Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzanockamt
26. apr 2012

@dusika11 tak ale to, co si ty napisala ohladom varenia, nemozem predsa davat jest dietatu kazdy den - dieta potrebuje normalnu klasicku varenu stravu ... mne to varenie zaberie vecer 2 hodinky so vsetkym - aj s upratanim kuchyne a pripravou a poritom si stiham aj ine veci spravit ... a nikdy som nenapisala, ze moje dieta sa nevie same hrat ... aj teraz sme spolu zavesili plienky a momentalne sa hra sam - s odsavackou mlieka 😀

dusika11
26. apr 2012

@nikoleta2011 ahoj..poznam to spanok dvojiciek som riesila aj ja.zaspai normalne a potom sa budia???alebo nevedia zaspat??tato kniha sa pre dvojicky absolutne nehodi...skus Jak naucit dvojcata spat...to skor saa hodi

dusika11
26. apr 2012

@zuzanockamt tak si to zlahci..ako sa da....neboj to rychlo preleti ..a azamavaju nam drobne rucky a budu v skole..ja tiez varim kazdy den aj detom..ale pre deti v tlakaci aj pre nas strasne jednoduche veci..musis sa setrit..neda sa takto dlho vydrzat

zuzanockamt
26. apr 2012

@dusika11 ja sa nestazujem, som spokojna so sebou aj s malym 🙂 ... robila by som to tak znova - s jedinou vynimkou - uz do porodnice by som isla so satkou a nepocuvala poniektore "dobre mienene rady" 😝 ... a teraz letime vonku 🙂

dusika11
26. apr 2012

@zuzanockamt no neviem...asi tato tema o tom nie..ja mam na to svoj nazor..

nikoleta2011
26. apr 2012

@dusika11 Dakujem za radu moja, verim ze najdem sposob ako ich zvladnut s usmevom 😉

anina32
26. apr 2012

@zuzanockamt že se dítě nedá naučit na ruce???? ale vždyt si ty si to své právě to naučila 😀

zuzanockamt
26. apr 2012

@anina32 omyl, nic som ho nenaucila, len som mu naplnala jeho potreby 🙂 ... zaujimave, ze mi sam od seba odmietol zaspavat na rukach, ked mal 14 mesiacov

anina32
26. apr 2012

@zuzanockamt Uspávat dítě do 14 měsíců na rukách? To je opravdu zázrak a splnění snů a tužeb 😉 Nebylo by lepší ho naučit rovnou spát v postýlce, aby ho nic nerušilo? A nečekat na to až bude mít ve 14 měsících dost rozumu na to, aby to sám odmítnul? Naozaj zaujimave 😀

mirka2011
26. apr 2012

Ahojte vsetky mamicky. Neda mi aby som aj ja neprispela svojim pribehom. Mam 7mesacnu dcerku.Bola kojena iba 2 tyzdne a odvtedy sme na umelej strave. Nasa Ninka patri medzi babetka ktore mali trojmesacnu koliku takze prve 3 mesiace sme ju nosili na rukach, lebo inak ani nemohla zaspat.problem bol v tom ze si samozrejme zvykla na nosenie na rukach.Ani som ju nikdy nenechala poplakat ved som si povedala ze pri tej kolike sa naplakala dost.Na zaciatku este spinkala tak ze 3-4hodinky v kuse, ale cim dalej tym viac bol jej spanok nepokojny a o spani v postielke nebola ani rec. 7mesiacov som sa poriadne nevyspala takze uz som bola z toho naozaj zufala. Az tuna som sa docitala o knihe každe dieta sa vie naucit spat, precitala si ju a s odhodlanim na cokolvek som vyskusala. Aj ked som tomu veli neverila. Prvy den a prve spanie v postielke som k nej musela ist 4krat takze zaspala sama po cca40min. Vecer to bolo Po pol hodine. Na druhy den rano plakala dve minuty a vecer uz vobec. Teraz sme na tretom dni a aj rano zaspala bez placu, dokonca mi to pripadalo ze caka kedy odyjdem z izby. Neviem ako sa toto vsetko skonci ale uz toto je pre mna na neuverenie. Odporucam kazdej mamicke ktora ma tykyto problem aby to vyskusala. V noci Ninka spi celu noc iba raz zacne mrncat a vypije flasu mliecka. Som naozaj veeeeelmi prijemne prekvapena. Tak nam drzte palce aby sme to zvladali aj nadalej. 🙂

zuzanockamt
26. apr 2012

@anina32 ano je to zaujimave 🙂 ... ja mam trosku ine nazory na tuto problematiku 🙂

kaja73
26. apr 2012

@anina32 nie kazde dieta ti bude spat v postielke-mam dvoch synov-jeden len a len ruky-inak plac az sa zadusal-by som chcela vidiet maminu, co by to ustala a nevzala takyto typ dietata na ruky -raz som to len skusila-4h reval-ale fakt reval- a potom od rana vzlykal ,napinalo ho na vracanie a na druhy den to bolo umrncane ,nesmostatne dieta-to bol aj posledny pokus-az kym sam nepochopil ze ruky nepotrebuje.
Bol tak pleclive dieta, ze si aj pruh vyplakal-v 4m.
On proste do 6m nevedel co je to neplakat-len v mojom naruci neplakal.
Druhy syn nikdy na rukach nezaspaval-nepotreboval to-vedel zaspat vzdy sam bez mojich ruk-aj ked od 6m do 15m spaval nos na nose v noci so mnou,potom v priebehu tyzdna zacal spavat nielenze v postieke,ale aj sam v izbe-doslova ma vyrazil-a prave toto dieta bolo do roka vela nosene v ergo nosici-obcas tam aj zaspal,ale nemal problem zaspat na posteli.
Proste som mu naplnila jeho potrebu byt v naruci a tak bol kludny a vedel zaspat aj sam.
Prveho syna som sice vela nosila,ale nie pre moje presvedcenie ho nosit,ale pre jeho neustaly rev-teda ked bol kludny-co obcas bol-som hi nenosila.
Druheho syna -narodeneho po 11 rokoch-som nosila z presvedcenia 😉- v tom nosici- a zazrakom nemal nikdy problem zaspat bez mojich ruk-proste som mu dala-sama od seba-sancu sa ma ozaj nasytit.
A k samostatnosti dospel ovela skor ako ten prvy syn ,pri ktorom som stale bola nervozna z toho neustaleho nosenia a jeho jacania-vtedy som s tym nebola vnutorne vyrovnana s tym, ze to k mladatu proste patri.

zuzanockamt
26. apr 2012

@kaja73 pekne napisane 🙂

angellinka
26. apr 2012

@kaja73 krasne napisane!!! 🙂

kaja73
26. apr 2012

@zuzanockamt
@angellinka dakujem.
teraz ma len mrzi,ze som takíto vnutorny postoj nemala pri prvom synovi 😒 -spatne ma to trapi ,lebo aj ked noseny bol a ozaj vela-nebolo to ono a on to asi aj citil a mozno preto sa tak velmi neskoro osamostatnil.
Nedala som mu ten pocit istoty,len vecne nervoznu mamu ☹, ktora s nim bojovala a neuznala jeho potrebu-aj ked navonok ano.

angellinka
26. apr 2012

@kaja73 mas moje pocity,pri prvom synovi si aj ja vela veci vycitam 😖 ani to tu nechcem rozpisovat,ale bol ovela nervoznejsie dieta ako dcerka.....

kaja73
26. apr 2012

@angellinka holt,ucime sa za pochodu 😲

angellinka
26. apr 2012

Dufam ze admini nevymazu moj link,
milujem tento clanok,hovori z duse 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

euka210
26. apr 2012

@mirka2011 tak to Ti zavidim 🙂 my sme to s nasim skusali tyzden so spanim cez den a nic, stale bol plac a spanok kratky :(

euka210
26. apr 2012

@baklik no on sam sa tak nastavil, teda postupne podla prizankov unavy sme zistili, ze sa pyta spat po 2h. Bolo mi to divne, lebo ked mal 4m tak u svokrovcov ked spal 1,5h tak mal len 2 spanky, lebo vydrzal 3h hore. Cakala som, ze ked zacal aj doma spavat v kociku 1,5h niekedy aj 2h, ze bude hore 3h...no stale po 2h mal znamky unavy, co spal 3o min. ci 2h...15min. kocikovania bez vecsieho placu a spal. 3xdenne spanok a nam to fungovalo vyse mesiaca asi. Aj som myslela, ze som ho dala skoro spat, ale nie, potom uz bol hyperaktivny. Neviem co sa s nim porobilo :( Mozno ze je zvyknuty ze ked ideme v kociku von tak sedi a ked ho uspavam tak akonahle ho dam hore, kuka a bavi sa a ked dam dole, tak place. Ale vonku zaspi po hodine, hodine a pol a doma ja nebudem 1,5 ho kocikovat zeby zaspal. Ako mam ho rada, ale su veci ktore uz presahuju moju misku tolerantnosti.

romcovaklarka
26. apr 2012

@angellinka No se společným spaním - já jsem se těšila, jak budu spát s malým v posteli a ňuchňat se k němu celou noc, no zkoušeli jsme to asi třikrát a nevyspali jsme se ani jeden, místo toho v postýlce krásně zaspával (napřed u nás v ložnici a od 7m už i ve svém pokojíčku a já mám chůvičku). Jedině jeden čas, jako úplně maličký, měl období, kdy usínal se mnou v posteli, ale pak jsem ho musela přendat do postýlky, tam pak hezky spinkal - když jsem si ho nechala v posteli, budilo ho moje vrtění a spal hůř... Prostě každému miminku vyhovuje něco jiného a nejde sebelepší úmysly vnucovat mu násilím 🙂

bleee
27. apr 2012

@mirka2011 ahojky, moj 5,5 mesacny syn zabral takisto velkmi rychlo, co sa tyka vecerneho spania. &tiez bol zvyknuty na uspavanie na rukach a za 2 vecery zaspaval v pohode v postielke. Cez den ale nikdy nespal doma, len vonku v kociku, preto mi nechcel zaspat ani podla rad knihy a zase som ho nechcela nechavat dlho plakat. &ide leto, vonku treba chodit, zacnem to riesit na jesen. Co sa tyka nocneho spania, maly sa mi budi 4-6x, teraz to ale takisto neriesim, idu mu zubky, ma velmi nepokojny spanok. Dostane cicu, prelozim ho spet do postielky a spinka dalej. Som rada, ze pise aj niekto, kto rady z knihy vyskusal. Tych co nevyskusali a len kritizuju a podpichuju je tu dost. Drzim palce, nech sa dari aj nadalej

mirka2011
28. apr 2012

@bleee Dakujem, mam na to rovnaky nazor a myslim ze ked je dieta fakt problematicke co sa tyka spania tak rodic je ochotny vyskusat hocico. Aj ja ti drzim palce aby ste sladucko sami spinkali celu noc a aj cez den.

iwanqa
4. máj 2012

@sjuze ahoj.ano ja som sa zacala tou knihou riadit asi pred tyzdnom.tiez som uz nevedela co mam robit,maly mi zaspaval na prsniku a v noci sa budil cim dalej tym castejsie.tak som si nasla na nete co mam robit a natrafila som na tuto knihu.naprv sa mi to nepozdavalo a ked som to skusala,tak vzdy to skoncilo cickou 😀 ale ja zijem v ang.a tak som povedala aj doktorke ze maly sa mi v noci casto budi,ale ze nieje hladny,len chce cicku,tak ona mi povedala ze tu sa normalne takto deti ucia spat.proste ju poloz do postielky,pohladkaj ju,povedz jej nieco a odid.bude velmi revat,ale musis to vydrzat,po 3 min. prid k nej znova ju pohladkaj,povedz jej nieco...ale v ziadnom pripade jej nedavaj cicku a ani ju neber na ruky,no a znovu odid,ona bude znova velmi plakat,ale musis to vydrzat.potom prid po 5 min....potom po 7 a potom to uz opakuj kazdych 7 min.az kym nezaspi.bude to tazke a bude plakat mozno aj hodinu,ale musis k nej chodit tych 7 min.aby vedela ze si nablizku. mne maly spi 2 krat denne a tak som s tym zacala hned rano ked mal ist 1 krat spat. na druhy den mi uz vecer pekne zaspal sam a v noci sa ani raz nezobudil.neverila som vlastnym ociam,ale naozaj to pomohlo.

bleee
4. máj 2012

@iwanqa tak to som rada, ze sa ti to podarilo! vitaj v klube uspesnych! 🙂 mne sa vecerne uspavanie podarilo zmenit za 2 vecery a len pol hodiny placu. kolko mesiacov ma tvoj syncek? moj bude mat 6mesiacov a v noci bez cicky sa ho zatial netrufam nechat, aj ked v knihe pisu, ze kazde dieta od 6. mesiaca moze byt v noci bez jedla. Moj je ale velky hlados. Ked sa zobudi, dam cicku a hned ho vraciam naspet do postielky, cele to trva 8-10 min. Len uz by som sa rada konecne vyspala celu noc...

katka37
11. máj 2012

hplky prosím vás tady ,nějak jsem z knížky neúpochopila co dělat ,aby malý spal v noci ,usíná sám ale po 3h se začíná budit co hodinu až do rána kdy vstává kolem půl 6 poradte ,PROSÍM!!!!!!!!!!!!! ☹

erinbrock
17. máj 2012

@katka37 ta knizka je hlavne o tom aby se dite naucilo usinat samo...je o rezimu pro prcky...ale ne u vsech deti je uspesna...jak ti maly spi pres den a jak v noci...mate nejaky rezim? kojis v noci?... 🙂

katka37
18. máj 2012

@erinbrock ahoj ,ne nekojím přes den mi spí tak od 10h někdy hodinu ,někdy dvě a pak odpo tak od 14,30 tak y tu hodku ,spíš mín avečer jde o půl osmé a spí tak do půl šesté ,někdy po šesté ještě usne ☹

erinbrock
18. máj 2012

@katka37 no mně maly taky brzo rano vstaval ted uz se to uklidnilo a spi dele ale od 4 rano uz se taky mele...davas mu treba rano v ty 4 mleko UM nebo pozdeji? myslim ze ten spanek je v poho...mozna bych zkusila vecer davat az k te osme ne driv... 🙂

timca9
19. máj 2012

@sjuze ahoj. S týmto sme my nemali problém. Síce som kojila iba tri mesiace,teda som vždy po kojení vrátila malého do postieľky. Teraz má však skoro 6.mes. a nočný spánok má veľmi nekľudný. neviem, či je za tým hlad, stále je totiž na nutrilone a asi mu to nestačí. O chvíľu prejdeme na kravské mliečko a do neho dáme zlatý klas alebo krupičku,tak som zvedavá,či sa tento problém vyrieši. Rozmýšľala som už aj nad aromateraiou. Nedávno sme však boli v nemocnici a tam som mala malého stále pri sebe,kvoli infúziám. Žeby dve noci stačili na to, aby si zvykol mať mamku pri sebe? Dúfam,že nie 🙂 lebo som sa naozaj snažila na to dávať pozor už od malička (aby spinkal sám). Možno sa mu začínajú prerezávať zúbky,neviem. Možno by som ešte poradila ... nakoľko je náš Filip senzitívny a reáguje na psln,dokonca dva dni pre ním už nespí celú noc a aj po splne dva,tri dni ..... skúsiť s učením (spinkať bez mamky) v deň novu. Vtedy sa najľahšie odvyká od zlých zlozvykov,možno by to pomohlo aj u bábatiek :D
neviem,či som pomohla 🙂 trochu som aj odbočila od témy