Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

emanka
19. apr 2010

Ešte som vlastne chcela, že ja ju chcem odučiť od zaspávania v kočíku a na rukách, lebo sa mi zdá, že už si na to zvykla a nevie inak zaspať. Takže odučím ju to asi len tak, že ju nechám v postieľke, ale to nedodržíme žiadny režim, lebo potom nezaspí o 10-tej doobeda, ale asi až o 12-tej. A potom by asi sama zaspala až o siedmej a zobudila sa o deviatej a nočný spánok neviem, kedy by mala. Proste chcem, aby zaspávala sama ako kedysi a samozrejme aj večer. Keď chcem, aby zaspala o 10-tej, tak ju musím uspať v kočíku alebo na rukách.....ono je to taký zamotaný kolotoč

lily1983
19. apr 2010

megann, kludne ho tam bal, ako dlho sa len bude dat, myslim to tak, ze dokym sa ti z nej nevyplazi.ja som našu davala asi do troch mesiacov, a potom, ked už sa mi z nej par krat vyplazila, a to tak, ze ležala na chrbte, tak som sa bála, ze jej bude zima, a davala som ju do spacieho vaku.v nom je doteraz a je to super.

lily1983
19. apr 2010

emanka, ja nasu uspavam tak, ze si lahnem k nej, o chvilu zaspi, a hned ju dam do postielky a buva az do rana,alebo dokym je hladna, to je rozne, a to si ju bud nechame pri sebe, alebo ide do postielky, podla toho ako tvrdo zaspi.
a dufam, ze ked bude trosku starsia, pochopi to, a nebudem urcite robit vyplakavacie akcie 😉 to mi je prosti srsti!

zelmirka1
19. apr 2010

emanka to co pises mi trochu pripomina mna ked mal maly podobny vek, stale som riesila spanky, dva bolo moc, jeden malo, rano vstaval o 5 hodine, ziadna rada z knizky nezabrala, maly sme divny rezim, kazdy den inak, sice vecer to nebolo take zle
ale bola som nervozna dost. Nakoniec som to prestala riesit ze pockam a ked sme presli na jeden spanok okolo 13 mesiaca vsetko sa to zlepsilo. Zaspavat sameho som ho naucila v 15 mesiacoch, lebo vtedy som mala pocit ze je spravna chvila a uz mi dobre rozumie, islo to skoro bez placu, len prve tri dni sa ozval, nenechala som ho plakat, ziadne intervaly som nedodrziavala, proste som chodila stale a zvladli sme to, pochopil ze je cas spinkat, dodnes neplace ked nemoze zaspat len zamrnka a vie ze kedykolvek pridem. Inak tiez som chvilu uspavala na rukach, v podstate dodnes mame taky ritual ze si ho pritulim na rukach, zaspievam uspavanku a dam do postielky a potom odidem.
Neboj zlepsi sa to, verim ze uz si unavena ale casom najdes sposob ako urobit spravny rezim a neboj sa ked ju budes ucit zaspavat ze nedodrzis rezim, to sa vsetko nakoniec nacasuje, fakt. Uplne ti rozumiem lebo ja uz som bola taka zblbnuta ze som si pisala tie casy ako spi a vecer muzovi ukazovala ake mame cudne dieta ze kazdy den inak 😀 a hlavne obdobia sa velmi menia, niekedy spi ukazkovo niekedy nie, cim viac clovek to chce upravit tym tazsie to ide. Drzim palce.

emanka
19. apr 2010

zelmirka, je to presne tak, ako si napísala, dva spánky sú moc, jeden málo. A to že som už z toho unavená je tiež pravda, inokedy som sa tešila na večer, lebo som vedela, že padne osem hodín a malá zaspí, teraz mám až nervy, keď sa blíži večer. Nič inšie nerobím, len pozerám na hodiny, že kedy ju dať spať, kedy ju zobudiť, ako ju uspať, dať ju najskôr do postieľky a skúšať, alebo ju dať hneď do kočíka, aby som nestrácala čas....neustály kolotoč....no a neuveríš, nad zošitom som už aj ja uvažovala 😀 fakt 🙂
No a nad vyplakaním sa v postieľke som ani neuvažovala, veď ona by si tam ublížila, hádže sa dozadu, dopredu, búcha sa tam, takže to vôbec nepripadá do úvahy.
Ešte čo-to poskúšam a uvidím....ďakujem 🙂

lily1983
19. apr 2010

naša ma len jeden spánok za den, asi od ôsmeho mesiaca, a akokoľvek som skusala dat ju spat, nechce.
rano vstava okolo pol osmej, a potom okolo obeda spi hod a pol, a potom o siedmej ide vecer spinkat. asi je to dost skoro, ale ona proste nechce. nemôže to nejako ovplyvnit rast alebo vývoj?

ja žiadny presny režim nerobim, mame kazdy den podobny, sem tam nejaka zmena, ale nemáme to presne na hodiny rozvrhnuté.

emanka
19. apr 2010

lily a to od obeda vydrží v pohode až do siedmej? Nie je unavená a mrchavá?

malineta
19. apr 2010

Ahoj holky, mohu poprosit o radu? Mám 9a1/2 měsíční mimčo. Od 4m spí sám v pokojíčku a musím říct, že s tím vůbec nebyl problém, máme otevřené dveře a slyším každé jeho kňournutí. Jenže teď se večer každou chvíli budí, třeba po 30min. Když k němu přijdu, je na kolínkách a "péruje", u toho pláče. Jakmile ho položím na zádíčka, pohladím, dám dudlíka, je klid, ale zase jen na chvíli. Někdy pláče více a utiší se jen kojením. Už si připadám jako náměsíčná, ani nepočítám, kolikrát v noci vstávám. Zanedlouho mě čekají státnice, potřebuji se trochu vyspat a učit se, ale přes den nemám šanci a noci jsou také náročné. U rodičů s ním spím v jednom pokoji a to je ještě horší, má jemné spaní a jakmile se na posteli hnu, je vzhůru. Takže to nebude tím, že spí sám v pokojíčku..

frola
19. apr 2010

malineta to je take obdobie, ktore zrazu samo prejde. asi sa s tym neda nic moc robit len vydrzat. nepises ci mas niekoho na pomoc (manzel, priatel) ale u nas v tomto velmi pomohlo ked k malej zacal chodit moj muz. prestala sa tak casto budit.

lily1983
19. apr 2010

emanka, no vydrži, ja sa tiež čudujem, dnes sice zaspala uz o štvrť na sedem, ale inak v pohode, aj o pol osmej chodi spavat. ked som ju este davala spat, okolo stvrtej, tak nechcela, a vydržala, tak som ju potom nenutila. nieje mrchava,akurat teraz to ma poprehadzovane, lebo jej idu zubky, dokonca sa mi zda, ze štyri naraz, tak sa trapi chudatko, mala aj problemy, ale inak je dobručká do večera. 😵

zelmirka1
19. apr 2010

presne tak ako pise frola, tie obdobia sa fakt menia, chvilu je to super a tesime sa ako dieta krasne spinka a zrazu je to uplne inak, cim viac sa to pokusame riesit tym horsie, lebo sme nervozne a aj dietatko to citi.
emanka tak si povedz necham to tak, daj si vecernu hodinu kedy ju budes davat spinkat a tu dodrz aj za cenu ze sa potrapite
ale daj si radsej neskorsiu hodinu aby bola predsa len unavena, ked sa nauci lepsie zaspinkat tak to postupne posunies na skorsiu hodinu, uvidis ze ked postupne prejdete na jeden spanok bude to lepsie.
Poznam to sledovanie hodin, ja som si to fakt pisala 😀 😀 a k nicomu to neviedlo. Stanov si len take zakladne veci v rezime a ostatne prisposobuj. Ked je zvyknuta na zaspavanie na rukach alebo v kociku a nechce celkove zaspat tak vsetko naraz nevyriesis, vyber si nieco, ci zaspat sama alebo ci chces radsej dodrzat skorsiu hodinu a s tym zacni, uvidis ze casom sa to upravi.

emanka
19. apr 2010

Prišla som vám oznámiť, že prvý úspech máme za sebou. Lea zaspala sama a nie na rukách, musela som síce byť na posteli, ale podarilo sa. Trvalo to hodinu aj 15 min 😝 Samozrejme vymýšľala, smiala sa, skákala, no mne už došli nervy, tak som sa otočila chrbtom a dostatočne ďaleko, aby ma nemohla dočiahnúť, tak sa asi 10 min hrala a potom 5 min ukladala, až nakoniec zaspala na kolienkach, hornú polovicu tela si položila na paplónik 😀 Potom sa síce prebrala, ale to som ju uložila normálne a hneď zaspala......síce to bolo až o 21.45, no ale snáď sa bude dariť aj skôr, ak to teda cez deň ešte doladím 😉
Lily, aj malej vyšli 4 zuby naraz, ale vtedy ešte mala normálny spánok a nijako ju to neovplyvnilo, našťastie....len sa budila na každé vypadnutie dudla, čo bolo aj 30 krát za noc 😝 Držím palce, nech čo najskôr vyjdú tie zúbky 😉

Ešte som rozmýšľala, že jej asi jeden spánok za deň nebude stačiť, ona nevydrží ani do obeda a poobede len horko-ťažko, tak neviem....no budem skúšať ďalej, ďakujem za rady 🙂

emanka
19. apr 2010

zelmirka, dala som si hodinu - 20.30, síce zaspala až o tej trištvrte na desať, no ale uvidíme ako to bude pokračovať. A tiež som zvedavá, ako zaspí zajtra cez deň, chodieva o desiatej, ale v kočíku. Vyskúšam to v postieľke.
No vidíš, to je svätá pravda, že nemôžem chcieť všetko naraz, takže dnes som začala so zaspávaním v postieľke, uvidím, ako sa to vyvinie, no dúfam, že to nebude dlho trvať 😝 lebo už som zúfalá a vynervačená.

zelmirka1
19. apr 2010

emanka, kludne jej nechaj dva spanky, vela deti spi 2x denne, to poznas kedy bude cas na jeden, ides na to super, najprv ju nauc pekne zaspinkat v postielke a uvidis ze par dni to bude kratsie zaspavanie. drzim palce.

emanka
19. apr 2010

Ďakujem 🙂

kaataarinkaa
22. apr 2010

dobry den...mam 8 mesacnu dcerku a s manzelom uz nevieme ako malu uspat....cez den v kociari a na noc na rukach prosim poradte mi!!! ☹

juliakocka
22. apr 2010

..kaataaarinkaaa...presne ja mam ten problem...ruky, ruky a len ruky...:( poradte nam mamicky

bobocka
22. apr 2010

kaataarinkaa a julianocka
a hojdate deticky pri tom zaspavani?lebo ak ano,tak vraj velmi pomaha uviazat o postielku plachtu a hojdat v nej mimi a postupne tu plachtu znizovat a znizovat az potom uplne polozit do postielky.samozrejme aj to hojdanie zmensovat .ja osobne som to neskusala,ale kamaratkina dcera sa tak naucila zaspavat.skuste 🙂

frola
22. apr 2010

katarinka julianocka my sa hojdame na rukach uz 14 mesiacov a nijak inak sa neda zatial

juliakocka
22. apr 2010

....diky bobočka....dobrý nápad, určite vyskúšam...lebo naša len pri hojdaní zaspí...len som zvedavá ako uviažem tu plachtu 🙂

bobocka
22. apr 2010

no ako ked mas hojdacie kreslo(to platene) v zahrade-to co sa uvezuje medzi stromami.🙂

germik
22. apr 2010

fuuu, baby, no ja by som už teda nezvladala viac ako ročné dieta uspavat na rukach 😕 To vás obdivujem, ved tie detičky už majú svoju váhu 😅
My sme uspavali na rukach nejak do 5 mesiaca, potom mi rupli nervy a povedala som si dost! Najprv som ju musela naučit spinkat v postielke /bo dovtedy spala len vonku/. Naštastie mi nikdy nejak neplakala, vždy len tak mrnčala takže som to zvládala v pohode 😀 vyplakat by som nemala nervy 😒

emanka - držím palčeky, zelmirka ma pravdu že musíš postupne, ja som ju tiež najprv musela naučit spinkat v postielke a potom sa dá pracovat s režimom 😝 a ak si vyžaduje spinkat 2x,tak ju nechaj, moja ma teraz tiež obdobie že spí 2x a to sme starší 😉 Ale nechavam ju 2x kvoli tomu že je chorá a dobre mi spinká v noci 😉

zuvra
25. apr 2010

Ahojte,baby.Chcela by som vás poprosiť, mhli by ste mi poslať na mail knižku Každé dieťa sa vie naučiť spať? Ďakujem. Moja dcérka má 5mesiacov a cez spí maximálne 3 hodiny,aj to musím spať s ňou.V noci spíme spolu a musím ju držať za ruku. ☹ Prosím,pomôžte.
Moja adresa je zuvra@zoznam.sk
Ďakujem. 🙂

lily1983
25. apr 2010

zuvra, aj moja spala v tom veku cez den max tak tri hodiny. teraz uz len hodinu a pol, to by sme este mali mat dva spanky cez den, ale spi v noci skoro dvanast hodin, takze je to v pohode myslim..
a to ju musis drzat za ruku celu noc???chodis s nou spavat ??

frola
25. apr 2010

zuvra to bud rada ze ti spi mala 3 hodiny cez den. moja mala v piatich mesiacoch spala max pol hodinu a niekedy ani to nie. 😉 to len na povzbudenie

zuvra
25. apr 2010

Lily 1983.Chodim ju dat sapt a potom na 2-š hodky zdrhnem a potom ma hlada..No hroza ☹ . Snad sa to casom oducime.Za ruku ju drzim stale,hned ako sa ku nej otocim chrbtom,je hore...

adapo
25. apr 2010

ahojte kočky, My máme doma 8.mesačného chlapčeka. Problém so zaspávaním nemávame, ale skôr s budením sa v noci. Každý mi vraví, že je dosť veľký na to, aby spal celú noc, že ako sme ho naučili, tak je. Stále kojím, takže v noci sa malý zobudí, napapká a spí ďalej. Som už dosť unavená, lebo ani príkrmy nič nevyriešili a malý sa budí a budí... Cez deň spí 2krát, vie spať aj vonku, aj v postieľke. Niekedy samozrejme štrajkuje, hlavne keď idú zúbky.

spalka
25. apr 2010

adapo a ako casto sa budi v noci? ked mala moja Ela 8 mesiacov budila sa tak dvakrat, teraz ma skoro rocik a uz sa stale castejsie stava, ze prespi od osmej vecera do siestej rana, do nicoho som ju nenutila, ani som ju neucila, prislo to same...pravdupovediac, myslim, ze viac problemov by som mala s tym, keby som v noci ked sa budila to cici nedala 😉

zelmirka1
25. apr 2010

adapo kazde babo ma svoj cas kedy prestane v noci papat, moj maly prave v 8 mesiaci zacal viac papat prikrmy, dovtedy slabo
a podarilo sa mi ho postupne oducit v noci papat ale musis sama vycitit kedy, nie ze druhi povedia ze uz je dost velky. Knizka napriklad hovori ze uz 6 mesacne babo by nemalo v noci papat, ale napr. moj maly vtedy tahal ako o zivot tak som to nechala a ked sa mi zdalo ze uz je to ine tak som postupne posuvala kojenie az nakoniec som kojila rano o 5 hod. Niektore babetka
aj dlhsie v noci papaju, je to desne unavne ale ver tomu ze aj ked prestane v noci papat tak sa bude niekedy budit, ja som sa tesila ze uz nekojim v noci ale teraz ma 19 mesiacov a aj tak su noci kedy sa budi casto a niekedy spi krasne. A ja stale snivam o case kedy sa konecne vyspim, takze daj na svoju intuiciu a nie na mudre rady kazdeho okolo, mozno pomoze ked s nim bude manzel, my ked sme to skusali ze som spala inde tak maly spal kludnejsie 😉

elephant
25. apr 2010

Adapo, moje deti sa budili v noci dovtedy, dokedy som kojila. Po odstavení po pár nociach prespali "celú noc". Samozrejme sa striedajú rôzne obdobia, niekedy sa dieťa budí viac, niekedy menej. Napr. starší syn sa teraz budí každú noc i dvakrát a ide na záchod, mladší prespí celú noc a na záchod ide až ráno...

Podľa mňa sa už 8 mesačné dieťa dá naučiť spať celú noc (ak má na to "vlohy" 😀 ), ide len o to, akú veľkú námahu budeš musieť vyvinúť. 🙂