanie soplikov odsavackou (nasa vresti ako pavian pri tom ) 😀

azarijka
24. apr 2012

@mamavera posledna veta - super 😉 😉 😉

mamavera
24. apr 2012

@anina32 napísala si to krásne, čítala som to až teraz po napísaní môjho predošlého príspevku, v podstate potvrdzuješ moje slová 🙂

dusika11
24. apr 2012

@katrinka8 ahoj ja tu do tejto emy som len nahliadla a poviem ti presne si napisala o tom spankovo rytme..presne zaspavanie dojciat...treba dat do potsielky nei bdela ale unavene...ja som sa musela popasovat s dvojickami a to je trocha tazsie...ale oplatilo sa..isla som podla knihy uplne inej.tam radili pozorovat dietatko ako si opisala..priznaky unavy::suchajuce si oci...tupy pohlad do prazdna..alebo opak hyperakaktivita..zivanie..a presne ked sa to presvihlo tak uz nezaspali..vyplakavat sme nemuseli lebo som ich dala spinkat kedy oni chceli..a dokonca sa mi aj zladili a spavaju rovnako.dieta potrebuje sa spolahnut na mamu..ze pride ze je pri nom..
pre tie ktorych deticky nespali v noci...ani moji nespali..bolo to aj jedlom niekedy splnom..tyzden pred splnom mi nespali..teraz zacali spavat potm co zacali chodit a unavia sa vonku s chodze..ja som niekedy nespala velmi vela..ale ani raz som ich vyrevavat nenechala...lebo mi nemozu povedat co ich trapi........

mamavera
24. apr 2012

@azarijka ďakujem, som učiteľka, každý deň sa v materskej škole stretávam s deťmi, ktorým nebolo nič odopreté a nestačím sa diviť, že ešte šesťročné deti, s ktorými nemám žiadny problém, s ktorými sa dá perfektne dohodnúť vydierajú svojich rodičom neuveriteľnými spôsobmi 😝 😝 To je už iný rev a trieskanie sa o zem! Ani netreba chodiť do materskej školy, stačí si prečítať pár tém na koníku. Verím, že ich rodičia im tolerovali absolútne všetko v domnení, že pre nich robia to najlepšie a tie deti sú roky frustrované z toho, že to tak nefunguje všade a za každých okolností.

zuzanockamt
24. apr 2012

@mamavera len je rozdiel riadit sa poziadavkami dietata absolutne vo vsetkom a riadit sa len tym, co ovplyvnit nemozes - spanie, jedenie, cikanie a kakanie do nocnika, psychomotoricky vyvoj a pod ... jasne, ze ked moj syn je so mnou vonku a silou-mocou chce kracat po ceste, kde chodia auta a nie po chodniku, tak ho tam asi nepustim ... ale riadit mu spanok a nutit ho, aby zaspal sam, ked este nie je na to pripraveny, to nie ... preco nepockat, ked mi da sam najavo, ze uz to ide ... a u kazdeho dietata tento zlom nastane, len sa netreba unahlit ... to ako keby som ho chcela naucit chodit v 10.mesiaci a on to este nezvlada, lebo pripraveny bol az v 15.mesiaci

pancake
24. apr 2012

baby ked mal syn rok, tak jeden večer plakal 15minut a odvtedy spinká krásne sám. tak som sa rozhodla že dcera ked bude mať rok, tak aj na nej to vyskúšam a bude pekne zaspávať sama .(do roka som oboch nosila na rukách a prechádzala sa po byte kym nezaspali. niekedy aj hodinu) no a si predstavte že dcere to nezabralo. skúsali sme to tyzden a nič.proste začne plakať ked ma vidí odchádzať zo spálne. tak uspávam stále na rukách. chrbát si necítim, som nervozna, neznášam večery ked prichádza čas uspávať... som z toho zúfalá. a malá je neoblomná. ani muz ju neuspí.proste iba ja a hotovo. čo by som dala za to aby zaspávala sama ani si neviem predstaviť. takze všetky rady prosím sem,lebo prídem o nervy.

azarijka
24. apr 2012

@gabika783 tie moje prispevky som chcela aj na teba adresovat 😉