Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzanockamt
28. okt 2011

@akdarka aj ja som masochistka 😀 ... vzdy si poviem, ze nebudem riesit, ale ked citam, co sa deje s niektorymi detmi 😠 ☹ ... ach jo ... ale asi sa nikdy nepoucim, stale si myslim, ze len treba robit osvetu a pride zmena ... no nie, treba to mat v sebe

zebra41
28. okt 2011

@1janina2 v tom veku to aj u nas tak bolo,takze ja som kocikovala, ked sa nedalo po vonku,tak po obyvacke. ja som sa nebranila ani baby vaku a podobne,ale maly to nechcel. on je proste kocikovo postielkovy typ. a tiez s som ho uspavala tak,ze som si k nemu lahla na postel, potom si so mnou lahol mm a potom uz mohol hocikto 😀 teraz uz zaspinka v postielke, obcas skrabkam po chrbatiku, ked je moc unaveny,tak si da dudel a zaspinka. ale ja som ho nikdy, nikdy nenechala vyplakat.
ja nejdem riesit, ci mas alebo nemas byt s takym malym babatkom. v tomto veku som si ho este uspavala sama. prec z domu som chodila iba ked spinkal alebo som ho mala v kociku. ja nekojim a nikdy som nekojila, no nechcela som,aby bol maly ukrateny o ten pocit mojkania s maminkou,tak si ho proste bravam v noci do postele,ak nemoze spinkat. zaspava v postielke - on sa uz totiz plazi a ja by som sa bala,ze by z postele spadol ao 19 s nim spat veru nechodim.
neviem preco je take dolezite,aby mala zaspavala sama. no v 4.5 mesiaca nema este na tolko vyvinutu nervovu sustavu, aby vedela na komplet rozlisovat denny a nocny spanok a podobne. a podla mna osobne je velmi malo takych babatiek, ktore to v tomto veku dokazu.
drzim palce,aby ste si nasli svoj system.

cajova_lienka
30. okt 2011

zienky riadili sme sa knizkou a chcem doplnit nas uspech ako podporu pre mamicky s nespavymi babatkami ze sa to naozaj da a funguje to. mame za sebou prvych 6 dni - drobca som chcela nastavit na 2 spanky cez den a jeden dllllhy v noci s max jednym kojenim. povodny stav bol ze som vstavala od 2 do 6 krat podla toho ako sa mu spalo - a to spal cca 10 max 11 hodin v noci. samozrejme bolo 8 rano a on uz zaspaval a potom spal este dvakrat po max. hodinke. lenze ked nahodou pospal cez den kus dlhsie tak v noci medzi 2-4 vykecaval a chcel pozornost. stavalo sa to coraz castejsie a ja som uz bola ako zombie ked som ho cele noci uspavala a nechcela mu pri tom vecne iba dat prsnik.... takze som sa chcšela dostat do stavu 2 spanky cez den -po 1,5hod. a noc 11- 12 hodin s max 1 kojenim. prve 2 dni boli hroza - drobec spal v noci po starom cize cez den kedze som mu nedovolila spat (a neuspala ho v casoch ako bol zvyknuty o osmej rano) bol mrzuty a mrn ciaci cely den. ale po takomto dni spal do 2,30 neprerusene co pred tym nehrozilo. potom bolo kus tazsie ho uspat ale po 2 hodkach sa podarilo aj bez prsnika a asi len z 5 min. placu. o 5 bole hore zas ale to som bola ochotna mu dat pit takze potom este pospal do 6,30. druhy den vsak bol na odstrel. dieta unavene a mrzute neskutocne a spal len 2x po pol hodinke. to som uz nevydrzala a ulozila ho este vonku na prechadzke a pospal este 0,5hod. v noci vsak vydrzal do 3,30. na treti den ked som uz myslela ze ked bude takto spat cez den budem musiet zmenit povodny plan zrazu spal doobeda 2 hodiny (a sme ho museli zobudit) poobede si schrupol 1,5 hodky a som potom uz len cakala ze co bude v noci. Napodiv noc bola fajn. zobudil sa o 21,30 nakojila som a spal do 5 tej, nakojila som a spal do 6tej. dalsi den fungoval tiez fajn - 2 hodky doobedu, 1,5 hodky poobede a noc bola strasna. maly sa zobudil a plakal a krical od 2 do 4 a o 5 chcel klasika jest. tam si ale osobne prosim ze bol problem v tom ze kedze mi nepije vodu a ani cajik nechce tak som mu davala kvoli tekutinam mlieko aj pomedzi jedenie a asi som ho precpala a bolelo ho brusko - totiz spal strasne nekludne celu tu jednu noc. a teraz posledny den a noc sme mali tabulkovu a s usmevom a kludom sme zaspavali a bez palcu sme si pytali papat v urecnych casoch a spal az do 6 tej (to zn. dnesnu noc po zmene casu 12 hodin) Takze viem len doporucit ze rady z knihy funguju a ja som sa po straaaasne dlhom case vyspala do ruzova. a prepacte ten roman 😀

1lussy1
1. nov 2011

ahojte neviete mi poradiť mam 3 a pol mesačne bábo a vobec mi nechce spat v postielke nevie samo doma zaspať len vonku a chcem sa spytat či by mi pomohlo keby som ho začala učiť spať podla tejto knižky?

hamma
1. nov 2011

@1lussy1 3 a půl měsíční miminko je ještě strašně malinký! To ještě vůbec nemusí umět usnout samo. Možná jsi měla štěstí a první dítě byl spavec, tak ti to teď připadá nenormální, ale je to úplně v pořádku. Jen ji klidně uspávej dál, tak jak potřebuje a neboj se, že by se to časem nenaučila sama.

evulienka300
1. nov 2011

@sjuze ahoj mozem ta poprosim mi poslat tu knizkz aj mi mame problem sami zaspavat a ktom nechce spavat ani v noci sa budi 6krad za celu noc a musim ho ku sebe zobrat dakujm pekne moja mailova adresa je evulienka300@azet.sk

inka070707
1. nov 2011

Ja zasnem, co citam, naozaj neverim ☹ uvedomte si, ze BABATKA NEVEDIA SAME ZASPAVAT, musime im k tomu dopomoct, nemaju este vyvinuty nervovy system, este dlho sa im vela toho bude vyvijat, neblaznite a nepanikarte. Zoberte si ho k sebe, privinte a spite s babatkom, ved neskor tak uz nebudete spat a bude vam to aj chybat. Moj syn tiez nechcel spat v postielke, tiez nevie zaspat sam, zaspava pri kojeni, prvu fazu spanku spi v postielke, potom uz nechce, a tak si ho beriem k sebe. Dost casto sa budi aj v noci, takze by som ho uz ani nevedela tolko prenasat, ma vyse 10 kileciek. Nevadi mi to, naopak, som rada, ze ma potrebuje a ja jeho tiez. Som stastna, ked citim jeho dych, ked buva vedla mna.

bosacka
1. nov 2011

@1lussy1 - tvoje babo je naozaj este malinke, ale kludne si knizku precitaj. mne sa tam pacia kapitoly o rezime a tak. ked bola moja dcerka asi 4-mesacna, iba som si zacala znacit do tabulky ako fungujeme a az som bola prekvapena, kolko pravidelnosti v tom je 🙂

evulienka300
1. nov 2011

@majula ahojte aj mne mozete preposlat tu knihu a ja mam problem s malym certikom dakujem evulienka300@azet.sk

evulienka300
1. nov 2011

@padix ahoj mohla by si mi aj mne preposlat tu knizku dakuejm velmi pekne meilovu adresu evulienka300@azet.sk este raz dakujem 😉

evulienka300
2. nov 2011

@sjuze ahoj idem sa ta opitat konecne mam a ja tu knizkuco si mi poslala a chcem to skusit len neviem ci je dobre teraz to skusat ked muidu zuby a je uplakany a mrzuty ci to bude mat niake vysledky alebo pockat ☹ a este ked sa mi zobudy po pol hodke tak mam ho este tam nechat ci si ho ma zobrat a dot ho neskvor spat ale ako sa to potom ktomu stava dakjujem za radu 😉

moonlightka
2. nov 2011

ahojte nemohla by ste mi niektora poslat tu knizocku? dakujem

1tralala
6. nov 2011

ahoj mohla bych taky poprosit některou z vás o poslání knížky?děkuji verca.machalkova@seznam.cz

1tralala
6. nov 2011

děkuji 🙂

luciahromadkova
6. nov 2011

Ahojte, mozete mi poslat niektora tu knizocku? Rada si precitam, dakujem. lucia.hromadkova@gmail.com

li_la
6. nov 2011

@luciahromadkova Už ti to niekto poslal? Ak, napíš, pošlem. Najlepšia kniha na svete!

luciahromadkova
7. nov 2011

Ahoj, dakujem za poslanie. Lucia Hromadkova

ihanek
8. nov 2011

Ahoj všem, taky teď s naší malou velice bojujeme a musím přiznat, že už jsem z toho trošku na hlavu a nocí se začínám pomalu obávat 🙂
Bylo by možné mi taky knížku poslat na mail jitka.nem@seznam.cz
Děkuju moc a všem maminkám s nespavýma miminkama přeju pevné nervy 🙂

berenika39
8. nov 2011

@ihanek dokud budete bojovat, lepší to nebude 😉 , to není bitva s barikádama, rodiče na jedné straně a dítě na druhé 😝

ihanek
8. nov 2011

@berenika39 Asi jsem nepoužila jenom správné slova. Já si taky nemyslím, že bych stavěla nějaké barikády. Ale jinak děkuju za radu.

berenika39
8. nov 2011

@ihanek moje jediná rada je vyjít osmiměsíčnímu miminku vstříc, jak to jenom jde. v tomhle období nejčastěji nastane období separační úzkosti, uvědomuje si, jak moc potřebuje mámu, takže zkoušet ho jakkoliv "osamostatňovat", učit spát podle toho, jak si maminka představuje, se nejenom míjí účinkem, ale může do budoucna napáchat škody. dítě jen rezignuje, nedovolá se svých potřeb, a vypadá to, že metoda funguje. nic víc. napiš víc, co vás trápí, třeba něco vymyslíme 😉 nemyslím to nějak zle.

ihanek
8. nov 2011

@berenika39 Jsi hodná. Já jsem si ani nemyslela, že je to od tebe nějaké zlé. Já nevím, jestli ji netrápí i zoubky, protože zatím nemáme venku ani jeden a už bych je pomalu čekala. Problém je v tom, že malá se začne v noci vrtět, tím se obrátí na bříško a na něm jde okamžitě na čtyři a křik.
O té separační úzkosti samozřejmě vím a chtěla bych ji naučit, že maminka tady pro ni bude kdykoliv, ale musím se přiznat, že když pak křičí i přes den, tak už jsem z toho docela vyčerpaná. Ale miláčka našeho jsem chtěla a udělám pro ni všechno.

berenika39
8. nov 2011

@ihanek to se může v tomhle období asi sejít, zoubky a sep. úzkost, tak to prostě je. nejde mít postýlku u avé postele, bez bočnice, hned jak se probudí, otočí, tak ji vrátit a uklidnit?

ihanek
8. nov 2011

Postýlku mám úplně u sebe, ale bohužel jsme koupili obyčejnější z IKEA a nejde jí sundat ta bočnice. To by jinak bylo fajn. Ale i tak samozřejmě hned vyletím, otočím ji a snažím se ji uklidnit. Občas to pomůže, ale někdy se rozkřičí tak, že není vůbec šance, aby usnula, protože to potom křičí i na rukách a většinou pak zabere až prso 🙂

berenika39
8. nov 2011

@ihanek já nevím, nemám patent na rozum, ale docela v pohodě jsme střídali období, kdy byl petr přicucnutý, i spal u nás v posteli, prostě to byla jen období, kdy to potřeboval, a když se všechno trochu zklidnilo, zase usínal sám. sám ve svém pokoji a své velké posteli byl už asi od 14ti měsíců.někdy chodil k nám často, někdy už po půlnoci, někdy nad ránem, ale ted normálně spí sám u sebe. proč to píšu - nemyslím si, že se dá nějak zásadně dítě ovlovnit v tom smyslu, že když mu dopřeji měsíc spaní s rodiči, bude už závislák a nedovolí rodičům noc v klidu a soukromí.
Zrovna ted, kolem toho 8.-10.m bych to moc přes koleno nemlámala, vezmi ji k vám, není konec světa, jen hůř spí🙂

ihanek
9. nov 2011

@berenika39 Já bych ji k sobě do postele klidně vzala, ale ona pokud se v noci rozebere, tak se i v naší posteli chce obracet na bříško a následně pak po nás lozit, což mi ve dvě hodiny v noci nepřijde jako nejlepší zábava 😀
A když ji mám u sebe v polospánku, tak do mě dost kope nohama a já mám prostě pocit, že jí zavazím a chce svůj vlastní prostor.
Jinak by mi nevadilo ji u sebe v posteli vždycky v případě potřeby mít, protože nepatřím k těm maminkám, které by to striktně odmítaly. A je mi jasné, že jednou ve své posteli spát bude. Spíš se potom děsím dne, kdy zjistím, že už ani v té své vlastní posteli nespala a zůstala někde jinde 🙂

zelmirka1
10. nov 2011

@ihanek to prejde, tie obdobia sa fakt velmi menia a vzdy som hladala niaky spravny sposob a neslo to, a zrazu ked som to prestala riesit tak sa to zmenilo k lepsiemu. Inak ja som toto vyriesila tak ze mam postielku uplne nadoraz pri mojej, dali sme dole bocnicu a mame velke letisko, velmi sa to osvedcilo lebo maly spi vo svojej postielke a ked chce moze sa pritulit. Je fakt ze som to urobila az ked bol vacsi ako tvoje babo (cca 1,5 roka) ale mozno neskor tiez to bude pre vas dobre riesenie. 😉 Ale samozrejme zavisi aj od situacie doma, lebo my mame detsku izbu o poschodie vyssie preto je este s nami v spalni, inak si myslim ako pise berenika39 ze v urcitom obdobi dieta potrebuje viac blizkosti inokedy nie a netreba sa bat niakeho zvyku ak to clovek robi rozumne.

petrakm
10. nov 2011

Ahoj ,asi tady určitě nejaky odkaz byl na tuto knížku ke stáhnutí,ale já to jen prolitla..děkuju moc ,pokud takovy odkaz existuje..taky bojujem..

vavrovae
14. nov 2011

Ahojte maminky poradte mi ako mam odnaucit svojho 4 mesacneho synceka aby nezaspaval v autosedacke pri hojdani. On proste sam nezaspi ani keby neviem co. Ked spi v sedacke tak celkom slusne zaspi ale nema tvrdy spanok takze musim byt prinom. A ked ho uspim na rukach dam ho do postielky tak odbije 30 minuta a je proste hore. Je dost tazky a neviem co mam robit. Po kupani vecer obcas zaspi sam vzdy teda spi v postielke cez noc ale cez den maaaalo a vecer ked nezaspi sam tak len na rukach ale ked sa v noci zobudi tak v pohode po papani zaspinka sam. Neviem ako mu mam urobit denny rezim som z toho zufala neviem ci je este skoro alebo co mam robit poradte mi vdaka. Jaj a u nas plac nemozeme lebo trpi na sopliky a ked vela place tak nevie dychat no proste des.....Este dotaz ohladne nocneho spanku mne sa budi vzdy 2x za noc a vela citam ze ho mam nechat plakat ze uz moze spat aj celu noc no som z toho riadne v rozpakoch