Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mizulienka
13. nov 2008

ahoj zuza.m...hovoris mi z duse, presne to iste robi moj maly...cely den mrnci, ked ho nemam na rukach, tak je zle nedobre...zacala som ho ucit spinkat sameho, najprv podla knizky kazde dieta sa vie naucit spat....ale ked som ho videla v postielke ako reve ako o zivot, tak som s tym prestlaa a ideme podla Prokopovej knizky...robime to dnes 4. den, ale stale place...neviem, ci to nejako zaberie...uvidime...dnes ma 3. mesiace...kazdy vravi, ze po 3. mesiacoch sa to ukludni...takze dnes uz bude urcite ukazkove babatko 😀

kika25
13. nov 2008

My sme zacali s uspavanim podla tejto knizky pred 3 dnami a klop klop klop po placi ani chyru ani slychu, funguje nam to aj cez den. Myslim si vsak,ze dieta potrebuje mat v postielke nieco,co mu dava pocit bezpecia...u nas je to jemna ruzova deka,ktorou si VZDY Lenka sucha ocka, lahne si a zaspi tak ze ju ma na hlavke, potom ju musim odokryt.
Vobec neplace ked ju davam do postielky, vzdy jej vysvetlim ze ide spinkat, dam pusu na dobru noc, potom si zakyvame "papa" a ja odidem.
Myslim,ze pochopila ako to ma fungovat 😵 😵 😵

denduska
13. nov 2008

kika to je super, podla mna je to ale aj tym, ze uz mas vacsie dietatko, a ono uz lepsie chape co od neho chces....nie ako moja, co je taky maly džmin....vcera napriklad som ju dala do postielky, a vydrzala tam kym som jej spievala..aspon nieco...ale aj tak to skoncilo tak, ze som ju uspala u mna v posteli a sup do postielky 😅 lenze ona na to zachvilu pride ze ju stale okabatim a uz to nebude take jednoduche 😒

cessy
13. nov 2008

mizulienka, my sme mali tri mesiace v utorok a stale nič, reve a reve. mne to už pripadá, že zo zvyku. tu knižku som si aj ja objednala a podla nej chcem tiez maleho ucit spinkat, tebe sa ako dari?? 😉

cessy
13. nov 2008

mizulienka a ake stare deti sa podla tejto knizky mozu ucit spinkat? este tu knihu nemam doma, tak neviem 🙂

mizulienka
13. nov 2008

ahoj cessy...teraz sa prave maly ureval do bdeleho stavu, takze to nie stale funguje 😠 ja tu knizku tiez este nemam doma, chcela som si ju kupit ale ani v presove ani v levoci ani v spisskej ju nemaju 😖 som teraz na prazdninach u rodicov, tak si ju kupim, az ked sa vratime do BA.
ja som na to iba citala recenzie a aj jedna mamicka sa k tomu vyjadrovlaa...nebolo tam spomenute od kolkych mesiacoch sa to da uplatnovat...snad malemu neurobim ziadnu krivdu, ked to uz na nom teraz skusam...
a aj vy mate taky problem so zaspavanim? my s kazdym jednym, stale plac az hroza ☹

cessy
13. nov 2008

ano aj mi stale plač, ale riadila som sa podla zuzky m. obcas aj to zaberie ale ze by v klude vecer sam zaspinkal, tak to nemozem povedat, uz neplacka tolko, ale aj tak je obcas dost kriku. vcera sice len ale 20 minut,ale aj to je dost.hlavne som ho prestala uspavat na rukach.ja som dufala, ze krst pomoze, potom ze ked prejdu 3 mesiace a stale nic 😠 . je to trosku lepsie, ale zeby neaka 100% zmena tak to nemozem povedat.
a ako pises aj ty, najvacsi problem je s vecernym zaspavanim 😠 🙄 🙄

denduska
13. nov 2008

hihi, my mame krstiny teraz v sobotu tak to som zvedava 😀 ...lenze nabuduci tyzden mame zas ockovanie, tak to bude aj tak pohroma 🙄
neviem od kolkych mesiacov sa da ta knizka pouzit...ja som uz bezradna ale totaaaaalne..ked sa uz zdalo ze to bude lepsie, zasa sa to zhorsilo.
ja by som bola stastna, keby sme vecer kricali len 20 minut, ale nie, my vydrzime aj 2-3 hodky, ved preco nie 🙄

sammy
13. nov 2008

Sranda je, ze sem pisu vacsinou mamicky uplne malych babatiek a vsetky chcu tuto knizku 😀
A starsie deticky uz bud maju svoj rezim alebo su tak tvrdohlave, ze sem radsej ani mamy nepisu 😀

cessy
13. nov 2008

denduska aj my vydrzime aj 3 hodiny ale zalezi od dna aky ma, niekedy sa napapa a pri tom aj zaspinka a niekedy reve od papania po druhe papanie.a to je aj 2,5 hodiny
my sme mali krst teraz v nedelu 🙄 a nic, vam to mozno zaber 😉

cessy
13. nov 2008

sammy ved mi chceme tym malym len dobre, nech sa vyspinkaju a nech neplackaju. ked moj maly spusti vecer rev a ja neviem preco, tak som taka nestastna, zufala a hladam chybu v sebe, co robim zle ....... ☹ ☹ ☹ . ved asi to poznas, alebo tebe mala neplackala??

sammy
13. nov 2008

Cessy, poznam, poznam 🙂
No nam kniha nepomohla, proste to vobec nefungovalo, tak sme sa nakoniec prisposobili rezimu, aky si vytvorila mala a aj zaspavanie som jej maximalne zjednodusila a sprijemnila - najlepsie zaspala vzdy pri kojeni 🙂
Ale kazda mamicka pokial nevyskusa co je najlepsie, nezisti.

bodka13
13. nov 2008

ahojta maminy-bojovníčky proti nespavcom!Moja skúsenosť je že každé dieťa je iné,mám dvoch chalanov a na každého sme museli ísť inak=vlastne sa prispôsobiť jeho potrebám a mierne ich upraviť aby to vyhovovalo aj mne,ale podľa knihy nám to nešlo.Najlepšie to vystihla moja švagriná keď povedala že k dieťaťu by už v pôrodnici mali dať návod na obsluhu 🙂 🙂 🙂
Starší Maťko bol nespavec od bábätka,spal 3x20min cez deň a večer bojoval so spánkom dve hodiny.Mladší Davidko mal prvé dva mes.vymenený deň s nocou ale potom ukážkové dieťa zaspávajúce pri kojení alebo same bez plaču v postieľke.

zuza.m
13. nov 2008

cessy ani my nemame zaspavanie bez plaču.tiež mi par minut plače ale som spokojna aspon stym že to nerobi celu noc.v tedy sa pekne zobudi a zaspi zase.aj včera plakal ako by som ho z kože dralla a to preto lebo sa predriemal pred 8 a potom bol vyspaty.dala som ho nabok smerom ku mne zavrela oči a tapkala po zadočku.o chvilu prestal a ja som tajne kukala .normalne mi kukal na oči či spim. 😅 ,a ako nahle zbadal že som hore alebo som sa pomrvila tak spustil zase taky rev a to robil asi tri krat.potom zaspal ale spal uplne ukažkovo do 2 a potom až rano vstal.nesmieš byt z toho smutna.pokial ho nič neboli tak sa len jeduje a z toho je ten rev.a to si musiš povedat ved nech sa popjeduje troška.
no na tie zazračne tri mesiace čakame aj my 😀 .ale nemyslim si že to bude nejaka zmena.ale aj tak som štastna že ho mam.

cessy
13. nov 2008

ahoj zuzka.m
som hlavne rada, ze uz nezaspavame na fit lopte, alebo na rukach,od kedy som si precitala ako ty uspavas, tak aj mi tak zaspinkavame. no mne ked reve, tak ho ani na boku neudrzim, mrvi sa trepe rukami a nohami.
a teraz mame dalsi problem, v noci sa mi budi kazde dve hodiny na papanie ☹ ☹ ☹ .

bodka13
13. nov 2008

cessy,ešte je maličky
neviem či si to pamätám dobre ale detičky majú nejaké obdobia kedy si viac vyžadujú papať/pozri v nejakej knihe o bábätkách al. v časopisoch/ a s tým sa potom spája aj pochybnosť či máš dosť mliečka/ale neviem či kojíš/keď vydrží iba tak krátko.Ja som to riešila priložením,on sa utíšil,možno bol iba smädný a zakrátko sa to zase vrátilo do normálu/1 nočné krmenie,max.2/ .My sme pri Davidkovi prvé dva mes. papali v noci každú 1,5-2hodiny,potom sa už asi zasytil a bolo to ok

cessy
13. nov 2008

bodka13
ano kojim, niekde som o tom citala, ale aj tak sa mi to zda, ze je to casto za noc. tak isto ako ty, aj ja ho prikladam, ked si ziada. potiahne par krat a opat zaspinka....skusim to ale este niekde pozriet, lebo kazdy mi hovori, aby som ho prikrmila, ze vydrzi viac. ale ja chceml 🙂en kojit, pokial sa mi bude dat.. 🙂

fifinna
13. nov 2008

najväcsiu zmenu zaznamenate az ked sa Vam zacne dieta plazit, vtedy sa uz bude vediet aj same dlhsie zabavit. Môj zacal plazit v piatom mesiaci a to som si vtedy poriadne oddychla. Takze ten treti mesiac ked prekrocite bude lepsi len vtom, ze by Vam babenka uz nemali tolko plakat, ale budu potrebovat kazdu minutu vaseho casu, aby ste ich zabavali. ( vlastna skusenost ) .

sammy, neviem podla teba ake su starsie deti od vasich, ale ak ti staci priklad na mojom, tak ti napisem. Ked sa maly narodil, nemala som internet, ani knizku, tak som nevedela o ziadnych inych metodach zaspavania. Hned od zaciatku mi zaspaval na cici, a aj nech som robila co som robila inak zaspat nevedel. Raz som mu nechcela dat cici a pchala som mu nasilu do ust dudel, strasne plakal az ho z toho dudla naplo a prestal dychat. Vdedy som si povedala, ze radsej ho budem uspavat do jeho osemnastky na cici, ako by sa mal zadusit. Zatial ho tak uspavam, ale neviem dokedy to vydrzim. 😀 Aj ked mal uz rok stale to cici potrebuje a neda si vysvetlit, ze sa da zaspat aj bez neho. ☹

bodka13
13. nov 2008

ja som prikrmila staršieho=rada mojej svokry a potom nechcel prsník:Pri druhom sme bývali už sami,jej rady som si iba vypočula a robila podľa seba a potrieb malého=čisto kojený do 8mes. a s príkrmami do 15mes.Držím palčeky,padám do robotky,ozvi sa že ako vám to ide 😉

macaeliska
13. nov 2008

cessy, vydrz len kojit. Ja som tiez mala taky isty problem ako ty. Tiez som si myslela, ze nemam dost mlieka, pretoze bola stale hladna. Tak sme jej jedneho vecera urobili nutrilon a stiahla neuveritelnych 120 ml. Ja ked som si aj odsavala, tak viacej ako 70 som nevytiahla. No, ale z flase vypije dieta vzdy viac, lebo lahsie tecie. No ale to som nechcela. Ona mi sice po tom nutrilone spala do 4.00 rana, ale ja som uz od 2.30 pobehovala, co ma neskutocne boleli prsniky, ake som ich mala naliate. Tak som cakala, kedy sa zobudi a zostavajuce mlieko som este hodinu odsavala. Takze som sa nevyspala tak, ako tak. no. Ono teraz prezivate tzv. rastovy spurt. Nam to trvalo 2-3 tyzdne. To znamena, ze dietatko si viac vyzaduje papat a ty mu musis davat, pretoze tak sa ti zacne tvorit viac mliecka a dostanete sa tak na tu jeho pozadovanu davku. Neboj sa. ono to prejde a aj v noci ti potom pekne prespinka. My sme to vydrzali a teraz ju o 20.00 ulozim do postele a zobudi sa cca o 2-3 rano. Naje sa a spi do 6.15 Takze sa neboj. Len vydrz a neprikrmuj. Ja som s tym nutrilonom radsej na 3 den prestala, lebo krpata ostala leniva tahat a nechcela moc cici, len flasu. TAk som ju vyhodila a nic okrem prsnika nepozna!

cessy
13. nov 2008

dakujem pekne babulky
teraz moc casu nemam citat tak som myslela, ze mam fakt malo mlicka. len ak sa obcas dostanem k netu, ked mali spinka, tak hned idem sem na konika a tu zbieram rady. myslela som, ze ten rastovy spurt je na prelome druheho, tretieho mesiaca 😕 , ale idem o tom nieco pohladat, lebo mam trochu obavy, ci aj preto tak vecer pred spinkanim plakava ☹

dididi30
13. nov 2008

tak tak cessy koj 😉 ja tiez kojim a uz som zacala prikmovat, ale to z toho dovodu,ze boll nervozny a stale len cicu chcel, sice chce aj teraz ale je kludnejsi a lepsie haja 😉

sammy
13. nov 2008

Fifinna, myslela som deti co maju 2-4 mesiace 😉
Ako vidim, ty mas rovnako stare dieta ako ja. A my sme na tom presne rovnako, bez mlieka nezaspi, tak stale kojim, no nastastie uz aspon v noci sa mi podarilo ju "ukecat", ze nic nebude, az rano 😀

fifinna
13. nov 2008

sammy, nevsimla som si kolko ma tvoje dieta. No ja si neviem predstavit ako by som maleho v noci ukecala, ze mu nedam. Vsak by reval az by sa prebral a bolo by po spanku, tak mu radsej dam. 😝 Zatial som si ho naucila, ze mu nedam, ked sa preberie do pol noci, lebo to isto viem , ze si len poplace a zaspi. 😀

zuza.m
13. nov 2008

cessy aj podla mna neprikrmuj len si ho pokaziš ako ja.ked ti len cucka a hned zaspi to je jasne že maš mlieka dost.keby maš malo tak plače a chce papat dalej..tak ako moj.inak ani ja som envedela mojho dat na bok.včera prvy krat sa tak uspal.tak ež sombola rada.stale naneho musim vymyšlat nove triky 😅
tak že už sa 3mes.posunul na 5mes?

denduška už sa ti pretača z chrbatika na bruško?a tebe cessy?alebo kto ma rovnak stare babeno?

cessy
13. nov 2008

mliecka mam asi dost, tampony v podprsenke si musim stale menit 😉 ,dnes ak bude plakat, tak aj my vyskusame polohu na bok, ja uz skusim cokolvek, len aby bol spokojny. nieje nic krajsie ako spokojne spiace dietatko. a to tu asi vsetky chceme dosiahnut 🙂 🙂 🙂

ja som pocula ze dieta sa zmeni po roku 😒 ☹ aj po pol roku, takze mozem teraz cakat na pol rok 🙄

nie, este sa mi nepretaca, nieje to skoro??

denduska
13. nov 2008

zuzi, ja som inac na to prisla ze ked ju dam na bok, tak zaspi ovela ovela lepsie a skor nez na chrbte...asi je to pre nu prirodzenejsie ked sa tak moze schulit do klbka nez ako lezat vystreta na chrbte.

a inak teraz asi pred tyzdnom sa zacala pretacat na bok...na brusko este nevie ale na bok sa mi pretaca vzdy..to asi preto ze s nou tolko narabam a cvicim, asi z nej bude gymnastka 😀

macaeliska
13. nov 2008

kocky, na pretacanie je este skoro. mne sa Eliska pred tyzdnom prvy krat pretocila z bruska na chrbatik. Ale naopak ani za svet. A to sa pretocila len raz a od vtedy uz vobec. Asi mi tym chcela dat najavo, ze ju uz nemozem nechat samu a hlavne nie niekde vysoko. 😀

saska.t
13. nov 2008

kedy by sa mali vlastne deticky pretacat?

kitty68
13. nov 2008

nase ella mela pres 5 mesicu co se pretocila a zacala spat na brichu. ze se pretocila ve spani, ve bdelem stavu to je ruzne az se jim chce 🙂