Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cmulinko
17. máj 2010

teraz spia spolu v izbe...starsi sa hra na velkeho brata.Vie,ze musi byt tisko,lebo bracek spinka a vzdy mu vravim,ze musi pri nom ostat,lebo bracek sa bude bat sam.No a on tam lezi pri nom ako skala a dava nanho pozor...az kym nezaspi aj on 😀

hena55
17. máj 2010

bobket len asi vydrzat. Ja mam tiez malu narocnu. A nikto ma nechape. Kazdy len ze som si ju tak naucila a bla bla bla. By som im dopriala mat ju aspon na den.Proste ju nezlomis, nedonutis . Len po dobrom. Ja som vraj bola podobne dieta. V tych dobach bola moja mama za uplne UFO ze mi nestreli a nevychovava ma ako sa patri. Ale nastastie to zvladla bez nejakeho boja so mnou a ja som vyrastla a som uplne normalna. Aspon si myslim 🙂 Proste kazde dieta je ine. Neexistuje univerzalna rada. Ja nemozem nechat malu v ziadnom pripade vyrevat lebo by to dospelo az tam ze by som musela volat 112. Ale spinkanie sa lepsi zo dna na den. Teraz je to uz neporovnatelne lepsie. Sice ked idu zuby tak sa to zas cele zmeni a posunie a sama este nezaspi ale mne to nevadi. Ja verim ze to uz nepotrva dlho. Najlepsi obrad prisiel ked zacala spat len raz. A to uz okolo 11 mesiaca. Je uz vecer unavena a zaspi lepsie.Budi sa sice stale kazde 3 hod ale uz som zvykla 🙂 Cez obed da aj 3 hod co je pre mna uplny luxus pretoze do 10 mesiaca spala po 20 minutach. A doma sa naucila spinkat az okolo 11 mesiaca. Dovtedy len kocikove prechadzky prichadzali v uvahu.
Knihu som zavrhla. Uz len to ze ju pisal chlap. A navyse ju po par rokoch sam poprel celu tuto metodu. Takze tolko

bobket
17. máj 2010

Joj znie to tak celko jednoducho,xix. No takze s tym asi nic neurobim vsak? Mozno ked bude vacsi....mozno. no len neviem ako to bude uspavat takto na lopte ked bude tazsi a vasci...ach jaj

bobket
17. máj 2010

No tak s tym ze ta nikto nechape to mozem potvrdit! to som si tolko rad vypocula ze az!!! a nejdem vraviet ze vsetko je moja chyba a vsetky zle navyky som ho ja naucila 😠 no tiez som si povedal ze som im ho pozicala tak na jeden den nech vedia co to je!!!!!!!!!!!! ale uz som sa s tym zmierila ze mi nikto nebude rozumiet a budu ma poucovat ako mam vychovavat svoje dieta!A inak na temu spanie...to bolo rad!!!!!!!!!! ahlavne: nenachaj sa vydierat,on velmi dobre vie co robi, si s tebou robi co chce a pod. nenechaj sa a nech si poplace...no jasne! a nedajju si povedat ze ja ho nemozem vychovavat ako normalne dietatko. Vzdy skoncime pri tom ze to ja som ho naucila takto spat. ale musim povedat ze toto robil uz v porodnici 😅 zeby uz ako 2-3 dnovy vedel so mnou manipulovat? to pochybujem! proste taky je a hotovo! UZ tam spal pokojnejsie ked bol pri mne ako v postielke...no co tak hadam sa dozijem dnakedy sam aj ked so mnou vedla neho zaspi v pokoji a bez placu 😉 sa tesim,xixi

zelmirka1
17. máj 2010

babulka a preco je od 6t sama v izbe ? to je fakt skoro pre babo, mozno prave preto ti teraz nechce zaspat ze ma obdobie kedy si velmi vyzaduje maminu a bude sa stavat v postielke a nezaspi a nezaspi, neplace lebo vie ze jej to nepomoze ale to nie je uplne naspravnejsie. Tazko sa radi, to by chcelo trosku sa zamysliet na celym rezimom a sposobom ako fungujete.
Kazde dieta na inu potrebu spanku, ja som zistili ze ked je pretazeny tak zaspava horsie, inak najst spravne casy nie je lahke a hlavne ked uz sa zda ze vsetko funguje tak to treba zase menit, takze skor pomaha neriesit to stale dookola ale prisposobit sa babetku a postupne bude vsekto len lepsie.

bobket ja by som to nasilu nelamala, niektore deticky prijmu bez problemov spinkanie v postielke a niektore proste nie a velmi si dokazu vyzadovat spanie s maminou, ano clovek nevedomky nauci vselico...viem o tom svoje 😀 ale zase je fakt ze najlepsie je pocuvat svoj instinkt, to sa neda povedat ze dieta je napapane, prebalene tak ma byt spokojne...ved su to zive bytosti ktore v prvych mesiacoch najviac potrebuju nasu lasku, vlastne stale 😀 ale uvidis ze casom sa to zlepsi a najdes sposob ako by zaspinkal sam, inak v 6 mesiacoch sa dost babetka menia, uz si vyzaduju viac pozornosti, ja by som zacala riesit to postupne, napriklad najprv zrusit fit loptu, kludne uspat na rukach ale neskakat,a az si zvykne skusit uspat vedla seba v posteli. Tiez je dobra niaka hracka pre dietatko, ci uz plienka, plysak, cokolvek na maznanie na co si babo zvykne a bude si spajat s tym ze sa ide spinkat. Dve strany dozadu sme to tu riesili a mnohym sa to osvedcilo.

Chcem vsetkym povzbudit aby vydrzali, fakt sa to zmeni, bola som taka ista, cele dni som riesila spanky a zaspavanie a bola unavena, nervozna, maly spal naraz len 30-45 minut.... a nakoniec ked som to prestala riesit sa vsetko postupne zlepsilo, dnes spi raz denne aj dve-tri hodiny krasne v postielke sam. Verte ze za par mesiacov sa tomu zasmejete.

cmulinko
17. máj 2010

myslim si,ze kazde dieta potrebuje dozriet na urcite veci...ci sam spat,ci sa zbavit plienok,ci rozpravat...nie je dieta ako dieta...mozno niekomu zaspava dieta samo,ale v plienkach...mozno ine dieta spi s rodicmi,ale bez plienok 😀 ..kazda z nas ma obdobie,ked prave riesime nejaky problem a aspon u mna to vzdy vyriesil cas alebo zmenene podmienky a nie nejaka specialna rada.Za ziadnych okolnosti nemajte pocit,ze vase dieta nie je normalne alebo zaostava za detmi rovnakeho veku.Vase dieta je najdolezitejsie a nie nazory inych co by uz malo dieta vediet 😉

ayshka
17. máj 2010

ahojte dievcence, moj syncek ma teraz 5 mesiacov a ma velmi kratky spanok, ked zaspi tak spi presne 30 minut a potom sa zobudi, potom musi byt dalsie 3 hodiny hore, aby sa znovu unavil a zaspinkal, cez den tak spi velmi malo a vecer ho musim na viackrat uspavat az kym tvrdo nezaspi. Nevie my niekto poradit, kedy sa to zlepsi? ja dufam ze po pol roku nastane zmena a bude lepsie spinkat

zelmirka1
17. máj 2010

ayshka take obdobia niekedy su, aj my sme to tak mali a veru to bolo riadne unavne....tiez zavisi aky mate rezim, kolkokrat spinka a kde spinka, mne sa osvedcilo v tom veku spinkanie vonku v kociku takze som chodila dost von alebo ho davala na zahradu a tam spal dlhsie,
az okolo 9 mesiaca ho zacalo vsetko rusit a presli sme na spanok doma a tiez to chviu trvalo kym si zvykol, niekedy spaval len tych 30-45 minut a bol hore, ale po case sa to upravilo. A najlepsie spinka cca od roka kedy uz spi raz denne, to vydrzi dve-tri hodiny.
Inak v pol roku uz by malo byt babo aktivnejsie, otacat sa na brusko takze by sa to malo zlepsit ale je to velmi individualne ale neboj urcite bude lepsie.

lin18
17. máj 2010

Tak jsem po přečtení diskuse zkusila vaše metody s plínkou přes obličej. No děs 😀 . Jakmile ji měl přes oči tak se celej napnul, rozhodil ruce a zadržel dech a nadechnul se až jsem ji oddělala....chvilku zíral a pak se zčal smát, jakou to ta mamka zase vymyslela báječnou legraci...a bylo po spaní 😀 .
Kubík teda jinak usíná na boku, on má v postýlce prostěradlo a na něm položenou peřinu, protože když tam bylo jen prostěradlo tak po něm ve spaní hrozně cestoval...ta peřinka ho trošku zadrží. No a peřinka je trošku širší než postel takže na krajích je zdvižená...do toho on zavrtá hlavu a spí. Možná mu to připomíná doby kdy jsem ho kojila v posteli a on byl takhle zavrtanej do mě 😀

kackaaaa
17. máj 2010

Ahojte. Přidám se se svou zkušeností. Právě u nás probíhá zkušební režim - pokouším se naší malou prdínku naučit usínat ve své postýlce. Do teď usínala jen u prsa. Klidně bych jí tento způsob dopřála dál, ale poslední dobou se nám usínání začalo oddalovat. Před 20hod. jsme dali papat a začali usínat, pak se vztekala, uklidňovali jsme atd.a to vše až do půlnoci. No, prostě hladovec hladovej a nemohla usnout. Takže jsme začli s kašičkou na noc, dokrmit u prsa a pak do postýlky. Sednu si k ní, udělám absolutní ticho a zatemním, začnu vyprávět pohádku, nasazuju dudlíka a uspáváme. První noc to bylo s velkým brekem, druhou noc taky, ale s menším, a dnes jen chvíli kňourala, ale za 20 minut je tuhá. Doufám, že se to bude jen lepšit. Nemohla bych ji nechat vyplakat samotnout, takže u ní sedím, hladím, ukliďnuji a mluvím. Takže nám držte palce na další noci 🙂)

zelmirka1
17. máj 2010

kackaaaa ale to je dost skoro naucit ju spinkat v postielke, preco ? 4 mesacne babo sa este nevzteka, proste mu nieco je,
ci uz hlad, teplo, zima, nepohodlie, boli brusko, nechce byt same, chce maminku, nevie spinkat budi sa....pises zu usinala len u prsnika a zrazu sa zacala budit ? ak je hladna tak nie je dobre namiesto papania ju hladit a sediet pri nej, okolo 3 mesiacov a tiez 6 maju casto babetka rastovy spurt kedy si vyzaduju viac papat, casto prave v noci sa viac budia, ak kojis je zbytocne davat kasicku to ju moze este viac zatazit brusko a spanok moze byt este horsi, skor by som skusila jej poskytnut kojenie ako sama potrebuje a vtedy urcite zaspinka bez problemov. Este je fakt moc mala na niaky rezim, aj my dospely niekedy sme viac hladni, niekedy menej, niekedy lepsie spime a niekedy horsi a babo nedokaze tieto veci tak rychlo zvladnut, vsetko sa musi postupne naucit a hlad sa neda nahradit spanim. Urcite je to unavne cely vecer ukludnovat ju ale ver ze sa to coskoro zase zmeni a ked aj ma clovek pocit ze nieco dieta naucil zrazu je to inak ako rastie a uci sa nove veci.

lin18
17. máj 2010

tak já Kubu naučila spát v postýlce taky cca kolem 4. měsíce a taky zhruba od té doby začal líp spát. Přeci jen jsem ho asi budila když spal se mnou, já se taky nevyspala...Není to jen o vztekání z nějakého důvodu, ale taky o zvyku....teď po cca 6ti týdnech už ví, že jakmile večer uložím do postýlky tak se jde spát a už ani neprotestuje. A pokud předtím když jsme ho to učila občas plakal tak to bylo dle mého spíš kvůli tomu, že neuměl usnout sám než z nějakého racionálního důvodu. Byla jsem u něj jako kackaaa aby věděl, že není opuštěnej. Děti taky potřebují cítit že si za svým rozhodnutím stojíš...pokud si vyřve zase spaní v posteli tak ho to za pár měsíců budeš učit těžko znovu.

zelmirka1
17. máj 2010

lin18 ale to je normalne ze dietatko nevie samo zaspat, 9 mesiacov mu bolo krasne v brusku, zrazu je na svete a prve tyzdne robime vsetko mozne a zrazu okolo 3-4 chceme aby sa naucilo same zaspat, najlepsie v postielke, aby v noci nepapalo a dalsie a dalsie veci....ja tiez niekedy neviem zaspat a veru by sa mi nepacilo keby ma niekto k tomu nutil, moj maly spi v postielke bez problemov, mam ju tesne pri posteli, ale su dni kedy nevi zaspinkat a nerobi by mi problem pri nom chvilku zostat, pohladit alebo su dni kedy chce lezkat pri mne a umoznim mu to a potom spi zase krasne sam v postielke. Mozno je to aj preto ze vie ze ked chce byt pri mne ze moze a spi celu noc pekne v postielke.

denkanka
18. máj 2010

ahojte, chcela by so poradit. Neviem ci je to "normalne" ked moja uz pomaly 5 mesacna dcerka sa zacala asi druhy tyzden v noci budit na kojenie kazdu hodinu. Place pokial jej nedam papat. Myslela som si, ze to bude byvat lepsie. Uz som kojila iba 2x za noc a teraz toto. Nechce spavat ani cez den, neviem ci to suvisi. Predtym prespala aspon v kociku, no teraz mozem zabudnut. Dakujem Denisa

zelmirka1
18. máj 2010

denkanka je to normalne prave v tomto obdobi, pripadne okolo 6 mesiaca moze mat babetko rastovy spurt a chce papat viac,
neboj prejde to, deticky rastu skokom, to znamena niekedy papaju viac a niekedy menej, neda sa to naplanovat presne ze to bude kazde 3 ci 4 hodiny, mala som podobny problem, maly pekne v noci spaval, papal len 2x a zrazu chcel viac, vydrzalo to vsak len dva-tri tyzdne a zase sa to upravilo. Spanok cez je zlozity, ako babo rastie a viac vnima svet tak sa meni spanok, prve tyzdne spi vlastne skoro stale, uz je vacsia tak ju nechal viac hore, neviem ci uz sa otaca na brusko, ale davaj ju na brusko necha sa pozera na svet a snazi natahovat za hrackami, prechadzky by som nevzdavala, ako bude mat menej spanku za den tak si zvykne pospat v kociku kolko potrebuje. Prvy rok je velmi narocny, babetko prechadza obvrovskym vyvojom a rezim sa meni, je to tazke lebo casto si myslime ze uz nam to pekne s babetkom funguje a zrazu je to unavnejsie 😉 treba len vydrzat bude lepsie neboj.

ayshka
18. máj 2010

zelmirka1 dakujem za odpoved, mas pravdu, take male deticky sa menia zo dna na den, aj moj maly spinkaval v noci dobre a bolo mu jedno ci je sam v postielke, teraz sa tiez budi castejsie, ani sa mi nezda ze by bol hladny, ale asi chce byt blizko mna, lebo hned potom pri prsniku zaspi a ked ho prelozim do postielky tak zase rev tak sup ho naspat ku mne 🙂 A v kociku tiez mi strajkuje a nechce spinkat, len sa pozera a ked ho uz lame do spanku tak place a chce ist von z kocika, takze ani kocikovanie si nejak neuzivam a trapime sa doma, aby cez den aspon nieco pospal a vecer ho skorej ukladam co sa ale tiez nie vzdy podari.
Takze ja sa aj mozem snazit o to aby malo nejaky rezim, ale take male babo si ho aj tak urobi samo ako chce.

kackaaaa
18. máj 2010

Zelmirka - jak jsem psala, ráda bych ji nechala u prsa usínat, nemám s tím problém. Ale když vidím, jak je unavená, přetažená a porád ji to nedá zaspat, tak jsem to musela začít řešit. Vždyť jsme poslední dobou uspávali i 4 hodiny ☹ . Teď si dá kašičku (na doporučení doktorky, sama bych si to nedovolila ji něco ordinovat), pak se dobaští u prsa a jdeme spinkat. A nemyslím si, že by usínala hladová. Kdyby byla hladová, tak se na první jídlo nebudí v 5 ráno, když v 9 večer usne, ne?

zelmirka1
18. máj 2010

to je zvlastna doktora kackaaaa ked ordinuje 4 mesacnemu babu kasicku 😕 ale samozrejme kazdy moze mat svoj nazor a tiez ty ako mamina mozes urobi podla svojho pocitu. Kedysi sa to takto robilo, nasi nas krmili krupicovou kasou velmi skoro, teraz sa preferuje plne kojenie do pol roka a az potom nieco ine, lebo babo nema zrely traviaci trakt a tiez ked zacne papat kasicku menej si potiahne mliecka z prsnika a automaticky sa aj menej vytvori.
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
tu su fajn rady cela sekcia zivot s dojciatkom....o spani, dojceni, prespani noci , preco je babo pretazene a podobne tak mrkni.

denkanka
18. máj 2010

Dakujem za odpoved, uz som sabala ci niekde nerobim chybu. Lbo ked pocuvam niektore maminy, tak mam pocit, ze iba my nie sme podla"knizky". Je to fakt kazdy den ine a presne tak, ked uz si myslis, ze ako dobre sa ti ukazuje nejaky rezim, tak zrazu bum a je vsetko zase inak. Na brusku sa neprevaluje lebo jej v tom brania plienky(balim este na siroko), teda dufam, ze preto🙂. Ale je pod hrazdickou hra sa s hrackami. Dlho tam sice nevydrzi ale aspon trosku. U nas je to tak, ze po kojeni je tak do hodinky v pohode, potom uz je unavena a jeduje sa. Nevie sama zaspinkat, musim ju uspavat a to je niekedy trapenie. No ale spi iba pol hodku a hotovo. V tom kociku prespala dlhsie a teraz uz aj ten nie je isty, tak neviem ako ju prinutit spat, lebo vidiet ako jej to chyba. Je to boj! 🙂 😝 Dakujem

hena55
18. máj 2010

denkanka nam inak pomohlo dat malu do sportaku. Isla tam uz v 5 mesiacoch /mozno ani to nemala/, lebo to iste ako u vas. Hrozny rev. Uz chcela proste vidiet svet. POkukala a v klude potom zaspala. A spala a spala. Konzultovala som to s ortopedickou a taky ten uhol ze takmer lezi je uz v pohode u 5 mesacneho dietata. Nemala by byt samozrejme kolmo ale pololah nevadi. tak skus. mozno aspon vonku pospinka lepsie 🙂

zelmirka1
18. máj 2010

hena dobry napad s tym sportakom 😉 denkanka, neboj ja som bola uz taka zufala ze som si fakt pisala tie casy kedy maly spinka a ked som videla ze kazdy den inak a uplne rozdielne dlho tak som stale hladala kde robim chybu a o unave ani nehovorim, uvidis ze sa to zase zmeni, ale na brusko ju davaj casto, nech trenuje svaly a tym sa aj dost unavi, treba je dat nieco co ju bude motivovat sa za tam natahovat, vzdy par minut a stale dlhsie. Ozaj preco stale balis nasiroko ? mate niaky problem ? lebo uz davno je preventivne balenie nasiroko zrusene, pokial ma babo klbiky v poriadku. Casom sa nauci vydrzat by dlhsie hore aj si viac pospat, je to narocne pre babo aj maminu tak len niako vydrzat.

johanka.
18. máj 2010

denkanka, s tym budenim je to asi normalne. Urcite nerobis chybu, podla mna je to kravina, ze by sa to so spanim malo stale len zlepsovat a zlepsovat a v polroku ze by dieta malo krasne spinkat celu noc. Teda ja nie som nejaka skusena, mam len o trochu vacsie babo, ale co som sa bavila s inymi mamickami, tak mnohe mi potvrdili, ze okolo stvrteho mesiaca babatka celkom fajn spinkali, a potom sa to dobabralo. U nas tiez tak isto, okolo stvrteho mesiaca sa zvykla budit len dvakrat za noc, to boli nadherne casy, no teraz tiez kludne aj kazdu hodinu. Tak ja uplne nechapem, ze niektore mamicky akurat okolo piateho mesiaca zacnu deticky ucit spinkat same. Ja si to pre seba tak vysvetlujem, ze prve tri mesiace sa drobec spamatava z narodenia sa, a ked je spamatany, tak sa zacina dalsi obrovsky vyvoj: vselico nove sa uci, po trochach zacinaju ist zubky, k tomu nejake rastove spurty, a to vsetko im komplikuje spanok. Moja mala sa napriklad zacina plazit, tak si myslim, ze aj z toho je cela rozrusena, v noci to v spanku spracuva, takze sa lahko zobudi. Ja tiez ked som rozrusena, tak mam problem zaspat, preco by som teda mala cakat, ze polrocnemu dietatu to pojde lepsie ako mne. K tomu akakolvek nepohoda (hlad pri spurte, bolest pri zubkoch....) zvysuje riziko, ze sa pri lahkom spanku, ktory prichadza asi kazdu hodinu, dietatko zobudi. Vtedy najlepsie, co mozem urobit, je byt nablizku a rychlo uspat naspat, nech sa do rana co najkvalitnejsie vyspi.

mirka907
18. máj 2010

Denkanka mne sa mala tiez zacala budit okolo 4teho-5teho mesiaca priserne vela krat cez noc...Svagrina (s dvoma detickami) mi tvrdila, ze su to zubky. Doktorka, ze zubky ani nahodou a ozaj to nejak extra na ne ani nevyzeralo. Ja som bola hotova (kludne si precitaj na prvorodickach) . A predstav si, ze ked malej vysiel prvy zubok, tak mi v noci vstala len raz alebo dvakrat. Teda ja som vlastne zistila ze ma zubok, az ked som zacala riesit (vidis my mami riesime aj ked je dobre aj ked zle 😠 ) , co take sa stalo, ze tak dobre spala.
Teraz to celkovo prisudzujem zubkom, podnetom z dna ale aj spurtu. No u nas hlavne tie zubky hraju velku rolu. Vzdy ked nejaky ide, rapidne sa spanok zhorsi..Ale aj ako pise Johanka, podnety z dna robia svoje...Mne napriklad mala zo sna stvornozkuje...Kym si na to nezvykla ona aj ja, kazdu chvilku sme boli hore..ale uz je dobre...

bobket
19. máj 2010

Ahojte!
Dievcata potrebujem radu ak sa da.... 😉 Je normalne ak sa dieta budi skoro vzdy s placom? ale takym riadnym akoby sa nieco dialo! a druha vec, chodime spavat okolo pol noci az pol jednej rano!!!!! Vcera sombola v poradni a Dr. povedala ze je strasne aktivny ( ved jasne to viem aj ja) a ze pravdepodone ( podla nej urcite) ze je predrazdeny! Ze by som ho nemala davat sediet- ale co mam robit ked on sedi uz davno a lezat v ziadnom pripade, ziadnom pripade ho davat do chodaka a ze mu robi aj zle ked je v miestnosti kde ide telka! Ze ma tolko podnetov ze to nevie spracovat nervova sustava! tak teraz ozaj neviem co mam robit. a este povedala ze posledne spanie mam oddialit a nedat ho spat o osmej alebo deviatej ale posunut lebo ze preto nam chodi definitivne spavat o tej polnoci! ale to je jendno kedy ho dam spat vzdy sa zobudi po polhodke a ja sa mozem aj rozrhat, na nocne spanie je nachystany az na polnoc.je pravda ze ho uspavam pri telke, to som uz prestala ze idem do detskej a tam sa hojdame na lopte,ale to ako s nim nemam byt vobec v obyyvke? no a to s tym sedenim!!! to nehrozi, proste on a nesediet to sa neda!!! keby tak vedela ze skoro chodi tak na mna zavola socialku 😅 Trapi ma to plakanie ked sa budi a to neskore zaspavanie. mozno sa zybtocne trapim ale nechcem nieco zanedbat ak je to skutocne nejaky problem tykajuci sa jeho zdravia.
Ach jaj,neviem co s tym spanim... dievcata a kedy sa zacina dietatku rezim? akoze jednu hodinu napapat, oblect do pyzamka a spat...od jedneho roka ci aj to je individualne?

hena55
19. máj 2010

bobket to by inak aj mna zaujimalo s tym plakanim. Moja mala sa vacsinou zobudi s revom. Rano to este ujde ale po obednom spanku vzdy rev a davam ju dokopy zopar minut. Tiez som sa minule zamyslala ned tym ako to je u inych deticiek. Moja to uz robi inak 14 mesiacov. Takze?Ako sa vam budia deti?
A s tym sedenim a chodenim....no ja som malu nikdy neposadila. Az ked sa sama naucila asi v 7 mesiaci. A to iste s chodenim. Ani za rucicky som ju nikdy nechytila. Proste sa v roku pustila a odvtedy sa nezastavila a chodi sama bez mojej pomoci. Dala som si na to sakra pozor.
Len teraz ked uz je tvoj maly nauceny ze ho posadis tak to bude tazsie.Ale skus. Je to ina tema ale dietatu by sa nemalo pomahat v pohybovom rozvoji a vobec nie chodakom. To urcite zrus. Mozno fakt ho to moc pretazuje a vnima podnety ktore by z perspektivy na brusku alebo v lahu este nevnimal.

hena55
19. máj 2010

a telka je aj u nas problem. A tiez si myslim ze ju to zatazuje.Len ked.....som na nu sama cez den a niekedy uz proste nevladzem a viem ze si aspon do kupelky mozem odbehnut ked jej pustim tv na par minut. A laka ma to niekedy aj castejsie. ☹
Ale tiez ma to potom trapi lebo viem ze je to vela podnetov ktore este nevie spracovat. Pokusam sa to nejak eliminovat ale je to tazke. Avsak potrebne

bobket
19. máj 2010

Ale ja som ho nedavala naschval sediet, to vobec. on uz strasne skoro drzal hlavne a chcel sa pozerat co sa deje okolo neho a ked sme ho davali na chcrbatik tak plakal a vypinal sa a laktami odtlacal, proste bolo vidno ze chce sediet. tak sme ho davali aspon trosku vyvysene lebo aj tak sme museli lebo mal slaby reflux a on sa nam z nicoho nic zaprel laktami do vankusa a posadil. ☹ Mna to ani nenapadlo ho davat sediet....co sa tyka chodenia,tak to ho ozaj nedavam len obcas ked vyslovene zuri a to urobi 5 krokov a dost. do chodaka som ho dala len ked som varila pre neho obed, lebo v postielke nechce byt a nemam ho kde nechat a co sa tyka telky tak ja ho nenecham akoze pozerat telku, ja ju mam pustenu a pritom sa hrame a tak on sa sem tam na nu pozrie,ale to obcas vyslovene na nu nepozerame... no ale moze na tom nieco byt ze ta telka je vela podnetov. NO potom by som maleho ani nemohla vozit v sportiaku otoceneho v smere cesty lebo to tiez kukuckuje, nie? Vela nad tym rozmyslam, asi to ozaj bude tymi podnetmi ktore nevie spracovat, tak neviem asi budem musiet uz zariadit detsku izbu a dat si do nej radio a byt v nej s malym alebo co....neviem

hena55
19. máj 2010

bobket vies ked ono je tak ze im staci raz 5 mint a uz je koniec. Ja som preto vzdy zurila na babky. Ony ved len skusime na chvilocku a potom odisli a mne mala do vecera revala ze ona chce sediet a neskor byt na nozickach. Ale to je asi ine tema. A mas pravdu ze uz aj tak v tomto veku vykukavaju z kocika. Ono asi fakt niektore deti su proste special a clovek sa zamysla uz nad vsetkym moznym. A ked ide spinkat o pol noci do kolkej ti potom rano spi?

bobket
19. máj 2010

Ale uznavam ze ta telka je asi nic moc, skusim to nejako eliminovat. s tym sedenim, to uz sa neda zmenit tak sa asi musim sustredit na veci ktore sa zmenit daju, napr. to choditko. No spava cca o 9,00-10,00

hena55
19. máj 2010

To choditko urcite zrus. Inak nam ho babka kupila na Vianoce. Super darcek 🙂 . Mam naj kamosku ortopedicku tak preto tu machrujem s tymi mudrostami o sedeni a tak. Kazdopadne sme sa na seba s muzom kukli co to ten Jezisko doniesol a babka ofucana ked som jej povedala moj zamer ho nikdy nepouzit. Fakt je to svinstvo ze sa to choditko este vobec u nas predava. Vo vacsine krajin je uz zakazane. To fakt radsej zrus.
A mozno ma maly len take obdobie. Aj u nas take boli. Ale to s tym plakanim po prebudeni nam hadam niekto objasni. Ci to maju aj ine deti.