Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

casy30
28. jún 2009

Stvura, tiež mám to isté....stojí v postielke, pozerá na dvere a reve, reve, reve.....lebo to je rev, nie plač....chodím každú chvíľku...je to fakt na nervy.....ale dospela som k názoru, že sa to skrátka musí naučiť.....

jananinka
28. jún 2009

Caute baby, tiez mam posledny tyzden problem so zaspavanim malej. Polozim ju do postielky a akonahle zbada, ze odchadzam, postavi sa a reve asi tak ako pise casy30. Predtym zaspavala sama, sem tam niekedy zamrncala, dala som jej cucek a bol pokoj, ale teraz musim pri nej sediet, az kym nezaspi. Nemoze to suvisiet s tou uzkostou 8-mesacnych? Aj si poviem, ze necham ju revat, ale potom sa zas bojim, ci sa chuda neboji, ze sa uz nevratim, tak nakoniec tam s nou bud ja alebo manzel tvrdneme az kym nezaspi. Neviem co mam teda robit. ☹

mirustek1
28. jún 2009

casy-je to tazke,ale bude super,ked sa to nauci,neboj zvladnes to.Ja chcem ti napisat ohladom spania v kociari na dovolenke,my sme sa pred 2 dnami vratili z Tunisu a mala tam bez problemov spala v kociari,mala len tenke tricko a cez kociar prehodenu plienku,tak nanu nesvietilo slniecko a spala.Tak ti drzim palce.

casy30
28. jún 2009

Mirustek, tá dovolenka bola len jedným z dovodov....Ten ďalší je to, že máme športiak peg perego A3,čo je obr kočík, a už je ho plný....takže padlo rozhodnutie a musíme to zvládnuť...Jananinka, viem, je to na figu, ale toto to nerieši...zvykne sa i na vašu prítomnosť a ste na začiatku...Ja ho nechám vždy pár minút, teda podľa tej metódy 3-5-7 a medzitým vojdem, poľahnem ho, pohladím, pobozkám a rýchlo idm preč...niekedy to trvá aj 45 minút...katastrofa...bolí ma z toho srdce, ale viem, že už nepolavím a nedám ho spať do kočíka...to by bol obrovský krok naspať... ☹ ☹

blandik
28. jún 2009

Jananinka- já bych tam nezůstavala, zejména, když už byla zvyklá spát sama - ono občas prostě příjde období, kdy ti prcci chtějí, aby tam člověk zůstal - máme to taky - a to je malý taký zvyklý spát sám. Moje zkušenost je - nepolevit a vydržet jednou ten 45 minutový řev a pak už je vyhráno, další den to už vůbec není nebo je kratší dobu. Navíc - jednou jsem u něj zůstala pár dní, když byl nemocný - měl rýmu a nechtěla jsem, aby měl tu rýmu ještě silnější. Hned si na to navykl. A navíc, místo aby pěkně usnul, tak střídavě zavíral oči a otevíral, aby mě kontroloval, jestli tam ještě jsem - takže efekt 0. V té knížce i píšou, že vlastně dítě začne bojovat, aby neusnulo - paradox - a je to kontraproduktivní. Tak hodně štěstí. A chodit v intervalech pohladit, když bude plakat. Ale když už bude jen mrčet, tak nechodit.

babulka123
28. jún 2009

ahojte babulky.. prosim vas.. omylom som tu knizku vymazala.. prosim prosim mozete mi ju niekto poslat..
napiste mi IP dam vam mail.. velmi pekne vopred dakujem ..

casy30
28. jún 2009

aj ja by som ju poprosila...moc dakujem 🙂

chloenka
28. jún 2009

Ahoj holky, moje Chloe ma pet mesicu a porad mame problem se spanim. Hlavne teda vecer. I kdyz je mala unavena a chce se ji spat, tak ma problem se uklidnit. Trva nam to tak pul hodiny minimalne nez usne. Usina zasadne s dudlikem, ale jak sebou porad hazi a toci se, tak ji neustale vypadava a ona se pak rozciluje a ja tam musim byt abych ji ho hned dala zpet do pusy.
Musim potvrdit, ze spani venku v kocarku je sice fajn, ale to ditko si na to rychle navykne. Ja jsem pro cerstvy vzduch a tak vzdy, kdyz bylo pekne, tak bych mela malou venku na zahrade i tri krat za den. Tim jsem si vsimla, ze pak nemuze usnout vecer v postylce. On se totiz ten kocarek tak pekne houpe, ale ta silena postylka ne!

Zkousela jsem uspavat malou vsemy moznymi zpusoby. Takovy ten hraci kolotoc se ji sice libi, ale ta hudba ji obtezuje. Ma rada barevny kapesnik, ktery si dava pres oci, ale taky si s nim neustale vyhazuje dudlika z pusy. Dalsi nas nepritel je otaceni se v postylce na bricho a chozeni nohama po spruslich postylky. To znamena, ze i kdyz by Chloe mohla usinat sama, tak ja tam musim byt neustale pobliz, abych slouzila jako otacec a podavac dudliku. Jedinou vec nechci zkouset a to je nechat ji vybrecet. My bydlime v Anglii a tak mam strach aby na me sousedi nezavolali socialku.

casy30
29. jún 2009

chloenka,presne ako píšeš....chcela som pre malého len to najlepšie, takže spánok vonku bol od narodenia a teraz takto trpíme ☹ som hrozne zvedavá či to už dnes bude lepšie....ale viem, že po troch dňoch už neustúpim...to by bola osudová chyba 🙂

casy30
29. jún 2009

kočky, pošlite mi niektorá prosím tú knihu. mail napíšem do IP. dakujem moc 😔

potapko
29. jún 2009

Casy, babulka stiahnite si knizku zo strany 127 😉

casy30
29. jún 2009

dik potapko 😉

potapko
29. jún 2009

Chloenka, myslim si, ze pri tejto metode a plakani by na teba nikto neposlal socialku. Este si asi nezazila chorobu dietatka, alebo nejaku inu bolest. Dietatko pri tejto metode sice place dlho, ale netreba zabudnut, ze je to s prestavkami. Takto nejako sa moze spravat aj dietatko, ktore je chore. Mozes ho nosit na rukach aj cely den, ale ked ho nieco boli, tak proste place. To by aj tak na teba niekto poslal socialku? Viem, ze to nie je jednoduche, ale ty predsa to dietatko netyras - nebijes. Ty len chces, aby sa vedelo pekne vyspat. A plac dietatka v 5-tich mesiacoch nie je taky silny ako potom napr. cca v roku, ako to ma casy 😒 Ale ak si vnutorne presvedcena, ze dietatko plakat nechces nechat (nie kvoli susedom), tak mozno ako podavac dudlika budes fungovat len do takeho 10-teho mesiaca. Potom si dudlik bude vediet najst aj sama, tak to treba len vydrzat. Drzim moc palce 🙂
Casy - ked uz si sa na to dala, tak urcite neprestan. Potom cele to tvoje trojdnove trapenie bolo nanic. Uvidis, zvladnes to ty a aj syncek, ved je to predsa sikovny velky chlap 😉

casy30
29. jún 2009

Tak tak, potapko....nevzdám to, som odhodlaná...teraz plače už 25 min, s tým, že tam v tých intervaloch chodím....predstavte si ale...plač je to neskutočný...ale slzičiek nikde..... 🙂

potapko
29. jún 2009

Casy, ten plac poznam velmi dobre. Su to niekedy taki mali nasi jedosi 😀 Dufam, ze ste to aj dnes zvladli 😉

jananinka
1. júl 2009

Casy, tak ako ste na tom? Ja sa chcem na to tiez dat a sondujem, kolko to tak trva, kym sa to nauci.

Baby, co ste tym uz presli, kolko tak priemerne deturence placu, kym sa naucia spat same? Viem, ze kazde dieta je ine, ale taky nejaky priemer by ma zaujimal, aby som vedela na co sa mam pripravit.

goga03
1. júl 2009

janinka, nam to trvalo asi 3 dni (pisem o nocnom spani), prvy den plakal asi 35 minut, druhy 10 a treti uz neplakal vobec. v noci sa zobudil len 3 krat, ale to zaspal do 15 minut vzdy.
teraz ho davam spavat aj cez den do postielku, ale na rozdiel od nocneho spania spi s dudlikom. raz som ho dala bez dudla a zaspal az po 50 minutach. takze cez den spi s dudlom a v noci bez.

potapko a ty si na tom ako? este stale tie zuby?
oliverovi vysli 2 spodne, ale ani nevieme kedy, nasla som mu ich minuly tyzden pri jedeni .takze ani spanok to nijak neovplyvnilo

😀

dufam ze aj dalsie budu taketo bezproblemove

janka_pn
1. júl 2009

tak u nas to tiez trvalo len asi tri dni, ale dlho sme sa netesili ☹ , teraz, cca po mesiaci je zaspavanie opat katastrofa 😔 . zaspi uplne vysilena po hodinovom reve alebo mne na prse. a fakt, ze revat neprestane aj ked tu metodu dodrziavam. teda dodrziavala som... teraz si dame pauzu, pojdeme medzitym aj na dovcu a potom, ked zas snad zabudne, to skusim znova 🙄

jananinka
1. júl 2009

Janka, to mysllis vazne? som myslela, ze ked sa uz raz na to dam, tak sa to upravi a nie, ze to budem musiet podstupovat viac krat. v tom pripade sa mi to zda nezmyselne. nasa mala vecer zaspavala celkom dobre, ale teraz asi tyzden si vyzaduje, aby som bola pri nej, ked odidem zo spalne, tak spusti hrozny krik. medzi nasimi babami je rozdiel iba jeden den, tak asi su nastavene rovnako 😉

potapko
2. júl 2009

Goga ahoj 😉 My sme sa chvilu netrapili a teraz zase. Niekedy si tiez poplace pred zaspavanim, ale to pridem, natriem zubky, pohladkam a ficim prec. Boli aj vecere, ked som musela znova kojit, ale tie boli asi len dva. Teraz je chvilka pokoj, prespi celu noc, alebo ju len raz kojim. Ale vstava o piateeeeeej ☹ Baby, teraz uz viem, ake to je, ked ti den zacina tak skoro 😉 Ja uz mam navarene, pradlo poskladane, hrala som sa so starsou a teraz som na konikovi 😝 Ale musim povedat, ze uz sa tesim na kavu, lebo sa mi oci zatvaraju. A to musim balit, lebo v sobotu odchadzame na tri tyzdne prec. Inak tie zuby sa este ozvu. Velmi zle to znasa. Vidim to na nej, ako si stale prstekami sucha tie dasienka.
Janka (obidve) - ako vidite, tak zubky dokazu rezim trocha naburat. Ale treba z toho placu vycitit, ci je to iba jedovanie, alebo tie deticky naozaj nieco boli. Ja ked viem, ze je napapana a zubky ma natrete gelom, tak ju sice pomojkam, ale idem prec. Vacsinou to u nas zabera a na druhy den je to uz v pohode. Vsetko treba riesit tak pocitovo a s instinktom. Inak pri starsej nam to tiez trvalo tri dni. Ale to neznamena, ze odvtedy spavala stale celu noc. Samozrejme, ze niekedy horsie zaspinkala a aj sa zobudila, ale uz to bolo jednoduchsie, lebo som prisla pohladkala, povedala zopar ukludnujucich slov a bol pokoj. Nikdy to uz nebolo budenie - 10x za noc.

goga03
2. júl 2009

potapko vitaj v klube skoreho ranneho vstavania 🙂
tiez som citala, ze zuby lezu 3 dni a potom na par dni nic a potom zase 3 dni.
uzite si dovolenku

janka.pn - to vazne? vsak vam to oducanie islo priam ukazkovo a teraz toto 😔
aj vy si uzite dovcu.
a vlastne vsetky si uzite dovcu co sa chystate 🙂

stvura
3. júl 2009

Ahoj kocky...dlho som tu nebola...no mi teraz ficime na capikoch Viburcol, lebo bez nich... 😲 to sme boli kazdu hodinu a pol hore. Teraz su to kazde tri hodiny, je to podstatne lepsie. Krpec ich ma len na vecer, no neviem dokedy, lebo este mu stale nevysli tie ocne zuby {uz sme z toho s muzom unavenif}...

casy30
3. júl 2009

potapko, už podstatne lepšie...myslím, že až včera pochopil, že to nikam nevedie...a to sme začali minulý piatok 😉 t 😉 😉 ten plač trval ako kedy..niekedy hodinu, niekedy pol hodinu, niekedy 20 minút, podľa toho ako veˇmi bol unavený. prvé dni som chodila poidľa knižky, ale teraz už nejdem vobec, lebo neplače, iba pomrnkáva a hnevá SA. v tej knihe totiž píšu, že k dieťatku sa má chodiť len keď skutočne plače...no ale poviem Ti, chcë to naozaj pevné nervy a odhodlanie...ak sa raz na to dáš, v žiadnom prípade si po dvoch- troch dnoch nepovedz, že končíš...to by bol obrovský krok spať.... 😉 😉 vieš aký sú tí naši krpci múdry?neskutočné... 😀

iwuskaaa
3. júl 2009

Ahojte mamičky, idem k Vám po radu aj ja 🙂 ...
Malý má 10 mesiacov. Od prvého dňa ako sme sa vrátili z pôrodnice sme mali pevný a ten istý režim, to znamená, že o 19 tej sme sa kúpali, hneď po kúpaní som kojila a keď sa malý napapal, položila som ho do postielky a zaspinkal. Sám. Bol to super, o ôsmej večer sme už mali pohodku 😵 . Takto to trvalo presne 7 mesiacov. Nastal zlom, išli prvé zúbky a bolo po všetkom 😖 .
Teraz máme ten istý režim, no s tým rozdielom, že malý zaspí pri kojení. Môžem sa snažiť akokoľvek, budím ho, no prebrať ho neviem. Takže ho preložím do svojej postielky. Všetko by bolo super, keby sa mi VŽDY nezobudil po polhodine 😠 . Idem k nemu, hladkám ho, dám mu napiť z čajíka, len aby zaspal, no nič nepomáha. Postaví sa a plače a plače 😢 ...Vidím na ňom, že je unavený, chce spinkať, no nie a nie zaspať. Tak si ho zoberiem k sebe, priložím na prsník a zaspí. Niekto si povie, že to nieje problém, že je to v pohode, ale mne to začína prekážať 😖 .
PREČO sa musí budiť po tej polhodine???? Viete mi niekto poradiť, čo robiť???
Ďakujem za každú radu 😉

blandik
3. júl 2009

Iwuskaa - náš malý má 40min spánkový rytmus - tj. přes den ráno spí 40min a vstává, odpoledne spi 2-3x 40min - tj.cca vkuse 1,5 - 2,5 hodiny, ale po každých cca 40min musím jít dát honem dudlík, aby spal dál (najednou po těch 40min zaječí a hledá dudlík, když si nepospíším, tak je po spaní a je protivný). Večer je někdy to samé - chodím co 40min, ale většinou spí v pohodě (tedy hlavně když mu dudlík zůstane v puse). Takže když usne u prsu, probudí se u vás po těch 30min a hledá prso. Já bych asi zvážila změnu režimu - změnu krmení, aby neměl šanci u prsa usnout - třeba mu dát dříve napít a pak teprve umýt a do postýlky. Aby neměl šanci usnout. My myjem v 6, pak je večeře (tedy nekojím) a pak hned do postýlky. To jediné mě napadá - změntž čas kojení, tak aby ještě neusnul u kojení. Držím pěsti. To podstatné máš - a to odhodlání, jelikož je to otravné. Mě se jednou po těch 40min večer úplně probudil - nevěděla jsem, co dělat. A ještě u nás byla návštěva. Takže jsem ho nemohla nechat prostě ležet v postýlce a odejit /to jsem zkusila a ječel/. Normálně jsem si musela lehnout do své postele a dělat, že je noc, že spím (trvalo mu hodinu než usnul znova, ale byl v klidu). Naštěstí se to stalo jen jednou. Jinak taky usíná sám, občas příjde období, že mrčí a brečí (max 45min), ale to je tak 1x za měsic a pak je zase klid. Základ u nás je nepolevit ani jednou (hned to začne zneužívat a stejně ani neusne, pořád kontroluje, jestli jsem u něj (to jsme tam tři dny zůstala, dkyž měl rýmu).

iwuskaaa
3. júl 2009

Blandik už som rozmýšľala aj nad tým, asi to vyskúšam, ale pochybujem, že zaspí sám od seba v postielke. Skúšala som to pri obedňajšom spánku a nechcel zaspať, musela som si ho priložiť a zaspal až tak 😒

blandik
4. júl 2009

Iwuska, určitě nebude chtít dobrovolně usnout sám po tom, co si zvykl u prsu. To je jasné:o). Bu'd vyzkoušej postupy podle té knížky - viz název téti diskuze anebo podle citu prostě nech v postýlce, pohlaď, pusu, zamávat papa a jít pryč, když ječí, po nějaké době (tuším tam to je 1,3,5,10 minut - tedy poprvé 1, podruhé 3min..interval) tam chodit, udělat opět to samé - pohladit, pusa, zamávat /nebo cokoliv jiného) a zase pryč. Určitě se to bez řevu na začátku neobejde. U nás to vydrží tak 45 minut max, ale každé dítě je jiné.

goga03
4. júl 2009

iwuska, ako pisala blandik, musis docielit aby ti nezaspal na prsniku. my sme to mali podobne, ked oliver zaspaval na noc s dudlom. kedze tvoj davidko zaspava na prse po tych 30 minutach tvrdeho spanku sa malinko prebudi a hlada zase prsnik,kedze pri nom zaspal a bolo mu tak dobre 🙂 za normalnych okolnosti by sa len otocil a spinkal dalej, takto sa prebudi uplne, kedze veci nie su presne tak, ako boli ked zaspaval.
lepsie a zrozumitelnejsie je to popisane v tej knihe.link na tu knihu je na strane 127

casy30
4. júl 2009

iwuska, prečítaj všetky moje príspevky...čím skor začneš, tým lepšie pre vás všetkých. upozornujem, že som ola totálny odporca tejto metódy!!!!! 😉 😉

iwuskaaa
4. júl 2009

Ďakujem mamičky za rady a podporu 😉 .
Už som si povedala, že od pondelka sa do toho pustím 😵 . Snáď sa nám to podarí?
Koľko asi trvá, kým si dieťatko na to zvykne? Bude mi stačiť týždeň? 😀
Dám Vám vedieť, ako sa nám darí 🙂 😉