Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mracik
23. nov 2007

malena, som rada, že si napísala, ja som už tiež o tom pár krát rozmýšľala...Nechcem odsudzovať mamičky, ktoré podobným spôsobom uspávajú deti, len napísať svoju skúsenosť

ja som podobnou metódou uspávala prvého syna, spal naozaj strašne, priemerne 4-6 hodín za celý deň dokopy...uspávanie trvalo niekedy aj hodinu. Tak som ho začala uspávať takto, naozaj sa to za pár dní naučil, ale v noci sa často budil a plakal aj niekoľko hodín v kuse. Takže sme si vlastne nepomohli.

U mladšieho syna som zvolila úplne inú metódu. Prvé dva mesiace som ho takmer celý deň nosila v náručí, v babyvaku. Buď spinkal, alebo papal mliečko. Po takomto dni mi večer sám zaspinkal v postieľke a väčšinou spal celú noc, jeden alebo dva krát sa zobudil na kojenie. Nikdy neplakal. Nskôr som ho už nosila iba na prechádzkach, doma sa pekne sám hrajkal. Neskôr som ho večer niekedy aj uspávala, podľa toho ako si to vyžadoval. Samého sme ho naučili zaspávať pred pár týždňami. V škôlke s ním pri spinkaní žiadny problém nemajú, zaspí na začiatku rozprávky a spí, až kým ho nezobudia.

Nebola som si celkom istá, či je to, že tak krásne spí, len jeho povahou, alebo či naozaj zabralo to nosenie. Bola som zvedavá, či to bude fungovať aj u tretieho syna. A ono to funguje, aj Šimonko krásne spinká a je tiež pokojné takmer neplačúce dieťatko.

susik77
23. nov 2007

mracik: ja mam tiez doma babyvak, ale nevyuzity ☹ mala v nom vobec nechce byt, stale place ☹ myslela som, ze ju naucim, ked ju tam necham chvilu plakat, ze sa utisi a zvykne si, ale plac sa stupnoval, tak som ju uz netrapila...
ako tam davas malych?

mracik
23. nov 2007

susik, treba sa to asi naučiť, tiež mám nejaké kamarátky, ktorým v babyvaku detičky plakali a keď som ich tam skúsila dať ja tak neplakali, neviem možno detičky cítia nervozitu a neistotu maminky, naozaj neviem... Ak kojíš, tak skús malej v babyvaku ponúknuť mliečko, to väčšinou zaberie
Ale nechcem odbiehať od témy...

Ešte som chcela napísať, že Maťko je neuveriteľne poslušné dieťa, aj keď teraz má vzdorovité obdobie, tak je to trošku horšie. Keď vidí, že potrebujem s niečím pomôcť, tak pomôže. Kubíkovi môžem niekedy aj sto krát povedať a nezaberá to. Myslím, že je to aj tým, že tak ako som ja napĺňala Maťkove potreby v jeho útlom detstve, aj keď to niekedy bolo namáhavejšie, tak sa snaží o to aj on...

katika1
23. nov 2007

V tejto téme sa ľudia vkuse doťahujú.. sú na to zaspávanie 2 názory.. Rešpektujem aj jeden aj druhý..
ale načo sa doťahovať??? Však každá robme to čo cítime.. ak niektorá žena chce uspávať dieťa na rukách a nevadí jej to, tak je to to správne riešenie.. ak to niektorej vadí, tak je správne riešenie nachať dieťatko zaspávať samé..
Načo si treba niečo dokazovať stále?
Každá vieme čo je pre naše dieťatko najlepšie 😉

mracik
23. nov 2007

katika, práve to som nechcela, chcela som napísať len svoju skúsenosť, vid prvá veta prvého príspevku...

katika1
23. nov 2007

mračik ja som vôbec nenarážala na teba 🙂
fakt vôbec..
ale sú tu príspevky ktoré to odsudzujú a ešte robia zo žien ktoré sa riadia touto knihou krkavčie matky 🙄

lucik77
23. nov 2007

No tak nech sem "nelezú" pomyslia si svoje a hotovo. Každý nech sa riadi tým, čím chce, nikto nikoho nenahovára, aby sa riadil podľa tejto knižky, ale sú tu aj maminky , ktoré si chcú dať poradiť.

zdenka821
23. nov 2007

padix diky za mail. Prosím Ťa, možeme s tým učením začať keď má malý nádchu? Ja viem, že tam sa píše len ak je dieťa zdravé ale predsa...

padix
23. nov 2007

Ahoj zdenka,
ja ti neviem povedat, ja som tu knizku dostala tak ako ty, len som sa o nu chcela podelit s ostatnymi babami. Moj maly ma tiez prave nadchu a je z toho dost uplakany (nevie dobre papat, nevie dobre spinkat, musime odsavat sopliky), takze ja som to este na chvilku odlozila. Zavisi asi od toho, v akej pohode je tvoj maly.

majam
23. nov 2007

mozeme poprosit o zaslanie knizky na adresu maria.kovacova@milosko.sk? Dakujeme 🙂

susik77
23. nov 2007

caute, tak som sa tvarila, ze malu viem ulozit do babyvaku a uz mi v nom chvilku spinka, uvidime...ale zda sa mi, ze to zavisi od jej nalady 😀

padix
23. nov 2007

majam, poslala som 😵

zuzannas
23. nov 2007

ahojky, chcem sa spytat viete mi poradit od kedy je mozne praktizovat tuto metodu??? 😕 dakujeeeeeeem !

trixi
23. nov 2007

zuzannas, ja som zacala pred tromi dnami, maly ma 2 1/2 mesiaca. Prvy vecer plakal, vcera vobec nie a dnes len trosku asi pol minuty a to skor mrnkal.

anmary
23. nov 2007

Ahojte.
Chcela, by som sa opýtať, keď mi v polovici siedmej minúty zadriemala a o päť minúty sa prebrala, ako mám potom pokračovať?

zuzannas
23. nov 2007

trixi diky moc za odpoved, takze ked moj maly ma 5 tyzdnov, este asi pockam hm?? malinky ma dost divny rezim...cca od 20.00 do 1:00 vobec nechce spinkat.. ☹ inac cez den spi cca take 4-5hod. a rano potiahne s prestavkami na kojenie aj do 10.30...

malena
23. nov 2007

Ahoj dievčatá, občas trocha rypnem, nech sa rozprúdi debata 😉 ja už som taká 😝 ale verte, nemyslím to v zlom. Nesúhlásím s tým, že kto si myslí niečo iné, nech sem neleze. Ved je to fórum názorov, nebudem si tuná len pritakávať,... ved názory, skúsenosti, zážitky iných nás môžu obohatiť. Čo sa týka uspávania detí, ak ich to psychicky nezasiahne...
Padla mi do oka veta ...v polovici siedmej minúty zadriemala a o pať minut sa prebrala,... bože ja odpadnem, to čo je, to stojíte nad dieťatom so stopkami? No viete čo, skúste mi tie pravidlá poslať, nech sa na to kuknem 😕 ak bude niektorá taká zlatá a pošle mi to na hana278@gmail.com ? dakujem
🙂

dankaa
23. nov 2007

ahojte!

od kedy prisla lenka z porodnice,smerovala rovno do postielky,musim sa priznat nechavali sme ju vyrevat a nase dieta ma teraz pravidelný režim a prespi celu noc od cca 3 mesiaca,vdacim tomu starej skole mojich rodicov 😉 teraz v tomto obdobi sa sem tam budi,ale iba zamrnci a spinka dalej.

Myslim si,že cca od 1 mesiaca je možne zacat vytvarat dietatu režim,aspon ten vecerný rirual,okolo 18,30 kupkanie atd.../my sme to tak robili...najskor sme ju uspavali na posteli a prenasali do postielky a potom sme ju rovno supli do postielky,sice plakala,ale vydržali sme ,vsetko postupne....

dankaa
23. nov 2007

malena suhlasim s Tebou 😉

baileysa
23. nov 2007

zuzannas, ja by som na tvojom mieste este pockala, kazde dietatko je individualne a ine, u nas to napr. malo zmysel az po 3.mesiaci 😉

anmary
23. nov 2007

Ahoj malena.
Nestála som nad ňou so stopkami, len som si tak približne tipla. 😉
Takže prepáč, za moju vetu, ktorá ti tak nesmierne vpadla do oka. 😅

malena
23. nov 2007

Lenka, nechcela by som byť Tvoje bábetko, aby si vedela, chúdatko. Stará škola našich rodičov, myslíš, že je taká užasná? Ja teda nie, určite, že má svoje dobré, ale aj zlé stránky a medzi tie rátam, ....ved ho nechaj vyplakať, nech sa vyreve,...tak to nech si strčia za kôlobúk. Mne príde bezcitné nechať plakať a robiť režim 1 mesačnému dieťatku.

malena
23. nov 2007

Lenka, teda Danka, vidíš Ty so mnou súhlasíš a ja s Tebou nie. Nehnevaj sa na mna, za tie ostrejšie slová, ale ja si naozaj myslím, že vyplákavanie detí a pod ich môže psychicky poznamenať.

cicushka
23. nov 2007

posli te knizku aj mne prosim: cicushka@gmail.com

dakujeme cela rodina 🙂

malena
23. nov 2007

Počas 9.mesiacov si nosíme dieťatko v brušku,...schúlené, lažkajú si tam pod srdiečkom svojej mamky, a zrazu príde šok - narodia sa, je to pre ne veľká zmena po tých deviatich mesiacoch. Potrebujú nás stále, chcú cítiť svoju mamku, počut jej srdiečko, dožadujú sa nás...
No a my? Už majú svoju pripravenú svoju izbu, svoju postieľku, niekedy svoju Au-pairku.Nech už samé zaspávajú,majú svoj režim,... najlepšie keby už išli do škôlky, nie?
Títo maličký tvorčekovia však chcú byť pri svojej mamke, na ktorú boli zvyknútí, sú pri nej najštastnejší a v bezpečí, potrebujú čas, než sa rozpozerajú trocha po svete a zvyknú si, a neskôr už nebudú na mamke takí závislí. Ale prvé mesiace je pre nich to najdôležitejšie na svete, vo dne, či v noci.

mracik
23. nov 2007

malena, máš na to asi podobný názor ako ja, ale asi to nemá zmysel to písať, každý je strojcom svojho šťastia, na českom koníku máme túto diskusiu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
sú tam baby s podobným názorom, tak poď medzi nás 😉

eji
23. nov 2007

bolo v casopise dieta, nejaky vedec to rozoberal, ze nech nechame dieta spat s nami ako dlho sa da ze to ma priaznive ucinky.
sice aj mna uz unavuje stale kojit v noci, ale ked spi so mnou, tak aspon uz automaticky vytiahnem a spim dalej, alebo si vytiahne on...
regulovany plac sme skusali aj my, ale nedalo sa, od placu sa az pogrckal, takze som povedala, ze dost

susik77
24. nov 2007

baby, bola som pred dvoma rokmi v Anglicku na studijnom pobyte a byvala som u pani, co mala 7-rocnu dcerku a ona mala nadhernu izbicku 🙂 .Ale ani za nic v nej nechcela spavat, len v posteli s mamickou 😎 .Tak sio hovorim, ze to bude menej bolestne, ked sa nauci spavat v postielke sama uz teraz, ako tazko ucit v takom veku...
Inak, ja mam strasne rada nasu malinku a robime s manzelom vsetko, aby sa mala dobre, ale aj aby sme my boli v pohode, aby sme mali dost energie sa o nu starat. Nemyslim, ze by pre nu bolo dobre, keby som padala od unavy a nemala by som silu a chut sa vobec cez den s nou hrat...A pred mesiacom som uz bola v takom stave, ze mi byvalo uz zle od zaludka od unavy...

lucik77
24. nov 2007

malena jasné, že je demokracia a každý má právo na svoj názor, ale ak máš niekoho provokovať, resp. dotknúť sa niekoho (ako tu bolo spomínané niečo o krkavčích matkách), tak by som neprovokovala. A tak som to aj myslela. Ak si si nevšimla, to slovo "nelezú" bolo a je v úvodzovkách. (ináč nič v zlom 😀 )

malena
24. nov 2007

Neviem, či by som to nazvala provokácia, nebudeme sa hrať na slovíčka, len som sa chcela zapojiť do diskusia s mojim iným názorom a nesúhlasným postojom voči "vyplakávaniu detí" o ktorom si myslím, že je to nepekné voči bábetkám,/nemyslím tým nechať plakať tak do 5min/. Ja neviem, mne to príde neprirodzené, možno keby tu prispela nejaká detská psychologička, aký má na to názor. Čo ja som čítala zopár článkov, tak tam bolo do tých 5 min, aj to nie vždy.
O krkavčích matkách som tu nič nepísala, a ani v náznakoch som si také nič nemyslela, to mi príde v tomto probléme veľmi pritiahnuté za vlasy.
Uprimne si však myslím, že je to dosť bezcitné, ale pravdaže môžem sa mýliť, a že to tým bábetkam nijako neuškodí, ale čo ak áno? Ved ranné detstvo je najdôležitejšie obdobie v psychickom vývoji človeka. Ja osobne by som sa v prípade tej metódy poradila s odborníkom-detským psychologom.