Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mywiel
3. feb 2009

nimi ano to bola vianocna vyzdoba v jednom obchode tak som si stala za to a manzel ma odfotil... 😀 😀

adriana tak super gratulujem. 😉 😵

mywiel
3. feb 2009

OPRAVUJEM ak sa budi ako pises kazdu 1,5-2 hodiny tak je to uplne normalne kazdé dieta sa priblizne tak budi asi 7x za noc, ale zaspi samé bez vonkajsej pomoci, takze rodicia niekedy ani nespozoruju ze sa dieta zobudilo, lebo sa len otoci na bok, alebo si cmula palec a zaspi samé a pokracuje v spanku.

mizulienka
3. feb 2009

mywiel tak znova ja 😉 pises, ze, ked sa zobudi toko krat za noc, ze zrejme este nevie zaspat samo, a ako mame tomu babatku pomoct, aby sa naucilo zaspinkat same? porad 😉 dik

mywiel
3. feb 2009

Ja malu hladkam po hlavicke, dam jej cumlik a macka ku tvaricke a ostavam pri nej niekedy viac ako 1-2minuty ako pisu niekedy je to 3-4 min. a ked vidim, ze jej pada rucka tak viem, ze uz spi... 🙂 Asi kazda mamicka si musi najst postup ktory jej vyhovuje, ako pomoct, nam pomaha tento co som opisala a ten robim vzdy nemenim ho. 😉

mizulienka
3. feb 2009

prave citam v tej knizke, ze od 6 mesiacov by malo babo vydrzat 3-4 hodky hore...misko ma 5 mes. a 2 tyzdne ale on vydrzi hore max 2 hodky a to mam co robit, aby som ho poslednu pol hodinku zabavila...
vies mi poradit ako ho mam udrzat este dalsiu hodinku? 🙂 lebo na nic neprichadzam ☹

adriana174
3. feb 2009

Chcem sa este s vami poradit co sa tyka zaspavania cez den.moja malinka ma niekedy dni bez problemov tak dve hodky do obeda a poobede ak ideme von v kociku aj 2 - 3 hodky. ale niekedy vydrzi az do toho poobedneho kedy si ja nic doma neurobim ako to mate vy ak mate nejaku radu budem sa nou rada inspirovat.

co sa tyka uspavania je to rozne vecer teda mam na mysli ale niekedy zaberie az take jemne natriasanie na kolenach v polohe ako ju kojim. ja viem je to asi strelene ale polozit ju do postielky a ist aj po rozlucke prec este za jej neceleho uspatia je ako trest pre nu a to iste je aj do obeda .

berenika39
3. feb 2009

mizulienka: ahoj, mám stejně starý mimčo a taky tak - přesně vydrží dvě hodiny, jak hodinky, ráno spí do osmi, po deáté jde chrupat, pak je vzhůru přes oběd, dvě hodiny a odpo zase spí. Vždyt je to dobrý, sami si řeknou, že jsou unavený. malej ted zacal pídalkovat a válet se na boky a plazí se jak slimák, tak se vždycky tak umorduje 😀 .

ellit
3. feb 2009

myw, ked mi maly zaspi o 21, mam ho o 23:30 zobudit a nakojit, alebo ho mozem nechat do tej pol druhej kedy sa mi budi sam na jedenie.

patricia1971
3. feb 2009

ahojte, čítam vaše príspevky a pozerám na vek vašich bábatiek. Moja malá bude mať 6.2. osem mesiacov a až tento týždeň sme sa naučili spávať 2krát cez deň a to je 3 hod.hore. Doteraz mi tiež vydržala iba 2 hod. a musela ísť spať, pretože sa to s ňou už nedalo vydržať a bola strašne unavená. Ale teraz sa to úplne samé zmenilo a vydrží tie 3 hod.,ale poslednú hodinu sa jej úplne venujem,hráme sa,jašíme,...aby mi vydržala,ale je to už dobré a vydrží a toľko ani neplače,i keď vidím že je unavená. No a potom ju dám do postieľky a hneď zaspinká. Takže nám sa to tak zrazu podarilo. Ale vy máte ešte tie bábenka malé, takže je to ok, keď sú po 2 hod.unavené... 🙂 🙂 🙂

mywiel
3. feb 2009

Mizu viem je to tazké udrziat dieta hore niekedy, ja sa s nou hram ukazujem jej knizku, hracky...skus ho okupat, prebalit. 😅

Ja som za malou sla v tych intervaloch len ked naozaj plakala, ked mrncala alebo si rozpravala tak som ju nechala nech sa ukludni sama, lebo niekedy ked chodi rodic velmi casto to dieta este viac nastve, moja skusenost aspon u nas to tak bolo... 😀 na to su tam tie intervaly.

Ellit ak chces mu zmenit rezim jedenia tak zobudit, ale musis byt dosledna a bude protestovat to cakaj a mozno o druhej uz hlad mat nebude neviem ak mu das o 23h30...? 😅 Ja davam tiez malu spat o 21h00 a budim najneskor o polnoci aby mi do 5h30 vydrzala. Dnes mi vydrzala 7 hodin nepapat, lebo ma nadchu tak asi nebola velmi hladna, lebo aj kasleme. ☹

Ja nemam bohuzial odpoved na vsetky otazky, lebo kazda mate svoj specificky problém ja som sa len riadila podla tej knihy a v niektorych tych pribehoch som nasla moju Kayu... 😅

mywiel
3. feb 2009

Mizu este k tomu ako mu pomoct zaspinkat samé, no musis najst co ho upokoji bez toho aby si ho vybrala z postielky, tiché spievanie, hladkanie, cumlik ja som uz nasla co na nas funguje a vie ze z postielky ju nevyberiem takze naaaaajneskor do 10 minut spi. 🙂

mywiel
3. feb 2009

Nam super funguje kojenecky vankus v postielke, nema rada vela miesta, takto sa nalepi na vankus a rychlejsie ju to ukludni kedze nemoze v postielke cestovat. 🙂

marmazel
3. feb 2009

Ahojky, tak jsem to chtěla zkusit podle tý knížky, ale poupravila jsem si to, malá vstává v 7, dřív chodila spát v devět, tak na hodinku, taď jí dávám v půl desátý a i to je úspěch, protože je ospálá, během chvilůky usne, za hodinku, někdy i dřív vstane nebo jí du vzbudit, pak chodila spát ve 12, teď chodí ve 13,00, ale s pí mi tak hodinu někdy i míň, občas mi vydrží i hodinu a půl, ale to už je zázrak. Dřív spávala 2-3 hodiny. Takže ve 14 hod je vyspaná a pak jí nutím vydržet do 19,30 , to jí dávám spát, ale usíná mi u flašky, takže se ani pořádně nenají a v noci má hlad. Používáme teda dudlíka. Tak nevím. Mám pocit,že spí málo.

ellit
3. feb 2009

mywiel, no mne ide spat o 21-21:30, podla toho kolko spal cez den.
o tej jednej, pol druhej sa zobudi a to sa riadne napapa. Tuto noc mi vstal o tretej a to som ho skusila nechat v postielke, zaspal az po pol hodinke, ale bez papania a zobudil sa o 6 rano.
Uz to nieje kazdu hodinu ako kedysi nastastie. 🙂
Len ked som k nemu v noci isla ze ho utisim, rozplakal sa este viac. Tak som ho musela nechat sameho a utiect do druhej izby. Akonahle som sa vratila k nemu...zacal a preberat a mrnkat a tak som spala mimo detskej prvu noc. A zjavne mu to pomohlo, necitit ma. Moze to mat nieco spolocne s tym, ze spim s nim v detskej?

mywiel
3. feb 2009

Citi mliecko asi... 🙂 😉 😝

avoncek
3. feb 2009

avoncek • Dnes o 12:25 Mile maminky.Mam rocneho syna.Ale nas velky problem je "zaspat".Sam v postielke ? to som uz davno vzdala.Zaspava pri mne s tym, ze sa dojcime.No, a potom to zacne!Kruti sa,kruti sa, hlavu si kladie na periny, mrnci si, skrabe si hlavu a trva to asi 30 min, az potom zaspi a ja ho mozem preniest do postielky.Ono by sa to dalo, ale o dve hodiny sa zobudi na krmenie a zase ak nezaspi na prsniku, tak znova ten isty kolotoc.No a do rano som hore asi 5krat.Pretoze bez prilozenia nezaspi a reve v posielke.Takze ho radsej prilozim, aspon tym tlmim plac.Vyskusala som vsetko:citanie knih pred spanim,pocuvanie hudby,hranie sa ale nic nezabralo aete k tomu cez den spi sotva polhodinku.Ak sme vonku tak sem-tam hodinku.Prosim vas mile maminky, ak mate podobny problem napiste mi ja mam okolo seba stastne maminky,ktore tento problem so spanim deti nemaju.Dakujem

marmark
3. feb 2009

ahojte, tiez som citala tuto knihu a bola som pevne presvedcena a odhodlana rady z knihy realizovat. mala plakala 2 hodiny, potom som to vzdala. odporucam vam precitat knihu Rodicovstvo je veda, v nej sa dozviete, ze pri metode vyplakania prezivaju babetka velky stres. nasa mala spinka pekne pri nas, citi sa bezpecne a maminka je tiez rada ze nema stresovane dievcatko. 🙂

monusska
3. feb 2009

dievcata hovorite ze kojite v noci. mozte mi opisat ako to prebieha. nezaspi vam mimco na prse a potom vas s hysteriou nehlada ked precitne. predsa v tej knihe sa pise ze dieta ma ist do postielky bdele.... 😒 . my ked sme to robili prvy krat tak mi styri noci prespal bez kojenia. chodil k nemu radsej manzel... ja si myslim a teda dufam ze osem mes. dieta uz nepotrebuje v noci jest 🤐 .myslite ze robim chybu?

monusska
3. feb 2009

a musim sa pochvalit ze metodu aplikujeme treti den(po 2.x 😉 😕) prvu noc hucal 45min budil sa dost casto,druhu 5 min a zobudil sa o 5.00 a plakal s prestevkami hodinu az kym som ho nenakojila...a dnes zaspal po minute 😎 . len jedno mi vadi. ze ked ho okolo tej siestej pol siedmej kojim tak uz pri nom zostanem aby dlhsie spal. tak ho donutim spat aj do osmej 😀 . ale chcela by som s tym prestat ale ako????????????? on ma v sebe asi nejaky casovac!!!!!!! aj ked zaspaval o siedmej zacal sa budit o siestej a je to presne tak aj ked ho ulozimeo osmej 😅

maruskab
3. feb 2009

ahojte zienky,
aj ja vas prosim o radu 😅 ospravedlnujem sa, no nemam moc casu luskat celu diskusiu.
knizku mame nastudovanu este z dcerkinych cias, ked sme dali 2 pokusy, musim povedat, ze neuspesne. par mesiacov po pokuse c.2 sa nakoniec v 1.5 roku naucila zaspavat sama.
teraz mame doma 7.5 mesacneho drobca a z nocneho zaspavania a spania sme uz hotovi obaja, ja i manzel. maleho kojim, kedy si zapyta, co je pomerne casto, cca á 1-1,5 hod. to by mi nevadilo, keby sa aj v noci nebudil v tychto intervaloch 😠 svojho casu zaspaval na prsniku, co mi aj vyhovovalo. posledne tyzdne vsak zaspaval len v autosedacke na fitlopte. uz niekoko dni sa vsak vsemozne branil aj tomuto, uspavanie sa stale predlzovalo, tak sme sa rozhodli urobit velku zmenu.
predvcerom sme teda zacali s metodou kontrolovaneho placu, no zatial sa nedostavil ziadny uspech. ciastocne je to asi aj moja vina, lebo po 1/2-3/4 hodine srdcervuceho nareku sice vecer zaspal, ale ked sa o hodinku ci viac zobudil, dala som mu cucnut, ako bol zvyknuty. vzdy ked sa potom prebudil, dostal MM a spal dalej...
s doobednym zaspavanim problem nemame, to chodievame von s dcerkou a maly zaspi v kociku. na poobedny spanok ho tiez ukladam po kojeni, vcera zaspal bez problemov, dnes sme boli na sone klbikov, takze spal v aute 🤐
dnes som ho ulozila o 21 - nakojila som, ulozila do postielky polospiaceho, ockom skontroloval situaciu a zaspal. zobudil sa po necej hodine a ked nedostal MM, spustil plac a odvtedy place /a ja v duchu placem s nim ☹ /. chodim ho pohladkat kazdych 5 minut, no akurat ho to este viac rozrusi. dtto manzel. mame 100 chuti s tym prestat, aby sme malemu viac neublizili ako si pomohli 😒
mam hrozu z noci... ked nedostane cucnut, bude hucat jak tur 😖 nebude mu to nocne mliecko chybat? sak je to taky "janko hrasko", ma teraz len 7 kil (s kasou na noc, co by ho mozno zasytila, sme este nezacali). a ked bude v noci vytrvalo plakat, ako dlho ho mame nechat?
co teda dalej?

macaeliska
4. feb 2009

ja ta nebudem nahovarať, aby si vydržala, aj keď viem, že to prináša ovocie. Ale určite by si mala najprv zaviesť pravidelný režim. Ja mám tiež El kojenú a jeme 5-6 krát denne. Raz v noci. A to je ona poriadny papkáč. U nás to funguje takto. Ráno keď sa zobudí, niekedy o 6.30 niekedy o 7.30 dám MM. Potom o 9.15 jej ešte dám MM a ideme do kočíka. Tam si pospí maximálne 45 minút a je vyspatá. Prídeme domov o 11.00 a o 11.30 dávam polievočku alebo iný príkrm. o 13.30 ju ukladám do postieľky, a najnovšie štrajkuje až do tej 14.00. Potom zaspí a spinká tak max. hodinku a aj to je mojím zbožným želaním. Keď sa zobudí, dám jej cucnúť MM a o 17 jej dávam ovocnú kašu, alebo výživu, banán,... Potom ešte ideme von tak na 30 minút, aby sa trošku unavila a o 19.00 kúpeme. O 19.30 dávam jesť a o 20,00-20,30 ukladám spať. Spí do tej 3-4, potom ju nakojím a spí do tej 6.30.
Musíš ho najprv naučiť na nejaký režím. Ja som tiež El dávala stále cucnúť, ale potom ju bolievalo bruško. Teraz som zaviedla už aj čaje, tak preto keď je smädná, tak sa napije z flašky. Prsník má už len na jedenie.
Takže najprv si odsleduj jeho "dobu únavy" a podľa toho mu urob režim.
Potom začni s metódou.

mizulienka
4. feb 2009

mozno to je trocha predcasne, ale maly vcera prvy krat zaspal SAM 😀 dala som ho do postielky, drzala za rucku, iba tak septom sa mu prihovarla a zrazu maly len urobil ze chrrr a uz spal 😉 super pocit fakt 🙂 dakujem vam vsetkym za rady, hlavne tebe mywiel 🙂 drzte sa a spaniu zdar 🙂))

mywiel
4. feb 2009

Tak gratulujem mizu mne dakovat nemusis, to ty si vydrzala. 😉 Sorry, ze velmi nepisem ale sme s malou choré mame nadchu a kasleme, tak momentalne nas obe budi v noci nas kasel. ☹ Tak zatim. pa

magda22
4. feb 2009

ahojte,
chcela by som niekoho poprosit, ci by mi neposlal na mail tu metodu na zaspavanie alebo ako to mam nazvat, snazim sa syna naucit na vlastnu postielku, ale vobec to nejde, stale len ku mne do postele. Je uz dost velky a nechcem, aby to zachadzalo do krajnosti, chcela by som, aby vedel spinkat sam vo vlastnej postielke a sam tam aj zaspaval, ale zda sa mi to ako nemozne.. ☹
inak na mne az tak nelipne, len to spanie..
prosim o pomoc a rady
dakujem moc!

maruskab
4. feb 2009

macaeliska, v rezime to nebude, ten mame celkom pekny. o 8 vstavame, 10-11 spi vonku v kociku, dalsi spanok od 14,30-15 do 17, o 21 kupanie, o 22 spanok. kojenie podla potreby. prikrm na obed a olovrant, bohuzial, nechce spapat viac ako par lyziciek :( /bez ohladu na to, kedy papal MM/. unaveny byva presne podla toho, ako chodi spat.
ale vcera v noci som tu nasla aj alternativu k tejto metode, a kedze mi bolo velmi luto nechat ho v izbicke plakat sameho, isla som tam, sedela pri nom a hladkala ho po chrbatiku. nakoniec zaspal. zobudil sa po 2 hodinach, poplakal a znovu zaspal. o pol 6 sa zobudil znovu, nakojila som ho, potom zas o 7 a pol 9.
dnes poobede zaspal o 1/4 na 4. po kojeni som ho ulozila do postielky, chcel mrncat, no ci bol unaveny alebo co... stacilo parkrat ho pohladkat po chrbatiku a zaspal. uvidime, ako vecer. dufam, ze place sa budu skracovat a intervaly medzi kojeniami predlzovat ;)

zuzkazrzka
4. feb 2009

ahojte chcem poradit, maly ma 9 mesiacov, zacal stvornoskovat a vstavat. uz od 4 mesiaca ma rovnaky rezim. Zaspava medzi 19-20 hod, vstava o 5tej (aj skor) potom rano okolo 7mej este zdriemne na 15 minut. potom o 11tej tak na hodku a o 15tej tiez tak. Viac uz nechce. Snazili sme sa to usmernit inak aby nevstaval tak skoro ale marne. v noci vstava tak raz...lenze hned sa postavi cize sa preberie, niekedy sa mi podari ho uspat len tak a niekedy mu musim dat mliecko. tie ranne vstavania ma zabiju. Viete nieco poradit? Alebo sa to zmeni samo?

Inak spava vo svojej postielke. Mam ju pritiahnutu k posteli a ked sa v noci zobudi tak ho cez mriezku hladkam, alebo drzim za rucku. Len ked je chory alebo mu idu zubky ustupim a dam si ho k sebe. Zaspaval nam jeden cas uz sam v postielke ale odkedy sa vie postavit je to bieda. Lebo hned stoji, pada a pod.

mufo24
4. feb 2009

Ja by som sa ho snažila udržať bdelého tak aby sa tie spánky zredukovali na 2x denne. No a možno pomôže ak ho večer budeš ukladať napr. o 20:30. Inak to vstávanie v postieľke dôverne poznám. Keď sa to malá naučila, skákala tam od 19 aj do 23. Bavilo ju to presne dva týždne, mňa už triafal šľak. Ale potom zo dňa na deň ako keby uťal a zas je všetko po starom a zaspáva pekne sama.

monusska
4. feb 2009

potrebujem pomoc!! metodu opakujeme na druhy pokus pretoze maly bol chory. predtym dokazal v podstate prespat celu noc ale teraz sa mipravidelne budi teda preberie o 4.30. a dokaze plakat aj hodinu. co mam robit? uz som ho raz aj nakojla ale potom to zas spustil........ ☹ 😢

zuzkazrzka
5. feb 2009

mufo, on spava len dva krat za den. tych rannych 15 minut neratam. uz sme skusali ho davat aj neskor spat, ale vzdy nam zaspal najneskor o 20tej a vstal tak ci tak o 5tej.aj ked zaspa sam o pol 9tej hore bol rovnako ☹

mizulienka
5. feb 2009

ahojte, neviete mi niekto povedat, kolko hodin denne by malo spat 5 mesacen babo? dik