Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

olitka
21. jan 2009

atreides , ona je hore min.4hod pred večerným spaním. a cumel nemáme vôbec

mufo24
21. jan 2009

Dievčatá nezúfajte! My sme s malou prešli všelijakými spôsobmi uspávania od fitlopty, nosenia, spievania, zaspania pri fľaši, hladkania alebo len státia pri postieľke až kým nezaspala (niekedy aj hodinu a pol) Keď ma to už dožralo surfla som na nete a objavila knihu o ktorej je táto téma. Tak som to skúsila. Nie úplne rovnako, napr. ja som nedodržiavala tie intervaly. Keď malá vrešťala išla som k nej a keď len mrnkala nechala som ju tak. Mala vtedy asi 10 mes. Trvalo nám to zhruby týždeň ale odkedy si zvykla je to na 99%. Na obed ju len dám do posdtieľky, pusa, sama mi s úsmevom zakýva papa a do 5 min. spí. A večer to isté. O 19.00 už spí. Treba len trpezlivosť. A cumeľ nemáme, odmietla ho sama asi ako ročná, spáva len s obľúbenou hračkou.

mywiel
21. jan 2009

olitka skus ju davat do spacieho vaku, mozno ju to ukludni a nebude sa moct postavit...? 😕 treba len skusat, testovat a nevzdavat sa. 😉

Moja prave protestuje ten poobedny spanok nie a nie este predlzit viac ako na 45 min., teraz si prave spieva uz neplace, ale nie a nie zaspat ak do hodiny nezaspi tak ju vyberiem a skusim zajtra znova, potrebuje nastavit nejaku tu rutinu... 😵

csikike
21. jan 2009

baby a nemate niektora skusenosti, ze sa dietako naschval povracka? Lebo ten nas vymyselnik to dokaze a mne ho je potom luto nechat plakat, tak sme s nim kym nezaspi

cristin
21. jan 2009

mywiel,ja som si bola ista,ze pracuje,ale som rada,ze si to potvrdila!!!Som stastna,ze ti pomaha.

mywiel
21. jan 2009

csikike to pisali presne v tej knihe, ze maly aj zvracal aby docielil co chcel, kedze videl, ze plakanie na mamu nezaberalo, precitaj si tie pribehy v tej knihe, je to presne tam pisané... 😅

audreyd
21. jan 2009

maminky, nechcete sa radšej pozrieť sem?

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😵 😵 😵

mywiel
21. jan 2009

Pri citani som sa aj ja pousmiala, lebo si to viem zivo predstavit, ale do smiechu mi nie je, nechcela by som byt na mieste tejto mamicky... 😖

denisocka • 1d • Dnes o 10:17

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš jaj,nezavidim,my to máme doma skoro rovnake,až na to,že v noci spí,okrem budenia na psrnik asi 2x,stava už o 6.00 a potom nemožem doma urobiť nič,kým je hore,lebo vleze všade,žiadne hračky ho nezaujímaju,potrebuje trieskať do hrncov,vešať sa na šufliky,škrípať kockami o stenu,ťahať kable s PC,sťahovať stoličky a šprtať v rura a zapínať plyn-teda všetko čo nesmie a je nebezpečne.ked mi zaspi okolo 10.00,tak idem konečne jesť,aj to v takej tichosti,aby nebol zas hore.teraz je v tej detskej puberte,či akom to vzdore,ričí tu cele dni,všetko ho zaujme max. 3minuty- to je od mala,nevie sa s ničím hrať dlhšie. Ked idemd vonku,tak zas ričí,bo chce icť po snehu a blate,aj ked ešte poriadne nechodí,teda doma hej,ale takto naobliekany max.2 kroky -tak sa zas vraciame s revom nazad. Nemám k nemu nikoho na pomoc,jo občasdojde teta a pohraje sa s ním,ale to ho ešte viac doondie,lebo ho všade nosi na rukách a on to potom žiada odomna.Ke dom už uplne na dne,a potrebujem dokončiť obed,alebo umyť riad aby som mala aspon čím kavu zamiešať,tak ho dám do Erga na chrbát. No a potom príde večer,o 16.30 dojde manžel,ale ten tiež s ním vydrží 15minut a ide radšej upratovať než sa s ním hrať

takže,verím že ked ešte trochu vyrastie,tak budu v garaži spolu,a ja si konečne v klude navarim ,poupratujem a zdriemnem

monusska
21. jan 2009

mywiel a ostatne dievcata,dakujem za knihu. uz som ju preluskala. len sa mi naozaj nechce verit ze to bude fungovat aj u nas 😝

mywiel
21. jan 2009

monusska mozno to pojde rychlo ako u nas a mozno bude treba vytrvalost a trpezlivost ale za vykusanie nic nedas, len musis byt rozhodnuta. Drzim palce. 😉

many
21. jan 2009

no holky u nás se to zlepšilo samo i bez knížky 🙂

monusska
21. jan 2009

este by som chcela vediet ci ste pri tom uceni museli vsetci riesit striktne aj denne jedenie aj spanie. totiz tam sa pise ze dieta ma pocas dna dostavat jest vzdy v rovnaky cas. ale moj maly saprave uci jest pevnu stravu 3x denne a nikdy sa nenaje dost pri tom takze neskor asi tak hodinu-dve po jedle dostane aj davku mlieka. ako mam zacat. rano alebo vecer????? 😅

many
21. jan 2009

po porodě spinkával pěkně a kolem půl roku se začal dost budit a teď se budí většinou jednou za noc někdy dvakrát a někdy spí až do rána 🙂 tak snad to tak zůstane 🙂

mywiel
21. jan 2009

Ja davam MM hned po prikrme (s ktorymi tiez len zaciname, je to len 4ty den) to MM je dam vlastne akoby na zapitie a este taha peknych 10 min. aj ked predtym mala niekolko lyziciek prikrmu. Tiez to nemame na minutu odstopované ale snazim sa neodklanat viac ako polhodinu od nasho rezimu ktory sme stanovili. To je jedno, ci zacnes rano alebo vecer podla mna. Zacni s jednym... 🙂

ellunka
21. jan 2009

I my jsme najeli na tuto metodu uspavani pred sesti dny. Bohuzel se ale intervaly jejiho place (13mesicu) spise stupnuji... prvni noc to bylo 20 minut, dnes uz to bylo hodinu a pul - to se i dvakrat pozvracela. Mate s timto nektera zkusenost? Mame vytrvat? Posledni tri vecery zacina hystericky plakat jen co ji prevlekneme do pyzamka.. Je to normalni?

bibianka
21. jan 2009

Ellunka, asi tam treba niečo upraviť, lebo si vyrába fóbiu zo spania. Neviem, čo by som poradila, zrejme treba nejak upraviť ten uspávací rituál, aby sa upokojila.

mywiel
22. jan 2009

ellunka poslednu polhodinku pred spanim si pozerajte knizku, rozpravajte sa, hrajte sa, ale nieco ukludnujuce, proste sa jej pred spanim intenzivne venuj, tvoja je uz dost velka tak vie ako na teba ale aj vie uz pochopit, ked jej mamicka kludne s laskou vysvetli, ze teraz ideme citat knizocku a potom hajat. Ked ju das spinkat davaj ju do postielky bdelu, aby ked sa v nej prebudi vedela kde je. Skus homeopatiu na vecer ju to ukludni napr. Gelsenium 9CH. Urcite uz mate ritual, ze kupanie, papanie, hranie a spanie nie? Ak nie tak ti to mozem len poradit, deti potrebuju rutinu a aby sa tento vecerny ritual dodrziaval v tom poradi ako si zvolis a nemen ho ani poradie nemen. Drzim palce.

Ja som vcera posunula vecerné spanie malej o polhodinu a rano sa mi presne o polhodinu zobudila skor, takze to uz posuvat asi nebudem predtym mi to vyhovovalo viac, ona viac ako 11 hodin v noci nespi, presne po 11 hodinach je vyspata. Zapisujem si to do toho harmonogramu z knihy a zacina sa nam to pekne zhodovat, len poobede ju musim este naucit spat inde ako v aute, lebo vkuse niekam chodit sa mi nechce a doma nespi, no ale vsetko ma svoj cas ved uz zmakla noc a obedny spanok, takze tiez nemozem po nej hned vela chciet. Akurat, ze poobede keby spala tak mam cas si porobit veci v domacnosti a takto vsetko stoji, lebo musime ist niekam autom aby si zdriemla... 😀 😅

nimi22
22. jan 2009

olitka skus to predlzit na 5 hodin teda ale asi musis vsetko trosku posunut v tej knihe sa pise ze najhlbsi spanok je od 20 hodiny tri hodiny takze vtedy by mala ist spinkat aspon teda pred deviatov, nevadi ked sa postavi pokial nereve ako tur tak za nou netreba ona kym sa hra a neplace sa sama ulozi si myslim niektore deti sa potrebuju este same pohrat aj hodinu moje krstna bolo take potom sa ulozila a lahla a zaspala, vyskusaj, no a ten spaci vak je super tiez.

nimi22
22. jan 2009

ellunka v tej knihe je aj to co sa tyka zvracania precitaj si to a budes vediet, niektore deti si tak myslia ze ked sa povracaju iba v tom pripade pride k nim mama, tam je to tak ze mama by mala bez slova upratat prezliect dieta a zase dat pekne spinkat, pusinku na dobru noc, povedat mu ze si tu pre neho a odist a chodit v intervaloch k nemu, mas tu knihu???vyskusaj uvidis sama co potom zaberie, vela stastia

kechkat
22. jan 2009

já jsem teprve na začátku knihy,ale dá se upravit spánek i přes den?Chodím s malou 2 krát denně ven /dopoledne a odpoledne/ u oblékání dělá hrozný kravál,když ji veznu do náruče tak stichne,jdeme ke kočáru a jak uvidí kočár tak spustí znovu,tak nevím jestli má averzi ke kočáru nebo čím to je,ona mě v něm nechce vůbec být.

nimi22
22. jan 2009

a kolko ma mesiacov???

monka88
22. jan 2009

kechkat ake velke mas dieta? Totiz akokey som citala o nasom malom,ked mal 4mesiace. Ked ho do toho kocika das,potom je uz dobre? Nas sa uz potom ukludnil,hoci vela v nom nenaspal,max 45min.Ale ako zacal rast tak sa to zacalo zlepsovat.Teraz zuri,len ked mu davam ciapku 🙂
Tak drzim palceky,aby sa to u vas coskoro upravilo.

kechkat
22. jan 2009

malá má 8 a půl měsíce.když ji dám do kočáru tak po chvilce usne,protože je uřvaná,brečí u toho oblíkání,pak když ji pokládám do kočáru a pak usne,ale jak se vzbudí tak je schopná prořvat cestu domů,mrčí tam,šponuje se,jako kdyby se jí tam nelíbilo,už nevím co s tím.

nimi22
22. jan 2009

a mozno len echce byt vo vanicke, mas ho v sportovom??? mojho tiez budem davat do sportaku lebo tiez zacina protestovat sa tam uz nezmesti pomaly 🙂

kechkat
22. jan 2009

nimi to jsem si myslela že když ju dám do sporťáčku tak to bude lepší,ale není

ellunka
22. jan 2009

Nimi22: Ja jsem cetla v jinem clanku, ze se muze stat, ze dite na protest i zvraci, ale ve snu by me nenapadlo, ze to tak bude i u nas. Ritualy mame, jen jeste necteme pohadku, tak asi zacneme. Nevim, jestli uz na to ma vek. Male se venuji vecer velmi intenzivne, ale jakmile reknu, ze pujdeme spinkat, zacne okamzite plakat. Doufala jsem, ze se bude delka place kazdym dnem zkracovat, ale je to spis horsi. Desim se dnesniho vecera 🙄 Jak dlouho muze trvat, nez se usinat nauci? Je vubec tahle metoda pro malou vhodna, kdyz ji zatim takto spatne nese? I kdyz musim rict, ze jinak pres den je slunicko. Ty nocni prihody na ni nemaji zadny negativni vliv... spis na me :(

mywiel
22. jan 2009

kechkat kolko ma mesiacov tvoja mala? Malé deticky casto nechcu byt zo zaciatku v kociku a neskor sa to zlepsi tak to bolo aj u nas, ze prazdny kocik som tlacila ja a manzel niesol malu na rukach, tak skoncili vzdy nase prechadzky, teraz je to uz bez problémov. 😀 😉

mywiel
22. jan 2009

kechkat asi nechce v kociku spat ale pozerat na ludi, sedi smerom do cesty, a nedavas ju do lezatej polohy ale do takej aby sedela, ma pripnuté nejaké hracky na kociku..? 😅

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

mywiel
22. jan 2009

ellunka mi uz rozpravame pohadky, mala sice vela nerozumie ale pozerame obrazky zvieratiek a tichym hlasom jej ocko rozprava vymyslené pohadky, obcas tam primiesa nejaku tu kravinku....a mama sa ide pocikat od smiechu 😀 ked ich pocuva, ale blbosti jej moze narozpravat, ale mala je spokojna a kludne potom zaspi. 😵

mywiel
22. jan 2009

ellunka ako dlho uz tuto metodu skusas? Ja som bola prvé dve-tri noci tiez na pochybach ako ty, ale dotiahla som to dokonca a zabralo to, ona citi aj to ak ty pochybujes a si nerozhodna lebo nevies ci robis spravne, ak vies ze to inac nejde uspavat nosenim na rukach, spanim na tebe atd. to pozname uz sme skusili nie dakujem 😀 tak ked budes ty vytrvala a rozhodnuta, ze toto je pre nu spravne a neublizi jej to ona to vyciti to tvoje rozhodnutie z tvojho hlasu atd. a nauci sa to skor ci neskor akceptovat, potom to uz bude zvyk a uz to nebude vobec namahavé polozit malu do postielky, pohladkat, ukludnit, dat pusinku a odist z izby. 🙂