Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

aponchie
18. jan 2010

zelmirka souhlasim..nase mala konci 8mesic a vzit ji v noci kojeni by byl pruser..zaprve nepije nic nez MM takze by byla bez tekutin a za druhe ji lezou zuby a takove dalsi trauma by ji muselo trapit zuby+nedat napit+nechat samotne ..jj taky sem slysela jak v 6+uz nema narok v noci jist..ale ja taky mam zizen v noci a chodim pit a kdyz mam hlad dam si kdy chci ..jak hezky umime striktne lajnovat tohleto svejm detem,ale sami jsme neduslednia delame si co chceme 😀

jejda
18. jan 2010

Tak já bych samozřejmě v noci malé taky kojení neodmítla (kojím maximálně 2x za noc), ale chápu maminky, které vstávají co hodinu, dvě, že už prostě nemají sílu a chtějí s tím něco dělat, protože potom už se opravdu jedná jen o zvyk ze strany miminka. Nemyslím si ale, že by se našla nějaká maminka, která by měla to srdce a nedala drobečkovi najíst vůbec 😎

lucijja
19. jan 2010

presne ako hovori jejda, je ine ked niekto stava co pol hodiny alebo dva-tri krat za noc. Unavena a nervozna mamina tiez narobi pri miminku viac skody ako osohu, takze niekedy to treba. 😉

iinuska
19. jan 2010

ahojte, tak ja musim nakuknut do knizky, lebo uz je toho dost. Maly sa budi kazdu chvilku, uz je to zo zvyku, len par krat potiahne a spinka dalej. Trva to uz niekolko tyzdnov. V noci sa budi cca kazde 2 hodiny. 😔

aponchie
19. jan 2010

ja teda posledni mesic vstavala co hodinu i drive posledni noc ve 2,3,3.45,5,6..je to zvyk? 😎 spis potrebuje zuzlat kdyz lezou zuby ..

nesouhlasim s tebou lucija..jak vis,ze drobek to v tom malem veku dela ze zvyku a jak poznas,ze to dela ze zistneho duvodu?on ti to rekne?

akludan
19. jan 2010

Ahojte maminky, můžu se přidat? Napřed jsem si vaši diskuzi jen četla, ale po dnešní noci už jsem si řekla, že s tím spaním musíme něco udělat. V noci vstáváme několikrát, malý se jen přisaje a hned spí. Nic jiného nezabírá, jinak řve a řve. Nestihla jsem dočíst pořádně zpátky, ale všimla jsem si, jak chválíte knížku "Každé dítě ....". Můžu vás poprosit o přeposlání? Myslela jsem, že se nám spaní časem upraví, ale pořád čekám a nic.... Děkuju, Naďa

jejda
19. jan 2010

Aponchie myslíš, že žužlání prsou mamině je ten nejlepší způsob? 😵 A neříkej, že po takové noci jsi byla zase ve skvělé kondici se věnovat celý den miminku. Já bych teda byla protivná a neměla sílu na jakékoliv hraní, ale je možné, že to má někdo jinak 😅

misss
19. jan 2010

Ahojte..my máme tiež problém so spánkom..celý deň spinká ukážkovo od 10-12, 14-17..potom sa okupkame, napapame a ideme spinkat..okolo 19 hod zaspí, ale o 20hod je už zase hore a vysmiatý..okolo 22 už zacne plac..posledné 3 týždne mame aj problémy s papaním, tak prisat sa ani za svet..ked si odstriekam, tak to vypije a place dalej..potom po 2 hodinách placu zaspí (to už robíme všetko možné..nosenie na rukach, hojdanie v kocari, hojdanie v autosedacke) a zobudí sa na papanie okolo 4hod.ráno..čím to može byt??može byt taký vyspaný, že sa mu nechce spat, alebo mam malo mlieka??už si neviem poradit, co by som mohla vyskusat??Ďakujem.. 🙂

ronja27
19. jan 2010

ahojte holky dekuji za zaslani knizky celou jsem ji precetla ale nejak si myslim ze nas se to netyka aspon castecne. Synek se budit taky co hodinu v noci nekdy i driv pak sebou haze prevaluje se, place a nemuze zabrat. Nekdy si jen cucne a usne nebo ho misto toho pochovam. V knizce se hlavne pise o usinani jak naucit dite samo usinat . S tim mi problem nemame polozim kubika do postylky pohladim dam pusinku a odejdu do peti minutek spi pres den i vecer. Ale v noci to uz nefunguje. Nas problem je hlavne v tom ze usina jen na kratko a je pak vyspinkany. Pres den spi trikrat a to mu pokazde staci 40 minutek a je cilej jak rybicka. Uz to trva dva mesice a jsem z toho celkove dost unavena...A spinka celkove min nez uvadi tabulka 😒
Podle knizky bych postupovat nedokazala uz proto ze nechci brat kubikovi dudlik leda pockat az si ho bude umet sam v postylce najit... skoda ze neni naka zlata stredni cesta jak ty nase deticky naucit spat aby se nemuselo postupovat tak razante, protoze ani to nocni kojeni by mi az tak moc jednou dvakrat za noc nevadilo ale kazdou hodinu... ☹

aponchie
19. jan 2010

jejda to zuzlani si masiruje ty dasne kdyz ji to boli mam dve deti a obe to delaji stejne pri prorezavani zubu vis? 😎 jo jsme v pohod epac spi s nama takze se probudim na vterinu a behem 2minut opet spime a to mam svete div se dalsi decko 😀 ja to nechapu jak to muzes teda vedet ,ze prave v tu noc kdy se mu prorezava zoubek boli to je mrzke fnuka a potrebuje utesit a pomasirovat si to mu to nedat?a rict ,ze je to zvyk nedejboze rozmazlenej?hele tohleto nespani v noci neni zasna katastrofa prijdou horsi veci 😎

miss nase v tomto veku jak mate vy spala 4x denne po hodine ..spis bych zkusila ten denni spanek upravit a pred nocnim spanim tak 3hodky pauzu,ale dost mozne je ,ze prochazite spurtem to neni malo mlicka nebo problem to je bezna vec vydrzet musite vsecko prejde 😉

viz tabulky no comment

taky umime sami spinkat a usinat a v pohode 🙂)
ronja ja myslim,ze to prejd ecasem nezbyva nez vydrzet prece jen mame detaka ne hracky 😀 dle me ty zuby

lucijja
19. jan 2010

aponchie: poznam to podla toho, ze uz druhu noc ked som jej vyradila jedno krmenie ani nemrnkla. Sice lezkala a chcela si sadnut ale neplakala ani nemrncala. Boli sme hore asi tri hodiny. Bez toho aby sme sa hrali - dala som jej najavo ze je noc a vtedy sa spi. Tretiu noc bola hore asi hodinku a stvrtu noc sa prebrala az o pol piatej na mliecko. To som jej dala, pretoze viem, ze mi po nom este pekne do siedmej spinka. Takze tak. 🙂 A hlavne, ked som jej nedala to jedno mliecko v noci, zacala mi ovela lepsie papat cez den. Jednoducho si dobehla lebo zistila ze cez noc nedostane.

miss: takto to mala aj kamoska a nevedela si dat rady a ked mal maly 3mesiace aj dva tyzne tak mu vykukli 2 zubky. 🙂 Tvoj maly je este malicky na to, aby si skusala nieco. Musis to len vydrzat. Neboj, nic netrva vecne a za dva mesiace bude lepsie. 😉

ronja27: dalej v knizke sa pise aj ako postupovat pri odvykani casteho nocneho kojenia, skus pozriet. 😉 A ja som malej dudlik tiez nechala. Ten jej potme nahmatam a strcim do ust. Ale teraz si uz vie aj sama, len jej ich musim do postielky ku hlavicke pohodit viac. 😀 A co sa tyka kratkeho spania, my sme to mali teraz u nas tak, ze mala tiez spavala dva krat tak po 40 min. a v noci sa casto budila. TAk som usudila, ze je asi cas prejst na jeden spanok. Stanovila som presny rezim kedy mala pojde spat a do vtedy som ju musela udrzat aby mi nezaspinkala. Bolo to tazke, este teraz byva uvaneva o tej jedenastej, takze sa snazim uz byt doma z prechadzky, lebo doma ju skor prebavim. V¨kociari by mi zaspala. Ked sme nabehli na jeden spanok tak prvy den som ju uz o jedenastej musela ulozit a potom sme bojovali do vecera. Teraz mi uz obeduje o tristvrte na dvanast - dvanastej a pol jednej do postielky. A cuduj sa svete spinka 2,5-3 hodinky a do vecera krasne vydrzi. Aj v noci spinka lepsie. Skus Kubkovi stanovit dva spanky, mozno to zaberie. 😉

lucijja
19. jan 2010

aponchie: ale to je presne to co pises - do dvoch minut spime. Ale tu riesia problem maminy, ktore nosia deti hodinu na rukach aby zaspali a po pol hodine hodine znova. Takze myslim, ze tie to vidia inak. 😉

lucijja
19. jan 2010

akludan: posli mailovu adresu cez IP a ja ti knizocku preposlem. 🙂

aponchie
19. jan 2010

no prave co kdyz je neco boli?kdyz teda tak rvou hodinu nebo narikaji ?vzdyt preci dite neni vychcanej zmensenej clovek aby to delalo ucelove 🙂)

aponchie
19. jan 2010

treba ma jen potrebu "POTREBU" byt nablizku pochovat citit se v bezpeci obvzlast kdyz na dite je toliko noveho viz lozeni pretaceni vstavani zuby separacni uzkost uvedomovani se sebe sama odlucovani atd je toho moc sesrotovat toliko vjemu treba u citlivejsich deti treba ne? 😉

ronja27
19. jan 2010

Kdybych si byla jista ze to casem prejde tak bych to taky neresila ale mam taky dve deti starsi byl taky takovy nespavec, do ctrnacti mesicu jsem ho kojila pak kojeni vystridal caj z hrnicku a pak kdyz jsme zrusili i ten cajik tak zuslalo jen to caste buzeni a starsi bude mit ted pet let a jeste se nestalo ze by spal v tahu az do rana ma docela neklidny spani...proto ted ty obavy aby se to u toho mladsiho neopakovalo

aponchie
19. jan 2010

ale vzdyt to prejde casem 🙂nabizi se stejna otazka jak jsem si jista ,ze to neprejde? 😎

zelmirka1
19. jan 2010

suhlasim ze unavena mamina je o nicom a ked to trva moc dlho tak je to fakt tazke.
svojim prispevkom som len chcela povedat aby ste velmi citlivo vnimali signaly dietatka lebo ked sa opytate hocijakej maminy ktora ma uz trochu vacsie dieta tak vie ze casom vsetko prejde a hlavne do roka je velmi tazke vzdy odhadnut preco dietatko place. Su deti ktore placu velmi vela a casto aj bez zjavnej priciny alebo ju proste nepozname a su kludnucke deticky ktore placu malo. Kniha je fajn ale skuste sledovat vase babo, ja by som fakt do roka moc veci nasilu neriesila. Skuste si predstavit ze by vas niekto polozil do postielky a teraz budes spat lebo je spravny cas a stalo by sa ze sa vam nechce. Alebo by ste nevedeli rozpravat a nechali by vas plakat kym neprestanete. Znie to desne ale zial je to tak. Tym nechcem povedat aby ste boli otrokom a nesnazili sa najst spravny rezim a sposob pre vaso babo aby ste boli v pohode vy aj dietatko, to urcite ano.

Moj maly vstaval 4 mesiace o 5 rano, vsetky rady o uprave rezimu z knizky som vyskusala a nic nezabralo len som stresovala seba a jeho. Ked som to prestala riesit tak sa to postupne samo upravilo a tiez velka zmena bola ked sme presli v cca 12 mesiacoch na jeden spanok denne /dovtedy polhodinove spanky ☹ /, to sa neda porovnat, spi lepsie a dlhsie.

aponchie
19. jan 2010

ja se jednou u prvni dcery nechala podobnejma recma nahoukat jak sem silene vystresla a vlastne by mela v 7m spat a nechtit kojit ,ze sem striktne sla spat vedle manzel nosil daval nutrilon a po dvou dnech kdy ja jsem na tom byla psychicky hur nez predtim se vratila k ni a laktacni mi malem pleskla co jako delam at kaslu na takove rady a delam to jak dite potrebuje kdyz chce nosit budu ho nosit atd se vsim a zase byl klid..celkem me deptalo ze jsem mela mliko a nedala ji ho ,misto toho mela nutros od muze jako male sporadane dite ze 😀 blbost..kamoska ted psala ze jim lezou zuby tudiz nosi cely den v nositku a v noci sou pricucli furt 😀

jejda
19. jan 2010

Souhlasím s tím, že si musí každý vybrat svoji cestu a ne se mermomocí držet nějaké knihy a už vůbec ne věřit na nějaké tabulky. Na druhou stranu se však může (kdo nechce může nosit dítě na rukou třeba celou noc 😎 ),
ukázat dítěti, že to jde i jinak. Vždyť proto se taky toto téma jmenuje "kadé dítě se NAUČÍ spát", ne? A dítě prostě pláče, protože je pro něj nové usínat o samotě. A takové řeči, že svému dítěti něco upírám nebo ho dokonce opouštím, když mě potřebuje, mě osobně uráží. Nebo někomu dělá radost, když mu dítě pláče?
Samozřejmě když lezou zuby, je to o něčem jiném, ale na druhou stranu tu nikdo neříká, že pokud ty zuby teda rostou, tak nechám dítě bez pomoci trpět a řvat hodiny v postýlce 😔

aponchie
19. jan 2010

dite place pac neumi mluvit aby reklo co potrebuje ne ,ze neumi samo usinat🙂)jenze ty zuby lezou jaksi od pul roku do roku +- ne?takze je tezke to odhadnout a stejne mi nikdo neodpovi asi ,ale dotaz zni

opravdu si myslite,ze deti jsou ve veku 0-12mesice vycurane a delaji si z vas prcu a vydiraji vas treba a proto je treba je to naucit?zajima me to z ciste zvedavosti ,ale pochybuju,ze nekdo to prizna verejne 😀 😀

aponchie
19. jan 2010

a dalsi dotaz :jak poznate s prehledem,ze dite breci z te jakesi zvyklosti jen tak aby si proste porvalo a ne protoze ho neco trapi??moje decko mluvit neumi ani to nijak ukazat a proto kdyz rve v noci treba tak nevim co mu muze byt ani nemam RTG na jeho telo tak ho pokazde vemu a utesim at ponosenim nebo spolecnym spanim nebo kozou a kdyz vidim,ze to do minuty dvou pomohlo tak je vse v poradku ,ale neumim si predstavit jak to nekdo pozna a proto necha dite "vyrvat"at se nauci samo teda usnout.. ☹

zelmirka1
19. jan 2010

jejda ale ty mas 5 mesacne babo, fakt kocky uvidite ako to budete vnimat o par mesiacov, samozrejme kazdy si vyberie svoj sposob a urcite sa da dietatko postupne naucit spinkat ale nasilu to fakt nie je dobre riesenie.
A hlavne do jedneho roka prechadza babo taky obrovskym vyvojom, zacina sa otacat, liezt, sediet a chodit, rastu zubky, uci sa jest pevnu stravu.... a ma tolko podnetov ze proste maloktore babo spi ukazkovo, to ani nejde pretoze ten mozocek to musi spracovat a je to fakt drina pre neho. 😀
Povedat ze dieta place pretoze je prenho nove usinat osamote je hlupost. Dieta prirodzene vnima starostlivost a pritomnost mamy alebo toho kto sa on neho stara a zvlastne je ze do urcitej doby sa nam zda ze je OK ked sme stale pri nom a neskor si povieme nie uz to nie je dobre. Ozaj ja dodnes nepoznam s istotou kedy rasu zubky, lebo som si to myslela uz tolkokrat a nic 😉

zelmirka1
19. jan 2010

aponchie dobre pises dobre 😉 co to mas v profile deti vo veku 39 rokov ???
inak suhlasim ze je velmi tazke s istotou poznat preco babo place hlavne do jedneho roka, neviem ci som nemozna mamina ale ja to som fakt casto nepoznala kym som nevyskusala vselico....

zelmirka1
19. jan 2010

podotykam ze nikoho neodsudzujem, poznam maminy ktore mali take narocne deticky ze sme hladali a skusali vselico aby nezblbli....ked sa maly narodil tak sa mi kniha zdala super a chcela som ju riadne uplatnit 😉 ale postupne som prisla na to ze je to s detmi trochu inak, kazde je ine ale kazde potrebuje hlavne lasku a verte ze to co date prve dva-tri roky vytvara vsetko podstatne pre dalsi zivot aj ked si myslite ze nie, podvedomie si vsetko ulozi a podla toho potom clovek v zivote sa sprava.

jejda
19. jan 2010

Ale já si nemyslím, že jsou děti vychcané, ale taky nejsou blbé a už kolem toho půlroku si mohou uvědomit, že když pláčou, maminka hned přiběhne a pochová, tak proč to nezkusit, ale vychcanost to určitě není. Jen prostě vědí, že to tak je.
K tomu usínání, jak je teda možné, že spousta dětí se to při téhle metodě naučí? A jelikož své dítě sleduju, tak vím, že když mi X nocí spí v pohodě a najednou začne být plačtivé, tak že je něco trápí a podle toho se zachovám. 😎

lucijja
19. jan 2010

aponchie: ja si myslim ze deti od cca 8m hore su - nepovedala by som vycurane, to je silne slovo - ale velmi dobre si uvedomuju ako dosiahnut nieco co CHCU a KEDY to chcu. 😉 A tak isto viem kedy moje dieta reve akoze reve lebo nie je po jeho a kedy placka, lebo ma trapenie. A tiez viem ze jeho rozvoju najviac pomoze zdravy spanok. A pokial sa to da naucit preco mu to neumoznit. Dieta ktore ma rezim dobre spinka, dobre papa, place minimalne, je spokojne atd...Nikto tu nehovori o tom ze dieta nechame revat hodinu alebo dve. Ty si tu knihu zrejme necitala. 😎 Pise sa o intervaloch upokojovania od jednej ! minuty az po 15. A z prispevkov - ak si citala diskusiu zhruba celu - vidis ze spravidla k intervalom po 15minutach ani nedoslo, pretoze deticky krasne zacali zaspavat. Ja nie som krkavcia matka a ani sa tak necitim. Ja osobne som to mala lahsie pretoze sme od narodenia na UM. Museli sme byt. 😒 Cez den sa malej aktivne venujem - a to tak ze ma nezaujima ci mam doma upratane alebo navarene. Chodime von, hrame sa, pripadne sa mala prebavi sama, citame si knizky alebo sa len tak vyvalujeme a hojdame na gauci. Tulime a mojkame sa cely den. Ale pride vecer a mala sa naucila ze v noci sa spi. Trvalo jej to 4 noci kym sa to naucila. A obislo sa to bez "vyrvani" - o tom tato metoda nie je. 😉 Ked sme vyskocili pred dvomi tyzdnami z rezimu - mala sa rozhodla ze chce spat len raz za den a ja som ju vytrvalo davala dva krat a boli to spanky o nicom - tak bola mrzuta, zla, zaspavala zle, vstavala s placom. Nasli sme si novy rezim a znovu mam svoje usmievave dievcatko.

blaanka
19. jan 2010

Ahojky, i já jsem po 2hodinovém nočním vstávání na internetu našla něco málo o této mětodě a začala jsem ji zkoušet. Náš malý se díky ní naučil během 3 dnů sám usínat v postýlce a už ani tolik v noci nevstává. Chtěla bych ho naučit kojit v noci už jen jednou, maximálně dvakrát. Proto bych si chtěla knížku přečíst, ale nikde jsem ji nenašla. Mohla byste mi ji některá z vás poslat? díky moc kruzikova.blanka@seznam.cz

aponchie
19. jan 2010

no a je spatne ikdyz dite chce dosahnout sveho jak rikas a privolat maminku?co je na tom zleho,ze chce pomazlit pochovat ponosit?je to preci miminko .. 😎

zelmirka nejde mi tam nedat vek nechtela jsem ho tam davat a proste to nenacte tak aspon tak 😀

aponchie
19. jan 2010

zelmirka ja necetla skoro nic pravda pred porodem ani behem spis sem dala na to,ze pokud se budu venovat diteti a delat jak ono potrebuje a ne ja tak to bude v pohode a fakt je a netrapims e tim,ze neumi v 6m spat celou noc a ze nepije z hrnecku a nechodi a nesedi a neprobira nejlepe vsecko pred 12mesicem 😀 ooou prvni jak ja chtela at vsecko je co nejdriv a ted jsem rada za kazdy den navic 😀 😀