Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

filipi
8. máj 2008

turciatko, ty budeš aspoň opálená 🙂 mne nehrozí ani to mne malá spí v kočíku akurát hodinu hodinu a pol ako kedy a potom začne vreskot ☹ takže vezmem nohy na plecia a švih domou. Takže milé kočky mne zostáva ozaj len to chudnutie aspoň voľačo. 🙂 🙂

turciatko
8. máj 2008

Filipi, ja mam doma to iste. Maly spi cez den vonku 3x cca 30-45 minut, akonahle sa zobudi, tiez svihame domov, nebude v tom kociku sediet ani za svet, ale ked pripocitam k tomuto casu takych 15 minut uspavania, cize vrestania na celu ulicu, tak to mi uz z toho vychadza celkom pekne cislo a aj slusne opalenie. 😀

misur
9. máj 2008

no teda babcaci, ja ze iba nasa vydrzi spat v kociku ledva hodinu. Ja som sa bala, lebo vsetky maminky okolo usmievave sa vyberu aj na 2 hodinove prechadzky do mesta a neviem kam, len my to tocime blizko baraku, aby sme to nemali daleko keby cosi... 🙂. A tie reci okoloiducich "chapavych" tiet: asi je hladna, asi jej je teplo, asi je jej tesno v tom kociku, asi neviemco... Ale sem tam som skusila aj to, ze si skusim s nou potom lahnut doma do postele a samozrejme strcit jej prsko do pusy nech sa ukludni a este si potiahne takych 20 min. A to sa da aspon na zachode si v klude posediet 😀
Inak bojim sa zubkov, ked polezu, ze to bude ine rososo. Kamoska ani nevedela, ze malej narastol prvy zub, hmm...

miskinadamko
9. máj 2008

ahojte, my mame straasne zlate babatko,nas maly ma 4 mesiace a prespi celu noc od tej 9tej vecer do rana do 7mej, a neucili sme ho to velmi, on si uz na to zvykol, ma taky ritual , nechavam ho sameho v izbicke lebo ked som tam tak nezaspi a vymysla, ked odidemdo 5-10 minut spi,niekedy aj skor. a vkociku on strasne rad spi, toje jeho 🙂 . cez den spi menej po troskach 🙂

luluna
9. máj 2008

aj nasa mala doteraz spavala cez noc celkom fajn aj ked sa zobudila raz na čajik a potom na mlieko ale v poslednom čase ked sa zobudi okolo tej pol 5 rano nie a nie zaspat a to s velkym placom idu jej zubky a tak je to aj cez den ked ma ist spat cely den pocuvam jej rev uz mi z toho išla hlava prasknut ale kupila som jej nejake kvapky na zuby a asi to zabralo

miskinadamko
9. máj 2008

no my mame 4 mesiace a mame uz zub 😀 taky malicky sice este ale uz je 🙂 .tento bol vpohode, uvidim ako to bude z ostatnými,ktore bolia najviac?

luluna
10. máj 2008

miskinadamko, pri dolnych malej nic nebolo ale tie horne ju trapia ale u kazdeho je to inak

jahodka11
11. máj 2008

ahojte, tak ja som sa tu nedavno chvalila, ako spinkame celu noc a asi posledne 2 tyzdne sa budime....idu zubky, ale musi sa napapat a potom spinka, tak neverim, ze by to odstranilo bolest zubkov...asi je to hlad, stale sme na UM 1, takze asi prejdeme na 2 a potom dam vediet 🙂

bublinkajasminka
12. máj 2008

čafte kočky - naša malinká sa skutočne podľa knižky sama naučila zaspávať ale túto noc sa zobudila na papanie a potom nie a nie haji - tak neviem čo zaberie - neskôr ju ukladať? kedy dávate detičky haji?

simonko
12. máj 2008

o akej knizke to hovorite?mam 4 rocneho syna...a uz sme skusili vsetko...ale sam zaspi jedine ked je niekto aspon v izbe s nim...

oska7
13. máj 2008

Ahoj dievcata, mohla by mi prosim niektora z Vas preposlat tu knizocku o zaspavani? Zatial nie pre mna, ale pre svagrovcov, ktori su taki zaneprazdneni uspavanim svojho drobceka, ze si zatial nenasli cas zajst sem. Dakujem!!! 🙂 e-mail : Zuzanka_7@yahoo.com

martinaema
14. máj 2008

oska poslané.

misur
16. máj 2008

ahojte, je to knizka Kazde dieta sa vie naucit spat. Ja som si ju stiahla - link bol tuto niekde v diskusii.
Presne to sedi na nasu malu, ale zatial som sa docitala iba do polovice, takze este som nic podla toho neskusala. Buduci tyzden budeme mat 6 mesiacov, tak to uz snad vyskusame, lebo dnes v noci - fuu 5x hore, od 4 rano u nas v posteli, my s manzelom na jednej, pod 1 paplonom. no dufam, ze to bude fungovat...

buratino
17. máj 2008

ahojte baby, som tu prvýkrat, kamarátka mi poradila, že mám ísť na MK a prečítať si, ako naučiť spávať bábo samé...dnes sa o to pokúšame prvýkrát, malinká nám už pol hodku odušu plače v postielke...poslali by ste mi, prosím, niektorá tú knihu na mail?buratino39@yahoo.es ďakujem velmi!!!!

ivetah
17. máj 2008

buratino - poslala som ti ju. drzim palce 😉

mybambulky
18. máj 2008

Prosim poslite mi tu knihu na mail aj som skusala stiahnut ju no nedarilo sa ...nasa vecer nezaspi bez cicusky v puse ale zaspava pravidelne o tom istom case a uz sa budi len tak 2x za noc co velmi ocenujem inak spi na striedacku v postielke a v nasej posteli to hlavne vtedy ked je manzel v nocnej ak nie je tak nema problem zaspi pri nas - vsak ako inak 🙂 a potom sup do postielky...juj som sa rozpisala a to mi islo len o tu knihu dakujem vopred tomu kto bude tak dobry a posle mi ju na qwy@centrum.sk

martinaema
18. máj 2008

mybambulky máš to poslané 🙂

mybambulky
18. máj 2008

dakujem este raz priznam sa necakala som ze este dnes sa k nej dostanem 🙂

dadusska
19. máj 2008

Ahojte, ja som knizku prestudovala na jeden hlt a bola som navnadena, ako maleho naucim spinkat. Ale nepodarilo sa to. Po tri dni vydrzal vecer plakat vyse hodiny a tak zalostne, ze mi trhalo srdce. Ja by som plakala s nim. Nepomohlo ani nakukanie a ubezpecovanie, ze som za dverami a ze ho lubim, nech teda pokojne spinka. Ked som ho zobrala na ruky, nevedel sa vyzalovat, tak ako to 6. mesacne deti vedia. Dnes som teda rezignovala, dala mu didik, on pokojne zaspal za 10.min. Bolo to bez placu a nervov. Neviem co je lepsie, ale plakat ho uz nenecham.

bambulka026
19. máj 2008

Ahojte, ja som to tiez skusala, podla knihy,taktiez nezabralo.
Maly tak dlho plakal az som rezignovala.
Napokon mi zaspal pri ciciku za chvilku, no este v noci sa strhaval a skusal ci som pri nom.
Presli sme naspat na zaspavanie pri ciciku, kde zaspi za 15min a potom ho prelozim do postielky.
Sice v noci este vstava na papanie, ci skor podudkanie si, aspon sa mi nestrhava zo sna s placom.

bublinkajasminka
20. máj 2008

kočky - a skúšate to tak ako píšu? že 3 minutky nechať plakať, odísť a potom prísť za dieťatkom na 1-2 minutky a poláskať a tak? a predlžovať ten čas ako píšu? nám to zabralo a musím povedať že som rada lebo malinká mala len 6 týždňov A odvtey fungujeme takto

katka76
20. máj 2008

ahoj kocky, tak po dlhej dobe sa vraciam opat k teme spanku. v poslednej dobe uz fakt nevladzem a meliem z posledneho, nejako ta metoda na nas od zaciatku nefungovala - neviem v com to vazi ☹ .
maly ide vsak v nedelu do skoly v prirode, tak pripravim susedov na skutocnost, ze ideme malu ucit spat. ja sa odstahujem k malemu do izby a necham to na manzelovi. mozno, ked ma nebude citit, to zaberie. skusala som ju oklamat flaskou, no ked zistila, co jej davam, smarila ju cez celu izbu. vyslovene vymysla, len si pocucka, hodi na mna usmev a necha sa ulozit, keby je to 2x za noc, tak to beriem, no v poslednej dobe to robi takmer kazdu hodinu 😝

dadusska
20. máj 2008

ano , isla som podla tabulky, dodrziavala som minutaz, ale nefungovalo. vzdy, ked som sa objavila ja alebo manzel, maly spustil este vacssi plac a pritom bolo na nom vidno, ze by uz spal, zmolil sa, oci cervene.....ale odolaval.

ajus
21. máj 2008

katka76, my sme to tiez s malou-ma 10mesiacov skusali podla knizky, ale idu jej zubky a nejaka pravidelnost vobec nehrozi. kazdy den aj noc su ine a nechat ju v postielke samu to je hned na nohach...uz som to vzdala, asi este nie je na to pripravena, tak pokracujeme v zaspavani pri kojeni, je to otazka 10minut, tak uz to nejako vydrzime a mozno ked vylezu zubky si sama nastavi rezim...kazde dieta je ine a mozno len treba vystihnut ten spravny cas,ja neviem, na nas to tiez nezabralo ☹ skusala som aj tie 3minuty, utisovanie, to vobec nehrozi a oklamanie flasou alebo cumlikom, tak isto to smari prec a sme tam, kde predtym...

h0blinka
21. máj 2008

cafte pripajam sa do temy
zacali sme skusat a celkom funguje, sice sa nechcem prerieknut lebo len druhy den 😀 😀
nikdy sme predtym vo svojej postielke nespali a teraz sa len cudujem a ziram
je pravda sice ze sme tro trochu upravili, nechodim za nou dnu na dlho lebo sa zacne rozculovat, len na malinku mrknem, prikrijem ju ak sa odkope a odidem 🙂) dufam ze to vydrziii

martinaema
21. máj 2008

tak ja sa idem zasa raz po dlhšom čase pochváliť. Pred pár týždňami som sa posťažovala, že po niekoľkodňovej návšteve v zahraničí sa nám to spanie potento... ☹ Malá zaspávala len visiac na mne a po 2 mesiacoch nepapania v noci sa znova začala dožadovať prsníka 😖 Ale ja som už bola rozhodnutá, že ju idem odstaviť, takže sme išli na to trošku iným systémom ako predtým. Nechcela som, aby sa trápila, že nedostane mliečko ani sa nebude pred spaním nosiť na rukách. Tak som ju učila zaspávať so mnou v posteli. Na mliečko asi po 2 týždňoch zabudla - samozrejme nie celkom bez problémov, ale to je iná téma- takže nastal čas naučiť sa zaspinkať v postieľke. K tomu nám veľmi pomohlo, že malá náhodou z hŕby hračiek vytiahla takú látkovú bábiku, ktorú dostala od prababky na narodky a stále ju so sebou ponášala. Tak som večer milú bábu uložila hajať do postieľky a po chvíli váhania sa malá brala za ňou. Síce ešte trošku vymýšľala a stavala sa v posteli, ale zakaždým som ju napomenula, že pśśśt, bábika hajá. A uložila som ju vedľa nej, Takto mi už zaspáva celkom v pohode každý večer posledný týždeň a dokonca prespí takmer celú noc - zobudí sa ráno o piatej, ale to jej dám trochu vodičky, uložím ju k sebe a spíme do pol ôsmej. Tak dúfam, že nám to tak vydrží 😵

dasy01
23. máj 2008

*************************************************************************************
*************************************************************************************

Linky na knihu s obrázkami - pre všetkých, ktorí ju potrebujú:

http://www.subory.sk/download/145425/Spanok.pdf ....Slovensky

http://nasza-szkapa.idl.pl/czytadla/eBooks.PL-K... ....Poľský preklad

*************************************************************************************
*************************************************************************************

vilmuska
2. jún 2008

Ahojte mamicky!

Po nekonecnom patrani sa mi podarilo dostat sa ku knihe ktorá sa spomína v knihe o zaspavani a na ktorú sa už niektore z Vas pýtali.
Ma to vsak hacik !?
Kniha: Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá - je v nemcine
Tak by som chcela spustit akciu - Mamicky mamickam.
Je treba prelozit cca 50A4. Ja po nemecky neviem ani ceknut - Ale tým z vás ktoré by sa chceli na preklade podielat rada knihu poslem. Kniha ma 6 kapitol - takze by sa to dalo rozdelit na 6 prekladov. (Mozno by to niektora z Vas sfukla aj sama - netusim) Komplet prelozenu knihu by som dala potom dokopy a samozrejme potom aj na tieto stranky.

Tie z Vas ktore by mali zaujem pomoct a podielat sa na prekladani (vo Worde) ozvite sa mi prosim na
vilmuska01@centrum.sk

PS: Chcem podakovat vsetkym ludom ktori takto prelozili knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat". Len v daka ich ochote zverejnit ju "pre vsetkych" sme sa pri nasej malej konecne normalne vyspali.

katka76
2. jún 2008

cau maminy, hlasim pokrok!!!!! ocko ostal spat 3 dni s malou sam. ako zvycajne, okolo 00.30 sa prebrala a snazila sa ma dovolat. najskor plakala, potom revala, vrieskala, kricala, plakala a potom ostalo ticho. o par minut este znova zaplakala a prebrala sa o 3.30. to som ju uz ale nakojila. vydrzala spat do 7.00. druhy den to iste, len bez toho vrieskania, ale o nieco dlhsie, treti len plac. no a odvtedy sa sice okolo 1.00 polozobudime, ale nacha sa ucicikat aj bez prsa a potom potiahne do cca 3.30, kedy ju nakojim a spime tak do 6.30. takze ak by to takto ostalo, je to v poho 😎

michalka12
2. jún 2008

ahojte, s mojim synom som tiez tuto metodu skusala v 6 mesiacoch a celkom zabrala. Naucil sa zaspavat sam a obycajne sa zobudil 2x na kojenie. Bola som nadcena. Ale v poslednej dobe prezivame to co tu niektore pisete. Uspavanie uz nefunguje ako doteraz. Ked ho dam do postielky okamzite vystartuje a uz stoji. Mozem ho aj 10x vratit naspat lahnut a dat dudel za 5 sekund znova stoji. Tak musim pri nom zostat a hladkat ho, aby sa nestaval na nohy, ale lezal. Ale to mi az tak nevadi. Horsie je, ze sa v noci zacal budit skoro kazde dve hodiny. Troska sa prebere a uz stoji v postielke a pozera na mna. Ja spim spolu s nim v jednej izbe, v spalni. Manzel spi v obyvacke. Takze okamzite sa prebere a ja mu musim dat papat. Niekedy ani nie je hladny len tak pri mne lezi. Poradte mi, myslite ze by pomohlo dat ho do svojej izbicky?